Jump to content

Jotes

Forumowicz
 • Content count

  2344
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2142

2 Followers

About Jotes

 • Rank
  Mistrz

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Jarek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Tomaszów Maz

Recent Profile Visitors

5815 profile views
 1. Weź zwykły duży (DUZY) nóż kuchenny i odwrotną stroną - nie ostrzem! - prowadząc płasko po rękojeści postukaj (wzdłuż kija!) raz z jednej, raz zdrugiej strony, w tę część, która trzyma stopkę kołowrotka, a nie chce się cofnąć wraz z pokrętłem (nakrętką). Na zdrowie.
 2. Jotes

  jaka to ryba?

  Zgadza się Alku.
 3. Jotes

  jaka to ryba?

  U nas, jak ktoś wrzuca do siaty taką rybę, to mówi, e to płoć drobnołuskowa. Wg atlasów jest to jazio.
 4. Jotes

  Wyważanie spławika

  Gdy ja łowiłem na te spławiki, to lechy potrafiły wynurzyć calutką antenę, aż się spławik przewracał. Wystarczyło się chwilę zagapić i tak się działo. A zazwyczaj tnę w momencie, gdy zaczyna się wynurzać.
 5. Jotes

  Wyważanie spławika

  To typowy spławik leszczowy na podnoszone brania. Zdecydowanie tak - wtedy jest prawidłowo wyważony. Jak napisałem wyżej jest to spławik sygnalizujący brania podnoszone, a te kolory są po to, żebyś zwyczajnie nie przeoczył brania. Leszcz zasysa przynętę z haczykiem i podnosi śruciny/ciężarek, wtedy antenka natychmiast się wynurza sygnalizując branie. Oczywiście nie tylko leszcz tak potrafi, ale on jest w tym "mistrzem".
 6. Hmm! Cennik, który wstawiłeś, to nie jest jedyna opłata dla Allegro. Płacisz za: 1. wystawienie towaru, w zależności od formy sprzedaży (np. "kup teraz" - cena razy ilość wystawionych sztuk) 2. prowizję od sprzedaży 3. za opcje dodatkowe (np wyróżnienie oferty) 4. za utrzymanie ofert długotrwałych Grosz do grosza i będzie... haracz. I jeszcze ciekawostka: Wielokrotnie kupowałem już, gdzie sprzedawca specjalnie dla mnie wycofywał towar z Allegro (pojawia się wtedy komunikat - "nie było ofert kupna") i ten wycofany towar sprzedawał mi ciut taniej już poza Allegro. I wszystko tylko po to, żeby nie płacić haraczu dla Allegro.
 7. Michał, ja podałem jeden przykład na szybko, spośród wielu przykładów, z jakimi się potkałem. Każdy może to wypróbować w praktyce, wystarczy wybrać ofertę na Allegro, gdzie towar wystawia jakiś sklep. Jak dzwonię do sprzedawcy, to zawsze pytam jaką cenę ma w sklepie, nie na Allegro i zazwyczaj jest to niższa cena, a towar dostępny jest od ręki. Gdybym miał czekać więcej niż 3 dni na dostawę, to krochmalę takie sklepy. Zamawiałem w ten sposób różne towary, części do samochodu, elektryczne sprawy, elektronikę, itd. A podobno Kopernik była kobietą. Ja bazuję na faktach, a jak w tym przypadku jest, każdy widzi...
 8. To nie mity. A poniżej jeden z przykładów: Kijek na Allegro ten sam kijek u tego sprzedawcy w sklepie. Jest różnica? I o tym napisałem, że trzeba uważać i dokładnie przeglądać oferty.
 9. Po kiego grzyba kupować na Alledrogo, skoro w większości przypadków oferty wystawiają sklepy? A żeby było śmieszniej, to jest cała masa sklepów, w których te same towary znajdziesz taniej niż w tych ofertach, bo nie muszą już płacić haraczu dla Allegro. Pogmeraj w necie, albo znajdź tutaj na forum opinie o sprawdzonych przez nas sklepach - temat istnieje, tylko trzeba go odnaleźć.
 10. Janusz, hamuj, bo jeszcze z rozpędu wymienisz żonę pośród tych klamotów.
 11. Jotes

  feeder firmy Shark

  Firma tak egzotyczna, że jest mi zupełnie nieznana, a cena 70 zł tak niska, że szkoda sobie zawracać gitarę z opiniami i lepiej po cichutku samemu ją przetestować. W razie niewypału strata znikoma.
 12. Jotes

  Wobler

  Hihi. Alek, dupsko to urywało, jak w listopadzie czy grudniu musiałem włazić po nie do wody. No, ale było się nastolatkiem, inne czasy, inne zdrowie...
 13. W kole każdy wuj na swój strój, a jak przyjdzie PSR, to ukażą cię na podstawie ustawy i rozporządzenia do niej i nie będzie zlituj się, bo każdy wędkarz ma obowiązek znać przepisy. Reklamacje pozyskanych informacji mailowych przyjmują tylko w Berdyczowie.
 14. Jotes

  Koszt wędziska dedykowanego

  Szczera prawda. Mam ja wciąż ich kijek i za żadne pieniądze go nie sprzedam, bo nigdy nie udało mi się nabyć bardziej ciętego kija na sandacze i do trollingu. Na nim nie ma spadów ryb, a jak w trollingu ryba tylko trąci w przynętę, to sama sprężystość kija daje mu tak w pysk, że ja już nie muszę poprawiać. Wciąż mam też jeden z flagowych kołowrotków TICA Aries 3500 FD (sprzed 15 lat) i nadal jest tak sprawny, jak zaraz po nabyciu (żadnych luzów, żadnych usterek). To niezniszczalny kołowrotek, a dostawał tęgie baty jigami i w trollingu. A tak przyglądając się dyskusji, to chyba mogę napisać, że rozumiem, co masz na myśli Janusz, pisząc i porównując robione kije za 400 zł i za 1000 zł+. Wg mnie, to tak jakby próbować porównać rasowe Shimano lub Daiwę z ich budżetowymi produkcjami za 150 - 200 zł. Jakość blanku i użytych komponentów nieporównywalna. I dlatego chociażby, lepszym wyborem od "taniej" wersji robionego na zamówienie kija za 400 zł będzie np kijek choćby Mikado za te same pieniądze, bo to już będzie ich najwyższa półka i markowe komponenty. No chyba, że się mylę i nie to masz na myśli...
 15. Jotes

  Koszt wędziska dedykowanego

  W sklepowych stojakach można znaleźć i takie kije - próbowałeś? Hihi! Dla Petrusa wszystko, co nie miało nazwy Batson, to był chrust.
×