Jump to content

KrzysztofKozicki

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About KrzysztofKozicki

 • Rank
  Kandydat

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Lokalizacja
  Gdynia
 1. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Raczej tylko z brzegu. Co do żyłki to takie znalazłem, że często biorą. Ale chcenie zastosuje się do Twoich rad, bo cieńsza będzie dla mnie bardziej odpowiednia. Nie liczę na ogromne ryby. Co kol wiek z moim doświadczeniem to będzie wyczyn.
 2. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Dziękuje za zainteresowanie moim tematem. W wolnych chwilach zbieram informacje i czytam o wędkowaniu. Moje założenia są, że sprzęt nie musi być bardzo wyspecjalizowany pod coś konkretnego, a wręcz odwrotnie. Ma być w miarę uniwersalny. Wiem, że nie jest to z reguły dobre rozwiązanie, ale ja podchodzę do tematu amatorsko i łowienie ryb na moich wyjazdach to dodatek, a nie cel sam w sobie. Zakładam, że głównie będę łowił na spławik i pod to na razie się nastawiam. Moje rozważa to: wędka: https://centrumwedkarskie.pl/Shimano-W%C4%99dka-Travel-Spinning-240cm-30g kołowrotek: https://centrumwedkarskie.pl/Shimano-Ko%C5%82owrotek-Sahara-C-3000HGFi?search=sahara żyłka: https://centrumwedkarskie.pl/zylki-i-plecionki/DRAGON-%C5%BBY%C5%81KA-TEAM-ULTRA-150m?mfp=manufacturers%5B30%5D grubość myślałem 0.18 do tego przypon 0.14, lub żyłkę 0.20 i przypon 0.16 Spławiki Cralusso, ale jeszcze nie wiem jakie. Ktoś ma ochotę, skorygować moje założenia?
 3. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Zdaje sobie sprawę, że jestem laikiem i pytam w mało precyzyjny sposób. Ale nie traktuje wędkarstwa jak hobby A jedynie sposób zdobycia dodatkowego jedzenia. I oczywiście staram się czytać, ale tematów mam masę do ogarnięcia. Sporo już umiem z innych wypraw, ale dużo jeszcze muszę się na uczyć. CHCE uniknąć popełniania błędów i skorzystać z rady kogoś doświadczonego w tym temacie.
 4. KrzysztofKozicki

  Wędka turystyczna

  Z metodą to jest problem, bo czeka mnie sporo analizy. Nie mam pojęcia co pozwoli mi łatwiej zdobyć jedzenie. Decatlon traktuje jak supermarket i produkty raczej średnie. Chyba wolę coś lepszego poszukać.
 5. Witam Was. Wędkarz ze mnie marny i o sprzęcie wiem raczej nie wiele, dla tego proszę bardziej doświadczone osoby o radę. Mam w planie dłuższy wypad do Armenii i potrzebuje wędki która będę wstanie zabrać do bagażu rejestrowanego. Nie chciałbym wydawać majątku, ale też nie chce byle czego, bo w dużym stopniu opierać się będzie na niej to co będę miał do jedzenia. Chciałbym na tyle ile się da by sprzęt był uniwersalny, tak bym mógł łowić w rzece i w jeziorze. Wiem, że to nie łatwe i jak ktoś pyta mnie jako fotografa o uniwersalny aparat to mówię, że takiego nie ma. Wędkowania będę się uczył na kaszubskich jeziorach i z biegiem czasu zdobywał wiedzę i doświadczenie. Z góry dziękuję za pomoc. Krzysztof
×