Jump to content

KrzysztofKozicki

Użytkownik
 • Content count

  10
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About KrzysztofKozicki

 • Rank
  Początkujący

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Gdynia
 1. KrzysztofKozicki

  Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

  Odpowiedz bardzo szybka. Można łowić na tym jeziorze. Może Pan w sklepie źle mnie zrozumiał.
 2. KrzysztofKozicki

  Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

  Napisałem do nich i teraz czekam na odpowiedź. Dziękuję za pomoc
 3. KrzysztofKozicki

  Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

  Są. Dzisiaj byłem. Super sklep. Panowie sporo mi wyjaśnili, egzamin zdany. Teraz wniosek o kartę do um muszę wypełnić i wysłać, bo um zamknięty. Pytałem też jednego z sprzedawców o jezioro Wyspowo w którym chce łowić, bo jest blisko miejsca, gdzie legalnie można obozować w lesie. Pan mówił, że jest zakaz łowienia tam, bo jest to rezerwat przyrody. Na mapie jak patrzę, to nie jest zaznaczone, by był to rezerwat. Jak będę jechał ponownie do sklepu wykupić pozwolenie, to spytam się dokładniej. Może ktoś ma jakieś informacje odnośnie tej okolicy. Nie lubię ograniczeń, ale jak są to łamać też ich nie zamierzam
 4. KrzysztofKozicki

  Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

  Wielkie dzięki za informację. Jutro się wybiorę do sklepu dowiedzieć co i jak.
 5. KrzysztofKozicki

  Czy mogę łowić z samym zezwoleniem?

  Witam Nie chcę zakładać nowego tematu, by nie śmiecić. Orientuje się ktoś jak jest teraz z wyrobieniem karty w Gdyni. Telefon do PZW Gdynia Miasto jest nie aktualny. Napisałem email, ale nikt nie odpisuje. Generalnie jest to wszystko dla początkującej osoby trochę zawiłe. Mnie interesuje głównie nocowanie w lesie i bushcrafting. Łowienie ryb biorę jako dodatkową atrakcję i miłe spędzanie czasu. Niedaleko Gdyni jest pilotażowy teren leśny, gdzie można nocować (oczywiście jak zniosą obecny zakaz) a obok jezioro Wyspowo (trochę dalej jeszcze Borowo). Próbowałem odszukać to jezioro na spisie PZW, ale go nie ma. Zakładam, że łapię się pod okręg Gdański. Czy mógłby mi ktoś jak osobie całkowicie zielonej wytłumaczyć co muszę zrobić, by móc tam łowić i nie łamać prawa? Wiem, że potrzebuję kartę wędkarską. Czytam sobie o przepisach, zasadach itp. Mam wydrukowaną tabelkę z okresami ochronnymi i wielkościami ryb. Wiem też, że potrzebuję pozwolenia na łowienie. Rozważałem nad kupnem całorocznego, bo tak na prawdę nie wiem kiedy będę łowił i jeździł do lasu. Często to spontan, ale do tej pory były to wypady na rower, bez nocowania i łowienia. Z drugiej strony widziałem jakiś cennik i wydaje mi się to dość drogie jak wszystko podsumować, dla kogoś kto traktuje to jak dodatkową atrakcję i zabawę.
 6. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Raczej tylko z brzegu. Co do żyłki to takie znalazłem, że często biorą. Ale chcenie zastosuje się do Twoich rad, bo cieńsza będzie dla mnie bardziej odpowiednia. Nie liczę na ogromne ryby. Co kol wiek z moim doświadczeniem to będzie wyczyn.
 7. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. W wolnych chwilach zbieram informacje i czytam o wędkowaniu. Moje założenia są, że sprzęt nie musi być bardzo wyspecjalizowany pod coś konkretnego, a wręcz odwrotnie. Ma być w miarę uniwersalny. Wiem, że nie jest to z reguły dobre rozwiązanie, ale ja podchodzę do tematu amatorsko i łowienie ryb na moich wyjazdach to dodatek, a nie cel sam w sobie. Zakładam, że głównie będę łowił na spławik i pod to na razie się nastawiam. Moje rozważa to: wędka: https://centrumwedkarskie.pl/Shimano-W%C4%99dka-Travel-Spinning-240cm-30g kołowrotek: https://centrumwedkarskie.pl/Shimano-Ko%C5%82owrotek-Sahara-C-3000HGFi?search=sahara żyłka: https://centrumwedkarskie.pl/zylki-i-plecionki/DRAGON-%C5%BBY%C5%81KA-TEAM-ULTRA-150m?mfp=manufacturers%5B30%5D grubość myślałem 0.18 do tego przypon 0.14, lub żyłkę 0.20 i przypon 0.16 Spławiki Cralusso, ale jeszcze nie wiem jakie. Ktoś ma ochotę, skorygować moje założenia?
 8. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Zdaje sobie sprawę, że jestem laikiem i pytam w mało precyzyjny sposób. Ale nie traktuje wędkarstwa jak hobby A jedynie sposób zdobycia dodatkowego jedzenia. I oczywiście staram się czytać, ale tematów mam masę do ogarnięcia. Sporo już umiem z innych wypraw, ale dużo jeszcze muszę się na uczyć. CHCE uniknąć popełniania błędów i skorzystać z rady kogoś doświadczonego w tym temacie.
 9. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Z metodą to jest problem, bo czeka mnie sporo analizy. Nie mam pojęcia co pozwoli mi łatwiej zdobyć jedzenie. Decatlon traktuje jak supermarket i produkty raczej średnie. Chyba wolę coś lepszego poszukać.
 10. Witam Was. Wędkarz ze mnie marny i o sprzęcie wiem raczej nie wiele, dla tego proszę bardziej doświadczone osoby o radę. Mam w planie dłuższy wypad do Armenii i potrzebuje wędki która będę wstanie zabrać do bagażu rejestrowanego. Nie chciałbym wydawać majątku, ale też nie chce byle czego, bo w dużym stopniu opierać się będzie na niej to co będę miał do jedzenia. Chciałbym na tyle ile się da by sprzęt był uniwersalny, tak bym mógł łowić w rzece i w jeziorze. Wiem, że to nie łatwe i jak ktoś pyta mnie jako fotografa o uniwersalny aparat to mówię, że takiego nie ma. Wędkowania będę się uczył na kaszubskich jeziorach i z biegiem czasu zdobywał wiedzę i doświadczenie. Z góry dziękuję za pomoc. Krzysztof
×