Jump to content

Jotes

Forumowicz
 • Content count

  2718
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2761

2 Followers

About Jotes

 • Rank
  Mistrz

Wędkarstwo

 • Lubię
  brak opisu

Informacje o profilu

 • Imię
  Jarek
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Tomaszów Maz

Recent Profile Visitors

6759 profile views
 1. Jotes

  COVID 19

  A tylko grzecznie zapytałem i życzyłem zdrowia, ale jak to zwykle bywa, "wiocha" się z tematu zrobiła. Śmiećcie sobie gdzie indziej. Szanujmy się!
 2. Jotes

  łódka

  używana
 3. Jotes

  COVID 19

  No NIE, Ty akurat masz powody do obaw, a ja tego faktu nie wziąłem pod uwagę, jesteś w UK. O panikę cię nie podejrzewam, choć miałbyś powody, bo angole najpierw lekceważyli problem, potem była mowa o "kontrolowanym zarażaniu" i "uodpornianiu społeczeństwa", a potem dopiero ktoś ugryzł się w język i... No właśnie, jeden Bóg wie czy szczerze, czy nie? Niemniej jednak, u nas nad wodą jest bezpieczniej niż w mieście, w parkach, w sklepach i aptekach, etc. I tego angole i nie tylko, mogą się uczyć na przyszłość... Tym razem, Polak był mądry przed szkodą!
 4. Jotes

  COVID 19

  Niestety, ale ten papier może tylko doprowadzić do ciężkich poparzeń, bo ludzie zaczynają robić ogniem, a łatwopalny papier nie jest wskazany w takich sytuacjach. A jak spędzać czas na wolnym powietrzu już pokazywali. Pokazywali też m.in, jak sportowcy trenują, by z formy nie wypaść. Robią to w lesie, na łąkach, itd. Mogę też powtórzyć czyjeś słowa: "Od wirusa gorsza może być tylko panika"... A niestety są i tacy którzy ją podkręcają i na niej żerują - hieny cmentarne! Michał spoko! Możesz śmiało na rybki jechać - swoim autem i nie zabierać nikogo. Jeśli zachowasz ostrożność, to nic ci nie będzie. Nie daj się nakręcać panikarzom.
 5. Jotes

  Nawijanie plecionki na kołowrotek

  Ale zawsze te żyłki nawinięte są na tyle stare i bezużyteczne, że "dla dobra sprawy/wyższego" mogę sobie pozwolić wy...walić je na podłogę dla opróżnienia szpuli, aby użyć ją jako "przewijarkę/przewijarki". Ale ja mam na tyle dużo kołowrotków różnych, że od wielu lat mam już takie przewijarki w pogotowiu. Dalej robię dokładnie (no prawie dokładnie) tak samo jak opisał Ozet, jedynie nie zwracam uwagi na wielkość i pojemność "przewijarki". A jeśli ma mniejszą pojemność szpuli, żeby przewijać linkę razem z podkładem, to osobno przewijam podkład i osobno linkę główną, a na właściwej już szpuli wiążę je do kupy. I jeśli potrzeba, to mam na podorędziu dwa dodatkowe kołowrotki/przewijarki. I dlatego napisałem: To taki stary "indiański sposób"...
 6. Jotes

  Nawijanie plecionki na kołowrotek

  Jedyny skuteczny sposób i niezawodny, reszta to wróżenie z fusów. Można też temu zaradzić, jak się ma więcej kołowrotków. Lek na wszelkie bolączki i obowiązkowe wyposażenie wędkarza.
 7. Jotes

  Nawijanie plecionki na kołowrotek

  No! I to jest zagwozdka, zwłaszcza jeśli posiadasz tylko jedną szpulę. Zapasowa szpula zapobiega wszelkim dylematom...
 8. Jotes

  COVID 19

  No, szanowni koledzy. Wypróbowałem dzisiaj nowy sposób na odkażanie rąk. Wróciłem do auta ze sklepu, wziąłem spryskiwacz z czystym spirytusem, popryskałem obficie dłonie, przetarłem i... od razu przypaliłem papierosa. Jakiż ja byłem bardzo zdziwiony, jak moje dłonie od razu stanęły w płomieniach - przynajmniej teraz włoski na nich nie będą mi przeszkadzały. Ale wy tego sposobu wypalania wirusa nie próbujcie. Dość bolesna metoda - nie polecam...
 9. Jotes

  Zakaz wychodzenia, a wędkarstwo

  Jest już taki temat! Szukajcie, a znajdziecie! I...nie idźcie na łatwiznę. A jak ogłaszają coś tak kolosalnie ważnego dla bezpieczeństwa nas wszystkich, to należy wysłuchać/przeczytać i dostosować się do zupełnie nowych, nieznanych nam jeszcze sytuacji. Nie kłaść lachy na tak ważnych sprawach i nie narażać własnej rodziny! A jeszcze pouczać kolegów, że sytuacja jest na tyle poważna, że nagle muszą umieć zachować się jak dojrzali/dorośli ludzie odpowiedzialni za najbliższych. Ku przestrodze!
 10. Jotes

  COVID 19

  Alek pisał o przyłbicach. A tak z moich dzisiejszych obserwacji: Dzisiaj po raz pierwszy użyłem maseczki ochronnej i... dupa blada. Dla okularników porażka. Cały czas parowały mi bryle, bo wydychane powietrze leciało wprost na szkła, aż w końcu musiałem zdjąć okulary i trzymać w rękach, więc guzik widziałem.
 11. Jotes

  COVID 19

  Patrz sklep z narzędziami, sklepy BHP... U nas mają takie, jak do szlifowania, przeciwpyłowe. \ Hmm! Ale wdychanego przez cały dzień pracy powietrza nie zdezynfekujesz. Jak się człek nie obróci, to i tak d... z tyłu.
 12. Jotes

  COVID 19

  U nas wpuszczają po kilka osób, ale jeszcze nie we wszystkich marketach. W aptekach po jednej osobie, w małych spożywczych też. Za to już we wszystkich, kasjerów obudowali pleksą.
 13. Jotes

  Polskie wody

  I ponownie - NIESTETY (rwa jego gajowego)!
 14. Moja mogłaby mieć nieco sztywniejszą podłogę, ale pewnie się stąpa po niej. Nie jest źle. Moja łajba ma już 14 lat, a jak teraz robią, tego nie wiem. W każdym razie, ta łódź (Alfa) jest najpopularniejszą łodzią na Sulejowskim i każdy jest zadowolony. A silnik szukaj z długą stopą (L).
 15. Jotes

  COVID 19

  Posłuchaj jeszcze komentarzy - nie dotyczy spacerów. A przecież wędkowanie to forma spaceru. Ważne, żeby ludziska się nie tłoczyli i między sobą nie zarażali, a nasze hobby to przede wszystkim odosobnienie.
×