Jump to content

hansauke

Użytkownik
 • Content count

  5
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About hansauke

 • Rank
  Kandydat

Informacje o profilu

 • Imię
  Sebastian

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. hansauke

  [Portal] Budowa haczyka

  Tu masz link do amerykańskiego programu "jak to jest zrobione" : Dziwne trochę pytanie bo haczyk to nie jest nic odkrywczego
 2. hansauke

  Jaki pokarm i jakie dawkowanie?

  Hehe a jak ja chciałem 5 amurów wpuścić to mi mówili, że mój staw czeka katastrofa ekologiczna. Ciekawe czy będziesz musiał trawy przyczepami wysypywać do tego stawu Jeśli możesz to daj znać jak tam rybki u Ciebie się zachowują za jakiś czas. Też jestem laikiem ale z tego co wyczytałem i co ludzie piszą to amury zjedzą całą roślinność a szczupaki zjedzą wszystko co pływa.
 3. hansauke

  Zarybienie małego stawu.

  Nie mam TV. Dziękuje za literaturę, częściowo okazała się pomocna. Co do amura to czytałem już wcześniej sporo ale jak widać opinie są mocno podzielone. Chciałem poczytać o doświadczeniach osób, które zarybiały podobne "sadzawki". Po przemyśleniu stwierdzam, że "sadzawka", którą będę zarybiał ma obecnie za mało roślinności jak dla amura. Nie wiem, czy chciałbym dokarmiać go trawą. Mimo wszystko u nas im się udało. W stawie od kilku lat pływało może 10 - 15 karpi (około 3 - 3,5 kg) i nagle pojawiły się małe karpiki mimo, że od kilku lat nikt tam nic nie wpuszczał.
 4. hansauke

  Zarybienie małego stawu.

  Dzięki, chyba te amury ze smutkiem sobie daruje. Karpie na pewno musimy mieć bo w przeciwieństwie do niektórych lubimy je jeść i łowić na wędkę więc na pewno się nie zmarnują A co myślicie o wskazanej przeze mnie ilości ryb ?
 5. hansauke

  Zarybienie małego stawu.

  Bardzo proszę o porady w zarybieniu stawu: Staw 20mx7m - głębokość około 1,8 m. W stawie jest trochę roślinności a w lato jest na moje oko zbyt zielonkawy i mało natleniony. W przeszłości w stawie pływały głównie karpie oraz niewielka ilość linów. Kiedyś wpuszczono do niego dwa szczupaki ale wpuszczanie ich było błędem, bo zjadały małe kroczki (jednego udało się złowić a drugi miał chyba za mało tlenu i zdechł). Obecnie staw jest prawie pusty i pływa w nim jedynie kilka dużych karpi. Mam zamiar znów go zarybić ale nie chcemy żeby było zbyt "gęsto". Staw ma charakter rekreacyjny, co jakiś czas łowi się rybkę na patelnie. W okolicy będzie handlarz i mam zamiar zamówić: - 40 karpi po 10 cm. -15 linów po 10 cm -5 amurów 10-15 cm (tu mam wątpliwość bo jedni piszą, że amur super czyści zbiornik a z drugiej strony, że można się nieźle wkopać bo zjada wszystko). Bardzo proszę o opinie, sam nigdy nie zarybiałem stawu (zajmował się tym ktoś inny). Czy to co chce zrobić ma sens? może jeszcze jakieś inne rybki ? Czy ilość ryb jest odpowiednia ? Dodam tylko, że ryby w stawie za bardzo się nie rozmnażają chociaż zdarzyło się, że pojawiło się kilka małych karpi.
×