Jump to content

Docio

Forumowicz
 • Content count

  2699
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1500

6 Followers

About Docio

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 10/04/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

6841 profile views
 1. Docio

  Zestaw na spławik do 350zł

  Jak czytam 3,6 m i średnie karpie, to pierwsze co mi się nasuwa, to karpiówka. Wędziska 4,2-4,5 m są o wiele wygodniejsze w holu. Często 30 cm robi różnicę a tu jest niemal metr. Kontrola odejść karpika jest ważna, do "cielaków" które prowadzi się jak na smyczy też nie należy. Żyłka główna jaką zastosujesz to będzie 0,18-0,22 mm. Nie napisałeś nic o łowisku ale pewność z jaką piszesz o 1,5 kg handlówkach sugeruje komercję, więc łowisko bez naturalnych utrudnień, jednak zastanawia mnie czemu długość 3,6 m i czemu nie teleskop? Twoja wola, a pytasz, więc podpowiem na podstawie tego co napisałeś. Propozycja Ryukon jest ciekawa i nieco przekracza podany budżet, choć tak modny kołowrotek Ecusima nie jest, moim zdaniem, właściwy do ciągłego holowania handlówek. Wędzisko jakie proponuję to wersja float z cw 5-25 g o długości 420 cm, gdyż handlówki wykluczają jakąkolwiek finezję, no i brak innych ryb. Do rzeźni potrzeba dobrego topora a nie szwajcarskiego scyzoryka, choćby najlepszego. Kołowrotek też inny, z mniejszym przełożeniem, gdyż taki wytrzyma dłużej ciągłe obciążenie a jest to Dragon. Moja propozycja znacznie przekracza podaną kwotę, ale to tylko propozycja abyś wiedział co sugeruję, dlaczego i szukał czegoś odpowiedniego dla siebie w odpowiedniej cenie.
 2. Docio

  Zestaw na spławik do 350zł

  A ten "średniawy" to typowa handlówka 1,5 kg, czy też średni gatunkowo 8-10 kg?
 3. Oczywiście tylko kilku, którzy ogarną wszystko. To wręcz standardowe w ciemnogrodzie. Niemniej nie ma to wpływu na proces legislacyjny, ale nawet tych kilku byłoby zauważonych jak we wspomnianym przez Ciebie przypadku.
 4. Tylko teoretycznie. Posłowie i senatorowie bardzo pilnują czasu należnego na przeczytanie projektu i choćby nie przeczytali ani linijki (w co wierzę), to egzekwują go co do dnia. Kilka lat temu już było pokazane jak projekt odpada w całości, bo próbowano go "pogonić". Jak pisałem media wciskają nam kit o ekspresowych ustawach. Ten ekspres jest po prezentacji tekstu jednolitego uwzględniającego poprawki posłów i senatorów. A na koniec pytanie. Od kiedy obowiązuje jakakolwiek ustawa? No właśnie, od opublikowania w Dzienniku Ustaw, który ukazuje się bodaj raz na dwa tygodnie. Taki sam okres obowiązuje wejście aktu prawnego w życie od momentu ogłoszenia. Ten okres może być jednak skrócony o ile są ku temu ważne powody, pieruńsko ważne. Nie zapominajmy, że nie chodzi o jeden akt prawny a o zmianę kilku i to jest kluczem do czasu, że o samym charakterze zmian nie wspomnę, który z założenia jako zamach na wolny rynek bez echa nie przejdzie.
 5. Nie, nie zapomniałem. Jak pisałem jest to możliwe ale nierealne. Proces legislacyjny jest nie do przeskoczenia i jest czas na pierwsze czytanie, potem na poprawki i drugie czytanie, następnie projekt leci do Senatu i tam swoje odczekuje, znów wraca do Sejmu i jest głosowanie. Wbrew newsom jakimi nas karmią żadna ustawa lub poprawka do ustawy nie może pominąć tej drogi, więc wniosek jest jeden - jest to możliwe ale nie ma już czasu. Nawet obecny rząd nie może sobie pozwolić na autokratyczne działanie i pominięcie procesu legislacji, gdyż to wywołałoby łańcuch konsekwencji polityczno-ekonomiczno-gospodarczych ze strony UE.
 6. Jeśli Abu jest w tej cenie to odpowiednik Jaxon powinien kosztować jakieś 15 pln.
 7. Docio

