Jump to content

Docio

Forumowicz
 • Content count

  2820
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1681

About Docio

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 10/04/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

6976 profile views
 1. Docio

  Spławikowe 2019

  Oho, kolejny spławikowiec z Gdańska. Wind ma konkurencję. A swoją drogą bardzo ładny połów.
 2. Docio

  Namiot nad wodą

  No to doczekaliśmy się medialnego potwierdzenia. Jest więcej szczegółów. kliknij tutaj
 3. Docio

  Audiobooki

  Do formy to od czerwca próbuję dojść. W ostatni piątek pierwszy raz za kółkiem, na tyle już pewnie się poczułem, i ku mej radości było dobrze. O niczym nie zapomniałem ani nikt mnie nie obtrąbił.
 4. Nie nowoczesne a dobre. Bambus na antenki też dobry ale wymaga sporo pracy. Nie krytykuję go tylko dzielę się doświadczeniem. Wykałaczki robione są z kiepskiego drewna o dużej porowatości. Jego spławik stracił nieco wyporności bo wykałaczka "wciągnęła" nieco farby.
 5. W sklepach modelarskich poszukaj: pręt węglowy, średnica od 0,5 mm do nawet 20 mm ale jak znam życie będą Cię interesować od 0,5 do 2,0 mm. Za metrowy odcinek (tak są konfekcjonowane), zapłacisz kilkanaście złotych i wystarczy na lata takich przypadków. Możesz też poszukać: pręt bukowy, średnica od 2,0 do nie pamiętam. To twarde drewno i na pewno sprosta trudom a koszt to kilka złotych też za metr. Najlepiej by było gdybyś trafił na kołek dębowy, jest twardy i elastyczny zarazem ale niestety pojawia się nieregularnie.
 6. Docio

  Znalezione w sieci

  Mnie się podoba, w większości bardzo trafne. Ekologia wczoraj i dziś.
 7. Docio

  Audiobooki

  Teoretycznie mam być tylko trzy dni. Operacja, obserwacja i do domu, więc laptopa nie biorę, bo na komórce...
 8. Docio

  Audiobooki

  Nie, to ponad 10 h słuchania. Za tydzień w szpitalu będę miał co robić. ściągnąłem też "Szewc z Lihtenrade", to kolejne 10 h, a na deser "Wiecha", tylko nie znam tytułu. Na słuch początek mi przypomina, albo „Helena w stroju niedbałem, czyli królewskie opowieści pana Piecyka”, albo „Ksiuty z Melpomeną”. Jeszcze nie wiem, jak wytrzymam to po 25.11 coś skrobnę bo z telefonu to mnie nerwy za bardzo biorą z pisaniem.
 9. Docio

  Audiobooki

  Jak ktoś dostał gęsiej skórki myśląc o jakimś darkwarezie, to go na wstępie rozczaruję. Najprościej zalogować się w jakimś sklepie i kupić. Nie lubię prostych rozwiązań, choć najczęściej są one skuteczne. Rozejrzałem się, pogrzebałem w otchłaniach netu i...dogrzebałem się do książek z wolnymi licencjami na YT. Z YT jest tak, że można oglądać ale pobrać to już nie, a przynajmniej nie tak prosto. Jak już się znajdzie konwerter to wpierw konto a potem reklamy lub ograniczenia. Ale znalazłem jeden, który jest darem autorów dla innych i nic nie trzeba instalować, wszystko robi się on-line. Konwerter znajduje się na tej stronie i nie wymaga nic oprócz wklejenia jakiegoś linku z audio znajdującego się na YT, na przykład tego. Nie jest to całość ale na pewno pomoże w decyzji, czy kupować, czy nie. Można jednak znaleźć pełne książki, wystarczy poszukać. Fajna strona bo działa na audio i sprawdza się zarówno na audiobookach jak i muzyce. A skoro już o muzie to polecam w pełni uwolnioną, taką którą na pewno rozpoznacie z wielu różnych filmików a znajduje się tutaj. Ale, jeślibyście chcieli pełną książkę Pilipiuka z uwolnioną licencją, to wystarczy wejść tu.
 10. Docio

  Co to za ryba ?

  Też nigdy jej nie złowiłem ale wraz z Czebaczkiem odcisnęła znaczące piętno w moim życiu.
 11. Docio

  Co to za ryba ?

  Ignorancja często bywa zbawieniem. Widok, który wędkarzy i ekologów doprawadza do stanu przedzawałowego dla takich wrażliwych kobitek jest stanem większego uniesienia.
 12. Docio

  Co to za ryba ?

  Bodaj w 1998 r w RAPR PZW pojawiła się Trawianka wraz z Czebaczkiem Amurskim w punkcie o gatunkach, które po złowieniu nie mogą być wypuszczone do wody, w której były złowione ani do żadnej innej. Dołączyły do Sumika Karłowatego oraz raków.
 13. Poszukaj na YT filmików z recenzjami takich kamer. Dowiesz się, że większość to ściema z tą rozdzielczością ale znajdziesz też kilka naprawdę ciekawych propozycji.
 14. Docio

  Co to za ryba ?

  Niekoniecznie. Rybki te trą się dość płytko i ikrę mogło przenieść ptactwo urzędujące na wodzie i ziemi, co jest naprawdę częste. Odległość też nie musi być nadzwyczajna, kilka, kilkanaście kilometrów od większego zbiornika. W każdym bądź razie jak się będziesz pozbywał tego gatunku lub innych, to nie chwal się publicznie. Jakiś oszołom od zwierzaków może to przeczytać i kłopot gotowy.
 15. Docio

  Ciężar koszyczka, a ryby.

  Ooooo, początek filmu przypomniał mi, że wędkarstwo w Japonii ma się nijak do wędkarstwa w jakimkolwiek innym zakątku świata. Ci ludzie na pomoście...wszyscy mają bardzo podobne wędziska, których produkcję widać w dalszej części. Wszyscy mają takie same podbieraki, żyłki, spławiki a nawet haczyki i przynętę, a wszyscy łowią tylko jeden gatunek rybki. Choć ubiór już nie jest tak restrykcyjnie wymagany to sprzęt nadal tak. To nie połów lecz sztuka, jak łucznictwo czy sztuki walki. Nie dopuszczą do połowu kogoś z innym sprzętem, bo to nie honor. Nie pamiętam nazwy tej rybki ale to u nich wiekowa tradycja oraz najwyższy stopień wtajemniczenia. Cały osprzęt kosztuje tyle, że...mało kogo na coś takiego stać. Nie pamiętam dokładnie ile, znając nazwę rybki można wyszukać w sklepach japońskich, bo to ma być japońskie a nie z Ali. Nie pamiętam ile ale pamiętam, że gdy po raz pierwszy zetknąłem się z tą informacją, to miałem skojarzenie z mniejszym kredytem hipotecznym.
×