Jump to content

Łotr Jeden

Forumowicz
 • Content count

  11
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Łotr Jeden

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Niestety są drobne. Ale Zawsze trzeba szukać plusów. Weź pod uwagę też fakt że te Karaski będą się Mnożyć. Więc spokojnie mogę iść na Bezrobocie. Z głodu napewno nie Umre Szkoda że Kararsków nie ma w Afryce. Wtedy to napewno nie było by problemu głodu na świecię. Co do fotek to jest przecież forum wędkarzy. A nie terrorystów z GreenPeace czy też obrońców zwierząt. Takie fotki ładnych dorodnych rybek powinny być na porządku dziennym na takim Forum...
 2. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  http://www.wedkarz.pl/wp-webapp/article/1067 I na forach
 3. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  No to mnie zaskoczyliście. Poczekam do wiosny złowie i się dokładniej przyjże. Przeczytałem opisy i wydaje mi się że Raczej że mam złociste. Ale już nie mam pewności.
 4. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Pomysł z wyłowieniem wędką najlepszy nie jest. Nwm czy chętni na karasia byli by zadowoleni z barania kilkucentymetrowych karasków albo z sytuacji gdy karasie atakują spławik a nie przynęte. Najwiekszy zeszłoroczny karaś miał jakieś 15 cm... Był bardzo waleczny. Byłbym raczej skłonny do drapieżnika Dzięki zawsze w szkole byłem tym Łobuzem :D. Od dwóch lat wędkuję kolega mnie wciągnął ale jak wyżej pisałem łowienie tych Katarsków nie jest fajne przynajmniej dla mnie. Ale fakt branie jest. Co dwie minuty drobnice wyciągasz. Po za tym nic nie zrobię z tymi wylowionymi Karasiami. Sklepu blisko nie mam więc nie opłacało by mi się sprzedawać na żywca jak Jungu pisze. Wyrzucić szkoda. Więc chyba najlepiej niech to będzie "Karma" dla drapieżników. Jesiotr brzmi smakowicie ten słynny kawior w Rosji xd A jaki Jesiotr ma najmniejsze wymagania Tlenowe? Oglądałem kiedyś program o jesiotrach i nie wydaje mi się aby przetrwał. Co do Karasi też jestem tego zdania. No i mam jeszcze pytanko. Po za Sumem jakiego drapieżnika/drapiezniki wpuścić i w jakich ilościach?
 5. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Pan to ma chyba jakąś profesurę. Dziękuję bardzo. W takim razie chyba najlepszą opcją na ten rok będzie jak to wartburg powiedział "przetrzebić karasie". Zająć się roślinami. I dopiero za rok brać się za zarybianie.
 6. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  No mam wątpliwości. Fakt bardzo dużo tego i tlen kradną. Ale wyżej wspomniałem że wolałbym aby łupem drapieżnika częściej padały karasie niż karpie i liny. Drapieżnik w stawie musi być i myślę że jak wpuszczę Karpie liny i może dwa szczupaczki to za dwa lata spadnie ich liczba. Co do sandacza to narazie się wstrzymam. Po pogłębieniu pewnie dużo ubyło roślin więc latem będą problemy. O zimę się nie martwię. Słynny Klimat się ociepla. Dwa lata temu staw można powiedzieć zamarzł częściowo bo Karaski same sobie przerębel utrzymaly. Rok temu W grudniu i styczniu staw nie zamarzł w tym roku przez cały grudzień nie zamarzł i chyba w styczniu też nie zamarznie. A zimnej wodzie tlen łatwiej się rozpuszcza więc zawsze można pompke odpalić. Mam pytanko. Zazwyczaj ludzie piszą że drapieżnika wrzuca się rok po zarybieniu. U mnie Karasia nie brakuje. I to naprawdę małego. Czy przy takim zagęszczeniu (pewnie koło 800 szt.) Można wrzucić z 70 karpi, 70 linów i 2 szczupaki? I czy nie będzie potem problemu z odlowieniem szczupaka? Czy dla bezpieczeństwa poczekać ten jeden rok aby karpie podrosły.
 7. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Suma nie chce bo szybko wszystko wyczysci. A ta drobnica myślę że byłaby w mennu innych drapieżników na dłuższy czas. Wtedy inne ryby miały by czas podrosnąć.
 8. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Bardzo chciałbym bym usłyszeć jakąś rade o zarybieniu. W końcu mądrego warto posłuchać. Czytałem sporo wątków i zarybianiu tyle że większość stawów o podobnych wymiarach byly zazwyczaj płytsze 1,5-2 metry. Zastanawiam się czy w moim o większych głębokościach można coś konkretniejszego się uchować.
 9. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Ja pamiętam jak dziadek z tego stawu wyciągał Karaski po 20 cm a karpiki po 2 kg. Więc chyba są szanse. Zakładam że Karaski skarlały bo przez wiele lat nie miały drapieżnika i było płytko. W Lecie pewnie koło 1000 karasi pływało w stawie. Było dużo zielska więc tlenu im nie brakło nwm jak teraz będzie po pogłębieniu oraz Mama często chleb wrzucała więc jedzenia nie brakło (wiem chleb zakwasza ale "chleba nie można wyrzucić do kosza") Latem wrzuciłem średni Bochenek z ciekawości. Po 20 minutach nie było ani jednej kromki. Wydaje mi się że fakt że karasie skarlały wynikał z braku drapieżnik i przerybienia. W stawie 17 lat temu były spore ryby bo dziadek dbał rośliny sądził odławiał. Przez ten czas nikt się stawem nie zajmował wypłyciał itp. teraz po pogłębieniu spokojnie 1/3 powieżchni ma głębokość 3-4 m.
 10. Łotr Jeden

  Sandacz w stawie

  Dzień dobry Chciałbym się dopytać o pewną rzecz. Sytuacja wygląda tak. Posiadam staw 20x25 m. Staw został pogłębiony do 4m(wcześniej był 1,5-2m) Jest dobrze "zacieniony". Obecnie jest w nim bardzo dużo karasi "karłowatych" bo przez kilka lat nie było drapieżnika i innych ryb. Chciałbym zarybić staw Karpiem, linem i drapieżnikiem sandaczem. Szczupaka można ponoć mieć max 1 bo jest łakomy. A jak jest z Sandaczem? Czy utrzyma się w takim stawie? Czy można wrzucić więcej niż jednego? Ile? Ponoć poluje na małe ryby to można by uklej też wrzucić aby miał większy wybór.
×