Skocz do zawartości

Przypon pstrągowy


beelzenef
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zwykle wyskakujesz z jakąś "odkrywczą" rewelacją bez ścisłego powiązania z tematem, ale widocznie "ten typ tak ma". Pewnie że może być sama żyłka, ale gdybyś poczytał ze zrozumieniem, to wiedziałbyś, że autor tematu zamierza używać plecionkę, to przypon jest wskazany.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem spinningistą a już na pewno nie pstrągarzem. Jednak jeździłem na wspólne wypady z kumplami owładniętymi magią kropkowańców. 

Wieczorne rozmowy przy ognisku miały wiele efektów. Oprócz niesamowitej atmosfery dość dużo usłyszałem o połowie pstrągów na spinning a także o wielu kruczkach i sprzęcie jaki stosują, a było to 20 lat temu.

Generalnie nie stosują jakichkolwiek przyponów, chyba że w łowisku wielce prawdopodobnym jest branie szczupaka. Wtedy stosują przypon z plecionki 30-40 cm, bo generalnie łowią na żyłkę 0,16 - 0,20. Na żyłkę gdyż pstrąg wyskakując z wody znajomo "tańczy" na ogonie i trzęsie łbem w celu uwolnienia się a naprężona żyłka zapewnia te kilkanaście cm rozciągnięcia co pomaga w kontroli i stałym kontakcie z rybą. Plecionka jest sztywna i przy takim akcie ryby od razu ma luz.

Przypon z plecionki zawsze jest zakończony agrafką, która nie rozpina się jak tradycyjna agrafką lecz pod większym obciążeniem zwęża się. Coś takiego na wzór ze zdjęcia.

agrafka-dragon-super-lock-dragon.jpg.3f645c6f1010769df76ffca21269c5c8.jpg

Stosując żyłkę bez przyponu na końcu stosują tę samą agrafkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Alexspin napisał:

Jak zwykle wyskakujesz z jakąś "odkrywczą" rewelacją bez ścisłego powiązania z tematem, ale widocznie "ten typ tak ma"...

Pytając o żyłkę, chciałem zachęcić autora tematu do zwierzeń, z jakiego powodu chce stosować do połowów pstrągów plecionkę. Być może wówczas wywiązałaby się dyskusja na argumenty. Nie jest to żadna "odkrywcza" teoria nie związana z tematem,  co nieco wyżej, jak sądzę, potwierdził Docio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszku, masz rację, ale:

Po pierwsze autor wyraźnie pytał o plecionkę i przypon.

Po drugie czasy się zmieniają, pstrągowanie, podobnie jak boleniowanie plecionką jest już coraz częstsze.

Po trzecie jeśli chciałby ktoś przekonać autora do żyłki, to właśnie tak jak Ty to zrobiłeś, a nie zadając głupie pytanie, które nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skróty myślowe, czyli humor sytuacyjny, fajna rzecz lecz zrozumiała jedynie dla osób, z którymi spędza się dużo czasu. Na forum tak nie jest a mam nieodparte wrażenie, że RBTS użył właśnie skrótu myślowego. Dla mnie też jest niezrozumiałe po co na kropki używać przyponu ale każdy łowi tak jak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...