Jump to content

wind

Administrator
 • Content count

  4586
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2238

About wind

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 12/30/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.forumwedkarskie.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spławikowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Daniel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WMG

Recent Profile Visitors

24194 profile views
 1. wind

  Apel / prośba

  Moi drodzy. Pytania o kołowrotki, wędziska, żyłki, haczyki etc. powracają jak bumerang z częstotliwością dzioba dzięcioła. Na nic się zdają nasze prośby, zapisy regulaminowe, obecna na każdym forum tzw. "szukajka". Co więcej, na naszym Portalu można znaleźć artykuły odnośnie doboru wędzisk i haczyków mojego autorstwa. Oczywiście nikt tego nie czyta, nie przegląda starych tematów zakładanych w działach, najłatwiej założyć nowy temat i wałkować to samo po raz setny, dwusetny i dalej ... Może i ktoś się pokusi o napisanie "poradnika" ale tak naprawdę my to przeczytamy, a nowi, rządni wiedzy użytkownicy, założą kolejny i kolejnym i kolejny taki sam temat ... I choćbym postawił Sashę Grey z wielki transparentem "TU CZYTAJ O KOŁOWROTKACH" to każdy nowy użytkownik = nowy temat. Oczywiście, jeśli ktoś się zdecyduje na napisanie takiego poradnika stawiam piwo. Dużo piwa. Latem nad rzeką
 2. Na temat każdego lub prawie każdego sprzętu z Twoich linków znajdziesz sporo informacji na forum. Wystarczy użyć opcji "szukaj".
 3. wind

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  - Synu, kupiłem ci nowe Call of Duty 3D.- Tato, to bilet do Syrii!- To chcesz walczyć czy nie? Koledzy rozmawiają na rybach:- ... no i wtedy powiedział, że będę zarabiał dwa tysiące na rękę.- Co ty na to?- Odpowiedziałem mu: dobrze, ale ja mam dwie ręce... Tymczasem w północnokoreańskim radiu: Jest 7:05. Towarzysz Kim właśnie się obudził, obudźcie się i wy! Jest 7:10. Towarzysz Kim właśnie się myje, umyjcie się i wy! Jest 7:15. Towarzysz Kim właśnie je śniadanie, a dla was chwila muzyki. Czarny humor, mój ulubiony: Jan Kochanowski siedzi pod lipą i cierpi, bo już od dłuższego czasu nie miał natchnienia. Wtem zobaczył unoszącą się nad nim muzę i woła:- Wena! Wena! chodź no tutaj! Weź mi coś podpowiedz, bo mnie skręci. Dzieciaki w szkole nie będą miały się o czym uczyć jak czegoś nie napiszę. Wena pochyliła się do ucha i coś zaszeptała. A Janek na to:- Daj spokój, to już było! Wymyśl coś lepszego.Wena znów się nad nim pochyliła, zaszeptała, a Kochanowski znowu:- Wena nie cuduj tylko coś wymyśl. Coś lepszego.Muza znów się nad nim pochyliła i znów zaszeptała.Na twarzy Kochanowskiego zajaśniał uśmiech i mówi:- Ty wiesz co, że to może być dobre.Z błyskiem w oku krzyczy spod lipy w stronę dworu:- Urszulka! Chodźże prędziutko do tatusia... Pyta Jasiu taty:- Tatusiu, ile lat jesteś mężem mamy?- Dziesięć.- A ile jeszcze musisz? Na pewnym wykładzie wykładowca mówi, że najczęściej żony zostawiają mężów alkoholików. A jeden gościu się pyta:- Panie profesorze! Ile trzeba wypić? Ojciec do syna:- Synu, dzisiaj jest jeden z najpiękniejszych dni w Twoim życiu. Zapamiętasz go na zawsze i będziesz go często wspominał i rozpamiętywał...- Ale tato, ślub mam dopiero jutro!- No właśnie... W sklepie zoologicznym klientka składa reklamacje:- Kupiłam wczoraj u państwa żółwia stepowego i chcę go wymienić na innego.- A co z nim jest nie tak?- Nie chce stepować.
 4. wind

  Uniwersalny picker?feeder?

