Jump to content

Docio

Zespół AS
 • Content count

  3673
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2676

About Docio

 • Rank
  Starszy Gumofilc
 • Birthday 10/04/1963

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.ssg.pl

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbyszek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Warszawa

Recent Profile Visitors

8746 profile views
 1. Jak jest teraz - nie wiem, ale Statut pod tym względem nie zmienił się od "nigdy". Jak przenosiłem się z jednego Koła do drugiego, odebrałem Kartę Osobową Członka z Koła i zaniosłem do nowego. I to wszystko. Obecnie, jakiś czas temu, słyszałem, że jest przesyłana pocztą, więc może o tę opłatę chodzi. Nie ma przymusu zmiany Koła przy przeprowadzce. Zrobi opłatę członkowską w swoim Okręgu, ważna w całym kraju. Resztę opłat dokona w Okręgu gdzie będzie mieszkał, może drożej, może nie. Na tym etapie dyskusji, gdzie bardziej konkretne informacje objęte są klauzulą autora - tajne/poufne - rozważania są czysto teoretyczne. Nic konkretnego nie można napisać i niech tak pozostanie. Tak to już jest, jak się nie podaje informacji w pytaniu, to i odpowiedź jest do dupy.
 2. Zamiast komentować trzeba było skasować post. Teraz poczekamy na admina aby wyczyścił temat.
 3. Docio

  GADŻET Niezatapialny świecący nóż

  Osobiście do Ciebie nic nie mam, choć warto zastanowić się nad czymś, co się poleca. Cechy charakterystyczne noża ratowniczego: Obsługa jedną ręką (także w rękawicach). Ostrze z blokadą wykonane ze stali nierdzewnej. Super ostre ząbkowate ostrze. Stabilny uchwyt do paska. Funkcja do cięcia pasów bezpieczeństwa. Funkcja wybijaka do szyb. Wytrzymały aluminiowy uchwyt. Gumowy uchwyt zapewniający pewny chwyt. Ani jedna cecha nie pasuje do polecanego badziewia, nawet gdyby "na siłę" chciało się dopasować. A żeby było ciekawiej to w wielu nożach ratowniczych dołączane jest już krzesiwo. A cena też jakby z księżyca. W tej cenie, właściwie taniej, można kupić prawdziwy nóż ratowniczy a za 5 pln więcej taki z krzesiwem. Fakt jeden jest - pływa.
 4. Skąd ta pewność? Statut daje możliwość wyboru a w opłatach nie ma ani słowa o tym.
 5. W skrócie. Okręgi PZW to nie województwa. Musisz się sam dowiedzieć gdzie chcesz łowić i jaki Okręg ma dzierżawę na te wody. Twoja przynależność do Okręgu jest Twoim wyborem, deprymująca jest tu przynależność do Koła. Opłaty dla innych członków PZW niż tych z danego Okręgu przeważnie są wyższe. Składki członkowskie są takie same w całym kraju. Pomiędzy niektórymi Okręgami są porozumienia i wtedy mogą wystąpić dopłaty ogólne, do konkretnej wody lub metody a dodatkowo dla połowu z łodzi. Wszystko jest opisane w opłatach dla danego Okręgu.
 6. Docio

  Co nowego kupiliście?

  Ten podział w wędkarstwie to jakiś dziwny. Większe mają dłuższy okres przejściowy. Podobnie z ciężarkami kładzionymi na dno. Do troka zakaz natychmiastowy a o gruncie cisza. A co z przystawką albo innymi zestawami ze śruciną wskazującą leżącą na dnie? W amunicji też nie lepiej. Gilzy śrutowe i standardowy śrut do wiatrówek wydają się oczywiste ale w strzelectwie sportowym i nie tylko, .22 to pocisk ołowiany a konstrukcja lufy i broni jest do niego przystosowana. Zmiana spowoduje konieczność zmiany nie tylko lufy ale i zamka. W sumie...już od bardzo dawna nie strzelam z broni sportowej a nauczyć się szydełkować też można. Porobię koszyczki na kamienie i będzie git albo nauczę się wiercić w kamieniu. Tylko wagę jubilerską muszą kupić aby niepotrzebnego gruzu z nad wody nie targać. A może jakieś odlewy z betonu? Kamienie zalewane żywicą? Rodzą się pomysły.
 7. Docio

  Namiot nad wodą

  Nie martw się "siostro" na zapas, pojedziesz na rybki.
 8. Docio

  Namiot nad wodą

  Czekaliśmy ponad rok ale z tego co widzę warto było. Kolejny etap "zwracania lasów ludziom, czyli biwakowanie niemal na dziko. Warto już teraz zacząć kontrolować sytuację w nadleśnictwach, które będą interesować. Dodatkowo znany kanał z YT echa leśne dołączył do tego artykułu z kilkoma fantastycznymi filmikami, które zdecydowanie polecam. Nawet osoba wybierająca się pierwszy raz nie będzie się miotać i będzie wiedzieć jak postępować w lesie.
 9. Docio

  Co nowego kupiliście?

  Co prawda miesiąc temu ale trochę trwało nim wszystko dokładnie sprawdziłem. Podchodzę do takich wyrobów z niedowierzaniem i to na podstawie doświadczeń własnych, choć odległych. Niepewność jednak pozostała. Sprawdza się praktycznie na wszystkim, szkło, ekrany z tworzyw, soczewki okularów na nos, kontaktowych nie posiadam ale wątpię bo to nie ta chemia oraz obudowy z tworzyw, nawet te z naklejkami. Żadna skubana nie odpadła choć chciałem taką jedną zdjąć. Jest naprawdę delikatny i mocniejsze zabrudzenia trzeba potraktować kilkukrotnie. Środek wyjątkowo wydajny w formie pianki. Na swoje 27 cali zapylam jakieś 10 cm2 i to wystarcza. Rozprowadza się znakomicie, bo się szybko uwadnia i potrzeba minimum 3 kawałki ręcznika papierowego, oczywiście miękkiego. Zapomniałem. U mnie w sklepie kosztuje 9,99
 10. Docio

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Wiocha. Jeden z moich ulubionych portali.
 11. Docio

  Co nowego kupiliście?

  Nie. Coś bliżej, więcej? Może jakieś źródła?
 12. Docio

  GADŻET Niezatapialny świecący nóż

  Można a nawet trzeba. P.S Sarkazm w poście udany ale pewno "tęgi" nie zrozumie. Załóż jakąś mini, pończoszki, zrób fotkę a my ocenimy. A może...kto wie...
 13. A bo wiadomo do czego. Znów trzeba się domyślać a na koniec pojawi się konkret albo zaraz padnie uzupełnienie - podajcie propozycje, coś wybiorę. Do Julia. Jaką polecasz pomadkę do ust, ma być czerwona. Potrzebuję dla kogoś a nie znam się na tym.
 14. Docio

  GADŻET Niezatapialny świecący nóż

  Nie mam pojęcia co w nim takiego ratowniczego. Jakiś "tęgi" umysł zobaczył pomarańczową rękojeść i wymyślił w swoim debiliźmie, że wciśnie ten badziew ludziom jako nóż ratowniczy. Szaleństwo jednak ma swoje prawa za to kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy taki chłam zachwalają i polecają.
 15. Nie. Akcja i ugięcie to indywidualne cechy niezależne od cw. Trzeba posiłkować się opisem, najlepiej w katalogach.
×