Skocz do zawartości

Gotowy zestaw spinningowy na Wisłę - opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym kupić swój pierwszy zestaw spinningowy. Taki zestaw zwrócił moją uwagę. Docelowo planuje łowić na Wiśle i Rabie c.w. 5-25 g wydaje sie idealny do moich potrzeb, nie wiem jednak czy ten kołowrotek i firma są warte takich kwot.

 

 

Edytowane przez wind
edycja linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzisko jest dobre choć na łowisko typu Wisła trochę krótkie i za mały ciężar wyrzutowy.

Kołowrotek jest mały i słaby jak do zestawu szczupakowego jak go opisano.

Plecionka jest beznadziejna i nie jest to tylko moje zdanie. W internetach ma więcej negatywnych opinii jak jest igieł na drzewach w sosnowym lesie. :)

Za tą kwotę można samodzielnie złożyć naprawdę przyzwoity zestaw na początek. Znacznie lepszy od tego z linku.

Edytowane przez ryukon1975
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Kijek ma za słabe CW jak pod szczupaka. Celowałbym w coś 10-40g. Jak dla mnie długość jest ok, ale możesz myśleć nad czymś 2,40-2,70m. Kołowrotek wybrałbym w rozmiarze 3000 a nawet 4000 do takiego typu łowienia. Używam akurat Daiwy Ninja i nie mam żadnych zastrzeżeń - opinie teoretyków mówiące że to słaby kołowrotek możesz pominąć :D

Plecionka z zestawu to akurat taka jakiej używam :) (i moi znajomi podobnie) - nikt nie ma z nią żadnych problemów!
Podejrzewam, że opinie mogą dotyczyć Daiwa J-Braid, ale bystre oko zauważy, że prezentowana to Daiwa J-Braid GRAND.
A co za tym idzie jak dla mnie porównywanie jednej z drugą mija się z celem i co gorsza z prawdą. Sam sprawdź. Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kusy napisał:

Celowałbym w coś 10-40g.

OK

12 minut temu, Kusy napisał:

Kołowrotek wybrałbym w rozmiarze 3000 a nawet 4000

OK

13 minut temu, Kusy napisał:

Używam akurat Daiwy Ninja i nie mam żadnych zastrzeżeń - opinie teoretyków mówiące że to słaby kołowrotek możesz pominąć

Nie pomijałbym tych opinii, osobiście uważam, że znacznie solidniejsza jest seria Fuego. Droższa, ale ta różnica ceny odzwierciedla różnicę poziomu technicznego.

17 minut temu, Kusy napisał:

opinie mogą dotyczyć Daiwa J-Braid

Dokładnie tak, mimo to nie wybrałbym żadnej Daiwy, niewspółmiernie drogie w stosunku do prezentowanej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Alexspin napisał:

Nie pomijałbym tych opinii, osobiście uważam, że znacznie solidniejsza jest seria Fuego. Droższa, ale ta różnica ceny odzwierciedla różnicę poziomu technicznego.

Oczywiście! Fuego jest kołowrotkiem z wyższej półki a co za tym idzie wierzę, że jest lepszym kręciołem. Bardziej chodziło mi o sytuację "nie miałem w rękach, ale się wypowiem..." - rozumiem, że ktoś się kiedyś czymś zraził nawet Ty pamiętam nie masz zaufania do wędzisk Mikado, ale miałeś w rękach i sprawdziłeś. Nie powtarzałeś po kimś komentarzy głosząc tego jaką prawdę najprawdziwszą :D

10 minut temu, Alexspin napisał:

Dokładnie tak, mimo to nie wybrałbym żadnej Daiwy, niewspółmiernie drogie w stosunku do prezentowanej jakości.

Z tego co pamiętam także używałeś tej Daiwy - ja tylko wersji Grand (poprzedniej nie). Każdy ma prawo do swojej opinie i to szanuję. Jestem pewien, że testowałeś wiele więcej plecionek i z Twojego porównania Daiwa może wypadać słabo. Też ostatnio założyłem Sunline Siglon i jestem zadowolony, jest lepsza od Daiwy ale niestety droższa... ale wypowiadam się na temat który poznałem na własnej skórze (jak Ty)... w innym przypadku podkreślam "czytałem, słyszałem, widziałem" - nie klepię złotych myśli po innych w sposób jakoby świadczyło, że to ja sam testowałem i wyrobiłem sobie opinie. Stąd to moje podkreślenie...

45 minut temu, Kusy napisał:

opinie teoretyków

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam żadnej awersji do sklepu wystawiającego ten zestaw, kupuję od nich często i niemało. Zestaw jest w sumie nieźle dobrany i uznałbym go jako taki trochę "uniwersalny" ale trochę dziwny jest opis plecionki:
"Opis plecionki Daiwa J-braid:
Plecionka Octa Braid, to na pewno produkt o najlepszym stosunku jakości do ceny w tej kategorii. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych plecionek na polskim rynku w bardzo niskiej cenie. Ośmiosplotowa konstrukcja oraz szeroki przedział parametrów, pozwoli nam dopasować plecionkę do każdej metody wędkarstwa."

Zatem to jest J-braid, czy Octa Braid, bo to jest dość znaczna różnica...

