Jump to content

wind

Administrator
 • Content count

  4280
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1731

4 Followers

About wind

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 12/30/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.forumwedkarskie.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spławikowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Daniel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WMG

Recent Profile Visitors

18991 profile views
 1. wind

  Spławikowe 2019

  Dziś wietrznie i deszczowo, mimo to wybrałem się nad kanał Śledziowy. Tym razem nęciłem grubo, samą kukurydzą bez sklepowego miału. Jedno branie przespałem, drugiego nie zauważyłem Ale zaciąłem całkiem ładnego leszczyka. I to była jedyna rybka dzisiaj.
 2. Hmmm, kołowrotek z wolnym biegiem za 80zł. Niby ryzyko żadne za te pieniądze ale szkoda nerwów. Do gruntu i żywcówki od biedy się nada ale po wolnym biegu za wiele się nie spodziewaj.
 3. Niekoniecznie. Jak wspomniał @zwykły michał można połowić na grunt z bomka lub innym sygnalizatorem. Co założysz na końcu, sprężynę, ciężarek, koszyk zwykły czy do metody., to już Twój wolny wybór. Za to świetnie się nada do wędkowania metodą żywcową.
 4. Proszę uzupełnić post zgodnie z regulaminem działu.
 5. Z niedaleka, bo ze środkowego Pomorza pochodzi trunek, który ostatnio wpadł mi w ręce Dobre, mocno goryczkowe piwo do którego przy okazji wrócę.
 6. wind

  Gruntowe 2019

  W ostatnią sobotę odwiedziłem prywatne jeziorko Orzechowo niedaleko Gdańska. Pogoda chyba wystraszyła innych wędkarzy, bo byłem sam nad wodą. Brała głównie drobna płotka, pojawił się jeden nieduży leszczyk. Później się nawet nieco rozpogodziło.
 7. Już dziś w różnych okręgach są różne przepisy. Ja łowię w dwóch, w każdym z nich jest inaczej traktowana np. płotka.
 8. Pewnie już wiecie, że od 1 stycznia 2020r będzie obowiązywał nowy RAPR. Proszę otworzyć ostatni link w artykule. Jak dla mnie to rewolucja, przekazanie władzy niżej, teraz to okręgi będą same określały szczegółowe przepisy.
 9. wind

  Gruntowe 2019

  Mimo, że nie melduję na bieżąco, to dość intensywnie wędkujemy: Wisła w Kiezmarku Jezioro Wysockie Gdańska Głowa ostatnio nawet Paweł trafił dość przystojnego karaska
 10. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup bata, około 6-7m. Przy tej kwocie szukałbym raczej czegoś w długości 6m. To najlepsze, moim zdaniem, dla początkującego spławikowca.
 11. wind

  Metoda odległościowa match- kącik porad

  Świetny pomysł, zrobione .
 12. Koledzy, trochę zdryfowaliśmy w tej dyskusji.
 13. W sklepie w Zamościu nabyłem piwo z ... Piotrkowa To było mocno goryczkowe, idealne na upalne dni to było takie ... zwyczajne , za to Lux mnie urzekł, miał w smaku to "coś", Z browarów Lubelskich przywiozłem ... a jakże, Lubelskie Napój taki sobie, nie zachwycił, ale nic nie mogłem mu zarzucić. Za to "Mocne" było ... byle jakie.
 14. wind

  Spławikowe 2019

  Po wielu tygodniach tym razem wróciliśmy nad kanał Śledziowy. Było dość pochmurnie ale w ciągu dnia na chwilę wyjrzało słoneczko. Łowiliśmy przede wszystkim drobiazg, ale trafiło się kilka "bonusów". Kilka krąpików i ładne wzdręgi. Udało mi się z opadu zaciąć "coś" co ekspresowym tempem odjechało w siną dal po kilku sekundach kontaktu. Jedyne co mnie martwiło w tym momencie to czy sprzęt wytrzyma. Podejrzewam, ze to boleń.
×