Jump to content

sady

Forumowicz
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

17

About sady

 • Rank
  Początkujący

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Lokalizacja
  Łódź
 1. sady

  Kołowrotek

  Powoli już się oczytuję, ale kupiłem ten kręciołek w okazyjnej cenie. Dodatkowo też mam Alivio w ciężarze 239 g z Mistrallem 270 g. Zbieram doświadczenia i teraz chciałbym mieć w dłoni (i się wciąż uczyć) również lżejszą wędkę.
 2. sady

  Kołowrotek

  Podepnę się pod post, by ich nie mnożyć.. Czy Spro Red Arc 10400 znajdzie dobre miejsce przy Okuma Black Rock 2.18 7-28g? (ciężar kijka 136 gr.)
 3. sady

  Karta wędkarska

  Pieter-tak naprawdę musiałbyś zrobić to w miejscu gdzie mieszkasz. Adres zameldowania i zamieszkania to dwa odrębne pojęcia. Jeden ma charakter faktyczny, drugi jedynie ewidencyjny. Między zameldowaniem a zamieszkaniem istnieją istotne różnice. O ile miejsce zamieszkania wskazuje zawsze na rzeczywiste miejsce pobytu osoby, o tyle miejsce zameldowania już nie zawsze. Niemniej jednak oba te miejsca powinny być w zasadzie takie same. Rozbieżności między miejscem zameldowania a miejscem zamieszkania mogą powodować kłopoty. Wniosek o wydanie karty (przynajmniej tam gdzie wyrabiałem wtórnik) ma informację o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (do 5 lat:-). Mieszkam w Łodzi a wtórnik wyrobiłem w innym województwie lekko naginając rzeczywistość. Prawo jest dziurawe i nikomu nie zależy na jego zmianie na lepsze. Prawo nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi.. Np. pracujesz w innym mieście a wynajmujący Ci mieszkanie nie chce Cię zameldować..ot co. Także miej na uwadze, że złamiesz tam co nieco, ale Państwo niech same zajmie się sobą, a my sobie też poradzimy.
 4. Dzień dobry Początkujący rozgryza meandry RAPRu i ma pytanie. Nie ma większego problemu jak ryby się wypuszcza, ale przyjmijmy jakiś problem, bym zrozumiał regulamin, ok? Załóżmy, że łowię spiningiem i jeszcze podniosę poprzeczkę problemu/zrozumienia - zamierzam złowić dwie dozwolone limitem ryby. Obowiązkowo muszę "Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach". Czyli chodząc wzdłuż rzeki czy jeziora przenoszę ze sobą żywą rybę w siatce bo szukam drugiej? czy tą pierwszą uśmiercam i w stanie nieżywym mam ją w torbie?
 5. Po pierwsze pozdrowienia z Łodzi. Po drugie na początek, na zbieranie doświadczeń wybrałem, jak już pisałem, Shimano Alivio DX Spinning 270, 10-30g, kołowrotek MISTRALL SIRO SPIN RD 20, żyłkę 0.22. Cały resztę mam. Na drugą szpulę nawinę plecionkę dla porównania i doświadczenie jej. Jeśli w to wsiąknę to następnym zakupem będzie jakaś okoniówka oraz coś chyba delikatnie innego (Np. Okuma Black Rock dla innej pracy i kołowrotek być może polecany przez Ciebie Ultris bądź Arkticę 3000).
 6. Tak trochę w "youngtimera" chciałem pójść.. Zostawiam na pamiątkę. Dziś byłem trzeci raz na wędkowaniu. Szczupaczek 50 cm-popłynął dalej. Ale debiut i tak mnie cieszy. Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie.
 7. Przyjacielu..masz smoczą duszę, a nie czytasz ze zrozumieniem. Wiem, że go można kupić za te 30 zł. Wiem też, że jest stary jak ja. Wiem też, że kilkuset letnią kataną można uciąć komuś głowę, a starym Golfem "jedynką" pojechać tu i tam. Stać mnie na taki sprzęt, jaki sobie wymyślę. Jak się jeszcze nie znam to spytałem czy z SENTYMENTU można go do czegoś wykorzystać. Jak nie - to trudno, jak do np. gruntu to fajnie-może zrobię przyjemność teściowi i zabiorę go kiedyś nad wodę z tym jego prezentem. Ot co. Wiem ile kosztują budżetowe kije - ale to nie kwestia tzw. kasy. Może sensu czy bezsensu:-). Serdeczności dla Ciebie.
 8. Z ciekawości zważyłem kij - 201 gramów.
 9. Teść jest narodowości niemieckiej.. Melduję,że kartę mam od 1,5 tyg.
 10. Dzień dobry/dobry wieczór. Pozwoliłem sobie już przyznać, że absolutny nowicjusz stąd też może śmieszne, młodzież mówi lamerskie, pytanie. Dostałem od teścia teleskop Daiwa 376 me-2.7m, ccg 80%, z kołowrotkiem Royal Graphite 804 dx. Pewnie to szmelc, tanioszka w lombardzie za +50. Ale lubię teścia i może fajnie by było użyć go kiedyś, a nie wyrzucić. Da się tego używać? Czytam Forum i na razie miesza mi się od nazw-feeder, bolonka, odległościówka, bat, itp. Jestem nauczycielem więc zawsze zawodowo uczę czegoś od początku i żadne pytanie mnie nie dziwi. Jak jest sens, to podpowiedzcie proszę, o jakie elementy musiałbym ten "wynalazek" uzupełnić (jaki spławik, żyłka, przypon). Niedaleko są wyrobiska po glinie z białorybem. Mógłbym miło spędzić czas patrząc na spławik. Serdecznie pozdrawiam- zielony nowicjusz.
 11. sady

  Jakka to blaszka?

  No podpisu nie ma, byłoby łatwiej. A wykonanie..jak samoróba to wykonanie perfekcyjne. Dziękuję.
 12. sady

  Jakka to blaszka?

  Dzień dobry Pozwolę spytać jako nowicjusz, bo szukam i nie mogę namierzyć, jaka to blaszka na tej fotografii. Dziękuję, pozdrawiam. Marek
 13. sady

  Jaką gumę

  Myślę, że Durex.. To jedno, drugie to to, że sam jestem nowicjuszem i posiadłem umiejętność szukania, czytania i analizowania postów, które są już poruszone/napisane. Poczytaj, pooglądaj na YouTubie. Nie spijaj śmietanki, bo życie takie nie jest. Nie przynoś wstydu nowicjuszom, bo wydawać się będzie, że chcą mieć wszystko "na gotowo". Połamania
×