Jump to content

Docio

Forumowicz
 • Content count

  2413
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1183

2 Followers

About Docio

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 10/04/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

6591 profile views
 1. Jakie pokrętło? Jaki metal? Bądź precyzyjny bo dostaniesz taką samą odpowiedź i to my będziemy ci źli.
 2. Docio

  Spławikowe 2019

  Typowy bastard, mieszanka płoci z czymś ale na pewno nie ze wzdręgą. Popularna nazwa z jaką się spotkałem dla tego typu rybek to krasnopiórka. A smaczku dodaje fakt, że płoć i wzdręga wycierają się w różnych okresach.
 3. Docio

  Koszt wędziska dedykowanego

  I tak trzymać. Pisać można różne rzeczy a jak samemu się zainteresuje to wszystko wiadomo. Nie Ci służy i daj znać z pierwszej próby.
 4. Docio

  Tani kołowrotek do dużych ryb

  A pamiętacie Prexera? Wystarczyło poprawić hamulec i zmodyfikować wielkość szpuli. Miałem dwa 1110, w obu posypał się hamulec.
 5. Docio

  Wyważanie spławika

  Spławiki częściowo dociążone (loaded), są mniej odporne na wpływ fali. Mam u siebie coś z Experta i...skoro mam to nie mam powodu na nie narzekać.
 6. Jest i link, prosto na stronę ZG PZW. KLIK Tak, RAPR PZW podawany na stronie ZG PZW obowiązuje wszędzie, Nazywam go ramówką, gdyż są częste odstępstwa w formie obostrzeń. Na przykład przymus stosowania haków bezzadziorowych, większe wymiary ochronne ryb, dłuższe okresy ochronne ryb, zakazy stosowania określonych przynęt, itp a wszystko ujmowane w zasadach połowu danego Okręgu. Ustępstw być nie może.
 7. Docio

  Wyważanie spławika

  Osobiście nie macałem tego Experta ale miałem bardzo podobny Dragona. Był to ostatni spławik jaki kupiłem od jakiejkolwiek firmy i był to najgorszy spławik w moim życiu. Zdarza mi się kupić niefirmowe od pasjonatów albo sam sobie robię, bo to najlepsze. A na sobotę - połamania
 8. Docio

  Tani kołowrotek do dużych ryb

  Każda opinia jest ważna. Może akurat w tym kołowrotku coś zmienili w kwestii wodzika, który wreszcie spełnia swoją rolę. Jednak zdania o mechanizmie nie zmienię - kicha. "Co ciekawe przez chwilę dokładnie taki sam kołoworotek miała w ofercie firma Konger i kosztował coś około 250 zł. Porównywaliśmy oba łącznie z bebechami." A wszystkie zrobione przez małe żółte rączki...
 9. Niestety nie, ramówka RAPR PZW obowiązuje wszędzie. Mogą jedynie być jeszcze większe obostrzenia ujęte w zasadach połowu ale ulgi nie. A za pierwszy błąd przepraszam. Gdybyś nie podał linku, za co dziękuję, to byłbym może winny kary na łowisku. Wniosek jeden, muszę częściej zaglądać i sprawdzać zmiany.
 10. Docio

  Wyważanie spławika

  Jest zimno, jeszcze jest wiosna. W zeszłym roku, o kórym wspominałeś, od ostatnich dni kwietnia do końca maja było 30°C a w czerwcu przyszło ochłodzenie. Ja w ogóle nie dodaję ziemi a zanętę sklejam mielonymi płatkami owsianymi. Kuku konserwowa jako luźny dodatek w objętości a aromaty według tego co mi się w nocy przyśni.
 11. No to namieszałem, ta poprawka dla członków uczestników mi umknęła. Tak, niestety ale będziesz musiał posiadać Kartę Wędkarską, choć nie musisz mieć opłat licencyjnych. Zapis zmienił się tylko w końcówce. Posiadanie Karty Wędkarskiej przez syna uprawomocni się dopiero po jego skończeniu 14 lat o ile syn jest członkiem PZW. Jeśli nie jest to dalszy zapis jest aktualny.
 12. Docio

  Wyważanie spławika

  No to sprawdził się trzeci wariant. Radosna twórczość projektantów. Zasadniczo, gdyby antenka była cieńsza to spławik byłby "na falę" o czym świadczy zdecydowanie wycieniony korpus w górnej części. I możesz go tak stosować wyważając tylko do końca korpusu. Fala będzie się niemal bezboleśnie przelewać przez antenkę i nie zmieniać zanurzenia spławika, czyli gruntu. Niestety na wietrzyku będzie miał tendencję do pokładania się i przesuwania na łowisku. Czasem jest to porządane, częściej nie. Możesz też wyważyć go pod czerwone pole i będzie spełniał rolę wspomnianą przez Jotesa i Michała.
 13. Na stronie ZO PZW Katowice w zasadach połowu nie znalazłem odstępstw od ramowego RAPR PZW. Jeśli czytałeś to podaj link, sprawdzę. Jeśli chodzi o RAPR PZW to: - jeśli syn posiada Kartę Wędkarską i należy do PZW, to nie ma potrzeby abyś posiadał Kartę Wędkarską. Według zapisu § 1 ust 5: "Członek PZW do 14 lat ma prawo wędkować z następującymi ograniczeniami: w ramach własnego łowiska, zgodnie z limitem ilościowym i wagowym, wyłącznie pod nadzorem osoby uprawnionej do opieki." Nadzór osoby uprawnionej do opieki a nie posiadającej kartę wędkarską. - jeśli syn nie należy do PZW §1 ust 6, to: "Młodzież niezrzeszona w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna metodą spinningową lub muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę. b) w ramach uprawnień stanowiska i dziennego limitu połowu ryb swojego opiekuna, mają prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę." I tu bez Twojej Karty Wędkarskiej się nie obejdzie a także wykupionych licencji na wody PZW. Dopiero gdy skończy 14 lat, według daty a nie rocznika choć różnie to jest traktowane, to według § 1 ust 4: "Prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym że młodzież do 16 lat nie ma prawa do wędkowanie w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki."
 14. Docio

  Tani kołowrotek do dużych ryb

  JKarp plus za propozycję ale całkowicie odradzam. Worm shaft został masowo wprowadzony w kołowrotkach Tica. Szajs jakich mało a wodzik wyginał się od lekkiego stuknięcia w szpulę i blokował cały mechanizm. Miałem okazję naprawiać takie dziwadła i pierwsze co robiłem to wymieniałem oryginalny wodzik ze "spinacza biurowego" na nierdzewkę 0,3 mm.
 15. Napisz jakie regulaminy czytałeś, czyich dzierżawców, bo to indywidualna sprawa każdego gospodarującego.
×