  Metoda odległościowa match- kącik porad

  Według mnie, to nie nas powinieneś pytać o zmienność nazw tylko sklep.
 8. Docio

  Kołowrotek

  Dlatego, że są cztery wędziska o długości 270 cm a waga zależna jest od ich cw. Pisałem, że jako jedyny nie rozumiesz.
 9. Ostatnio sam przyglądam się temu kołowrotkowi do podobnego feedera. Najważniejsze przełożenie, mechanizm, hamulec i pojemność szpuli.
 10. Docio

  Kołowrotek

  W tabeli nie ma błędu. Wszyscy odczytali poprawnie, oprócz Ciebie.
 11. Przeczytałem i...jest to nierealne. Przejęcie gospodarowania przez Wody Polskie jest możliwe ale nierealne, to byłby strzał w kolano. Nie mają mechanizmów służących gospodarowaniu na wodach, mają za to narzędzia egzekwujące brak tej gospodarki. Musiano by zmienić kilka ustaw, kilka rozporządzeń i rozbudować zaplecze techniczne. No, zaplecze rozbudować mogą ale Sejm żadnej ustawy nie zmieni, nie ma na to czasu. Do tego musiano by zerwać mnóstwo umów, które obowiązują w większości do 2030 roku, gdyż po zmianie przepisów nowe dzierżawy obowiązują przez 15 lat. Czy możliwy jest taki skok na wody? W naszym kraju przy tym rządzie wszystko jest możliwe ale obowiązujące prawo stawia takie działanie jako niemożliwe. Niewydolność Sejmu również potwierdza nierealność takiego przejęcia. A na koniec prawo UE, które również obowiązuje u nas, a które wyklucza zastępowanie organizacji społecznych jednostkami rządowymi. Równolegle mogą istnieć jako pararządowe ale zastępowanie jest wykluczone. Już Bareja w filmie "Rejs" słusznie zauważył, że nie sposób być "twórcą i tworzywem" a do tego sprowadzałoby się działanie spółki Wody Polskie, która miałaby gospodarować na wodach i jednocześnie rozliczać się przed sobą z tej działalności. Całkowicie zgadzam się z Jotesem... PZW nie jest jedyne i dotknęłoby wszystkie inne stowarzyszenia oraz prywatnych przedsiębiorców a od tego już by huczało w prasie i necie.
 12. Docio

  Łódzka susza i posucha

  No, a potem my z niego meble w Ikea.
 13. Docio

  Łódzka susza i posucha

  Jak powstanie spółka "Polski piasek", to na Pustyni Błędowskiej, nad morzem i w ogóle wszędzie zabraknie piasku. A nie wiem, czy wiecie, w ostatnich latach eksportowaliśmy drewno do Szwecji w ilości ok 70000 kubików. W zeszłym roku 5x więcej, czyli wiadomo gdzie wyjechało część Białowieży. Część, bo nie wiadomo jeszcze ile do Niemiec.
 14. Docio

  Kołowrotek

  Może i masz rację. Może to nie troll. Może to roztargnienie w czytaniu tabeli, a może świadectwo współczesnego nauczania. Niemniej szklak z cw 30-90 g to jednak do trola a nie standardowego spinningu. Przypomniałem sobie podobne zdarzenie. JKarp, jak jeszcze prowadził biznes, odradzał bratu kupno wędziska, które on sobie upatrzył. Mówił, tłumaczył, dawał przykłady a on i tak kupił ciężki kij niby gruntowy a w sumie do trolingu morskiego. Zarzucić tym każdorazowo graniczyło z samobójstwem, bo wędzisko tak się wyginało, że ciężarek i reszta śmigały koło ucha, dosłownie.
 15. Docio

  Kołowrotek

  Tak czytam, czytam i się zastanawiam. Po co w ogóle wyważać szklak przeznaczony do trollingu? O ile to wersja 292 g z cw 30-90. W przeciwnym wypadku jest to kolejna wkrętka trolla.
×