Jump to content

Gustaw Morawski

Forumowicz
 • Content count

  43
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6

About Gustaw Morawski

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gustaw Morawski

  Wisła w Wiśle

  Szukałem tam, w którym dokładnie okręgu to może być?
 2. Gustaw Morawski

  Wisła w Wiśle

  Cześć, chciałem się wybrać do okolic Ustronia - Wisły. Gdzieś wyczytałem, że nie można tam łowić na spinning - jest dopuszczalna tylko mucha. Nie mogę w plikach z PZW niczego na ten temat znaleźć, czy ktoś mógłby to potwierdzić? Jeśli tak, to gdzie zaczyna się możliwość łowienia pstrągów na spinning?
 3. Gustaw Morawski

  Rolka kabłąka

  Zastanawiam się jakim cudem ten luz powstał, bo nagle zaczął hałasować podczas rzucania 17g główką z łódki. Rozkręciłem ten element i skręciłem na nowo jednak luz nadal jest, a nie było tam widać uszkodzonego czy wyrobionego elementu
 4. Gustaw Morawski

  Rolka kabłąka

  No nic, zobaczę co powiedzą w Daiwa.de jeśli nic nie poradzą to odeślę na gwarancję. Dzięki za podpowiedzi
 5. Gustaw Morawski

  Rolka kabłąka

  Smar tam jest, jednak ten złoty element porusza się wzdłuż trzonu śrubki jakieś 0,8mm co podczas kręcenia się rolki wywołuje hałas, a podejrzewam, że nie powinno tak być bo przecież napór będzie się rozkładać nierównomiernie. Zastanawia mnie co mogło to spowodować, te potężne pistolety, które wyciągnąłem czy te metrówki, których nie było. Line roll Daiwa.mp4
 6. Posiadam 3 tygodniową Daiwę BG 4000, wczoraj, rolka zaczęła hałasować, rozkręciłem ją i zabrudzeń nie ma, za to jest luz na złotym elemencie ze zdjęcia co jest powodem szmeru. Pytanie czy jest dobry sposób na wypełnienie tego luzu? Jesli tak to jakiego materialu użyć? Może wyciąć takie kółeczko z gumy? No i czy wypełnienie tego luzu mogłoby uszkodzić mechanizm, np zwiększając możliwość zabrudzenia?
 7. Up@ kiedyś wędziska były również o wiele cięższe, chodzi o wyważenie zestawu - nie ciężar sam w sobie.
 8. Myślę, że zdecyduję się na tą daiwę BG 3500 lub 4000, a następne wędzisko wybiorę pod wagę tego kołowrotka. Zastanawiam się tylko jaka jest tak naprawdę różnica pomiędzy nimi i który lepiej wybrać?
 9. Daiwa BG 4000 było by fajne gdyby nie te 400g, które raczej mi nie wyważą wędziska, teraz jest to 2,4m dragon viper zander do 38g, ale w przyszłości chciałbym kupić wędzisko lepsze, takie 2,4m do 60g. Zacząłem się zastanawiać nad modelem 3000 bo waży 100g mniej, ale nie wiem czy 3000 podoła przynętom 50g. Red Arc od spro też byłoby fajne gdyby nie to, że świeci jak halogen na kilometr. Penn spinfisher 3500/4500 też byłby idealne gdyby nie przełożenie 6,2. Obleciałem wszystkie fora i strony z allegro od 400 do 650zł no i w każdym jest coś nie tak, a to grafitowy korpus a to przełożenie, a to coś. Nie wiem już co robić. Zastanawiam się czy by nie wydać trochę więcej na stradica: LINK1 LINK2
 10. Chodziło mi tu o wage spinfishera 400g. Jeszcze znalazłem costakiego z magnezu: Mitchell MX9 35FD czy magnes się rowna z duramelinium?
 11. Czy kołowrotek za 550zł jak np. Daiwa Freams LT z kompozytu może być wytrzymalszy od duraluminiowych kołowrotków dragona za 400zł? Aluminiowe kołowrotki niestety ważą bardzo dużo. A może żeby był mocny wystarczy, że jakaś jedna część będzie w kołowrotku aluminiowa? Jeśli tak to na co zwracać uwagę?
 12. Aby Kołowrotek był wytrzymały (amelinium), do ciężkiego jigowania i woblerowania i do 550zł to różne źródła mówią, że: https://allegro.pl/oferta/kolowrotek-penn-spinfisher-vi-4500-spin-9288988974 albo https://centrumwedkarskie.pl/Daiwa-Kołowrotek-BG-4000?gclid=CjwKCAjwq832BRA5EiwACvCWsYeeSMewwnFE99O222oxpthSrC1sf-96FwFSm714Ni1u4SrI4LTHsRoCVjQQAvD_BwE Czy są jeszcze jakieś możliwości w zakresie do ok 550zł? Budżet podpowiada aby iść wyżej. A jeden z nich ma aż 6,2 przełożenia, a drugi waży 400g, co mnie trochę do nich zniechęca. Pomocy!
 13. Gustaw Morawski

  Kozłowa Góra i Brandka

  Jak wygląda kwestia sandacza i szczupaka na Zbiorniku Kozłowa Góra oraz jeziorze Brandka? Chodzi mi o spinning oraz żywca. Ewentualnie wynajem łódki na Kozłowej. Będę wdzięczny za wszelkie informacje :) I pytanko czy na Żabie Doły warto iść pod względem drapieżnika?
 14. Gustaw Morawski

  Kołowrotek

  Druga opcja to podwojony budżet, dlatego najlepsza. Ilość łożysk jest dobra na tą cenę, jedynie przełożenie bardzo duże, co może na trwałości decydować.
 15. Gustaw Morawski

  Zabieranie ryb przy spinningu.

  Według regulaminu to trzymasz pierwszą w siatce, albo kończysz łowienie, patroszysz i w tym momencie możesz rozpocząć nowe łowienie z rybą w plecaku. Polecam wypatroszyć jak najszybciej, ponieważ flaki martwej ryby przy temperaturze 20 stopni, mogą zacząć się psuć juz po godzinie. Walenie ryby obuchem jest dość niehumanitarne, często początkowi wędkarze jak i sprzedawcy robią to źle i ryba się tylko ogłusza, a nie ginie - potem cierpi. O wiele szybszym, pewniejszym sporobem jest pewne, płynne przecięcie rdzenia kręgowego, który znajduje się pol centymetra pod grzbietem przy głowie, tam gdzie kończą się skrzela. Nacięcie na łącznie 1,5cm w pełni wystarczy, tylko trzeba uważać, żeby nie odciąć całej głowy, bo jak wiemy to można zrobić dopiero po zakończeniu łowienia.
×