Jump to content

sady

Forumowicz
 • Content count

  24
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

21

About sady

 • Rank
  Początkujący

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Lokalizacja
  Łódź
 1. sady

  Dobór kołowrotka

  Dobry wieczór/dzień dobry. Jaki kołowrotek byłby w stanie "zadowolić" St. Croix Wild River WS86MHF2 i mnie? Kij nabyty-teraz czas na młynek. Ukłony
 2. sady

  Rejestr

  Dziękuję
 3. Koledzy-a jak wykupuję pozwolenie czasowe na inny okręg - gdzie wpisuję numer łowiska i ew. ryby? do swojej "książeczki" czy na "tamtejszą" (choć jak przez internet bym chciał to nie widzę takich druków..) Pozdrawiam
 4. sady

  Portal Movyu

  Wywala co chwila, co znaczy, że bardziej wq..a niż jest potrzebna. Odinstalowałem. Lepiej stwórzcie apkę do rozkminy, która woda czyja jest... PZW takie czy śmakie, prywatne czy kogo tam. Określam lokalizację i pokazuje mi, komu mam daninę zapłacić... Marzenie
 5. sady

  Deeper

  Z modułem GPS nie muszę aktywować tzw. internetu w telefonie/tablecie. Kulka działa sama jak router.
 6. sady

  Deeper

  W końcu ogarnę.. ale przyznam, że omijam Ace.. żeby nie było, nie bo nie, to powiem, że irytuje mnie jego wymuszony śmiech i mizdrzenie się do widzów. Wiem, że to ustawka, ale przekroczył mój próg bólu. Wolę już Lucia Łowcę:-)-prosty i szczery..nawet Deeperem rzucał, ale nie wyjaśnił klarownie wifi-gps:-)
 7. Koledzy.. czym się różni Deeper WiFi od tego z dodatkowym modułem GPS? (wybaczcie nie ogarniam).
 8. sady

  Kołowrotek

  Dziękuję.
 9. sady

  Kołowrotek

  Powoli już się oczytuję, ale kupiłem ten kręciołek w okazyjnej cenie. Dodatkowo też mam Alivio w ciężarze 239 g z Mistrallem 270 g. Zbieram doświadczenia i teraz chciałbym mieć w dłoni (i się wciąż uczyć) również lżejszą wędkę.
 10. sady

  Kołowrotek

  Podepnę się pod post, by ich nie mnożyć.. Czy Spro Red Arc 10400 znajdzie dobre miejsce przy Okuma Black Rock 2.18 7-28g? (ciężar kijka 136 gr.)
 11. sady

  Karta wędkarska

  Pieter-tak naprawdę musiałbyś zrobić to w miejscu gdzie mieszkasz. Adres zameldowania i zamieszkania to dwa odrębne pojęcia. Jeden ma charakter faktyczny, drugi jedynie ewidencyjny. Między zameldowaniem a zamieszkaniem istnieją istotne różnice. O ile miejsce zamieszkania wskazuje zawsze na rzeczywiste miejsce pobytu osoby, o tyle miejsce zameldowania już nie zawsze. Niemniej jednak oba te miejsca powinny być w zasadzie takie same. Rozbieżności między miejscem zameldowania a miejscem zamieszkania mogą powodować kłopoty. Wniosek o wydanie karty (przynajmniej tam gdzie wyrabiałem wtórnik) ma informację o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań (do 5 lat:-). Mieszkam w Łodzi a wtórnik wyrobiłem w innym województwie lekko naginając rzeczywistość. Prawo jest dziurawe i nikomu nie zależy na jego zmianie na lepsze. Prawo nie nadąża za zmianami cywilizacyjnymi.. Np. pracujesz w innym mieście a wynajmujący Ci mieszkanie nie chce Cię zameldować..ot co. Także miej na uwadze, że złamiesz tam co nieco, ale Państwo niech same zajmie się sobą, a my sobie też poradzimy.
 12. Dzień dobry Początkujący rozgryza meandry RAPRu i ma pytanie. Nie ma większego problemu jak ryby się wypuszcza, ale przyjmijmy jakiś problem, bym zrozumiał regulamin, ok? Załóżmy, że łowię spiningiem i jeszcze podniosę poprzeczkę problemu/zrozumienia - zamierzam złowić dwie dozwolone limitem ryby. Obowiązkowo muszę "Ryby w stanie żywym, złowione zgodnie z limitem ilościowym, należy przechowywać wyłącznie w siatkach wykonanych z miękkich nici, rozpiętych na sztywnych obręczach". Czyli chodząc wzdłuż rzeki czy jeziora przenoszę ze sobą żywą rybę w siatce bo szukam drugiej? czy tą pierwszą uśmiercam i w stanie nieżywym mam ją w torbie?
 13. Po pierwsze pozdrowienia z Łodzi. Po drugie na początek, na zbieranie doświadczeń wybrałem, jak już pisałem, Shimano Alivio DX Spinning 270, 10-30g, kołowrotek MISTRALL SIRO SPIN RD 20, żyłkę 0.22. Cały resztę mam. Na drugą szpulę nawinę plecionkę dla porównania i doświadczenie jej. Jeśli w to wsiąknę to następnym zakupem będzie jakaś okoniówka oraz coś chyba delikatnie innego (Np. Okuma Black Rock dla innej pracy i kołowrotek być może polecany przez Ciebie Ultris bądź Arkticę 3000).
 14. Tak trochę w "youngtimera" chciałem pójść.. Zostawiam na pamiątkę. Dziś byłem trzeci raz na wędkowaniu. Szczupaczek 50 cm-popłynął dalej. Ale debiut i tak mnie cieszy. Dziękuję jeszcze raz za zaangażowanie.
 15. Przyjacielu..masz smoczą duszę, a nie czytasz ze zrozumieniem. Wiem, że go można kupić za te 30 zł. Wiem też, że jest stary jak ja. Wiem też, że kilkuset letnią kataną można uciąć komuś głowę, a starym Golfem "jedynką" pojechać tu i tam. Stać mnie na taki sprzęt, jaki sobie wymyślę. Jak się jeszcze nie znam to spytałem czy z SENTYMENTU można go do czegoś wykorzystać. Jak nie - to trudno, jak do np. gruntu to fajnie-może zrobię przyjemność teściowi i zabiorę go kiedyś nad wodę z tym jego prezentem. Ot co. Wiem ile kosztują budżetowe kije - ale to nie kwestia tzw. kasy. Może sensu czy bezsensu:-). Serdeczności dla Ciebie.
×