Jump to content

Jarekb

Forumowicz
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Jarekb

 • Rank
  Początkujący
 1. Witam. W przyszłym tygodniu zamierzam wybrać się na okonia. Mam trochę różnych gumek i chce też spróbować na woblera. Możecie mi polecić jakieś woblerki do połowu okonia w jeziorze? Głównie to jeziora Dadaj i Bartąg
 2. Jarekb

  Różnice między żyłkami

  Łowił będę głównie na jeziorze Bartąg oraz Wulpińskim. Nie posiadam wiele informacji na ich temat.
 3. Witam. Tak jak w temacie. Gdzie można kupić korek na rękojeść? Chcialem zrobić dla siebie wędkę podlodową (taki początek) ale ceny korka około 50zl za ilość która wystarczy na taką wędkę wydaje się być dość spora.
 4. Jarekb

  Różnice między żyłkami

  Czyli jeśli kupię mikado tsubame feeder to będzie okej i jeśli nic nie złowię to nie będzie to wina żyłki? Grubość 0, 24?
 5. Jarekb

  Różnice między żyłkami

  Witam. Kompletuje zestaw na grunt i zastanawia mnie jedno. Proszę mi powiedzieć jaka jest różnica między żyłkami mikado. Są Sensei feeder, ultraviolet feeder, tsubame feeder, nihonto feeder. To tylko produkty mikado a inne marki mają podobnie. O co tu chodzi i jaka jest różnica?
 6. Jarekb

  Wiosenne nęcenie płoci i leszcza

  Zwykle bułki czy takie słodkie z lukrem?
 7. Jarekb

  Wiosenne nęcenie płoci i leszcza

  Nie jest to kwestia nielubienia zanęt firmowych, po prostu faworyzuje swoje bo wiem, że składniki są naturalne. Do tego jeszcze dochodzi chęć majsterkowania i problem gotowy Jakieś produkty pszenne mogę kupić w piekarni. Biszkopty? Bułki słodkie? Ciastka? Oczywiście zamiast nich wolałbym dodać składniki z których powstają
 8. Jarekb

  Wiosenne nęcenie płoci i leszcza

  A jakie pozostałe składniki? Nie chcę kupować bo do końca nie wiadomo co w tych zanetach jest. Chciałbym wykonać większą ilość zanety na płoć oraz leszcza a potem tylko dodawać atraktory. Kukurydzę i pszenicę już mam.
 9. Witam. Jak tylko pogoda się poprawi zamierzam wybrać się na płotki. Za jakiś czas również na leszcza. Mam nieduże jezioro którego jeszcze nie znam. Do wyboru mam plażę z łagodnym spadkiem lub kładkę wychodzącą przed trzciny. Czym i jak zanęcić płoć? Zanętę większą ilość chciałbym przygotować sam gdyż mam po pare kilo pszenicy, kukurydzy oraz swój miód.
 10. Witam. Mam koło siebie jeziorko na którym podobno jest okoń, czasem nawet trafia się szczupak. Nie mam łódki więc chciałbym łowić z brzegu lub w spodniobutach. Nie znam dna ani miejsc gdzie ryba może przebywać, nie mam też echosondy. Spodniobuty mam akurat takie że mogę w nich wejść tuż przed trzciny. Czy da się w ten sposób łowić na dropshot? Czy lepiej tradycyjnie spinningowac lub boczny trok?
 11. Witam. Czy w Olsztynie lub okolicach są jakieś łowiska gdzie można pospiningowac z brzegu lub w spodniobutach? Nie mam łódki, kupiłem okoniowa wędkę o cw do 12g i chciałbym w tym sezonie wykupić gdzieś roczne pozwolenie i powedkowac. Proszę doradzcie mi gdzie. Mieszkam koło Bartąga. Może rzeka łyna? Ale który odcinek? Bo na przykład w Bartągu jest 40cm głębokości więc raczej okoń na aż takiej płyciźnie siedział nie będzie.
 12. Witam. Wczoraj byłem na łowisku i próbowałem na mormyszkę w miejscu w którym ktoś wcześniej zanęcał. Leszcze 20-25cm brały bardzo ładnie na mormyszkę średniej wielkości z 4-5 ochotkami. Zastanawiam się czy może tam być większy leszcz i jak go złowić? Jakbym pojechał jutro o 7 rano zanecajac - pęczak, makaron, jakaś kupna zanęta i krew (bo jokers bardzo drogi o ile doatepny) to jest szansa że podpłynie coś większego?
 13. To jeszcze powiedzcie mi czy jest sens zmieniać ten mój konger aviator 820 fd na inny za stokilkadziesiąt złotych póki mój działa?
 14. Będzie lepszy niż mój konger aviator 820 fd?
 15. Witam. Kupilem delikatny okoniowy spinning MISTRALL WINDFLASH SPIN 2,7m cw do 13g i szukam do niego kolowrotka.Wedeczka jest leciutka (przynajmniej w porównaniu do posiadanych przeze mnie innych wedek) i chciałbym coś co będzie do niej pasowało. Łowię sporadycznie i chce wydać około 100zl.Mam kołowrotek Konger Aviator ale wydaje się być trochę za ciężki. Posiadam również kołowrotek York bandit ice ale chyba bym go zajechał na spinningu prawda? Możecie coś polecić? Głównie przymierzam się na jezioro Bartąg bo mam blisko, łowić będę głównie z brzegu w woderach.
×