Jump to content

Userr1

Forumowicz
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Userr1

 • Rank
  Początkujący
 1. Witam. Kieruję się z prośbą o doradzenie jaką wybrać wędkę Feeder oraz do tej wędki kołowrotek do połowów z gruntu. Obecnie mam wędkę Feeder Almaz (390cm,CW:120) oraz do tego kołowrotek Mistrall Magic Carp 60 (GR:5:2:1). Wędka jak i kołowrotek sprawuje się wyśmienicie ale może warto spróbować jakąś inną? Mój budżet to do 200zł za samo wędzisko. Kołowrotek tak do ok. 150zł Połowy odbywają się na rzecze Odra-Regalica, głownie na leszcze, inną białą rybę. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam
 2. Dziękuję za odpowiedź. Niby ten ale ten ma razem aż 5 przelotek (łącznie z szczytówką), mój teraz ma 3 (łącznie z szczytówką). To znaczy, że brakuje 2 a nie 1 ? Czy brak tej przelotki może mieć negatywny, destrukcyjny wpływ na wędkę? Czy mogę bez tej przelotki łowić? To chyba nie to zdjęcie, bo tam jest opis na wędce Float 400...
 3. Zastanawiam się nad zakupem WĘDKA WĘG.GOLDEN LION FEEDER MIKADO 300cm/100g za 70zł lub nie wiem czy nie dopłacić i kupić Mikado Almaz Medium Feeder 390cm/120g Jak myślicie, która będzie lepsza? Jeszcze raz przypominam, że to wędka na rzekę Odrę Regalicę z dosyć mocnym nurtem. Pytanie tez jest takie, jaki kołowrotek pod te wędki kupić? Nie znam się na tym zupełnie, słyszałem, że powinien być z wolnym biegiem. Proszę o wskazówki odnośnie jakiś konkretnych modeli. Pozdrawiam serdecznie.
 4. Witam. Posiadam, prawie nową nie używaną wędkę Mikado Fish Hunter 3,0m cw: 30. Wędka doznała złamania szczytówki i teraz po wklejeniu nowej końcówki ma 2,7m - ma tylko trzy (łącznie z szczytówką te przelotki, między przed ostatnią przelotką, a szczytówką odstęp to 72cm.) - nie wiem czy coś z niej będzie, czy nie za duży odstęp? Boje się, że z tak dużym odstępami, wędka nie wytrzyma i się złamie. Byłem w wędkarskim i Pan jedynie miał samą końcówkę którą wkleił, a nie posiadał takiej dodatkowej przelotki, żeby dać pomiędzy szczytówkę a przelotkę. Jak Państwo myślą, można na takiej wędce łowić, czy należy odkleić ta wklejoną końcówkę i znaleźć gdzieś dodatkową przelotkę i ponownie wkleić tą końcówkę? W sumie to nawet nie jestem pewny, czy tam wcześniej była ta przelotka po drodze czy nie. Wędka z opisu posiada trzy sekcje, teraz łącznie z tą końcową przelotką ma właśnie trzy te oczka. Pytanie jak liczymy te sekcje czy tylko te ruchome czy ruchome + ta jedna stała z początku? Ktoś coś poradzi?
 5. Dziękuję za odpowiedzi. Dziękuję za podpowiedzi. Co do bata to nie jestem przekonany ze względu, że u mnie na stawach raczej trzeba daleko rzucać i z brzegu nie idzie połowić. Jestem bardziej za wędką teleskopową. Obecnie posiadam: Wędka: Titanium Terminator 50 (Długość: 2,70m Weight: 60-80g Carbon 80%, Wędka: Mikado Fish Hunter 3,0m cw: 30 ( złamana szczytówka i teraz po wklejeniu nowej końcówki ma 2,7m - ma tylko trzy (łącznie z szczytówką te przelotki, między przed ostatnią przelotką, a szczytówką odstęp to 72cm.) - nie wiem czy coś z niej będzie, czy nie za duży odstęp? Kołowrotek Compressa CP30 Kołowrotek: Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1 Pytanie teraz jest takie, z tego sprzętu co tu posiadam co mnożna zrobić i który kołowrotek przydzielić do której wędki, pytanie czy ta naprawiona Mikado będzie się do czegoś nadawać? Bo jeśli nie to zostaje