Jump to content

Strzyżak

Forumowicz
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Strzyżak

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Strzyżak

  Przypony

  Jak to jest z ostrością haczyków? Kiedyś słyszałem że ktoś sobie przygotował kilkadziesiąt przyponów na zawody, a w tamtym sezonie ja używałem tylko kilku, w zależności na co łowiłem. Jak często zmieniacie przypony, i kiedy wiecie że już nadszedł czas waszego haczyka? Pozdrawiam
 2. Strzyżak

  Legitymacja członkowska

  W większości przypadków ten egzamin to tylko formalność, oczywiście zdałem :P A jak to jest z tym ,,zrzeszeniem'', być zrzeszonym to to samo co być członkiem koła?
 3. Strzyżak

  Legitymacja członkowska

  Dziękuję za odpowiedzi, i jeszcze mam pytanie czy zarząd koła ma prawo mi odmówić wydania zezwolenia na połów ryb?
 4. Jeśli wyrabiam kartę wędkarską w innym okręgu niż zamierzam sobie wykupić zezwolenie, to tę legitymację mogę wyrobić w miejscu gdzie wyrabiałem kartę ale bez opłacania składek, czy powinienem to zrobić w kole docelowym? Pytam tutaj ponieważ gdy powiedziałem skarbnikowi że zamierzam łowić w innym kole, ten zaczął coś kręcić że skoro tu wyrabiałem kartę, to muszę już tutaj opłacać sobie zezwolenie ( oczywiście wiem że to nieprawda).
 5. Strzyżak

  Haczyk

  Faktycznie wydaje się być bardzo prosty, nawet prostszy od pętelki, w takim razie będę go używał, a ten prawie poziomy haczyk też wypróbuję nad wodą i zobaczę jak to będzie wyglądało z zacięciami.
 6. Strzyżak

  Haczyk

  A ten węzeł za oczko nie osłabia za bardzo tej żyłki? Słyszałem że nie powinno się wiązać haczyka za oczko. Ale jeśli można by tak robić to było by to w sam raz dla mnie.
 7. Strzyżak

  Haczyk

  Jak przełożyłem od 2 strony, to znowu był skrajnie wychylony w drugą stronę Może być to wina zbyt grubej żyłki?
 8. Strzyżak

  Haczyk

  Witam, zacząłem wiązać haczyki do feedera. Wyglądają one w ten sposób, i chciałbym się zapytać czy haczyk powinien być tak wychylony?
 9. Strzyżak

  Feeder, podstawy

  łowił w ten sposób że zarzucał zestaw i się nie zastanawiał nad tym co się dzieje w wodzie, a ryby i tak się trafiały. A zanęta wróciła mi tylko kilka razy, na początku łowienia gdy przemoczyłem zanętę. Z tego co zauważyłem to zdecydowana większość wędkarzy używa koszyczków, a nie sprężyn na wodach stojących, to jakiej długości przyponu mniej więcej użyć na wodę stojącą?
 10. Strzyżak

  Feeder, podstawy

  Witam, gdy łowimy na method feeder to haczyk na dnie jest blisko zanęty, ale podczas łowienia na feeder, gdy przypony często mają 50+ cm haczyk nie jest tak blisko zanęty. Mi się wydaje że po zarzuceniu powinno się przesunąć zestaw o te kilkadziesiąt cm aby haczy znalazł się w przynęcie, ale nigdzie nie znalazłem o tym informacji. To jak to z tym jest? Jeśli faktycznie trzeba tak zrobić to po jakim czasie od zarzucenia?
 11. Strzyżak

  zanęta feeder

  Jak rozrabiacie zanętę do feedera na stojącą wodę? Głównie chodzi mi o to czy używacie jakiś ziem, glin zanętowych, i w jakim celu się je dodaje. Używacie specjalnych zanęt do feedera, czy używacie normalnych przeznaczonych do spławika bo uważacie że niczym się nie różnią?
 12. Strzyżak

  Zestaw kołowrotek+wędzisko

  Dzięki
 13. Strzyżak

  Zestaw kołowrotek+wędzisko

  Bardzo przepraszam że chcę zacząć wędkować i pytam się o coś na forum w taki sposób na ile pozwala mi moja wiedza.
 14. Strzyżak

  Zestaw kołowrotek+wędzisko

  Co myślicie o tym kołowrotku? KOŁOWROTEK MAP CARPTEK ACS 4000FD Zależy mi na tym aby kołowrotek miał klips ACS ponieważ mam zamiar łowić na feeder i chciałbym aby moje rzuty były regularne, i żeby w przypadku brania większej ryby żyłka nie została zerwana. Szukam również wędziska do 200 zł ale nie mam niczego na oku. Ryby na łowisku w którym będę łowił w zdecydowanej większości mają max 4 kg, ale jest też parę ryb które podchodzą pod 10 i chciałbym aby ta wędka to wytrzymała, polecicie coś?
 15. Witam, czy mieszkając w obszarze który należy do jednego okręgu mogę zostać członkiem okręgu który znajduje się gdzie indziej? Te przepisy PZW są trochę niejasne i nie do końca wiem jak to wygląda. (Jeszcze nie zdawałem karty wędkarskiej)
×