Skocz do zawartości

Morskie łowy


wind
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

    Akurat dzisiaj zobaczyłem o tej kaczce filmik w tv Planette . To gość z dalekiej północy i nazywa się edredon.

Widzieliśmy przelatujące stadko ptaków podobnych wielkością do kormorana ale coś nie pasowało w ich bardziej krępej sylwetce, Poniżej fachowa notka opisowa: 

Edredon (Somateria molissima), jedna z największych kaczek nurkujących (długość 60 cm, rozpiętość skrzydeł 110 cm, ciężar do 3 kg), zamieszkuje arktyczne wybrzeża Europy, Azji i Ameryki Północnej. W poszukiwaniu pokarmu, na który składają się mięczaki, skorupiaki, szkarłupnie i inne morskie zwierzęta denne, nurkuje nawet na głębokość 10 m. Samiec ubarwiony czarno-biało z zielonym karkiem i różowawą piersią, samica brunatna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W środę po długim poście (jak ja to wytrzymałem to sam nie wiem) jestem wreście we Władku na gościnnej jednostce Ostry,

 

h7n9.jpg

 

wraz z kolegami - Minusem Jarkiem

 

3w6b.jpg

 

Slawito Sławkiem.

 

gjmr.jpg

 

Za sterem "uśmiechnięta"  :lol:  twarz Adama
 

u16v.jpg

 

O 6 30 wypływamy na spokojne morze po którym sobie płyniemy przez 1,5 godz na pierwsze łowisko a w miedzy czasie życzliwy pomocnik Kapsel serwuje nam śniadanko ze świetnym smalcem i ogórkiem a do tego kawka lub herbatka.

 

dpkg.jpg

 

Jarek miał dylemat, co tu dziś na koniec windy założyć, na co dorszyki dziś się skuszą,

 

qo8p.jpg

 

kombinował, kombinował i wykombinował zestaw "niemiecki" jak On to nazwał, trok za pilkierem z twisterem wleczonym po dnie.
Sprawdził się w tym dniu w 100% z modnym kolorem białym. Ostry wywąchał dobre miejsca więc windowaliśmy dorszyki na pokład.

 

mh8n.jpg

 

Wędy wyginały się a rączki bolały od wyciągania z 75 m rybek

 

wb9x.jpg

 

lp73.jpg

 

Na rufie i na dziobie a w czasie zmiany łowiska odpoczynek.

 

bjb3.jpg

 

Nawet Adam wziął się z wielkim skupieniem w00t.png za łowienie.

 

vm0i.jpg

 

Dorszyków nałowiliśmy wystarczającą ilość, więc Bosman Kapsel miał co robić aby je nam wyprawić i zwołać wszędobylskie mewy.

 

kpqk.jpg

 

Pogoda super, morze spokojne, rybki gryzły przeważnie na przywieszki w modnym w tym dniu kolorze białym więc już nic więcej nam w tym dniu do szczęścia nie było potrzebne. Z bananami na ustach o 17 jesteśmy w porcie.
Adam jak Adam swoje miejsca na morzu zna i na rybki nas swoją jednostką obwoził z pełnym kateringiem.
Pozdrawiam
Jan

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowo tylko pozazdrościć,pełen luz i profesjonalizm kapitana bezcenne.A opisywany smaluszek i ogórki na pełnej wodzie napewno smakują wybornie,mam nadzieje Jasiu że kiedyś się wreszcie wezme i poprowadzisz slodkowodnego maniaka na głebiny bałtyku :) Sam opis eskapady jak zwykle na wysokim poziomie.pozdrowixy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i nastał ten dzień kiedy stary szczur lądowy wyruszył pierwszy raz w życiu na morską wyprawę,co prawda wychodziłem z domu bez wędek co mojej pani pachniało jakimś podstępem ale jakoś puściła smile.png Ze Stykiem i Romkiem jesteśmy we władku ok 4.30 a tu już czeka na nas ktoś kto jest super wędkarzem morskim,znawcą jednostek,super kolegą i zaje....stym nauczycielem tongue.png kolega OKNO,nie mogłem już doczekać się aby poznać tego gościa osobiście ,jasiu oczywiście jak przystało na gospodarza imprezy najlepsze miejsca zarezerwował kolegom,delikatny instruktaż co i jak,parę słów z kapitanem jednostki OSTRY i rura na wodę,pierwsze napłynięcia i dorszyki lądują na pokładzie między innymi i ja wytargałem pierwszego lamparta a Adam twardo ochrzcił mnie nim po nieogolonym pysku smile.png ale z tego zajścia fotki ma jasiu .styku i reszta targali to dorszyk,to dwa a raz to nawet 3 fląderki złapał na magiczną przynętę jaką jest.....(tajemnica),było nie było dzionek leciał a zaje....atmosfera trwała w najlepsze

post-935-0-89317800-1395683745_thumb.jpg

popatrzyłem ,pomacałem kije które Jasiu mi przygotował i teraz już wszystko wiem,trzeba uzbroić się po zęby i następny raz wyruszyć ku przygodzie ,koniecznie ze stykiem i Jasiem bo z tymi ludżmi nie da się nudzić,serdeczne dzięki dla ostrego za wyprawę,zupkę i promocyjną cenę PEŁEN PROFESJONALIZM,pozdrowienia dla wszystkich

post-935-0-15671500-1395683785_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
No i znowu we Władku wylądowałem w niedzielę 23 na jednostce Ostry,

