Jump to content

Alexspin

Zespół AS
 • Content count

  2797
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2077

6 Followers

About Alexspin

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 01/26/1949

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lkdpp.pl/
 • GG
  12310149

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  nie prowadzę statystyki, wędkuję dla relaksu

Informacje o profilu

 • Imię
  Aleksander Jan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Piotrków, Sieradz
 • Zainteresowania
  sex, wędkarstwo, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

12525 profile views
 1. Alexspin

  Zimowe ceny

  Niestety, smutna prawda. Poza tym trzeba się liczyć, że niektóre produkty w ogóle znikną z rynku, może będą dostępne z prywatnego importu, ale wówczas ceny mogą być kosmiczne. Raczej nie liczyłbym na jakieś nadzwyczajne promocje i rabaty. Natomiast póki co, ceny jeszcze są w miarę przyzwoite, a towar dostępny, warto zaopatrzyć się z myślą o sezonie pstrągowym i początkach sezony szczupakowego.
 2. Alexspin

  Wobler do 24 gram

  Poszukaj tych woblerków na Allegro, jest lepszy wybór kolorystyczny i wymiarowy, a i ceny lepsze niż w zamieszczonych linkach.
 3. Alexspin

  Wobler do 24 gram

  Karaś to dobry wybór. Na szczupaki mogę polecić HS Pike i niestety nieco droższe, ale niemal rewelacyjne Stickwalker i Wave. (Linki wyłącznie poglądowe)
 4. Alexspin

  Okoń na żywczyka.

  Z Twojego wpisu widać tolerancji, o której pisał Docio i ja, u Ciebie "0" (słownie zero). Za to sączy się jad i agresja... No cóż są LUDZIE i ludziki... Over and out!
 5. Alexspin

  Okoń na żywczyka.

  Zgadzam się, że samo wędkowanie ma pewne elementy barbarzyństwa, zwłaszcza gdy nie służy zaspokojeniu głodu, a jedynie złowieniu i wypuszczeniu ryby (stosuję "złów i wypuść" od 1992 r.), ale żywiec to coś dalej idącego, bo moim zdaniem jest to znęcanie się nad przynętą. Wiem, że zaraz ktoś może mi zarzucić, że łowienie na robaka to też znęcanie się nad dżdżownicą, lub innym robalem - odpowiem - dla tego, również od 1992 r. zamknąłem się tylko i wyłącznie w zakresie spinningu. To są moje osobiste poglądy i nikomu ich nie narzucam, nie potępiam innych metod, toleruję, ale mogę je ignorować... Na marginesie - nadmieniam, że nie jestem zwolennikiem "ustawy futerkowej", zwłaszcza w jej aktualnym kształcie.
 6. Alexspin

  Okoń na żywczyka.

  Nie wiem czy warto teraz zastanawiać się nad tym zagadnieniem. Mam nadzieję, że "ustawa futerkowa" wprowadzi zakaz stosowania tej barbarzyńskiej metody!
 7. Zbyszku, z chęcią pomogę w miarę mojej skromnej wiedzy i umiejętności, ale kompletnie nie mam pojęcia o spławiku i feederze, zapomniałem o tych metodach 28 lat temu...
 8. Dokładnie tak. Andrzej ma 100% racji.
 9. Jaxonowe wędziska kompozytowe są ciężkie i dość toporne, ale jednocześnie nie do zajechania. Na początek, dla niedoświadczonego wystarczą. Jak napisał Jakub, najdalej wiosną będzie następca z wyższej półki.
 10. Zauber ma od wielu lat pozytywne opinie, ale moim zdaniem jest to konstrukcja sprzed lat, natomiast Ninja to konstrukcja o wiele młodsza. Moje osobiste, subiektywne zdanie jest takie - nie można opierać się wyłącznie na utartych opiniach i kurczowo trzymać się schematów. Jeśli tak byśmy postrzegali, to należałoby nadal używać pralek "Frania", telewizorów "Ametyst", rowerów "Ukraina", motocykli SHL 175 i VW Garbus a wszystkiego co skonstruowano później należałoby unikać.
 11. Uważam, że zestaw dobrze dobrany i nie ma co w tym dalej grzebać. Jeśli chodzi o plecionkę, zainteresuj się Sunline Siglon PE #0,6
 12. Sorry, w tym zakresie nie wypowiem się. Nie znam w ogóle Savage Gear.
 13. Alexspin

  Woblerek powierzchnia

  Poczytaj sobie: Z żabą na szczupaka Żaby ciąg dalszy Ps Moje żaby przezbroiłem w pojedynczy hak i leciutko dociążyłem brzuszki doklejając w miejscu gdzie uprzednio wychodziła kotwiczka śruciknę 0,5-2g w zależności od wielkości żabulca. Zdecydowanie poprawiło to efektywnoąć zacięcia, zasięg rzutu, jak również pracę przynęty. Używam głównie made in JAXON.
×