Skocz do zawartości

Łowienie pod opieką osoby dorosłej. Bez karty


xSledzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Jestem członkiem uczestnikiem PZW i nie posiadam jeszcze karty wędkarskiej ale posiadam legitymację ze wszystkimi opłatami i zezwolenie z rejestrem.I moje pytanie brzmi czy mogę łowić pod opieką  osoby pełnoletniej która nie jest ani uczestnikiem PZW ani nie ma karty wędkarskiej.Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich wędkarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • hege zmienił tytuł na Łowienie pod opieką osoby dorosłej. Bez karty

Nie. Karta Wędkarska jest obowiązkowa do samodzielnego połowu. Osoby do 14 lat będące członkami PZW mogą łowić samodzielnie pod opieką osoby posiadającej Kartę Wędkarską.

Status członka uczestnika nie jest czymś niezwykłym ale nie wiem w jaki sposób otrzymałeś licencje na połów bez posiadania Karty Wędkarskiej. Niemniej nie wolno Ci samodzielnie łowić bez Karty Wędkarskiej lub bez opieki osoby tę kartę posiadającą. Ponadto posiadając Kartę Wędkarską nie wolni Ci będzie łowić samodzielnie w porze nocnej aż do ukończenia 16 roku życia.

Wszystko jest w regulaminie PZW.

Edytowane przez Docio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Docio napisał:

Nie. Karta Wędkarska jest obowiązkowa do samodzielnego połowu. Osoby do 14 lat będące członkami PZW mogą łowić samodzielnie pod opieką osoby posiadającej Kartę Wędkarską.

Status członka uczestnika nie jest czymś niezwykłym ale nie wiem w jaki sposób otrzymałeś licencje na połów bez posiadania Karty Wędkarskiej. Niemniej nie wolno Ci samodzielnie łowić bez Karty Wędkarskiej lub bez opieki osoby tę kartę posiadającą. Ponadto posiadając Kartę Wędkarską nie wolni Ci będzie łowić samodzielnie w porze nocnej aż do ukończenia 16 roku życia.

Wszystko jest w regulaminie PZW.

Pewnie pomylił kartę wędkarską z legitymacją PZW. 

Do 14 roku życia nie zdaje się egzaminu. 

JKarp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
nadzorem osoby uprawnionej do opieki."

@xSledzikjest "członkiem uczestnikiem" czyli jest "zrzeszony", więc nie obejmują go już dotyczące osób "niezrzeszonych". Zatem zgodnie z powyższym zapisem RAPR opiekun nie musi być członkiem PZW. Takie jest moje zdanie, ale być może się mylę.

Edytowane przez Alexspin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alex w moim RAPR PZW z 2018 ten punkt brzmi:

5. Członek PZW do lat 14 ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w
ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod
opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską.

Jednak jest jeszcze nowszy prosto ze strony ZG PZW:

5. Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować w ramach własnego łowiska, zgodnie z obowiązującymi wymiarami ochronnymi ryb, limitem ilościowym i wagowym, z następującymi ograniczeniami:

- bez prawa do połowu na żywą i martwą rybkę;

- wyłącznie pod opieką osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, odpowiadającej za przestrzeganie przez niego postanowień RAPR, zasad określonych przez uprawnionego do rybactwa oraz zasad etyki wędkarskiej;

- wędkowanie odbywać się musi przy zachowaniu ciągłego i bezpośredniego nadzoru nad wędkami;

- członkowi PZW do 7 lat ogranicza się prawo do wędkowania do jednej wędki, przy zachowaniu pozostałych ww. uregulowań.

No to sobie ściągnąłem i później poczytam. Bezpośredni link - KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...