Skocz do zawartości

Ilość posiadanych wędek


Arcady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie być może dla was oczywiste aczkolwiek różne słyszałem historie i wolę być pewny. Wiem że np na metodę spławikową mogę łowić na dwie wędki posiadając kartę lecz moje pytanie brzmi czy są limity na posiadane wędki przy sobie. Nie stojące na wodzie. Słyszałem że osoba rozmawiająca z wędkarzami na łowisku i posiadająca wędkę na rowerze została poddana kontroli wraz z wędkarzami łowiącymi w tym czasie tylko dlatego że posiada przy sobie sprzęt służący do wędkowania. Dla mnie to jest śmieszne lecz historia prawdziwa z mojego regionu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się ilość wędek uzywanych w momencie kontroli. Sam wożę ze sobą 5-6 wędek w pokrowcu i nigdy nikt mi tam nie zaglądał. 

Gdybym był na miejscu rowerzysty, o którym wspomniałeś również nie poddałbym się kontroli.

Ale dowiesz się tego wszystkiego jak będziesz przygotowywał się do egzaminu na kartę wędkarską. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wind napisał:

Liczy się ilość wędek uzywanych w momencie kontroli. Sam wożę ze sobą 5-6 wędek w pokrowcu i nigdy nikt mi tam nie zaglądał. 

 

Często mam rozłożonych 5-6 z czego moczy sie regulaminowe dwie a pozostałę 3 stoją oparte o drzewo z czego cześto pozbrojone kompletnie aczkolweik bez przynęty, RAZ mnie sie kontroler zapytał co to to powiedziłęm grzecznie ze przygotowane na noc a spławikówka powiązana na rano zeby sie gimnastykować po nocy i zadowoliło to kontrolera.
Zdecydowanie warto zapoznać sie szczególowo ze wszystkimi przepisami wskazanymi w lekturach obowiązkowych do karty pułapek jest wiele..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wind napisał:

Ale dowiesz się tego wszystkiego jak będziesz przygotowywał się do egzaminu na kartę wędkarską. 

Jak najbardziej ale czytając regulamin PZW na internecie to nie zauważyłem podpunktu który jasno mówi że można lub nie można posiadać więcej wędek. Według mnie jest tak jak mówicie że posiadać to mogę i sto lecz łowić tylko na dwie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin wyraźnie i jednoznacznie określa iloma wędkami można "łowić" w poszczególnych metodach. Nie określa ile można posiadać. Spinningując zawsze mam ze sobą dwa zestawy, łowiący i rezerwowy gdyby przydarzyło się nieszczęście. Nigdy nie miałem z tego powodu jakichkolwiek kłopotów, a nawet pytań. Jeśli zestaw mam przewieszony przez plecy to przecież nim nie łowię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arcady napisał:

Jak najbardziej ale czytając regulamin PZW na internecie to nie zauważyłem podpunktu który jasno mówi że można lub nie można posiadać więcej wędek. Według mnie jest tak jak mówicie że posiadać to mogę i sto lecz łowić tylko na dwie. 

 

Bo go tam nie ma. To ramówka organizacyjna, która obowiązuje na wszystkich wodach lecz aby się dowiedzieć dokłądnie wejdź na stronę Okręgu, w którym będziesz miał zamiar łowić i odszukaj zasady połowu. Ta znajdziesz szczegółowy opis czym, jak, gdzie, kiedy i na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Arcady napisał:

Jak najbardziej ale czytając regulamin PZW na internecie to nie zauważyłem podpunktu który jasno 

 

Ale to nie wyklucza napotkania kreatywnego strażnika, mi kiedyś pawian chciał wmówić że obszar Natura 2000 to wlaściwie rezerwat i nie wolno palić ognisk.... Nie umiał wskazać w ktorym ustepie ustawy o ochronie przyrody jest napisane ze : N2000 to rezerwat no i gdzie ten zakaz, stan faktyczny był taki ze w N2000  nie ma takiego zakazu chyba ze go samorząd lokalny wprowadzi bo ma takie widzimisie, I zdecydowanie N2000 to nie to samo co rezerwat ale z punktu widzenia zmotoryzowanego wedkarza z zamiłowaniem do ognisk nie jest komplikującą życie forma ochrony, itd reasumując warto przepisy znać  szczegółowo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...