Skocz do zawartości

Konrad Smolicz

Forumowicz
  • Postów

    18
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Konrad Smolicz

  • Urodziny 17.04.2004

Informacje o profilu

  • Imię
    Konrad
  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Wrocław
  • Zainteresowania
    Wędkarstwo

Wędkarstwo

  • Lubię
    Wędkarstwo spinningowe

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

Konrad Smolicz Osiągnięcia

Apprentice

Apprentice (3/14)

  • First Post
  • Collaborator Unikat
  • Reacting Well
  • Conversation Starter
  • Week One Done

Najnowsze odznaki

3

Reputacja

  1. Odpisali że za samą przesyłkę mam im dać ok. 40zł. Dla porównania sama wędka kosztuje podobnie.
  2. Black Arrow kupiłem we wrześniu zeszłego roku . Była to moja pierwsza wędka i zbytnio nie patrzyłem na cenę i jakość . Myślałem też że gdyby mi wymienili to bym ją poprostu sprzedał . Co do odpowiedźi JAXONA napewno ją tu udostępnię
  3. W zeszłym roku byłem nad odrą . Było piękne popołudnie. Lecz było za dobrze na moje szczęście. Gdy obławiałem miejsce pod mostami Warszawskimi moją piękną sandaczową błystką, nagle poczułem puknięcie i odruchowo zaciołem. Lecz w tem TRZASK. Wędka pękła. Jestem pewien że miała wadę konstrukcyjną ponieważ pomimo mojego zdziwienia nie pękła szczytówka lecz odleciała cała górna część. Jedyne co zostało to 20cm od końca. Moje pytanie brzmi: czy można dokupić jedynie górną część. Poszkodowana wędka to Jaxon Black Arrow spinning 5-25g 2,70m. Bardzo chętnie bym ją oddał na gwarancje lecz ten jeden jedyny paragon diabli wzięli. Kartę gwarancyjną mam lecz z tego co wiem samą nią nic nie zdziałam.
  4. Wędki -nie które tak. Kołowrotki - ja ani razu z nich nie korzystałem a ojciec pozwolił mi kupić tylko jakiś SHIMANO
  5. Byłem w sobotę ale jeszcze nie było dostawy.
  6. Mokado Nihonto Red Cut X -Tra Lite 260 jest ok. Postaram się zdziś pojechać do wędkarskiego zobaczyć co tam mają i powiem co było. Powiem co najlepiej przypadło mi do gustu i sprawdze co wy o nich powiecie.
  7. Do 12g mi jak najbardziej odpowiada, lecz czy 2 m. to troche nie za mało jak na połowy z brzegu? Poważnie zastanawiałem się nad wersją do 15g, lecz nadal wydaje mi się taka za duża jak na okonie, a z kolei ta do 10g to za mało jak na moje przynęty. Proszę też przy okazji Alexspin ,jak byś Miał czas, i chęć to weź coś jeszcze poszukaj ,doradź. Byłbym ci dozgonnie wdzięczny
  8. yyyyym . Się troche wygupiłem . Przepraszam rozkojarzony jestem
  9. No ... Jotes . Dlaczego 3-13? Otóż dlatego od 3g bo wydaje mi się że jest to taka optymalny a za razem najodpowiedniejszy ciężar na okonie. Nie potrafię wyjaśnić ale poprostu mi pasuje. A do 13g bo : Po 1- nie wiem cz wiesz że najdalej zarzucisz gdy ciężar zestawu wynosi połowę c.w .( gdy wędka jest do 13g najdalej zarzucisz gdy cały zestaw ma 6,5g) a ja najczęściej łowie na zestaw właśnie tego ciężaru. A po 2- jak już pisałem lubię mieć troche ,,w zapasie " . Poprostuje czuję się bezpieczniej gdy np. jade na obce łowisko i niewiem jakie obciążenie jest najlepsze(a często mam tak że gdy nastawiam się na jigi 6g okoniom coś nie pasi i za cholerę nie wezmą a przy tej samej gumie z jigiem 10 g biorą jak szalone, zresztą wiesz jakie są okonie) Nie wiem czy dobrze radze ale to są moje przekonania ,lecz liczę że pomogłem .
  10. Po namyśle i przejrzeniu wszystkich ofert stwierdziłem że najlepiej prezentującą się ofertą jest ferox micro spin . Cena jest ok tylko gdyby tak była możliwość c.w. np. 3-13g było by super. W sklepie zobaczę co ma i ewentualnie poproszę by zamówił model 3-15g c.w. Nie mam zamiaru łowić kleni (chociaż może kiedyś) ale poprostu wole mieć troszkę ,,w zapasie". Zresztą jeszcze zobaczę co będzie miał na półkach .
  11. Korek chce ze względu na ... nie wiem. To pewnie kwestia przyzwyczajenia. A co do kołowrotka mam 2500 Shimano Alivio .4 łożyska obecnie mam go do kija szczupakowego lecz gdy kupie niedługo kija okoniowygo model 2500 dam do niego a do szczupakowego poprostu kupie model 4000 (kwestia 100zł. w dekatlonie) . A wędka zaproponowana przez pana max-wo bardzo mi się podoba.
  12. Zapomniałem wspomnieć o tym że łowie z brzegu
  13. Witam , związku z tym że zbliża się sezon wędkarski ( 4 miesiące to nie dużo ) chciałbym wiedzieć jaki spin na okonki polecacie. Chodzi mi o c.w. ,długość i inne istotne aspekty. Najlepiej było by gdyby było to wędzisko Jaxona( pan Ziutek w sklepie ma tam , nie licząc zanęt haczyków itp., tylko asortyment tej firmy, a ceny tam są baaaaaaaaardzo zaniżone -w katalogu 100zł a u niego 70zł) Dodam też że najlepiej by było gdyby rękojeść była z korka . Będę łowić lekkimi jigami i na trok muj budżet wynosi max 200zł (nielicze kołowrotka). Z góry dzięki za rady
  14. Mam dylemat. Nie wiem jak dobierać długości paproszków . Nie wiem kiedy lepiej jest założyć paprocha 3cm ,a kiedy 4cm i tak dalej. Chciałbym też wiedzieć czy lepiej jest uzbroić paprocha w hak który będzie bardziej ,,wystawał " czy mniej. Dodam że łowie na boczny trok. Zadaje to pytanie ponieważ w zeszłym sezonie z tego co wyczytałem w intrenecie koniec zestawu nie wyglądał zbyt profesjonalnie, a w tym roku zaraz po powrocie z Chorwacji planuje skupić się głównie na okoniach. Proszę o pomoc kolegów ,i koleżanki którzy znają się na rzeczy. Konrad
×
×
  • Dodaj nową pozycję...