Witam. Odświeżę Zakupiłem pokrowiec do spiningu, jednak dzisiaj oddałem go. Nie pasuje. Pokrowiec na odległościówkę jednak musi mieć inaczej wykonana ,,komorę" na kołowrotek. Po prostu dolnik jest dłuższy i nie pasuje do pokrowca od zwykłego spiningu. Z uwagi na powyższe chyba się zdecyduje na pokrowiec Trapera 2 komorowy match competition.
Zastanawiam się jeszcze nad ilością komór. Początkowo chciałem tylko jedna. Ale po zastanowieniu przemawiają do mnie jednak dwie komory. różnica w cenie pomiędzy dwoma a trzema komorami to 40 zł. Tylko czy inwestować w aż trzy komorowy????.... Pozdrawiam
Witam. Wiem Jarku, że stosujesz tzw.system belgijski ( rurka z ciężarkiem).Doczytałem również, że nie mocujesz spławika (slider) bezpośrednio na żyłce a poprzez łącznik z krętlikiem. Powiedz mi proszę, jako praktyk, jak takie mocowanie się sprawdza. Oczywiście niezaprzeczalnym plusem takiego mocowania jest możliwość szybkiej zmiany spławika. Ale czy mimo tej zalety spławik w jakiś zauważalny sposób nie plącze się częściej? Czy nie obija się zbyt mocno o ołowianą kulkę?
Dzięki za rady Czy wazelina techniczna sprawdzi się do smarowania wiertła czy jednak musi to być smar z prawdziwego zdarzenia np. ,,towot"? Co do klejenia. Wiertło 2,5 pasuje idealnie na patyczek do czyszczenia uszu Wchodzi na tzw. ścisk. Nawet kleić nie trzeba
Pytam o tą belgijską odmianę, ponieważ, biorąc Twój pomysł również sam postanowiłem sobie przerobić tanie kulki ołowiane zamiast drogich Cllarusso Problemem było poszerzenie otworu pod rurkę. Kupiłem wiertełka, które starczyły mi na .... cztery kulki Jedno mi się złamało a drugie totalnie stępiło. Żona z córką oglądała mecz a ja w kuchni szykowałem ciężarki
Witam. A możesz mi powiedzieć Jarku o jakiej gramaturze spławiki stosujesz do tej wędeczki ? Łezki które stosujesz na zestawach zakładasz bezpośrednio na żyłkę, czy montujesz je na plastikowej rurce (sposób belgijski )
Witam. Dzisiaj zakupiłem parę spławików. Na jednym z nich jest oznaczenie ,, (5+3)+2 " Może głupie pytanie ale nie wiem o co chodzi. 5+3, 5+1,5, 3+8 wszystko jasne dla mnie, ale (5+3)+2 jakoś nie ,,kumam".