Skocz do zawartości

Kołowrotek okoniowy


Arczi_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do tego wędziska jak i przynęt mieszczących się w jego ciężarze wyrzutowym możesz śmiało kupić ten kołowrotek. Z całą pewnością nie będzie gorszy od kołowrotka Shimano, Daiwy czy innej drogiej firmy z niskiej półki a może nawet lepszy. Dlatego nie ma sensu kombinować kupuj śmiało.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam kilka jednej i drugiej firmy więc mam porównanie. Daiwa Whisker to zacny kołowrotek ale już nie produkowany, Ninja ma kilka wersji i też warto spojrzeć. Shimano Exage albo Baitrunner dają radę.

Krzysztof, bo to chyba jego masz na myśli, ma zdanie poparte doświadczeniem którego wystarczyłoby dla kilku wędkarzy ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Kusy napisał:

Niektórzy to już maja alergie na Shimano i Daiwa  :D gdzie się tylko da negują i negują. 

Osobiście nie mam alergii na Daiwę czy Shimano ale nie zawsze mam na tyle w kieszeni żeby wyjąć 1000 czy 2000 zł  na kołowrotek. Jest wiele tańszych i dobrych firm a ja mam prawo wyboru.

Po drugie jak mogę komuś zaproponować drogi kołowrotek jak ten ktoś zastanawia się nad modelem za około 140 zł? Myślenie i przyzwoitość (jeśli ją mam :) ) nie pozwalają mi na to.

Sprzętu Daiwy przeszło przez moje ręce ogrom, z Shimano tylko kołowrotki więc mam prawo i wiedzę potrzebną żeby go ocenić. Dlatego nie zaproponuję nikomu kołowrotka/wędziska z tych firm za 200-300 zł bo za tą kwotę można kupić znacznie lepsze w innych tańszych firmach.

Prawa handlu są bezwzględne. Przed chwilą miałem okazję na allegro oglądać kołowrotek za 450 zł który wczoraj widziałem na Aliexpres za połowę tej ceny. Można łatwo zarobić?

Długo można by pisać na ten temat tylko trzeba myśleć i być otwartym a nie zapatrzonym w markę.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zwykły michał napisał:

Krzysztof, bo to chyba jego masz na myśli, ma zdanie poparte doświadczeniem którego wystarczyłoby dla kilku wędkarzy

Potwierdzam i podpisuję się pod tą opinią wszystkimi czterema kopytkami.:brawa:

W dniu 18.09.2022 o 20:38, Arczi_ napisał:

Witam, mam zamiar kupić nowy kołowrotek (do lekkiego spinningu), który spisze się do mojej wędki okoniowej Jaxon Grey Stream 1-7g 198cm.

Chcesz kołowrotek tani i przyzwoity? Polecam Ultris Aqua.
Chcesz kołowrotek droższy, dobry? Polecam Fuego 1000.
Obydwa będą dobrze współpracowały z Twoim Grey-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic do Twojej wiedzy i doświadczenia i z tym nie będę dyskutował. Ale jedyne argumenty przeciw tym firmą jakie przeczytałem od Ciebie to za lekkie, "szkuciki muszą nad wodą imponować", serwis nie w Polsce w przypadku Daiwa, no i to że chińskie za 20 zł koszt produkcji...

Dajesz w zamian ukraińskie kołowrotki w tych samych cenach uważając, że są lepsze... uważasz, że te nie są po 20 zł?
Naprawdę polecisz komuś kołowrotek Jaxon lub Mikado bardziej niż tych 2 marek jeśli mają być w tej samej / podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kusy napisał:

Naprawdę polecisz komuś kołowrotek Jaxon lub Mikado bardziej niż tych 2 marek jeśli mają być w tej samej / podobnej cenie?

MIKADO nie, ale JAXON już tak. Cena nie zawsze odzwierciedla jakość, natomiast w przeważających przypadkach jest ściśle powiązana z marką. Kołowrotki firm takich jak SHIMANO, MIKADO, czy DAIWA w cenie podobnej do JAXONA to w porównaniu z nim można uznać za "jednorazowego użytku", ich niska cena to wskaźnik "bylejakości" z odpowiednim (czyt. drogim) logo i tego nie da się uniknąć.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kusy napisał:

Naprawdę polecisz komuś kołowrotek Jaxon lub Mikado bardziej niż tych 2 marek jeśli mają być w tej samej / podobnej cenie?

