Skocz do zawartości

Zestaw spiningowy dla początkującego - czy jest OK?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Złożyłem taki zestaw na spining, proszę o jakiekolwiek porady czy zestaw na początek jest OK. Głównie będą wyprawy na rzekę - Warta.

 

Wędka spinningowa Okuma Wave Power 244cm 5-25g

Kołowrotek Shimano Sienna FG C3000

Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid 0,12 150m Green

Plecionka Mikado Nihonto Octa Braid 0,10 150m Żół

Przypon Dragon A.F.W 7x7 SURFSTRAND stal 9 kg 40 cm

 

Nie wiem, czy 150m plecionki  to nie będzie za mało.

Będę spiningował głównie na gumki 6-10cm. Woblerki też się pojawią. 

 

Dziękuję za poświecony czas. Pozdrawiam Adam.

 

Edytowane przez Adam Kolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat wędziska i kołowrotka nie wypowiem się, bo nie znam tych modeli.

Moim zdaniem plecionka 0.10 będzie wystarczająca. Na pewno 150m nie zapełni szpuli, musisz dać podkład, a robi się to tak:
1. Nawijasz na szpulę zapasową całą plecionkę ze szpuli fabrycznej, dowiązujesz podkład z żyłki (może być nawet zleżała) i nawijasz pozostawiając 1-2mm do rantu szpuli.
2. Tak sformowany pakiet przewijasz na szpulę główną i masz tyle linki ile potrzeba.

Mam zastrzeżenia do plecionki Mikado Octa, dość szybko się strzępi i traci moc, ja używałem Mikado Fine, jest 4-włóknowa i zdecydowanie trwalsza. Natomiast szczerze polecam Sunline Siglon 8X PE 0,8 orange od @psulek, ma dobrą cenę i świeży towar. Jest droższa od Mikado, ale nieporównywalnie cieńsza, mocniejsza i niezawodna.

Przypon bardzo dobry, choć obniżyłbym jego moc do 6kg, łowię również w Warcie i nie ma tam ryb, które zagrażałyby zerwaniem takiego.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do sprzętu - poczytałem trochę i mam nieco zastrzeżeń do wybranego przez Ciebie kołowrotka. Shimano to marka z wyższej półki i jeśli ich kołowrotek kosztuje około 150.- PLN, to nawet nie próbowałbym go testować, a co dopiero używać. Jeśli chcesz kołowrotek w podobnej cenie i taki, który wytrzyma kilka sezonów, to polecam Ultris FD 1130 (link wyłącznie poglądowy, sklepu nie polecam). Moja Pani używa ten model już 5 sezonów w zestawie z wędziskiem 10-40 i jak na razie bezawaryjnie.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...