Jump to content

Breitling

Użytkownik+
 • Posts

  7
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Breitling

 1. Kartę już mam, dziś byłem wypróbować 2 wędki. A teraz pora się nieco ośmieszyć. Miałem wędkę o cw 10-30 a drugą 20-40. Spławik 3 g i obciążenie bodajże 2,5g. Wiem że obciążenie nieco za małe jak na tą wędkę ale chciałem tylko spróbować póki co. Zarzucając wędkę kołowrotek miałem ustawiony na wolny bieg (hamulec maksymalnie poluzowany) jednak przy rzucie żyłka się nie rozwijała albo bardzo niewiele. Efektem tego spławik lądował 2 metry ode mnie :D. Czy to przez zbyt niskie obciążenie, kiepski nieserwisowany kołowrotek bo są to leciwe konstrukcje, około 8-9 letnie lub starsze czy to może być wina niewłaściwie nakręconej żyłki na szpulę? Ponadto niekiedy spławik kładł się na wodzie zamiast ustawiać się w pionie. I coś czego nie rozumiem zupełnie, spławik niekiedy chował się pod wodą a niekiedy nie.
 2. "Różności wędkarskie i nie tylko -> na każdy temat" - tu jesteśmy Przewodnika handlowego nie szukam bo nie zamierzam niczym handlować
 3. Witajcie. Ktoś podpowie gdzie w Gdańsku lub Sobieszewie/Świbnie mogę kupić świeżą rybę w dobrej cenie? Wiem że kiedyś można było coś kupić na plaży w Żabiance ale nie wiem jak jest teraz i jakie ceny? Drugie miejsce jakie znam to Sopot plaża gdzie jest sklep z wędzonymi rybami i produktami rybnymi ale ceny raczej wysokie z tego co pamiętam. Wie ktoś jak wygląda temat w Świbnie zaraz obok miejsca skąd odpływa prom?
 4. Bardzo dziękuję Docio, zbieram wiedzę w całość, po pracy pewnie dokładniej się wczytam we wszystko co napisałeś.
 5. Moi drodzy ponieważ dopiero stawiam pierwsze kroki w wędkarstwie proszę Was o poradę, kilka słów komentarza, jakieś ukierunkowanie choć ostrzegam, nie będzie łatwo. Można powiedzieć że jeszcze nigdy nie łowiłem ryb i póki co się edukuję a już na dzień dobry chciałbym odrzucić kilka moich wędek które nigdy mi się nie przydadzą. Moje pierwsze wędkarskie kroki zamierzam stawiać na wodach stojących lub z niewielkim nurtem. Gatunki ryb które mnie interesują to okoń, płoć, lin, leszcz. Z czasem na pewno dojdzie szczupak, węgorz, boleń, może jakieś gatunki morskie. Metody których zamierzam używać to przede wszystkim spławik, grunt, z czasem spinning. Poniżej lista moich kijów: 1. Silstar Executive Class Multi Feeder 350H, Action: Heavy. 2. Cupido King Spin 270, 2-8. 3. Mistrall Infinity tele 300, 30. 4. Jaxon Crystalis tele 360, 10-40. 5. Jaxon Aqua Spin 270, 10-30. 6. Jaxon Method Feeder 330, 20-60. 7. Good Fish Cortina tele spin, dynamic/fast action, 270, 10-30. 8. Dragon Canyon Allround 380, 10-30. 9. Diamond King 360, 30-60. 10. Wędka Bass produkcji NRD 550. 11. No name (składana z 2 elementów) 220. 12. No name (składana z 2 elementów) 300. 13. Czechosłowacki Tokoz 220. 14. Coś radzieckiej produkcji 185. Na dzień dobry, wydaje mi się że pozbędę się wędki nr 13 i 14 ponieważ są najstarsze i nie sądzę by to było coś wartego uwagi. Podobnie pewnie z wędką nr 10 chociaż nie wiem do czego takie wędzisko jest przeznaczone, tu również liczę na Wasze podpowiedzi. Ten NRD-owski wynalazek jest prawdopodobnie zrobiony z włókna szklanego i jak na swoje wymiary jest całkiem lekka. Wędka 7 też została wyeliminowana bo po co mi 2 o takich samych parametrach tym bardziej że Jaxon lepiej się prezentuje. Wędki 11 i 12 mają wytarte napisy więc nie znam ich parametrów ale póki co myślę żeby je zachować a kiedyś je wypróbuję nad wodą i ocenię. Tym sposobem samodzielnie odrzucę 4 wędki i zyskam odrobinę miejsca w mieszkaniu. Czy jeszcze którąś warto odrzucić na Wasze oko? Mam ok 30 samych szczytówek. Czy naprawdę aż tyle potrzebuje? Czy po ich kolorze jestem w stanie określić jaką specyfikę mają?
×
×
 • Create New...