Skocz do zawartości

Greqq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w najbliższą niedzielę mam zamiar próbować swoich sił w łowieniu szczupłego na żywca, tylko kompletnie nie wiem jak się za to zabrać i którego kija wybrać, chce łowić na spławik przelotowy 10 g i jakby ktoś mógł wytłumaczyć czy zestaw robi się tak samo jak na zwykły przelotowy czy jakoś inaczej. Drugą kwestią jest która wędką nadaje się bardziej, posiadam dwie a mianowicie spinning Shimano catana ex 2,7 m cw14-40 do tego kręcioł dam Quick 2 4000. Drugi kijek to Robinson Stringer feeder 3,6 m cw 60-160 z młynkiem Ryobi Riken Baitfeeder 6000. Która wędka bardziej się nada na właśnie łowienie szczupaków metoda żywcowa, z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, zwykły michał napisał:

Odpowiedz sobie ile będzie ważył żywiec plus reszta zestawu. Które wędzisko to wytrzyma?

W kwestii ciężaru wyrzutowego i posłania żywca na odpowiednią odległość problemu większego nie będzie gdyż mogę użyć łódki Zanętowej, chodzi mi bardziej o kwestię którą wędką będzie efektywniej i bezpieczniej zaciąć i prowadzić rybę.....  I jak z kwestią robienia zestawu bo nigdzie nie mogę znaleźć sensownego poradnika... 

Edytowane przez Greqq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duższym kijem łatwiej podać żywca na większą odległośc ale uwaga z bez dużej wprawy da sie to zrobić kijem o dość miękkiej szcztówce, pomimo iz zwyczajowo na zębatego uzywamy wręcz dowolnego kija od szczotki :P
Z dwóch kijów wskazanych wziołbym raczej feder.


Ja uzywam srogich antyków typu ruski teleskop i daje rade....

Zestaw zwykły przelotowy z tym ze cięrak odpowiednio mniejszy by żywiec nie zatapiał spławika/ zazwyczaj obciązenie spławika podane na nim jest skalkulowane pod aktywność żywca/ ja bym zszedł do mniejszego spławika nawet 6g - wolniej sie męzczy żywiec.
Jeśli miejscówka jest naprawde płytka moze spokojnie zrobić spławik stały.

Edytowane przez Wartburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kij do żywcówki musi być długi 3,9 m +. Reszta zależy od wędkarza. Czyli jego znajomości sprzętu oraz jego obsługi. Jak ktoś ma ochotę męczyć metodę krótkim proszę bardzo.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wartburg napisał:

Każdy kiedyś zaczynał koleś jest wybitnie zielony i nie kryje tego, spokojnie z 10 lat i sie wyrobi :)

 

Dokładnie, nauczy się jak się pracuje kijem miękkim a jak twardym. Kije są różne więc jak napisałeś 10 lat nauki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wartburg napisał:

Duższym kijem łatwiej podać żywca na większą odległośc ale uwaga z bez dużej wprawy da sie to zrobić kijem o dość miękkiej szcztówce, pomimo iz zwyczajowo na zębatego uzywamy wręcz dowolnego kija od szczotki :P
Z dwóch kijów wskazanych wziołbym raczej feder.


Ja uzywam srogich antyków typu ruski teleskop i daje rade....

Zestaw zwykły przelotowy z tym ze cięrak odpowiednio mniejszy by żywiec nie zatapiał spławika/ zazwyczaj obciązenie spławika podane na nim jest skalkulowane pod aktywność żywca/ ja bym zszedł do mniejszego spławika nawet 6g - wolniej sie męzczy żywiec.
Jeśli miejscówka jest naprawde płytka moze spokojnie zrobić spławik stały.

Będę łowił na wyrobisku po żwirowym  malutkie jezioro 3 ha ale głębokość do 12 m więc chyba przelotowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Greqq napisał:

malutkie jezioro 3 ha ale głębokość do 12 m

Mały areał duża głębokość, trudna woda trzeba dobrze myśleć i kombinować gdzie w aktualnych/danych warunkach żeruje szczupak.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...