Jump to content

Docio

Forumowicz
 • Content count

  3207
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2129

About Docio

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

7703 profile views
 1. Docio

  Kolejne zatrucie rzeki.

  Straty będą oszacowane na podstawie ilości i jakości padłych ryb, protokołów zarybień i kosztów utylizacji ryb dla gospodarującego na rzece. Stawy Milickie mogą dodatkowo przywalić straty turystyczne, które są ich częściowym dochodem. Największa niewiadoma to koszt restauracji biotopu rzeki. Ta kasa pójdzie do Polskich Wód ale działań jakoś nie przewiduję jak to w państwowej spółce. Ktoś "pierdnie", że za dwa-trzy lata samo się naprawi i będą mieć to głęboko w poważaniu. Jakiekolwiek zarybienia w tym czasie to strata kasy, więc wyłączenie wędkarskie wody jest całkiem realne. Nie wierzę też w fakt, że w cudowny sposób jaz Bolko natlenił wodę w stopniu wystarczającym. Teraz pozostaje kwestia, czy niżej położone stawy też mają tak czujną obsługę, bo jeśli nie, to przewiduję wizję katastrofy ekologicznej w tamtym rejonie. Co do mojego wyliczenia strat, to nie jestem teraz w stanie przywołać konkretnego tekstu i jeśli pamięć mnie nie zawodzi, to sprawa z jakimś gminnym jeziorem, na którym gospodarowało PZW, skończyła się karą w wysokości ok 500 tyś za ryby i ok 200 tyś za utylizację śniętych.
 2. Docio

  Kolejne zatrucie rzeki.

  Bądź dobrej myśli. Od kilku lat obserwuję zdecydowane zmiany a sądy jakby nagle zapomniały o niskiej szkodliwości czynu i tłuką grzywny oraz nawiązki aż miło.
 3. Docio

  Kolejne zatrucie rzeki.

  Tym razem padło na Barycz. Początek skażenia zlokalizowano w miejscowości Odolanów k/Ostrów Wielkopolski a podobno kończy się na jazie Bolko tuż przed Parkiem Krajobrazowym Dolina Baryczy. W rzece stwierdzono ekstremalnie niski poziom tlenu, więc choć jaz jest potężny, to wątpię aby był w stanie natlenić wodę. Informacja prasowa
 4. Docio

  Szukam wędki + kołowrotek pod spomba

  Jeśli będzie ubijał namoczoną zanętę drobną, to teoretycznie możliwe ale nierealne. Pojemność to 180 g ale wątpię aby stosował go do sypkiej, raczej kulki albo pellet i to na sucho. Jeśli jednak Twoje podejrzenia są słuszne, to nie ma takiego zestawu. W przypadku ekstremalnym potrzebny będzie surf z cw do 250-300 g i multiplikator wysokiej średniej półki. W tym przypadku jeszcze bardziej mnie interesuje ta "nieduża cena".
 5. Docio

  Szukam wędki + kołowrotek pod spomba

  Wędzisko 3,9-4,2 m z cw 90-170 g, kołowrotek long cast ale prawdziwy a nie dlatego, że producent go tak nazwał, przypon strzałowy i ta odległość... Czarno to widzę, bo widzę tylko mocniejsze zestawy surfcastingowe. Może są jakieś dedykowane karpiowe o takiej mocy, niestety nie znam takich ale może inni znają. Ostatnia kwestia to ta "nieduża cena". Możesz podać kwotę jaką na to przeznaczyłeś?
 6. Docio

  Szczytowki

  Nie, no sens raczej jest. Ot po prostu zderzenie praktyki z teorią. Tylko nie rozpoczynaj kwestii jak łowiąc w rzece zawsze wiedzieć, że koszyk jest już pusty, bo to będzie horror.
 7. Docio

  Szczytowki

  Nie przejmuj się. Może kiedyś zrozumiesz sens tej myśli. Od razu podpowiem, że spławikówki nie są przykładem dla gruntówek i ich sygnalizatorów. Jestem też pewien, że sam to stosujesz, być może nieświadomie, intuicyjnie, ale jednak. W rozszyfrowaniu mojej wypowiedzi zdecydowanie może pomóc przypomnienie sobie czym są "części zdania".
 8. Docio

  Co to za ryba?

  To żart? Ryba z okresem i wymiarem ochronnym, jedna z kilku gatunków bardzo charakterystycznych. Powinieneś błyskawicznie nadrobić braki w wiedzy, no chyba że Kartę Wędkarską znalazłeś w pudełku z płatkami.
 9. Docio

  Szczytowki

  Teoretycznie tak. Praktycznie jednak jest zależność a wszystko zależy od szczegółów. Przy rzutach "pod nogi", czyli na 15-20 m faktycznie nie ma co sobie zawracać głowy wytrzymałością szczytówek. Jednak przy dynamicznych rzutach już jak najbardziej. Osobiście kilka złamałem, nad wodą widziałem jak pękały innym. Dynamika rzutu ma jeszcze jeden szczegół. Miękka szczytówka wpada w wibracje i zdecydowanie potrafi skrócić rzut, a w ekstremalnej sytuacji, gdy żyłka jest trochę skręcona, potrafi nawet oplątać się wokół szczytówki. Zwróćcie uwagę na fakt, że wszystkie wędziska dedykowane dynamicznym rzutom mają nieproporcjonalnie sztywne szczytówki do charakterystyki pracy blanku. Wędziska match czy bolonki są tego doskonałym przykładem.
 10. Docio

  Roznica wag ryb tej samej dlugosci

  Czy dwie osoby o tym samym wzroście mogą różnie ważyć? Zapominasz, że ryby choć o tej samej genetyce, to organizmy żywe. Jeśli mają identyczne warunki bytu i tą samą ilość pokarmu, to różnica będzie nieznaczna. Jednak, gdy środowiska są różne różnica w wadze może być znaczna. Na przykład szczupak 1 m z jeziora będzie ważył ok 10 kg ale z rzeki dobrze jak waga osiągnie 8 kg. Oba będziesz mógł złowić w jeziorze przepływowym, bo ten chudszy akurat wybrał się na spacer w poszukiwaniu lepszego rewiru łowieckiego.
 11. Docio

  Sprzęt

  Fakt. Wtedy były dostępne praktycznie tylko bambusy i gdzieniegdzie klejonki spinningowe. Niemniej różnice pomiędzy bambusami były, nie przymierzając, równie duże jak dziś pomiędzy wędziskami. Wartburg jak będzie miał wenę to wytłumaczy czym się różni pieprzówka ze szczytówką cienką jak zapałka od gruntówki ze szczytówką grubości małego palca.
 12. Docio

  Plecionka i podkład

  Upewnić się można wyłącznie w przypadku, gdy rozwiązało się dany problem. Ty oczekujesz, że inni za ciebie go rozwiążą i to w wersji wielu wyborów. Wyjątkowo bezczelne.
 13. Nie będę krytykował ale wszystko jeszcze przed Tobą. Browary hiszpańskie jakoś nie "błyszczą" smakiem.
 14. Docio

  Pomoc w doborze przyponu.

  W zależności od zastosowanego spławika. Wspomniana śrucina sygnalizacyjna przy większości spławików w ogóle nie ma zastosowania lub powinna być zdecydowanie większa.
 15. Docio

  Rolka kabłąka

  Kołowrotek ma 3 tygodnie, więc jest na gwarancji i po problemie.
×