Jest tu wątek "Co nowego kupiliście?". Tam widać co kupuję i czym łowię. Skoro ja dla siebie wolę w tej cenie sprzęt z Ukrainy czy Słowacji od tej niby Daiwy za 200 zł która jest produkowana w tej samej chińskiej fabryce co Jaxon to dlaczego innym mam polecać coś co sam odrzucam?

Nie znaczy to że nie używam sprzętu przykładowo Daiwy. Niestety jest drogi. Niżej masz spinning Daiwa Ryukon 2,7 m cw 8-35 g, jak go kupowałem jakieś 8lat temu dałem za niego 800 zł. Jeśli zechcesz rzucać takimi kwotami od 800 zł ( na dziś to od biedy trzeba liczyć 1000 zł) w górę to porozmawiamy o Daiwie czy Shimano.

Nikomu nie polecę Mikado, Jaxona szybciej ale Flagman z Ukrainy, Delphin z Słowacji czy Gurza nawet nie wiem skąd ta firma jest (produkują drobne akcesoria do spinningu) jak najbardziej. Jest też Westin, Savage Gear bardzo dobre firmy niestety też nie tanie.

154632_446627492063335_1394842565_n.jpg

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Kusy said:

Dajesz w zamian ukraińskie kołowrotki w tych samych cenach uważając, że są lepsze... uważasz, że te nie są po 20 zł?

Jest coś takiego jak koszty reklamy, sponsoringu i opracowania nowych produktów które ponosisz kupując dowolny produkt. 

Pracowałem kiedyś dla taniej marki odzieżowej. Szkolenie wstępne dla nowych pracowników i wyjaśnienie dlaczego jest taniej. "Nie ponosimy kosztów reklamy, zamawiamy ogromne ilości i kopiujemy inne marki" 

Jaxon działa w ten sposób, mają mniejsze koszty i mogą sprzedać taniej produkt który kupili w podobnej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żadne odkrycie ameryki tak samo jak telewizory dla przykładu Sony i Manta - Sony to światowa firma od lat na rynku a Manta to polsko-chińskie kolabo (już nawet nie wiem czy jeszcze choć trochę polskie...) nie inwestuje tak w reklamę jak inne światowe marki. I przez to ma lepsze TV? Wydasz 1000 zł na mantę czy sony?

Jeśli już nawet przyjmując że wszystko do 200 zł to ten sam "szajs" z chińskich fabryk a ich koszt wyprodukowania to 20 zł to w takim razie możemy wszystkim tu pisać "tak, świetny kołowrotek" jak ktoś zapyta o jakiś do 200 zł? Obojętnie czy to jaxon, mikado, daiwa, dragon, shimano, flagman...

Dalej... nie ma co negować innej marki w tych pieniądzach bo przecież to to samo - tak mam to rozumieć?

No sorry ale jak widzę w którymś poście już że shimano czy daiwa się nie kupuje bo to "reklamówki" (200 czy tam 300 zł) a nad innym w tej samej cenie lub tańszym się pieje z zachwytu - paranoja :D albo marketing albo osobiste uprzedzenia. Podkreślę raz jeszcze jedyne argumenty jakie poznałem to....

5 godzin temu, Kusy napisał:

za lekkie, "szkuciki muszą nad wodą imponować", serwis nie w Polsce w przypadku Daiwa, no i to że chińskie za 20 zł koszt produkcji

A jak dla mnie to nie widzę tu żadnych argumentów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie Shimano Catana i Jaxona NEOX CARBON. Porównaj na sucho i oddaj do sklepu chyba, że potrzebujesz nad wodą dla pełnego obrazu.

Moim zdaniem Sienna ma bardziej płynny hamulec w porównaniu do Catany mimo tego, że kosztuje mniej. Trwałość można sprawdzić tylko w praktyce a to mi nie grozi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, zwykły michał napisał:

Trwałość można sprawdzić tylko w praktyce a to mi nie grozi.

