Skocz do zawartości

Polski związek wędkarski


Ździsiek Kaczmarek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drogich kolegów moczykijów. Ostatnimi czasy PZW dowala takie ceny ze to głowa mała. Naprawde zeby wyjść w spokoju na rybe z rodziną i to za 400zł. Nie można nawet wyjść pochodzić koło stawku. Mam już swoje lata i musze używać kryki. Podczas mojego ostatniego spaceru koło mojego ulubionego miejsca do wędkowania z laską, wyszli cholerni agenci z tatarakiem na wąsie i już ze nie wolno i od razu mandat 300zł za wędkowanie bez zezwolenie. Nie moge nawet podejść do kogoś żeby się przywitać z kolegami bo już podciągają pod osobe towarzyszącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kat_636

alexspin - po przeczytaniu twojej wiadomosci, usmiech na twarzy sie pojawil, dzieki !!!

 

ps. no coz . sa dwie drogi - jedna oficjalna druga nie - wybor pozostawia sie zawsze decydujacemu na dany krok

w czasach moich rodzicow czesto mowiono - dzialaj tak aby cie nie zlapano albo nie dzialaj wcale

albo drugie zdanie - kto nie ryzykuje ten nie ma

albo jeszcze trzecie - badz dobrym obywatelem dzialaj zawsze zgodnie z prawem plac tam gdzie trzeba i dzieki temu masz swiety spokoj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ździsiek Kaczmarek napisał:

Podczas mojego ostatniego spaceru koło mojego ulubionego miejsca do wędkowania z laską, wyszli cholerni agenci z tatarakiem na wąsie i już ze nie wolno i od razu mandat 300zł za wędkowanie bez zezwolenie.

U Ciebie i tak są mili. Ja wczoraj korzystając z chwili przerwy podczas deszczu wyszedłem rozłożyć swoje nowe wędzisko przed domem. Oparłem kij o drzewo patrzę lśni i błyszczy a tu ktoś mnie zza rogu domu szarpie za ramię i słyszę "500 zł za myślenie o łowieniu bez wykupionego zezwolenia". Mocna grupa mnie dopadła Polcja, PSR, SSR. Kilka kroków od schodów, już na mnie zasadzkę zrobili. Dobrze że laski nie miałem bo widzę że ona w tym zdarzeniu odegrała kluczową rolę i posiadając ją miałbym mandat 1000 zł.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wartburg napisał:

dotychczas mieliśmy usiłowanie i zamiar, teraz doszło myslenie ale tylko o rybach czy w ogólnośći?

Żyjemy w kraju podobno demokratycznym więc wszystkim równo po całości, bez wyróżniania wędkarzy czy żadnej innej grupy. :)

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Docio napisał:

Znaczy się troll starej daty. ;) 

Dokładnie. Emerytura nie wszystkim służy. Znam takich których nadmiar wolnego czasu potrafi wykończyć gorzej jak alkohol, narkotyki, kobiety czy co tam jeszcze ktoś wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.01.2023 o 12:01, Ździsiek Kaczmarek napisał:

Ostatnimi czasy PZW dowala takie ceny ze to głowa mała. Naprawde zeby wyjść w spokoju na rybe z rodziną...

Pozostają zatem komercje. Wczoraj nawet skorzystałem. 30 za wędkowanie + 30 za jedną rybę. Mógłbym wędkować w opcji 40 + 30, ale aż takim bogaczem niestety nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ryukon1975 napisał:

(...) nadmiar wolnego czasu potrafi wykończyć gorzej jak alkohol, narkotyki, kobiety czy co tam jeszcze ktoś wymyśli.

Oj tak... :(

11 godzin temu, wind napisał:

Przeniesione, szkoda że nie mamy działu "Humor" ;) 

Co stoi na przeszkodzie, żeby taki założyć? "Humor z wpisów na Forum"... :diabelek:

8 godzin temu, Ubertroll napisał:

Pozostają zatem komercje. Wczoraj nawet skorzystałem. 30 za wędkowanie + 30 za jedną rybę. Mógłbym wędkować w opcji 40 + 30, ale aż takim bogaczem niestety nie jestem.

