Skocz do zawartości

Ozet

Forumowicz
 • Zawartość

  780
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1526

O Ozet

 • Tytuł
  Profesjonalista
 • Urodziny 26.12.1961

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Zbigniew
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Nadwarcianin lewobrzeżny Konin/Osiecza
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo, szachy,geografia,sport, oraz cała masa innych rzeczy po trochu.

Ostatnie wizyty

2527 wyświetleń profilu
 1. Ozet

  Wędka gruntowa.

  Nic bym nie powiedział (cokolwiek to znaczy). Napisał bym natomiast to samo co o zestawie powyżej, na zasadzie kopiuj - wklej.
 2. Ozet

  Wędka gruntowa.

  Oczywiście że się nada, nie widzę powodu żeby było inaczej. Wędka kompozytowa tzw. "szklak", na który da się wyholować nawet dwucyfrowe karpie. Między bajki można włożyć radosny opis, jakoby ta wędka wykonana była z "wysokiej jakości włókna węglowego". Ale zważywszy na fakt, że większość swojego wędkarskiego żywota, to wędzisko spędzi na podpórkach, jego waga (500g), nie powinna być dla Ciebie problemem. A podczas holu ryby, gdy dochodzą emocje i adrenalina, waga wędziska ma znaczenie drugorzędne. Co do kołowrotka... zważywszy na jego cenę (45zł), można być pewnym że wykonany jest z materiałów podłej jakości. Mając na uwadze że ma służyć do łowienia karpii, zbyt długiego żywota mu nie wróżę. Chyba że szczęśliwym trafem (dla kołowrotka), owo łowienie będzie polegało li tylko na zarzucaniu i ściąganiu pustego zestawu. Nawet jeżeli kilka tych karpii wyciągniesz, to może Cię zawieść w dowolnym momencie. Ten element zestawu, powinieneś wymienić w pierwszym rzędzie. Choćby na taki, jaki zaproponował w innym temacie Jakub (wędkarstwo z pasją). Może jedynie zamiast modelu 406, lepszym dla Twoich potrzeb byłby model 506.
 3. Ozet

  Sklejona wędka

  No właśnie. Zważywszy na "szczęście" autora tematu, pomysł z żyletką bym sobie darował...
 4. Ozet

  Sklejona wędka

  Tak, debonder może pomóc, np. taki. Najlepiej żeby to był produkt czeski, bo chińskie a nawet niemieckie potrafią rozpuścić materiał na który naniesiony jest klej. Jednak w Twoim przypadku, jest to wyjątkowo fatalne połączenie. Jeżeli jest to jakiś tani teleskop (choć tani - drogi to pojęcie względne), warto byłoby zastanowić się "czy skórka jest warta wyprawki". Po takich zabiegach miałbym bardzo ograniczone zaufanie do właściwości użytkowych powyższego wędziska.
 5. Ozet

  Co to jest...

  Proszę uprzejmie. Polecam się na przyszłość (jeżeli będę nieopodal). Zupełnie bezkarnie, możesz tym systemikiem zbroić duże rippery. Np. 15-to cm ripper Manns'a (najlepiej biały lub perłowy z czarnym grzbietem). "Tym sposobem możesz zaznać dziwów wielkich".
 6. Ozet

  Co to jest...

  Jest to tzw. system Drachkovicha do uzbrajania i spinningowania martwą rybką. Ta technika spinningowania jest popularna w Czechach i niektórych krajach zachodniej Europy, do łowienia szczupaków i sandaczy. W wodach PZW niedozwolona (RAPR -rozdział V, pkt 2, ppkt 2.1).
 7. Kwestia gustu, przyzwyczajeń i subiektywnych odczuć. Jak to mówią " jeden woli ogórki, drugi ogrodnika córki".
 8. Nada się. Cw. 5-20g, to górna granica przy zastosowaniu tej wielkości kołowrotka. Na Twoim miejscu pokusił bym się o spin długości 2,70m. W warunkach rzecznych taki spin byłby bardziej poręczny, choćby przy obławianiu okolic burt brzegowych, czy poprowadzenia przynęty w górnych warstwach wody, nad zalaną ostrogą czy kamienistą rafą. Łowisko - rzeka, jest to bardzo enigmatyczne określenie, bo nic nam nie mówi czy chodzi o rzekę czy Rzekę. A rozbieżność warunków łowienia, może być w tym względzie ogromna. I jeszcze jedna uwaga. Powinno się dobierać wędzisko do warunków łowiska, dopiero do tego wędziska odpowiedni kołowrotek, nie odwrotnie.
 9. Ozet