Mi też to nie grozi bo już mam inne priorytety i zasady. Miałem już przecież kołowrotki Daiwy za te około 250 zł 6-8 lat temu rozkładałem na części po zepsuciu i wiem jak i z czego są wykonane. Dlatego ich już nie kupuję.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/20/2022 at 10:39 AM, Kusy said:

A jak dla mnie to nie widzę tu żadnych argumentów!

Podpowiedziałem Ci sposób na zdobycie argumentów których nie widzisz i nabrałeś wody w usta ;)

Przekonaj się na własnym portfelu co warto wybrać zamiast upierać się.

Mam w domu trzy Shimano z niskiej półki i żadnego nie kupiłbym dla siebie. Sienna, FX i Catana z pewnością mają lepsze odpowiedniki w podobnej cenie. Wszystkie na podobnym etapie swojego życia, kupione jako trochę używane.

Hamulec oceniany na sucho czyli regulacja o ząbek i sprawdzam opór szpuli. FX nie czuć różnicy przez pełen obrót pokrętła, zaskakuje dopiero później ale trzeba podkręcić o kilka ząbków żeby była zauważalna różnica. Sienna działa bardzo płynnie, nie ma do czego się przyczepić. Catana zwiększa opór kiedy podkręcam ale nierównomiernie czyli czasami dwa a czasami cztery razy muszę podkręcić żeby była różnica.

Najlepiej wyważona jest Catana, najgorzej FX. Podobnie spasowanie kosza, luzy na korbce i szum ze środka.

Kupiłem kiedyś, z polecenia Krzysztofa za co jestem wdzięczny, Dragon Street Fishing HS FD 420i Śmiesznie tani a bardzo udany bym powiedział. W podobnej cenie jest Sienna i nie zamieniłbym się.

Wrzucam zdjęcia żeby nie być gołosłownym.

 

IMG_20220921_101659_840.jpg

Edytowane przez zwykły michał
Zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kiedyś poruszałem ten temat kołowrotka... miałem dwie Okumy Altera 30 i 40... mam też Shimano Sienna oraz Daiwa Ninja... Jedna Okuma już nie działała po 4 wyjściach, druga działa ale nie jestem zadowolony z jej działania. Z Sienna nie mam żadnych problemów od 4 mc jest średnio 3-4 dni w tyg nad wodą po 2-3 godziny i działa "jak natura chciała"... Daiwa ma już także kilkadziesiąt wyjść za sobą (mało wiem) i działa ok. Jak dla mnie i podkreślam... jak dla mnie... jakość Shimano nawet tego za 130 zł jest lepsza od tej co spotkała mnie w Okumie - i to mój wniosek!

Problem nie jest w tym że ja nie dowierzam, że jaxon czy flagman będzie lepszy / gorszy tylko w tym, że ktoś inny dość często piszę że Daiwa i Shimano w tych cenach to szajs... ale sprawa jest potraktowana sposobem "odwrócenia kota ogonem" i ja mam testować... no to nie nabieram wody a piszę jak inni...

W dniu 20.09.2022 o 13:26, zwykły michał napisał:

sprawdzić tylko w praktyce a to mi nie grozi

Bo choć małe to jakieś porównanie mam już i póki co jak dla mnie ok. Ja nie neguję - nie piszę komuś "nie kupuj jaxona", ja tylko reaguje jak ktoś pisze coś z czym się zgodzić nie mogę, a to forum, chyba mogę? Chyba, że to jest tak że jest jeden guru a reszta albo się zgadza albo milczy?

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum bez dyskusji nie ma sensu. Jeżeli tylko jedna osoba ma rację to wychodzi jakaś sekta gdzie jest guru i reszta podąża jak stado baranów :)

Ważne, że dla Ciebie się sprawdza. Sienna robi pozytywne wrażenie na sucho, jeśli jesteś zadowolony jako użytkownik to jeszcze lepiej. Mam i miałem kilka sztuk Daiwy np podoba mi się 125M do wypuszczanki ale to nie każdemu pasuje taki sprzęt. Co ciekawe opisywany jako spinningowy.