Jak pomnożyłem to przez 26 (jeden wyjazd co 2 tygodnie + 1 ryba na każdym wyjeździe) to wyszła mi suma  wielokrotnie wyższa, niż najdroższa opcja składki okręgowej+2 porozumienia, co jeśli pojadę 52 razy - jaki w tym interes?!:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety komercja to zupełnie inny wymiar wędkarstwa. Były okresy kiedy miałem czas i chęci. Nad rzeką byłem dwa razy dziennie. Kilka godzin rano kilka wieczorem. Taki ciąg potrafił trwać dwa-trzy miesiące z małymi przerwami np. z powodu pogody.

Nawet gdybym policzył tu wyżej wspomnianą opcję bez ryby czyli 30 zł to kwota wyszłaby kolosalna. Pamiętać też należy że to tylko cześć kosztów bo trzeba dodać dojazdy, sprzęt itd.. Tu właśnie rodzi się ta różnica w wędkarstwie i nawet w rozmowie wyżej ją widać. Wędkarstwo schodzi z pierwszego planu a zastępuje je i najważniejszą się staje rachunkowość i liczenie pieniędzy.

Niektórym to nie przeszkadza ale inni w tym ja podziękują za taką rozrywkę na wstępie. Wolności nad dzikim łowiskiem nie wynagrodzą największe ryby łowione w kilkuhektarowym zbiorniku pod czujnym okiem innych łowiących, wysłuchiwaniu ich rad, krytyki i zawiści w ich oczach gdy coś się w końcu uda.

Długo by pisać ale nie ma sensu. Każdy ma prawo wyboru i łowi tam gdzie mu odpowiada.

 

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alexspin napisał:

Jak pomnożyłem to przez 26 (jeden wyjazd co 2 tygodnie + 1 ryba na każdym wyjeździe) to wyszła mi suma  wielokrotnie wyższa, niż najdroższa opcja składki okręgowej+2 porozumienia, co jeśli pojadę 52 razy - jaki w tym interes?!:o

No właśnie ;)

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ubertroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kat_636

Ryukon - kwestia zachowań zależy od miejsca.

wiem mniej więcej gdzie Twoje położenie a wiec nie dziwie się ludziom.

(chociaż za niektóre rzeczy - słusznie - to powinni dostać za swoje)

"emerytura nie wszystkim służy" oj tak. ja czasem a nawet nie czasem - często - mam wrażenie ze większość nie powinna na niej być tylko dalej pracować bo mniej wtedy "słabych" rzeczy by było.

swoja droga papierosy alkohol kobiety - drogo,

a wiec narkotyki będą bardziej używane przez społeczeństwo bo tam na czarno i ogólnie dostępne wszędzie (nikt nic z tym też nie robi albo robią niewiele bądź nieudolnie) a wiec wyobraźcie sobie jak dalej będzie, a najbezpieczniej będzie gdzie? no właśnie gdzie ? - sama nie wiem ahahahahahah zastanawiam się wciąż ... ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kat_636 napisał:

"emerytura nie wszystkim służy" oj tak. ja czasem a nawet nie czasem - często - mam wrażenie ze większość nie powinna na niej być tylko dalej pracować bo mniej wtedy "słabych" rzeczy by było.

Nie rozumiem jak się mają emerytury, narkotyki, etc. do tematu wątku. Ale chętnie poczytam, co skłania do stwierdzenia, że większość emerytów powinna dalej pracować? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kat_636

ubertroll - wystarczy z uwaga przeczytac jeszcze raz wszystko to zrozumiesz

 

docio - w moim miescie Wroclaw sa drozsze ; )

moze nie wszedzie no ale to chyba dobra informacja ze u Cie bez zmian hi hi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aprops nie istniejącego działu HUMOR
Kiedyś na nie istniejącym już forum wartburga mieliśmy dział  "włókno szklane" służył do przepraszam za kolokwializm pi****a głupot...
Naszla mnie refleksja czy jesteśmy juz taką zgarają pierdzieli którym "nie wypada" sie wygłupiąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 17:10, kat_636 napisał:

docio - w moim miescie Wroclaw sa drozsze ; )

Niemożliwe, wszędzie jest tak samo. 106,- wraz z odpisem. Ale fakt, wrocławianki są sporo droższe w utrzymaniu co odczułem na własnej skórze. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...