Jump to content

Alexspin

Forumowicz
 • Content count

  2519
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1755

4 Followers

About Alexspin

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 01/26/1949

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lkdpp.pl/
 • GG
  12310149

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  nie prowadzę statystyki, wędkuję dla relaksu

Informacje o profilu

 • Imię
  Aleksander Jan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Piotrków, Sieradz
 • Zainteresowania
  sex, wędkarstwo, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

10986 profile views
 1. Alexspin

  COVID 19

  Dzięki Zbyszku. Czytając między wierszami, jeśli jestem po zawale i mam zalecenia żeby się odstresowywać i dotleniać, to wyjazd na ryby jest moją niezbędną potrzebą. W razie czegoś trzeba iść do sądu!
 2. Alexspin

  COVID 19

  Niestety, nie znalazłem niczego na ten temat, Zbyszku czy mógłbyś zacytować?
 3. Alexspin

  Co to za ryba kleń czy jaź ?

  Nie ulega wątpliwości.
 4. Krzysztofie, nie mnie równać się doświadczeniem z Tobą, więc z wdzięcznością przyjmuję naukę. Jednak wszystkie moje szczupaki (od 40 do 76cm) złowiłem wędziskiem o CW od 3-18g do 5-25g i żadnego kijka nie zdemolowałem. Tyle że ja łowię w akwenach, które nie wymagają aż takiego obciążenia, o którym piszesz. Nawet teraz gdy przekwalifikowałem się w 100%% na casting, najcięższy i najrzadziej używany mój kijek to <35g. Na moje potrzeby to zupełnie wystarczająca, a w ogóle lubię łowić lekko i najczęściej używam Pinnacla 7-21g.
 5. A ja myślałem, że wyższe CW to cięższe przynęty, a zatem większe, bardziej selektywne, na większe ryby. Czyli jeśli wybiorę się nad wodę bez zawad, ze spokojnym nurtem, na sumy, to mogę użyć wędzisko 3-18g i kołowrotek 1000? Krzysiu, lubię Cię, ale ciut przesadziłeś. Natomiast w pełni się zgadzam, że im cięższe przynęty tym kołowrotek musi być solidniejszy.
 6. Krzysztofie, w pełni zgadzam się z Tobą, nie ma wędzisk uniwersalnych, jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego (Amol). Jest jednak grupa wędkarzy, którzy z pobudek finansowych nie mogą zgromadzić odpowiedniego arsenału i nic się na to nie poradzi. Jeśli byłbym zmuszony do takiego ograniczenia typowałbym w kolejności od 1 do 5 miejsca: CHC-28-11-213 nieco przekracza budżet Marcina, może się wydawać dość krótka, ale warta tej ceny. SCATDX27MLS lub SCATDX24MLS mieści się w budżecie, TUTAJ masz moją ocenę wcześniejszej wersji. CHC-20-63-213 trochę krótsza, zda egzamin CHC-24-13-245 lub CHC-24-13-275 na styku. CHW-SLMSC802LFS lub CHW-SLMSC862LFS lub CHW-SLMSC902LFS również budżetowe stykowce. Tych trzech ostatnich nie znam, ale ponieważ są w dystrybucji Dragona, a "smok" nie lubi i nie oferuje badziewia, to powinny zdać egzamin.
 7. Widać nastawiasz się na okazy... Powodzenia! Dobór kołowrotka
 8. Po pierwsze, odwróć proporcje - wędzisko 150-200 zł, natomiast kołowrotek 250-300 zł. Po drugie jaką metodą zamierzasz łowić? Wnioskując z drugiego założonego przez Ciebie (zupełnie nie potrzebnie) wątku, ma to być spinning. Jeśli tak, to wędki z serii Catana są na przyzwoitym poziomie, natomiast kołowrotki z serii Catana raczej nie nadają się do spinningu (czego doświadczyłem na własnej skórze), chyba że planujesz wędkowanie inną metodą.
 9. Na okonie ta wędka praktycznie nie nadaje się. W zasadzie trudno pogodzić te dwa gatunki jednym wędziskiem, ale jeśli nie masz innego wyjścia i to jest jedyna opcja, że możesz kupić tylko jeden zestaw, to zejdź z zakresem CW do 3-18g, a co najwyżej 5-25g. Zapewniam Cię, że dobre wędzisko 3-18g pozwoli Ci w miarę komfortowo łowić okonie, a jednocześnie również bez zagrożenia zniszczenia zestawu da sobie radę ze szczupakiem 80cm, przy umiejętnym holu, również z większym.
 10. Jakie ryby masz zamiar łowić?
 11. Alexspin

  COVID 19

  Można wędkować!
 12. Kierowanie się wyłącznie zasięgiem rzutów jest dość złudne. Nie zawsze dalekie rzuty (wyłączając łowienie boleni i troci) są panaceum na dobre brania i złowienie ryby. Wiele ryb, choćby szczupaki, polują z sasadzki, blisko brzegu, ukrywając się w przybrzeżnych trzcinach. Sandacze lubią denne kryjówki - karcze, kamienie. Okonie często żerują na stokach przybrzeżnych, a nawet na płyciznach uganiając się za narybkiem i drobnicą. Wędkujemy z moją Panią wyłącznie z brzegu, rzadko brodząc, lub z pomostów jeśli są dostępne i jak dotąd większość naszych ryb złowiliśmy blisko brzegu, a brania były odległe co najwyżej kilka, kilkanaście metrów od stanowiska. Jeszcze kilkanaście lat temu też hołdowałem długim kijkom 270-300cm, nie wyobrażałem sobie łowienia spinningiem krótszym niż 240cm. Teraz najdłuższe z używanych przez nas wędek mają 6,5ft i w pełni zdają egzamin.
 13. Alexspin

  Nawijanie plecionki na kołowrotek

  RYOBI nie dodaje do kołowrotków zapasowej szpuli, więc masz trzy wyjścia: 1. Sposób niezawodny. Dokup dodatkową szpulę, nawiń na nią plecionkę, dowiąż podkład (żyłka około 0,25-0,30mm) i nawiń do wypełnienia szpuli zachowując 0,5-1,0mm luzu do rantu szpuli, a następnie przewiń całość na drugą szpulę. 2. Sposób przybliżony, niosący pewne ryzyko. Przyjmij, że plecionka 0,13mm zajmie Ci w przybliżeniu 60-80% więcej miejsca niż żyłka o tej samej, deklarowanej grubości czyli około 0,23mm i przelicz ile podkładu potrzeba. 3. Idź z kołowrotkiem do sklepu, który nawija plecionki "z metra" i nawiń szpulę do pełna. Pamiętaj, że w tym przypadku i tak dobrze jest nawinąć kilka-kilkanaście metrów podkładu z żyłki, bo plecionka nawinięta bezpośrednio na szpulę może mieć tendencję do ślizgania się. Osobiście wybrałbym pierwszy sposób!
 14. Alexspin

  COVID 19

  Miałem podobny przypadek, ale to przy przyrządzaniu "grzanki" w święta...
×