Jump to content

breaking

Forumowicz
 • Content count

  15
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2

About breaking

 • Rank
  Początkujący

Recent Profile Visitors

363 profile views
 1. breaking

  Okoń w stawie. Czy się nie wydusił?

  No karasie się trą, pływają duże ławice. Czy okoń chętnie je karasie?No teraz weszliśmy na temat napowietrzania wody. Wypróbuję każdy z podanych mi sposobów bo jednak życie ryby jest najważniejsze. Ale powracając do pytania. Czy jeśli okoń by nie przeżył przyduchy czy wypłynął by nieżywy na powierzchnię wody?
 2. breaking

  Okoń w stawie. Czy się nie wydusił?

  No dobra, załóżmy, że jest tak jak mówisz. Więc martwe okonie powinny wypłynąć tak? Faktycznie obciął 2 razy, mój błąd.
 3. breaking

  Okoń w stawie. Czy się nie wydusił?

  quartz Po pierwsze piana z tlenu to najszybciej przyswajalny tlen, fakt, że fala robi swoje, skontaktowałem się z hodowcą który ma stawy od 25 lat, po drugie napisałem wyraźnie, że to okoń a nie szczupak nie chce atakować gumy. Po trzecie "przeciągnięcie siatą" jest niemożliwe, bo zaznaczałem na początku, że staw jest zarośnięty rogatkiem. Proszę na drugi raz czytać to co ja napisałem a nie zmyślać. PS: Chętnie bym zobaczył zdjęcia tych karasi.
 4. breaking

  Okoń w stawie. Czy się nie wydusił?

  Szczupaczek może ma z 700g, a karasia jest tyle, że można dostać oczopląsu . Miałby ochotę na okonia i do tego takiego 18cm-30cm? Uuu panie, ja mam takie ładne karasie złociste, że na wystawy można wozić. Jak złapię w tym roku to wstawię. Co prawda to nie są kolosy, ale takie 300-450g. No właśnie z tego powodu, że dodatkowo ten rok był suchy i jak słychać hodowcy karpi bardzo na tym ucierpieli to postarałem się o dobrą pompę i taki dyfuzor co ładnie te powietrze rozprasza. Ponoć piana najlepsza i ja tak mam. Zakładam także taką opcję, że pomimo dużej ilości drobnych karasi okoń ma tyle jedzenia, że nawet nie ma ochoty zaatakować gumę. Ale ta hipoteza chyba nie znajdzie potwierdzenia bo ponoć okoń to wielbiciel białej ryby a przede wszystkim słonecznicy.
 5. Witam, posiadam staw 30x20 o średniej głębokości 1,2m. Są w nim karpie, karasie złociste, liny, wzdręgi, amury, 30 okoni i 1 szczupak . Miałem w tym roku 2 razy przyduchę, wypłynęły wszystkie pod powierzchnię(nie widziałem okoni), liny stały przy brzegu ledwo żywe. Szybko postarałem się o jakieś napowietrzanie i starym odkurzaczem jakoś napowietrzyłem wodę w stawie(mam 2 miejsca, które są wyczyszczone, jedno od napowietrzania a drugie do wędkowania. Oczywiście staw zarośnięty rogatkiem.). Gdy przyszło na drugą przyduchę byłem już przygotowany. Włączyłem pompę z dyfuzorem także w kilka minut było już po zdarzeniu. I moje pytanie Czy okonie mogły się wydusić i zostać w rogatku? Teraz próbowałem porzucać lekkim zestawem spinningowym, żeby sprawdzić czy jest ten okoń. Jedynie co 2 razy mi szczupaczek odciął gumę na troku a tak to nic. Z góry dziękuję .
 6. breaking

  Zakup cykad Spinmad

  Witam, posiadam 2 cykady Spinmad i od kiedy przesiadłem się na plecionkę zaimponowały mi znakomitą pracą wyczuwalną na kiju. Mam zamiar zakupić ich trochę więcej (Amazonka 5g, Hart 9g, King 12 i 18g). I mam pytanie, które kolory są najpewniejsze bo nie stać mnie aby zakupić wszystkie. Z góry dziękuję .
 7. breaking

  Obrotówki Taszarek

  Witam, gdzie można zakupić takie obrotówki?
 8. Witam, która wędka jest lepsza do prowadzenia obrotówki. Czy szczytówka wklejanki wpływa korzystniej na pracę przynęty? Zakładamy, że obie wędki mają podobny ciężar wyrzutu.
 9. breaking

  Dozbrajenie gumy

  No właśnie, ale ja nie potrafię oszacować jakiej wielkości ta kotwiczka ma być.
 10. Witam, jakim rozmiarem haka najlepiej jest dozbroić gumę o długości 17.5cm? Model gumy to Lunker City Fin-s fish.
 11. Witam, wiem, że metoda Dropshot nie służy do połowów szupaków, ale niestety nie mogłem się jej oprzeć i wykombinowałem, że jako żyłka głównej użyje York Invisio 0,20 a przypon 40cm Jaxon Microplus 6kg. Haczyki VMC SPINSHOT nr. 4, ciężarek 10g i żyłka do ciężarna rownież 40cm. Przynęt jakich używałem to Lunkery(kolory szarawe, podobne jak najbardziej do naturalnego narybku o długości ok 6cm) ekono. I mam pytanie, czy zestaw jest odpowiedni, bo gdy robiliśmy zawody to kolega więcej nałapał na żywca, a ja słyszałem od znanego spiningisty, że metoda Dropshot jest skuteczniejsza niż Żywiec. Czynności jakie wykonywane są podczas łapania to wędka ustawiona na godzinę 10 i leciutkie, łagodne podszadpywanie, takie, że obciążenie nie przemieszcza się. Czy wszystko robię dobrze? Z góry dzięki za odpowiedź .
 12. breaking

  Pellet zamiast robactwa?

  A jak sprawa wygląda z pelletem?
 13. breaking

  pelet

  W rzekach rownież, tylko dobrze jest mieć odpowiedni smak, który stwarza największe prawdopodbieństwo zlowienia ryby na którą się nastawiasz.
 14. breaking

  Pellet zamiast robactwa?

  Znalezienie przynajmniej 200g gnojaków to wyczyn tym bardziej, że nie jest to typowa wieś pełna gospodarzy.
 15. breaking

  Pellet zamiast robactwa?

  Witam, jestem młodym wędkarzem mieszkam na wsi daleko od miasta i nie mam za bardzo możliwości stałego kupna robactwa do zanęty. Robię tylko co jakiś czas zakupy w internecie. Moje pytanie: Czy z powodzeniem można stosować pellet(4-8mm) do zanęty zamiast robactwa i czy będą podobne efekty. Pellet o smaku miodowym. Pozdrawiam
×