  Jeżeli warunki na łowiskach pozwolą bierz jak najdłuższy. Dalej rzucisz, precyzyjniej, do tego łatwiej panować nad holowaną rybą.
 5. wind

  Uniwersalny picker?feeder?

  Mikado Golden Lion feeder. Łowiłem z powodzeniem w jeziorach jak i w Wiśle z koszykiem 100g. Wędzisko nie do zdarcia i cena rewelacyjna w relacji do jakości. Służył mi 10 lat albo i lepiej.
 6. wind

  Nadeszła zima

  i tego się trzymajmy. A tymczasem nadeszła najgorsza pora dla nas, lodu nie ma a na "cieplejsze" metody ciut zimno. Jak dla mnie
 7. wind

  Co nowego kupiliście?

  Na wizytę u doktora może być za późno, jedyna Twoja szansa to jechać na ryby.
 8. wind

  Co nowego kupiliście?

  Dzięki Waszej pomocy dotarły wczoraj do mnie spławiki Mochkov-a do bata z wymienną antenką. Antenka nakładana na trzpień wystający z korpusu a nie weń wsuwany, co jest bardzo in plus a do tego jeszcze metalowy kil i jestem szczęśliwy Nie wiem tylko kiedy będzie mi dane przetestować w boju. Może już niedługo.
 9. wind

  Spławikowe 2020

  Mój ma ze dwa lata a ważę 110 kg z okładem i nie narzeka, Paweł ze swojego raczej zadowolony, bo się nie skarży. Kosztował około 50 zł za Allegro, świetnie zdaje egzamin jako klasyczny grill i jako misa ogniskowa. Na kiełbasę zapraszamy, trzeba tylko mieć ze sobą
 10. Wierzę, że będzie lepiej w Nowym Roku w tematach spinningowych.
 11. wind

  Gruntowe 2021

  Jakoś słabo było w tym temacie w zeszły roku, w tym będzie lepiej? POMOŻECIE ?!
 12. wind

  Spławikowe 2021

  Wiecie co robić
 13. wind

  Spławikowe 2020

  Tradycji stało się zadość Sylwestrowego poranka, jeszcze po ciemku wyruszyłem, jak zwykle tego szczególnego dnia, za Wisłę na elbląskie rewiry. Wybraliśmy Nogat w Kępkach ponieważ to jedyne miejsce, gdzie mieliśmy ostatnimi czasy jakieś wyniki. Jak widać na fotkach woda częściowo została "skuta" lodem co prawda może pół centymetra ale taka pokrywa może skutecznie uniemożliwić wędkowanie. Na szczęście nasza miejscówka była wolna. Rozstawiłem się z podestem i przygotowałem bata, a Paweł zarzucił swoje żywcówki. Wyniki były jak zwykle w Kępkach, trochę płotek, krąpie, leszczyki ... Było co robić. Oczywiście gwoździem programu był grill - ognisko i najlepsze na świecie kiełbaski i grzanki. Sezon za nami, uważam go za bardzo udany choć bez rekordów ale za to wiele przyjemnych godzin nad wodą. Nie wszystkie wypady Wam opisywałem, nie zawsze było czym się chwalić, czasem kolejne wyjazdy były bardzo podobne do siebie więc nie chciałem przynudzać. Wierzę, że najlepsze przede mną i może już w '21 r uda się spełnić jakieś wędkarskie marzenie.
 14. wind

  Lepszego Nowego Roku

  I ja się przyłączę
 15. wind

  Wędka do połowu lina

  A bo on wciąż poszukuje . Trabucco jest bardzo OK, ale Dragon Specialist Pro i Mivardi Evolution Match też jest bardzo OK i pewnie jeszcze parę innych.
×