Jump to content

Wrah

Użytkownik
 • Content count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Wrah

 • Rank
  Kandydat
 1. nie stosuje przednich hamulców, niestety totalnie mnie to męczy, denerwuje, większość kołowrotków typowo matchowych ma przedni hamulec stąd też problemy z doborem sprzętu(bynajmiej w sklepach u mnie) w średnich cenach.
 2. Miał może ktoś owy kołowrotek ? Wiem, że to raczej dolna pułka, ale może posłuży do matchówki przy nastawieniu na połów raczej mniejszych sztuk, a nie jakiś 2kilowych okazów?
 3. celność i odległość to kwestia szczytówki, co do świstu nie pamiętam czy wydawało owy możliwe, że tak ale wydaje mi się, że feder to akuratnie najbardziej "wielofunkcyjna" z wędek od biedy nawet i pospiningować się uda choć nie przy tej długości już raczej
 4. Jeśli chcesz mieć bardziej "uniwersalny" kij to kup gruntówkę, a dokładniej federe z nie za duzym cw. powiedzmy max do 40 może być nawet 25, o długości 360-90 będziesz mógł używać jako gruntówki, do metody drgającej szczytówki a także jako spławika. Pamiętam, że jak ojciec mnie wprowadzał w wędkarstwo ponad 10 lat temu to właśnie od takiej wędki zaczynałem i spokojnie łowiłem nią na spławik lekki i ciężki (nawet można to było podpasować pod odległościówke) a także z gruntu. Zwróć uwagę żeby miała przynajmiej trzy wymienne końcówki wtedy bez problemu będziesz mógł dopasować ją do danej metody która tego dnia będziesz chciał korzystać. Wiadomo nie połapiesz na tym na "trupka" bo taki ciężar wyrzutu może być za mały, ale całkiem spokojnie na koszyczek zanętowy 10-15 gram będziesz mógł łowić. Pozdrawiam
 5. Wrah

  feeder na grunt, pare pytań

  Najprościej (przynajmiej wg. mnie) jeśli łowisz na dwie wędki to zamontować dodadkowo elektryczny sygnalizator brań i umieścić w nim żyłke, przy odpowiednio miękkiej szczytówce i dobrym sygnalizatorze na żyłce zauważysz branie nawet najmniejszego leszczyka.
 6. Wrah

  Malerzowice Wielkie

  Witam, chodzi oczywiście o kompleks stawów we Wsi między nysą a opolem Malerzowice wielkie. Są to typowe wyrobiska z głeboką wodą, oraz nadprzeciętnie czystą wodą. Sam połowiłem tam niezłe okazy Amurów, Leszczy i Sandaczy. Wysłuchałem również niestworzone wręcz historie o miejscowych sumach, sam jednak złowiłem tylko miniaturowego suma o wielkosci 27 cm. Macie jakieś doświadczenia z owej wody ? Orientujecie się jak na chwile obecną wygląda owa woda ?
 7. Wrah

  Bat Same początki

  Witam z nowym sezonem postanowiłem nieco poeksperymentować i zamienić matchówke na bacika. Na sam początek zakupiłem 5m. (GEOLO GIC 5 tele). Nie nastawiam się na okazy raczej na "Żywczyków". Możecie mi udzielić jakiś rad na początek? Czy jest sens zakładać gume na szczyt ? I rozumiem, że dobierać łowiska takie do 4 m głebokosci ? z racji długości kija ? Oczywiście nie wykluczam zakupu dłuższych natomiast na początek chce przetestować czy wogóle "kręci" mnie taka metoda połowu? No i jaką grubość żyłki głównej i przyponowej oraz haczyk? Czy nie będzie przesadą zamontowanie spławika grubo poniżej 1 grama ?
×