Jump to content

TheWojt

Użytkownik
 • Content count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About TheWojt

 • Rank
  Nowicjusz

Informacje o profilu

 • Imię
  Wojtek
 • Lokalizacja
  małopolska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wziąłem sobie wasze rady do serca i spędziłem wczoraj pół nocy na szukaniu i komplementowaniu sprzętu. Wychodzi drożej niż zestaw, ale jak mam mieć taki badziew to wolę kupić trochę lepszy badziew, samemu skompletować i cieszyć się dłużej. Chciałem wydać na początek jakieś 600zł na sprzęt do feedera, spławika i spinning ale widzę, że w tej kwocie nie można mieć wszystkiego. Zrozumiałem też, że do feedera można zamontować spławik ale mówicie że będzie źle się łowiło więc znalazłem osobną wędkę do feedera i osobną do spławika. Chyba spinning sobie odpuszczę bo musiałbym wydać na sprzęt grubo ponad 800zł, a sam nie wiem jak długo potrwa moja zajawka wędkarstwem więc trochę szkoda ładować na start tyle pieniędzy. Najwyżej dokupię później trudno. 1. WĘDKA ROBINSON STINGER FEEDER 3,60m 55-130g (3+3) 2. WĘDKA ROBINSON CARBONIC FEEDER 3,60m 45-120g 3. Wędka Carbonic Feeder 3,90 m c.w.45-120g 4. Wędka Carbonic Feeder 3,9m 45-120g - Robinson 10. wędka do spławika WĘDKA RUMPOL TOC MATCH RTZ 4,5m c.w. 10-50g IM9 tutaj zamieszczam kołowrotki jakie najbardziej wydały mi się sensowne. Wiem że pewnie nie porywają jakością ale kupić jeden za 200-300zł to za dużo jak dla mnie na początek. 5. Kołowrotek FL DA-3000 6. Kołowrotek CARP-4000 7. Mikado SASORI 2005 RD 8. Kołowrotek Dragon Protector FD330i 9. DAIWA SWEEPFIRE E 3000C Chyba że lepiej poświęcić spławik i poszukać czegoś do spinningu bo nie ukrywam czasami też pochodziłbym z wędką wzdłuż brzegu. Mam nadzieję, że wybaczycie mi moje amatorstwo i brak obeznania w temacie sprzętu, ale będę na bieżąco przeglądał forum i uczył się nowych rzeczy. Pozdrawiam
 2. Przepraszam zatem za zaśmiecenie forum nowym tematem. Fakt numery 2-4 pewnie znajdę w ciągu kilkunastu minut przeglądając forum. Odnośnie numer 1 jeszcze nie mam nic.
 3. Witam wszystkich W kwestii wędkarstwa jestem totalnym laikiem, dopiero wdrażam się w tajniki tego sportu. Wędkę miałem w rękach kilka razy, także rzucić potrafię mniej więcej. Ale do rzeczy, chciałbym się was poradzić czy taki sprzęt jaki zamieściłem w linkach poniżej w zupełności dla amatora wystarczy. Nie będę jakoś często jeździł na ryby, kilka razy w miesiącu. Jeśli chodzi o wody to głownie Wisła i wody stojące (jeziora) Odnośnie gatunków ryb jakie będę łowił to na początku nie mam jakiś większych ukierunkowań. Zapewne z czasem takie się pojawią, jednak na początek pewnie będę łowił rekreacyjne by się oswoić i nauczyć co z czym się je. Sposób połowu to tak jak w temacie. Chce sprawdzić, który najlepiej mi się spodoba i pewnie wtedy bardziej ukierunkuje swoje upodobania. Oczywiście wiem że maksymalnie mogę mieć zarzucone 2 wędki ale zmieniać nie zaszkodzi. Oto sprzęt jaki znalazłem na popularnym portalu: 1. ZESTAW 2x FEEDER 3,6m 2x KOŁOWROTEK POKROWIEC Z11 2.ZESTAW GRUNTOWY JAXON WĘDKA 3,6m KOŁOWROTEK ZF1 3.SPINNING jaxon ANTRIS 2,4m 3-12g WĘDKA węglowa 4.ZESTAW SPINNINGOWY WĘDKA JAXON kołowrotek Domyślam się, że nie jest to sprzęt światowej klasy, jednak czy na rozpoczęcie przygody z wędkarstwem jest wystarczający? Numer 1,2 myślę, że może służyć do gruntowego jak i do spławika na początek oczywiście.
×