Skocz do zawartości

Wycena sprzętu Shimano


Tomasz23
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy kołowrotek w sklepie 550 zł. Na dolniku kija jeszcze folia nie zabrudzona, nowy kij 450 zł w sklepie. Rachunek jest prosty 1000 PLN nowy zestaw w sklepie.

Teraz zadecyduj ile trzeba polecieć w dół żeby znaleźć kupca. Jak nie ma gwarancji to trzeba polecieć znacznie.

Kołowrotek link.  Wędzisko link. Dodam że to pierwsze z brzegu oferty jakby poszukać pewnie znalazłyby się tańsze.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko podtrzymuje swoje zdanie, że jakieś 70% można oczekiwać. Jeżeli sprzęt ma 10 lat z hakiem to pewnie mniej.

Sprzęt używany ma to do siebie, że można taki sam produkt kupić w bardzo różnych cenach. Handluje sprzętem używanym i zdarzało mi się dostawać oferty dużo wyższe niż oczekiwałem. Ktoś ma sentyment, szukał od dawna i chce mieć pewność, że kupi.

Sam czasami znajduje oferty za kilka procent wartości bo ktoś chce się pozbyć a inni oczekują tyle ile sami zapłacili 10 lat temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Ci nie przeszkadza to zostaw ale nie zarobisz na tym jakoś szczególnie. O ile wzrośnie wartość? Może 10-20% ale po jakim czasie. Weź pod uwagę inflację.

Widziałem i miałem w rękach odległościówke Daiwy która swego czasu była warta miesięczną wypłatę a ktoś miał problem żeby sprzedać za £30. Kijek niesamowity ale design nie jest współczesny i ludzie nie chcą. Z daleka widać że wędka ma trochę lat bo teraz nikt tak nie maluje. 

Kosze które, razem z osprzętem były warte fortunę, ludzie sprzedają za £30-£40 bo nikt więcej nie zapłaci za coś co waży ze 20 kg, jest niewygodne do siedzenia i wygląda mało współcześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
On 2/4/2023 at 6:52 PM, Sandacz70 said:

Myślę że spokojnie za tysiaka to  spokojnie opchniesz razem. 

Warto wystawić za tyle lub więcej i przygotować się na negocjacje. Nie zrażać się, że ktoś oferuje połowę bo zwyczajnie szuka jelenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...