Skocz do zawartości

Pomocy, Zepsuty kołowrotek


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z kołowrotkiem, że podczas holu ryby kiedy odkręce jej przedni hamulec w kołowrotku to w momencie kiedy ryba odjeżdża i wyciąga żyłkę razem ze szpulą to hamulec się dokręca razem z obracającą sie szpulą. Problem powtarzy się co kilka sekund kiedy tylko odkręce hamulec to po chwili znowu się dokręca przez co łatwo stracić rybę:/ Może miał ktoś podobny problem i może coś podpowiedzieć. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wartburg napisał:

Nie wazne jaki typ/ model zawsze jest tam kilka podkładek, znajdz schemat swojego nawijaka w sieci i porównaj jakie częśc udało Ci sie zgubić lub pwkładać nie w tej kolejnośći.

Właśnie nie grzebałem nic przy szpuli ani nie zdejmowałem i wszystko wygląda tak jak by miało tak być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrętło hamulca musi się blokować na szpuli i dlatego hamulec samoczynnie się dokręca. Proponuję rozebrać hamulec i dobrze wyczyścić oraz nie smarować.

P.S. O jakich podkładkach Panowie piszecie? Przecież autor wyraźnie napisał, że to przedni hamulec. A nawet przy tylnym też jakieś podkładki nic nie zmienią. Tu chodzi o hamulec a nie o nawijanie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Docio napisał:

 

P.S. O jakich podkładkach Panowie piszecie? Przecież autor wyraźnie napisał, że to przedni hamulec. 

Hmmm być moze umkneły mojej uwadze najnowocześniejsze rozwiązania,,,,  tak czy siak coś czepia i blokuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...