  Żyłka rozwija się na kołowrotku.

  Za późno zamykasz kabłąk kołowrotka. Staraj się zamknąć kabłąk tuż przed uderzeniem koszyczka/sprężyny/ciężarka o lustro wody, albo pal licho, w momencie uderzenia w/w o powierzchnię wody. Jeżeli będziesz patrzył jak "szpak w gnat" w kręgi rozchodzące się na wodzie, przy otwartym kabłąku, to zawsze będziesz miał problem z nadmiarem spadającej żyłki ze szpuli.
 10. Ozet

  Aplikacje i stacje pogody na androida

  Nie ma za co, polecam się na przyszłość. W sklepie play jest kilka tego typu aplikacji - Meteo ICM. Konkretnie chodzi mi o tą opracowaną przez inż. Szymona Dyję. Jest najbardziej przyjazna dla użytkownika i cieszy się najlepszą opinią.
 11. Ozet

  Aplikacje i stacje pogody na androida

  Pobrałem sobie ze sklepu Google Play aplikację Meteo ICM, bazującą na tym samym źródle danych co aplikacja o której pisze Docio. Przez swoją wysoką sprawdzalność, jest dla moich potrzeb w zupełności wystarczająca: "Meteo ICM - Numeryczna Prognoza Pogody Aplikacja wyświetla meteogramy z serwisu meteo.pl dostarczane przez ICM. Meteo ICM to numeryczna prognoza pogody dostępna dla terytorium Polski. Dzięki meteogramom daje możliwość dokładnej analizy przewidywanej pogody. Prognoza została udostępniona nieodpłatnie przez serwis meteo.pl prowadzony przez ICM, Uniwersytet Warszawski. Wyniki modelu UM uzyskano przy użyciu oprogramowania Met Office. Material produced using Met Office Software. Aplikacja Meteo ICM - prognoza numeryczna nie jest dziełem komercyjnym. Została stworzona w celu dostarczenia wszystkim Polakom łatwego dostępu do prognozy pogody o wysokim wskaźniku sprawdzalności. Meteo ICM - prognoza numeryczna oferuje: dostęp do bardzo dokładnej prognozy pogody dla 2359 miejscowości wygodny i intuicyjny interfejs bez zbędnych dodatków brak REKLAM Aplikację stworzył inż. Szymon Dyja"
 12. Ozet

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Fakt, 100 kilosów to cokolwiek za wiele, ale na szczęście większość swoich sensownych łowisk, mam w promieniu 10km. No właśnie. Ale mimo wszystko wybaczamy (wraz z Alexem), i prosimy o wybaczenie.
 13. Ozet

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Tym bardziej. Kupując dobrą brykę, musiałeś liczyć się z tym, że cena paliwa nie jest wartością stałą. Pewnie pomimo swej przenikliwości, nie uwzględniłeś faktu, że Kaczyński podniesie cenę baryłki ropy.
 14. Ozet

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Po raz pierwszy żałuję że jakiś tekst został usunięty. W ramach riposty wyszukałem istne perełki w drugą stronę, równie prymitywnie demagogiczne jak tekst zamieszczony dzisiaj przez Alexa. Szkoda, może innym razem...
 15. Ozet

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Alex, zapomniałeś dodać że wtedy jeździłeś "maluchem", a teraz Mercem Maybachem.
×