Skocz do zawartości

Ozet

Forumowicz
 • Zawartość

  709
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1392

O Ozet

 • Tytuł
  Profesjonalista
 • Urodziny 26.12.1961

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbigniew
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nadwarcianin lewobrzeżny Konin/Osiecza
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo, szachy,geografia,sport, oraz cała masa innych rzeczy po trochu.

Ostatnie wizyty

1950 wyświetleń profilu
 1. Sum z gruntu

  Pewnie dlatego że otrzymał takie kompetencje. ) Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej kieruje działem administracji rządowej – rybołówstwo, na podstawie § 1 ust. 2 pkt 2 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie szczegółowego zakresu działania Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej (Dz. U. poz. 1909 i 2091).
 2. Sum z gruntu

  Docio, zmieniły się pewne zapisy w rozporządzeniu do ustawy.
 3. Co nowego kupiliście?

  I to jest bardzo słuszna koncepcja. Zaoszczędzone środki możesz przeznaczyć na inne rozrywki, dość luźno związane z wędkarstwem.
 4. Sum z gruntu

  Krzysiek, dałoby się złapać i na Golden Bay'a, jak również na spin. Ważne żeby sumowi przynęta podpasowała. Próbuj na żywca ze spławikiem lub bez, (rybki i żaby z uwzględnieniem ich okresów i wymiarów ochronnych), albo klasycznie z gruntu, zakładając na hak rosówki lub podroby drobiowe (wątroba, żołądek). Na spinning może być skuteczna każda przynęta sztuczna, jaka Ci tylko przyjdzie do głowy, ale też każda może być nieskuteczna. Taki już jest urok spinningowania za sumem w małych "bajorkach", sam to przerabiałem. Najlepiej poluj na nie wieczorami aż do późnej nocy, to najlepszy czas na suma. Zważywszy na Twój młody wiek, niewskazane jest samotne wędkowanie w nocy. Z drugiej jednak strony, liczne i gwarne towarzystwo (np. rówieśników), to pewność że suma nie złowisz. Zwłaszcza na takim łowisku jak staw. Jeszcze tak gwoli przypomnienia dodam, że zgodnie z regulaminem (RAPR), okres ochronny dla suma trwa do 31 maja, natomiast wymiar ochronny wynosi 70cm.
 5. Okoń na jednolitą wędkę

  Krzysiu, Ty nas nie czaruj. Trudno żeby wszystkie jeziora były w obrębie miasta. Pofatygowałem się aby rzucić okiem na okolice Świebodzina (mapy Google), no i jest tam sporo mniejszych i większych akwenów. Nic tylko łowić.
 6. Rzeka Pilica

  Majcher, obawiam się że oprócz Jotesa (który aktualnie przebywa na forumowym bezpłatnym urlopie), nie znajdziesz tutaj nikogo kto mógłby Ci pomóc w temacie. (Wiem że byliście dzisiaj w kontakcie.) Możesz jeszcze poszukaćinfo o Pilicy w necie. A później z tych puzzli, złożyć jakąś sensowną, przydatną dla siebie układankę.
 7. Co nowego kupiliście?

  Ok, zreflektowałem się że pytanie było niestosowne. Jak to mówią "kto pracuje ten ma", a mnie nic do tego.
 8. Co nowego kupiliście?

  W totka wygrałeś, czy co, że tak szastasz groszem?
 9. Spławikowe 2018

  Jako że powróciła zima, będę miał pretekst żeby otworzyć sezon po raz drugi. To poprzednie anuluję, żeby zgodnie z tradycją, zapisać w notatkach udane otwarcie sezonu. I to jest bardzo optymistyczna wizja.
 10. Katalogi wędkarskie na 2018 r.

  Ja na ten przykład, nigdy nie pobieram plików z katalogami. Gdy chcę przejrzeć dajmy na to katalog Trapera, wpisuję w wyszukiwarkę: Issuu katalog Traper 2018 (albo Dragon, Jaxon, Trabucco, Sensas itd.) Przeglądanie jest wygodne, przejrzyste i przyjemne.
 11. Co nowego kupiliście?

  Do końca życia, to Ty z pięć takich koszy zdewastujesz. "Letko" licząc 10 lat na każdy. Wygląda na bardzo solidny, ale koniecznie będziesz musiał dodać fotki znad wody. Wtedy będzie można mu się przyjrzeć w całej okazałości.
 12. Co nowego kupiliście?

  No dobra, cóż nam pozostało, będziem cierpliwie czekać. Wykorzystując ten czas oczekiwania, napiszę o genialnym w swej prostocie, łatwym do wykonania, przyrządzie do pęczkowania larw ochotki. Współcześnie może być wykorzystany także do tzw. gumkowania pelletu. W czasach gdy kupienie czegokolwiek sensownego "na ryby", było nie lada wyzwaniem, powstał właśnie ów przyrząd. Jak to mówią "potrzeba matką wynalazku", aby można było na całkiem spore haki, bo małych nie było, nałożyć larwy ochotki. Podpatrzyłem ten "wynalazek", u jednego z kolegów w latach 80-tych ub.w, kiedy to zdecydowanie wygrał zawody okręgowe, łowiąc na ochotkę w pęczkach. Wykonanie jest banalnie proste. Ot, wystarczy gruby plastikowy korpus od długopisu, pilnikiem usuwamy część korpusu (jak na foto), drobnym papierem ściernym wygładzamy krawędzie i wsio. Teraz jest to udogodnienie że można kupić gotowe pierścienie lateksowe, kiedyś trzeba było kupować wentyle rowerowe, (czerwone, pasowały do ochotki) i ciąć je na cieniutkie pierścienie. Pęczki ochotek można zakładać na większe haczyki, polując na grubsze egzemplarze białej ryby (i okonie).
 13. Co nowego kupiliście?

  No zlituj się wreszcie! Długo jeszcze każesz nam czekać?
 14. Okoń na jednolitą wędkę

  Krzysiu, można wgapiać się się w żyłkę, obserwując jej narastające jednostajnie napięcie, albo "nerwowy" skok żyłki na styku z powierzchnią wody, tudzież nagłe zluzowanie żyłki. Jednak moim zdaniem kluczowe dla skutecznego łowienia okoni, są dwa elementy. Wędzisko, dobrze przenoszące wszelkie "doznania" aż po uchwyt kołowrotka (do ręki), koniecznie z czułą szczytówką, oraz kołowrotek, bezwzględnie działający bardzo płynnie. Nie ma nowy o zmieniających się oporach przekładni kołowrotka, podczas zwijania zestawu. Taki numer może przejść przy łowieniu szczupaków, ale nie okoni. Jeżeli te dwa warunki będą spełnione, nie powinno Ci umknąć żadne okoniowe branie. Będą sygnalizowane przez szczytówkę, albo będziesz je wręcz wyczuwał pod dłonią trzymającą spina. PS. Intryguje mnie tytuł tematu. Czy jednolita wędka, oznacza wędkę jednoczęściową, czy może zestaw zakończony główką jigową (nie boczny trok).
 15. Wczesnowiosenne liny na feeder

  "Nie filozuj" Michał, "nie filozuj", bo zaczynamy pogłębiać chaos, zwany off-topem.
×