Jump to content

wind

Administrator
 • Content count

  4331
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1812

5 Followers

About wind

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 12/30/1974

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.forumwedkarskie.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spławikowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Daniel
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  WMG

Recent Profile Visitors

19540 profile views
 1. wind

  Zasiadka z namiotem

  Z własnego doświadczenia wiem, że leśni ostro piją , PSR i SSR ma wywalone o ile przestrzegasz RAPR, Policji to w ogóle nie interesuje. Myślę, ze warto sprawdzić miejsce gdzie chcesz jechać, dowiedzieć się jakie są warunki, o ile w ogóle biwakowanie jest dopuszczalne. W temacie, który zalinkowałem wcześniej kolega wrzucił odnośnik do strony leśnych, gdzie możesz sprawdzić miejsca legalnego biwakowania. Na terenach gminnych obowiązuję lokalne przepisy, które warto sprawdzić. Najprościej to wygląda na terenach prywatnych, idziesz do właściciela, i załatwiasz sprawę zgodnie z lokalnymi obyczajami.
 2. wind

  Zasiadka z namiotem

  Prawo jest nowe więc pewnie nie ma jeszcze przepisów wykonawczych. Myślę, że będą to sporadyczne sytuacje ale każda z nich zapewne będzie bardzo rozdmuchana przez media. Poza tym są inne sytuacje gdy możesz zostać wyproszony z miejscówki mimo łowienia "na legalu".
 3. wind

  Zasiadka z namiotem

  Myśliwi otrzymali prawo do usunięcia postronnych osób z obwodu łowieckiego na terenie którego odbywa się polowanie. Nie ma znaczenia ,czy to las, łąka, ugór czy jakiś inny teren. Nie ma znaczenie czy jest to teren nad wodą PZW, skarbu państwa, prywatne czy inne. Nawet jeśli jest to prywatny las myśliwi będą na prawie.
 4. wind

  Zasiadka z namiotem

  Ostatnie info mamy z 18 listopada 2019, myślę, że nic się nie zmieniło, przynajmniej na terenach podlegających Lasom Państwowym. Jedyne na co musisz uważać to myśliwi, mogą Cię przegonić za pomocą straży leśnej, policji, wojska czy "weekendowych wojaków"
 5. wind

  Zasiadka z namiotem

  Cześć, problem jest taki, że namiot rozbijasz nie na wodzie a stałym gruncie , więc PZW nie ma tu nic do powiedzenia, poza terenem stanic oczywiście. Jak byś zgłębił otchłanie naszego forum lub choćby użył "szukajki" znalazłbyś temat, gdzie wiele odpowiedzi jest na wyciągnięcie ręki.
 6. Niestety nasz "sprytny" kolega postanowił opuścić nasz grajdołek.
 7. Ustalenie wysokość "startowego" leży w gestii zarządu koła, również sposób uiszczania tych opłat. Z tego co wiem koła nie mają własnych kont bankowych i dlatego zwykle opłaty są regulowanie "do ręki" . Organizacja kosztuje, choćby puchary i nagrody, że o kosztach sędziowania nie wspomnę. Często też na koniec zawodów zarząd organizuje katering. Weź pod uwagę, ze jesteś na liście startowej i w protokole sędziowskim wymienionym z imienia i nazwiska, więc jest to dowód, że brałeś udział w zawodach. Co chciałbyś w ten sposób osiągnąć?? W nawiązaniu do tego co napisałem powyżej albo koło nie zobaczy tych pieniędzy i zostaną one na koncie ZO albo zostaną zwrócone. Jakieś dowody, bo to już pomówienie. Zawsze można założyć własne koło, klub czy stowarzyszenie wędkarskie i wprowadzić własne zasady dotyczące wnoszenia opłat i rozliczania imprez wędkarskich.
 8. wind

  Tatuaż.

  Dziś Kirył, tauażysta, powiedział mi, ze tatuaże to tak trochę jak nałóg. Chyba się z nim zgodzę, tym bardziej, że w czasie rozmowy dziarał mi ramię Ma to być pamiątka po zeszłorocznej wyprawy do czarnobylskiej zony.
 9. Znów trafiłem na sklepowej półce piwo ze wschodu z etykiety "Trzy Wierchy". Tym razem z dodatkiem owoców jałowca. Jagody było rzeczywiście wyraźnie czuć w smaku ale go nie przytłaczały. Całkiem niezły napitek, choć litrowa butelka to ciut za wiele dla jednej osoby. Ale jak najbardziej polecam.
 10. wind

  Karta wędkarska

  Zacytowałeś mój post i tak go skomentowałeś, dla mnie sprawa jest prosta.
 11. Generalnie najlepiej poinformowani są skarbnicy, ponieważ to oni wydają znaczki - dowody opłat za porozumienie, i wydają, co moim zdaniem najważniejsze, zezwolenia potocznie zwane rejestrami. Nie wiem na pewno ale myślę, że owe rejestry są obowiązkowe we wszystkich okręgach, więc siłą rzeczy otrzymując od skarbnika zezwolenie wiadomo jakie są zasady. Jeżeli okręgi honorują wzajemnie swoje opłaty to tutaj kierowałbym się informacją na stronie macierzystego okręgu, a zrobienie screena z taką informacją nie byłoby od rzeczy .
 12. wind

  Karta wędkarska

  Skoro zarzucasz mi kłamstwo poproszę o cytat. Ewentualnie przeprosiny.
 13. Przy ubieraniu choinki jakieś dziwne pragnienie mnie dopadło . Pierwszy łyk i ... łzy mi stanęły w oczach, poczułem się znów jak nastolatek, który dostał gwiazdkę z nieba czyli butelkę nieodżałowanej pamięci "Gdańskiego" . A to wszystko z Bułgarii ...
 14. wind

  Morskie 2020

  W tym roku dorszy nie połowimy, ale może coś innego się trafi ...
 15. Zeszłego roku spławikowcy byli bardziej wylewni
×