 

7nxb.jpg

 

w towarzystwie wyśmienitym. Jeden nowicjusz nie jaki Calvuss co ma na imię Piotr a pochodzący z ziem krzyżackich czyli Malborka i do tego wielce szczęśliwy że miał zasztyt w tak doborowym towarzystwie się znaleźć,

 

3hab.jpg

 

Razem była ich trójka, w tym jeszcze jeden szczęśliwiec Styk z imienia Tomek i jego kolega,

 

rsjx.jpg

 

Na dziobie usadowił się kolega Sławek z rodziną oraz Gofer,

 

7gf1.jpg

 

cqiz.jpg

 

Tak więc była nas cała farajna z portalu z Wodzem na czele.

 

1t13.jpg

 

Zwiedziłem sobie jak zwykle port,

 

8h48.jpg

 

vgl6.jpg

 

yfy9.jpg

 

no i w komplecie o 6 wypływamy. Spokojne morze więc tak sobie płyniemy 2 godzinki na pierwsze łowisko. W między czasie śniadanko, kawka, herbatka a za sterem Wódz Ostry z pesymistycznym nastawieniem.

 

chr7.jpg

 

No i dopłynęliśmy na jakąś rozległą górkę na głębokości 65 m. Dobra górka bo zasobna w dorszyki które zaczęły lądować na pokładzie. Pierwszy dorszyk wyciągnięty na pokład przez nowicjusza Calvussa służy do chrztu na wędkarza morskiego dokonany przez Wodza tej jednostki. Aby tradycji stała się zadość Piotr dostał ogonem po lądowej twarzy która od tej chwili stała się też morską.

 

uamq.jpg

 

Kije wyginały się bo co raz do naszych wind doczepiał się kolejny dorsz. Dobrze szło nowicjuszowi w tej pierwszej wyprawie i nie tylko jemu.

 

x40e.jpg

 

ewtc.jpg

 

Tomek z ciekawością zaglądał rybką pod ogon - dorsz czy dorszyca, bolek czy breloczek bo i takie się trafiały no i z powrotem aby przyprowadziły dziadka.

 

zqze.jpg

 

Do tego wpadł na pomysł rodem z połowów szuwarowo - błotnych,

 

iq32.jpg

 

który przyniósł taki efekt że wyłowił dwie flądry na raz.
Ja na relaksie a Piotrowi opadły ręce gdy uczepił mu się breloczek.

 

oub47.jpg

 

Łowisko dobre więc nie byliśmy sami,

 

pcq0.jpg

 

x1w7.jpg

 

lcud.jpg

 

wielkość nie rozpieszczała, około wymiarowe ale też dużo których nawet nie można było nazwać bolkami tak na pierwszym łowisku jak i na następnych. Głębokość 65 do 75 m modne w tym dniu kolory to czerwień, niebieski a ja miałem efekty na

 

5kux.jpg

 

wykonane przez Jacka - Okonhel, łowne okazały się.
Tak łowiliśmy sobie do 14 bo i po co dłużej jak rączki już bolały od wyciągania windy z dorszykami a i ilość była słuszna więc Adam dał sygnał do powrotu i o 16 zameldowaliśmy się w porcie. Do samochodu i kierunek dom.
To by było na tyle z kolejnej wyprawy na morze.
Pozdrawiam
Jan

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


masz jakieś rady co do sprzętu od A do Z ?

 

Na mnie Piter nie licz - ja łowię generalnie bardzo lekko i nietypowo jak na morzu.

Przede wszystkim spininguję a nie pilkeruję.

 

Nie pływam za ławicami ani daleko.

Nie czuję takiej potrzeby.

 

Mogę oczywiście łowić tam gdzie cała flota zatokowa - praktycznie są zawsze w zasięgu wzroku czy radia.

 

Też zaczynałem jak inni: ciężki, mocny kij i betoniara rzędu 600.

Jeśli chcesz wypływać z Władysławowa to tak musisz bo jest głęboko i trzeba używać ciężkich pilkerów.

Woda nie stoi w miejscu i często dryf jest spory więc ciężar pilkera waha się w granicach 200g.

Wtedy oczywista, że sprzęcicho musi być solidne.

 

Teraz używam kręciołków wielkości 300-360, np Penn Slammer oraz główek jigowych 50-80g.

Linka nie grubsza niż 014 ale to się nijak ma do warunków gdzie ostatnio byłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM...

po dłuższej przerwie czas na wędkowanie

sobota 29.03 wymarzona pogoda jak na zamówienie startujemy o 6:00

rybki na pokładzie to dorsze , tubis, diabeł morski

dobry napływ kończył się dobrym strzałem ,ciepło i przyjemnie, takich rejsów więcej

rybki wymiar ale tym razem bez okazów

 

 

post-712-0-99269100-1396167397_thumb.jpg

post-712-0-65280500-1396167418_thumb.jpg

post-712-0-05472000-1396167434_thumb.jpg

post-712-0-08343800-1396167437_thumb.jpg

post-712-0-13697900-1396167449_thumb.jpg

post-712-0-99752500-1396167453_thumb.jpg

post-712-0-45854300-1396167459_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wind zamknął ten temat
  • wind podpiął ten temat
  • hege odblokował ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...