Kołowrotki Okumy widziałem tylko w sklepie i miałem w rękach jakiś starszy model z wolnym biegiem. Nie mogę mieć zdania na takiej podstawie.

Nie wiem czy to porównanie jest takie małe. Łowienie na spinning to chyba najlepszy "poligon" dla kołowrotka. Na grunt zarzucasz kilka razy na godzinę, czasami rzadziej. Ciężko żeby zepsuł się po miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Kusy napisał:

Daiwa i Shimano w tych cenach to szajs

Niestety, ale to smutna prawda. Kilka lat temu pokusiła mnie cena Shimano Catany, mimo ostrzeżeń ze strony kolegów, kupiłem w dwóch rozmiarach i... Po pół roku pożałowałem, że nie posłuchałem dobrych rad. To nie był zawód, to była klęska...:( W tym samym czasie kupione za mniejsze pieniądze dwa kołowrotki Jaxon Armand funkcjonują do tej pory bezawaryjnie.
No cóż, jeśli chce się być mądrzejszym od mądrych, płaci się frycowe. Dobrze, że to nie były duże pieniądze.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aa śmichy hihy a paczka fajek to jakieś 15 zł x 10 to 150 (dlatego nie warto palić ). Jak kupowałem ostatnio za średniej jakości kawałek wołowiny to zapłaciłem jakieś 40 zł za kilogram a ktoś z moim apetytem to zje co najmniej kilogram x 2 to 80 złotych Polskich do tego piwo nie wiem ile kosztuje bo nie pijam ale z mięsem to spokojnie dociągniemy do 100. A 250 zł to już jakiś zestaw rozsądny na spławik złożyć się da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mikolaj łódzki napisał:

Aa śmichy hihy a paczka fajek to jakieś 15 zł x 10 to 150 (dlatego nie warto palić ). Jak kupowałem ostatnio za średniej jakości kawałek wołowiny to zapłaciłem jakieś 40 zł za kilogram a ktoś z moim apetytem to zje co najmniej kilogram x 2 to 80 złotych Polskich do tego piwo nie wiem ile kosztuje bo nie pijam ale z mięsem to spokojnie dociągniemy do 100. A 250 zł to już jakiś zestaw rozsądny na spławik złożyć się da...

Tak trochę przewrotnie napisałem. Wydajemy na duperele mnóstwo kasy, a na sprzęcie, który ma nas cieszyć oszczędzamy. Dywagujemy, który jest lepszy, często nie mając ich w rękach. 

Osobiście nie odważyłbym się doradzać Jaxona z pierwszego postu. Nie dlatego, że to Jaxon, ale dlatego, że nie mam najmniejszego pojęcia jak układa na szpuli cienką plecionkę (zestaw pod okonia) i czy nie ma tendencji do skręcania linki. Nie miałem również okazji sprawdzić jak płynnie działa hamulec, szczególnie przy gwałtownym odjeździe ryby tuż pod nogami.

Z życia wzięte. Uparłem się, że muszę sobie sprawić jak najlżejszy kołowrotek. Przejrzałem czeluści Internetu i na FB w grupie aliexpressowej wyczytałem dobre recenzje o tym kołowrotku, coś tam znalazłem również na YT . Kupiłem... i jakże mocno się rozczarowałem. Zainwestowałem 350 w coś co wygląda i działa jak zwykły bazarowy plastik-fantastik. A wystarczyło dozbierać jeszcze 400 i byłby funkiel nówka Stradic. Przy okazji po raz kolejny się przekonałem jak oczekiwania użytkowników mogą być różne.

Alex poleca Ultrisa, Ryukon Zaubera, Kusy broni honoru S i D. Jestem pewny, że uczciwie napisze o ewentualnych problemach o ile wystąpią. Choć marketingowcy z tych firm raczej tu nie zajrzą i nie uwzględnią opinii polskiego wędkarza. Swojej polityki też raczej nie zmienią, bo najwyraźniej i się im to opłaca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...