Jump to content

Alexspin

Forumowicz
 • Content count

  2618
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1864

5 Followers

About Alexspin

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 01/26/1949

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lkdpp.pl/
 • GG
  12310149

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  nie prowadzę statystyki, wędkuję dla relaksu

Informacje o profilu

 • Imię
  Aleksander Jan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Piotrków, Sieradz
 • Zainteresowania
  sex, wędkarstwo, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

11715 profile views
 1. Alexspin

  Dobieram sprzęt

  Rafale, jeśli chcesz skupić się na szczupakach i okoniach, to będzie to trudne do połączenia jednym wędziskiem, a już niemal niewykonalne wędziskiem o CW 10-40g. Dolna granica CW praktycznie pozbawi Cię możliwości użycia lżejszych przynęt na okonie. Jeśli miałbym się ograniczyć do jednego zestawu na te dwie ryby, wybrałbym wędzisko o CW 3-18g, a co najwyżej 5-20g. Wobec tego takim zestawem, który mógłby ogarnąć Twoje potrzeby byłby: - wędzisko Black Rock 3-18g lub maksymalnie Black Rock 4-21g, nie obawiaj się ich niewielkiej długości, te wędziska są bardzo dynamiczne i odległości rzutowe dorównują wędziskom 240cm innych firm; - kołowrotek Ultris Aqua 830 FD lub Ultris Pro 930 FD, bez problemów poradzą sobie w tej konfiguracji. Z plecionką również nie przesadzaj, ryby w wodach PZW bardzo rzadko osiągają rekordowe rozmiary, więc Konger 0,12mm, lub maksymalnie Konger 0,14mm w pełni zaspokoją Twoje potrzeby. Powyższe zestawy nie nadwyrężą zbytni budżetu, a jednocześnie jakościowo spełnią oczekiwania.
 2. Alexspin

  Młynek do Sg Finezze 4-18

  Cześć. Konger Ultris FD 1130 Ps Moja Pani, drugi sezon z powodzeniem używa do wędziska Black Rock 3-18g, najmniejszego kołowrotka z rodziny Ultris model 005012810 (jest to Jej ulubiony zestaw), zaś Nano Core 7-28g jest sparowany z najmocniejszym Ultrisem FD 1140. (Linki wyłącznie poglądowe)
 3. Mi również, mam 7 wędzisk, do tego 5 multiplikatorów i wcale nie twierdzę, że to dużo. Po prostu według mnie spinning CW 30-60g to wiele za dużo na szczupaka, na nasze wody i zasiedlający je rybostan, za wyjątkiem sumów, ale nie będę Cię przekonywał. Łów jak chcesz, życzę udanych eksperymentów.
 4. Alexspin

  Jaka metoda?

  Też kiedyś łowiłem stacjonarnie, ale siedzenie i gapienie się w spławik, lub oczekiwanie na jęk sygnalizatora dawno przestało mnie bawić. Wolę ruch, przemieszczanie się wzdłuż łowiska, aktywny wypoczynek. Ale każdy "ma swoich znajomych"...
 5. Alexspin

  Jaka metoda?

  Spinning
 6. Masz zamiar łowić sumy, czy submarine?. Pod ryby jakie chcesz łowić, używane są wędki o CW nawet 3-18, asekuracyjnie w zupełności wystarczy 7-30g, a już nadmiarem szczęścia będzie 10-40g. Wędzisk Berkleya nie znam, ale biorąc pod uwagę jakość żyłek i plecionek tej firmy, nie szedłbym w tym kierunku. Rozejrzyj się za wędziskiem wśród ofert DRAGONA, SHIMANO, KONGERA, MIKADO, a ostatnio również JAXON wydał chwaloną serię Grey Stream. Na Twoim miejscu kupiłbym coś w zakresie 5-25g, to najbardziej uniwersalny przedział CW. Połowisz tym niemal wszystkie gatunki drapieżników począwszy od okonia po bolenia, a biorąc pod uwagę, że dystrybutorzy (producenci) zazwyczaj nieco przekłamują zakres to takim wędziskiem obsłużysz bez problemów przynęty od 3 do 28g, a więc bardzo szeroki wachlarz przynęt.
 7. W pełni się zgadzam, ale (zawsze musi być) zależy na jakie ryby. Moim zdaniem zaliczyłbym go do XLightów, szczupaka, sandacza przyzwoitych rozmiarów, raczej może być trudno wyciągnąć. 2000 będzie w sam raz i do tego plecionka maximum deklarowane 0,08mm (de facto, praktycznie około 0,12mm). Mogę Ci polecić Sunline Siglon 0,6 10 LB 4,5 kg powinna pozwolić na bezstresowe wyholowanie przyzwoitego okonia, a nawet szczupaka około 70cm. Przekroczenie górnej granicy CW o 2g nie powinno skutkować problemami, ale o 5g nie ryzykowałbym.
 8. plecionka Sunline Siglon 1,2 20 LB 9,2 kg przypony Dragon Surfstrand minimum 30cm.
 9. Wszystko zależy w jakim łowisku będzie używany i na jakie ryby. Na szczupaki i duże sandacze w sam raz, choć - mimo, że preferuję lekkie łowienie i cienkie plecionki - do tego zestawu zastosowałbym plecionkę deklarowaną jako 0,14mm (de facto, praktycznie będzie to około 0,18mm). Na okonie i kleniojzie mało przydatny, chyba, że w łowisku występują same rekordowe egzemplarze. Zgadzam się w pełni, że za te pieniądze warto kupić!
 10. Alexspin

  zezwolenia i porozumienia

  Zwróć się z tym problemem do macierzystego koła PZW, a tutaj masz mapę porozumień. Jeśli jeszcze nie dokonałeś żadnych opłat na bieżący rok, od razu zapisz się do koła w okręgu, który obejmuje łowiska z kręgu Twoich zainteresowań.
 11. Bardzo słuszna decyzja. Wobec tego polecam zestaw Black Rocka + Tatulę + 4-splotowy Sunline Siglon PE #1 16 LB 7,7 kg 0,171mm. Na tym zestawie nie zawiedziesz się, a będzie idealny na początek przygody z castingiem, gwarantuję, że zakochasz się w tej odmianie spinningu. Połamania...
 12. Szymon, napisz na co się ostatecznie zdecydowałeś?
 13. Odra to nie strumyk, ani rzeczka, z tego co się orientuję to ryby w niej też zacne. Jednak 7-30g będzie adekwatne do warunków łowiska. Osobiście preferuję lekki sprzęt i lekkie łowienie, ale w tym przypadku nie miałbym wątpliwości. Szymon ma rację, Black Rocki są niedoszacowane, ale w obie strony, więc bez wątpliwości ten kijek obsłuży przynęty już od 5g i do 35g, więc wybór jest jasny. @Userr1, połamania...
 14. Cześć. Gdy jest głodny
×