jeden wolny kołowrotek, który mógłbym wykorzystać do planowej wędki którą chcę kupić. A zastanawiam się nad zakupem: Konger Roder Tele Float 400mm 5-25g w cenie 30zł. http://allegro.pl/wedka-konger-roder-tele-float-400-25g-i6209977083.html Jak myślicie wędka będzie dobra dla mnie na spławik na połowy białej ryby na stawach, jeziorkach i nie raz rzece? Czy będę wstanie rzucić dosyć daleko taką wędką? Jaki ewentualnie kołowrotek w niezbyt wygórowanej cenie mógłbym do niej kupić? Bardzo proszę o porady.
 6. Dziękuję za odpowiedź. Hmmm... Jaka długość była by odpowiednia? Może propozycja jakiegoś konkretnego modelu wędziska? Co do obecnej wędki, to próbowałem ją na grunt ale przy koszyczku 50g, wygląda jakby wszystko miało się urwać ( szczytówka nie wytrzymuje chyba takiego ciężarku i wszystko mocno wisi, a szczytówka mocno się ugina) i w sumie już raz przy wyrzucie wszystko poszło do wody... Fakt faktem miałem wtedy żyłkę ok. 0,22mm. Na spławik łowi się na niej jako tako, jedyny problem to słaby wyrzut. Natomiast co do żyłki na spławik, to specjalnie kupiłem grubszą, bo gdy miałem 0,16 czy 0,18 to często mi się wszystko urywało, nie wiem czego to była winna. Próbowałem dwóch różnych żyłek. Może coś robiłem nie tak. (Dodatkowo koledzy się nabijali, że za cienka żyłka nawet na stawy... ) Czemu ta żyłka 0,22mm będzie za gruba? W czym może to przeszkadzać? Jaki spławik powinienem używać na dosyć spokojnym stawie? (Lin, karaś, krasnopióra) Ostatnio używałem 6g - przelotowy. Gdy dawałem mniejszy to nie rzuciłbym za daleko, lżejszy pewnie byłby bardziej czuły...
 7. Dziękuję za odpowiedź, w poście wkradł się błąd, oczywiście chodzi o łowienie gruntowe. A co z kołowrotkiem? Jaki będzie odpowiedni? Czy ten Golden 2000 całkowicie odpada?
 8. Witam, potrzebuję porady. Ja jako całkowity amator nie bardzo wiem jaki sprzęt sobie zakupić do łowienia na spławik. Ogólnie teraz posiadam wędkę na której łowię: Wędka: Titanium Terminator 50 (Długość: 2,70m Weight: 60-80g Carbon 80%, kołowrotek Compressa cp30, spławiki w przedziale 2g -7g (stałe, przelotowe), żyłka Jaxon Carat premium 0,22mm, Posiadam też kołowrotek: Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1 Obecną wędką nie jest w stanie za daleko rzucić, chciałbym coś lepszego, o ile kołowrotek mam nadzieję jest dobry samą wędkę przydało by się może wymienić na lepszą? Łowić zamierzam na Odrze (Spółdzielnia Regalica w Szczecinie) oraz na jeziorkach i stawach w okolicach Szczecina. Jeżeli chodzi o moje planowane połowy to na rzece białą ryba, a na jeziorach, stawach to głównie Karaś, Krasnopióra, Liny i Okonie. Łowić będę jedynie z brzegu. Mój budżet to tak myślę, do 100zł Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu do łowienia spławikowego.
 9. Witam, potrzebuję porady. Jako całkowity amator nie bardzo wiem jaki sprzęt sobie zakupić do łowienia z gruntu. Ogólnie teraz posiadam: Golden 2000 Gear Ratio 5:1:1 - czy taki spławik nada się do łowienia gruntowego? Po za tym kołowrotkiem posiadam: - Koszyczki zanętowe: 30g, 40g. - Rurki anytsplontaniowe - haczyki 4 (0,18mm),6 (0,16mm) - żyłkę Jaxon Satori Feeder 0,27mm Łowić zamierzam na Odrze (Spółdzielnia Regalica w Szczecinie). Jeżeli chodzi o moje planowane połowy to na rzece biała ryba. Łowić będę jedynie z brzegu. Mój budżet do 100zł. Proszę o pomoc w wyborze jakiegoś sprzętu do łowienia gruntowego.
×