Poza tym sumując ceny poszczególnych elementów wcale nie wychodzimy na niespełna 600, ale na dość grubo ponad 600 zł, a więc już podejrzane jest ukrywanie znacznej różnicy wartości+darmowa przesyłka. Do tego dochodzi 5 nieokreślonych gumek. Coś podejrzanie bardzo zależy sprzedawcy na pozbyciu się tego zestawu. Sklep znam od lat, mam z nimi tylko dobre doświadczenia i uważam za jeden z najlepszych sklepów internetowych, ale ten przypadek budzi we mnie ambiwalentne odczucia...

To byłoby na tyle.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Alexspin napisał:

Zatem to jest J-braid, czy Octa Braid, bo to jest dość znaczna różnica...

Ja obstawiam że jest to J-Braid Grand, przynajmniej mocno sugeruje tak zdjęcie prezentowanej plecionki. Ale masz rację, opis swoje, a zdjęcie swoje - brak jasnej jak słońce informacji, na zdjęciu plecionka 0,18mm a w opisie 0,13... mogli się lepiej przyłożyć do reklamy polecanego zestawu:D

16 godzin temu, Alexspin napisał:

Coś podejrzanie bardzo zależy sprzedawcy na pozbyciu się tego zestawu

16 godzin temu, Alexspin napisał:

ten przypadek budzi we mnie ambiwalentne odczucia

Ja myślę, że robią sobie miejsce na sklepie/magazynie na nowy towar. Często jest tak, że towar jest długo i chcą się go pozbyć porostu, a może on im blokować zamówienie nowego. Dla przykładu ceny poszczególnych elementów (stan na 25 marca) zestawu z jakże sławnego sklepu warszawskiego na P co na jutubach go dużo ;)
Kijek - 254 zł LINK
Kołowrotek - 235 zł LINK
Plecionka (zakładam 135m bo swoją drogą nie ma w opisie) - 64 zł LINK

Suma to 553 zł :D więc jakieś wielkiej promocji na ten zestaw z postu autora nie zrobili :D

 

Edytowane przez Kusy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.03.2023 o 06:08, Kusy napisał:

Ja obstawiam że jest to J-Braid Grand, przynajmniej mocno sugeruje tak zdjęcie prezentowanej plecionki. Ale masz rację, opis swoje, a zdjęcie swoje - brak jasnej jak słońce informacji, na zdjęciu plecionka 0,18mm a w opisie 0,13...

Dla mnie standard. Zawsze gdy wpadałem na jakiś sklep w sieci to zaczynałem od najnudniejszej części, czyli regulaminu.  Trudno normalnemu klientowi, który chce kupować, będzie zrozumieć, że nad wyraz często w regulaminie jest zapis, iż zdjęcia są poglądowe i nie muszą odzwierciedlać realnie przedmiotu a decydujący w ofercie jest opis. Czasem jest też dopisek iż kolory na zdjęciach mogą nie odzwierciedlać rzeczywistych wymiarów i kolorów oferty, gdyż decydują o tym ustawienia monitora użytkownika. 

To nie teoria, sam padłem ofiarą takiej manipulacji. :( Skończyło się szczęśliwie tylko dlatego, że w opisie mocno przesadzono z parametrami. W efekcie tych perturbacji zacząłem sprawdzać oferty od tej najnudniejszej części sklepów. :) 

Edit

Przypomniało mi się jeszcze jedno kuriozum, bardzo rzadkie ale spotykane.

Otóż we wspomnianej nudnej części sklepu warto też zapoznać się z działem dostawa. Kilkukrotnie spotkałem się z zapisem, że koszt dostawy składa się z ceny przedmiotu, kosztu dostawy oraz pakowania. Jeśli nie ma nic więcej to jest w zasadzie w porządku ale można natknąć się na kolejne zdanie: koszty pakowania oraz dostawy naliczane są dla każdego zakupionego przedmiotu. Prawdziwe kuriozum, już nawet nie januszostwo handlu ale prostackie naciąganie.

Na ten aspekt handlu trafiłem przypadkiem, gdy przy jakiejś opinii w sklepie elektronicznym gość odgrażał się, że sprawa trafi na Policję, gdyż za części o wartości niecałych 50,- musi zapłacić ponad 200,-

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 3/25/2023 at 7:57 AM, Docio said:

można natknąć się na kolejne zdanie: koszty pakowania oraz dostawy naliczane są dla każdego zakupionego przedmiotu. Prawdziwe kuriozum, już nawet nie januszostwo handlu ale prostackie naciąganie.

Pozwolę sobie wyrwać kawałek Twojej wypowiedzi.

Z jednej strony to może być naciąganie a z drugiej nie wszystkie produkty można zapakować razem. Trudno by było wysłać kosz do podbieraka i wędzisko w jednej paczce. Takie sytuacje wymuszają inne podejście do kosztów wysyłki.

Jeżeli to co płaci klient jest obliczone i wysyłane po kosztach a marża niska to nie ma szans żeby dołożyć do wysyłki. Sklep musi przynosić zyski bo są rachunki do zapłacenia.

Przy zakupie kilku przedmiotów warto zapytać o rabat. Można coś zyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...