Jump to content
Sign in to follow this  
calvuss

Nogat

Recommended Posts

Witam.Czy znacie może miejscówki na Nogacie do łapania z brzegu?Głównie chodzi mi o Nogat od Białej góry do Malborka.Pozdrawiam

Witam.Czy znacie może miejscówki na Nogacie do łapania z brzegu?Głównie chodzi mi o Nogat od Białej góry do Malborka.Pozdrawiam

Tu masz wszystko w pierwszym wpisie

edit: link usunięty - nie działa, dostęp wymaga zalogowania. wind

Edited by wind

post-935-0-44959600-1408204379_thumb.jpg

30 godzin nad wodą a jedna rybka godna uwagi zameldowała się dopiero w 29 mojego pobytu,kocham ten nogat !

Brawo, widzę, żeś twardy gość ;). Ważyłeś może te linki?

No nie wierze własnym oczom, co za nie wiarygodne zdjęcia. W mojej karierze chyba jeszcze nie widziałem zdjęcia Lina, na śniegu :)

Piękne misiaczki, gratulacje ! ! !

p.s. jak daleko w te miejsce z Gdańska? Może była by szansa się tam wybrać? jakieś inne ryby tam pływają?

Nogat jest bogaty we wszystkie gatunki ,w tamtym roku w grudniu miałem 10 linów a w tym roku jak juz znalazłem czas to mi teraz zamarzło niestety,wind linki pod 1,5 kg a w tamtym roku jeden miejscowy mial takiego 2,5 ,tylko na rosówke bez rzadnych zanęt,nikt mi nie wierzył :)

I to jest to! Słuszna porcja na haczyku i słuszna ryba. Próbowałeś na kukurydzę ? Ja łowiłem na kuku cały grudzień.

Kukurydza nie działa,tylko rosówa albo dwie ,złowiłem 10 sztuk ,przez chwilę brał jakby był w amoku,6 wrócilo do domu  :) bez zanęty 

Chłopaki odpuśćcie sobie ,moje miejsce nie nadaje sie na kombajn itp tylko feedery ,rosówka i lin.Wczoraj niestety zdarzyl się wypadek

Wypadek na Nogacie.

Edited by wind
edycja linku

Guest Ozet

Szacun Piter(Calvuss) za odwagę, większość woli być postronnymi obserwatorami i ewentualnie współczuć.

PS. Lubię czytać też komentarze pod artykułami.

Szacun Piter(Calvuss) za odwagę, większość woli być postronnymi obserwatorami i ewentualnie współczuć.

PS. Lubię czytać też komentarze pod artykułami.

post-935-0-53568800-1422895340_thumb.jpg

post-935-0-69720900-1422895358_thumb.jpg

I u mnie wielki szacun - czapką do ziemi kłaniam się. A jednocześnie zastanawia mnie przyczyna tej wywrotki. I tylko na tak delikatnej "pralce"? Pismaki nie widzieli w życiu porywistego wiatru na wodzie, ani konkretnej fali...

Brawo Calvuss!

OK godziny 12 ,20 zauważyliśmy z kolegą Wojtkiem i Piotrem wywróconą łódkę z dwoma wędkarzami,natychmiast postanowiliśmy zadzwonić na odpowiednie służby ale...telefon odbiera straż pożarna w Tczewie i każe dzwonić na nr alarmowy tam czekanko,pani łączy z Malborkiem ,mówię gdzie jest miejsce zdarzenia,pan mówi że może Sztum?Nie wiem ,rozłączam się i podejmujemy akcję sami,na brzegu leży stara drewniana łajba,Wojtek wyrywa łańcuch a kolega piotr znajduje jedno stare wiosło i kawałek styropianu ,wiosłujemy we dwóch pod prąd w stronę topiących się kolegów wędkarzy i dopływamy do nich choć już nie mamy sami sił.Jeden z nich miał już w oczach to coś co świadczyło o bliskim końcu,kurczowo trzymał się wywróconej łódki i nie chciał jej puścić a trzymała ich kotwica,wreszcie puścił i złapali się oboje naszej krypy i tak razem z Piterem dopłynęliśmy do pierwszego wolnego miejsca na brzegu i rozebraliśmy panów z mokrych szmat a inni wędkarze dołożyli do ognia i dali swoje suche okrycia .W wodzie ludzie ci byli ok 20 minut razem z naszym holem i jak byli już przy ogniu to pojawiła się straż na drugiej stronie rzeki,podpłynął ponton i zabrali jednego pana do karetki a na naszej stronie zaczęły się zjeżdżać chyba wszystkie straże świata...poszliśmy dalej wędkować .

Brawo, na szczęście znaleźli się ludzie z elementarnym poczuciem przyzwoitości.