Jump to content

Alexspin

Zespół AS
 • Content count

  3082
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2395

6 Followers

About Alexspin

 • Rank
  Mistrz
 • Birthday 01/26/1949

Kontakt

 • Strona WWW
  http://www.lkdpp.pl/
 • GG
  12310149

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  nie prowadzę statystyki, wędkuję dla relaksu

Informacje o profilu

 • Imię
  Aleksander Jan
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  O/Sieradz, O/Piotrków, O/Skierniewice
 • Zainteresowania
  sex, wędkarstwo, żeglarstwo

Recent Profile Visitors

14952 profile views
 1. Alexspin

  Sum czy Szczupak

  Dla mnie pytanie z zakresu: "Co wolisz pomarańcze, czy gdy ci się nogi pocą?". Nigdy nie zastanawiałem się czy bardziej lubię łowić okonie, czy szczupaki (o innych gatunkach mam dość mętne pojęcie). W zależności od łowiska i z uwzględnieniem okresów ochronnych zabieram sprzęt dostosowany do aktualnych warunków i ryb, które zamierzam próbować złowić i to tyle. W pełni zgadzam się z Przedmówcami.
 2. Alexspin

  Dam Quick SLS 570 FS na suma

  Poczytaj
 3. W Twoim budżecie zmieszczą się dwa wędziska z pracowni, jedno szczupakowe, drugie sumowe. Jeśli chciałbyś wędziska dostępne w handlu, zainteresuj się katalogiem Dragona na stronach 8-10 są wędziska wysokiej klasy, odpowiednie zarówno na szczupaki, jak i na sumy, w cenach mieszczących się w Twoim budżecie, lub katalogiem Kongera. Tutaj masz katalogi wszystkich firm liczących się na rynku.
 4. Alexspin

  Mały szczupak a kotwiczki

  @Membrana, moja rada z 60-letniego doświadczenia, wyłam lub choćby przygnij zadziory na grotach kotwiczek. Pozostające zgrubienie, przy umiejętnym holu w zupełności zabezpiecza przed smowypięciem się ryby, natomiast znakomicie ułatwia wypięcie kotwiczki po podebraniu ryby. Od -sięciu lat po nabyciu przynęty, haczyków, kotwic lub główek, pierwszą czynnością jaką wykonuję jest właśnie spłaszczenie zadziorów. Wyjęcie tak spreparowanej kotwiczki, nawet gdy ryba jest zapięta na dwa groty, to "bułka z masłem", ryba nie pokancerowana,a Ty też bezpieczny w razie wypadku z wbiciem sobie kotwiczki w palec, lub inną część ciała lub garderoby. Takie bezzadziorki łatwiej też wyplątać z podbieraka. Połamania...
 5. Primo, trudno Ci będzie pogodzić szczupaka i suma jednym wędziskiem nawet za 4000.-, chyba że Twoim marzeniem są sumy do 100cm. Secundo, o rekordowych rybach w wodach PZW też możesz pomarzyć, to rzadkie przypadki. Tertio, w Twoim budżecie bez problemów zmieszczą się dwa wędziska o "wysokiej klasy" znaku firmowym, co wcale nie oznacza ich wysokiej klasy technicznej. Quatro, Jak podpowiedział Hubert, pomyśl o zamówieniu wędziska z pracowni, choć nie licz na to, że będzie to uniwersał na szczupaka i na suma jednocześnie.
 6. Alexspin

  Korepetycje rybackie

  Zbyszku, bo może kolega używa tego kołowrotka do innych celów...
 7. Alexspin

  Zagwozdka

  Bardzo aktywna i skuteczna, widać że już Cię ugryzła w palec...
 8. Przeważnie producent podając c.w. zakłada pewną tolerancję i przy c.w. 5-25 wędzisko powinno bez skutków ubocznych obsłużyć przynęty w granicach 10-20% deklarowanej masy przynęty i to w zależności od producenta. W tym konkretnym przypadku powinno obsłużyć przynęty w zakresie 3-28g, ale jak napisał Janusz przekroczenie górnego ciężaru pociąga za sobą ryzyko uszkodzenia szczytówki. Należy wówczas wykonywać rzuty bardziej płynne, ograniczając dynamikę wyrzutu. Zalecałbym jednak dostosowanie masy przynęt do deklarowanego c.w., po co narażać sprzęt na uszkodzenie, albo denerwować się, że zbyt lekka przynęta leci nie tam gdzie chcemy, lub powoduje splątania linki. Odpowiadając konkretnie na pytanie Michała - przynęta 7g na pewno będzie odpowiednia dla tego wędziska. Ps Oczami wyobraźni już widzę jak Michał doposaża się w dwa kolejne wędziska 0,5-6g i 20-60g Niestety, wędkarstwo jest jak narkotyk i nie pomoże żaden odwyk...
 9. Alexspin

  Znalezione w sieci

  Genialne! Trzeba by podsunąć ją Czarnkowi
 10. Andrzeju, tak zaczynalem moje pierwsze kroki w spinningowaniu. Bambusowe, rosyjskie wędzisko (250cm/c.w. nieznane), wielka, również rosyjska "katuszka", żyłka Stilon 0,50mm i blachy Gnom, Alga w kilku rozmiarach. Każdy wyjazd na ryby (Pilica, Warta) kończył się zupełnie niezłym wynikiem, w godzinkę kilka okoni, jakiś szczupaczek, albo i dwa.To były czasy... Rozmarzyłem się...
 11. NIE! Masz dwa wyjścia, albo odesłać wędzisko, albo dokupić do niego multiplikator. Najtańszy jaki na początek zda egzamin to Team Dragon HS200iL oczywiście z ograniczeniem masy przynęt do 45g. Jeśli chciałbyś łowić ciężej, np do 60g, to już większe pieniądze Daiwa Tatula CT100HSL za to jest to multiplikator niemal legendarny, posłuży wiele sezonów. Chyba zwrot wędziska będzie bardziej ekonomicznie uzasadniony, choć namawiałbym Cię na casting. Mnie ponad 4 lata temu wciągnęło tak, że całkowicie zaniechałem tradycyjnego spinningu.
 12. Zależy jakiej marki wędzisko. Na przykład często opluwany JAXON bardzo rzetelnie opisuje swoje kijki, podobnie KONGER i przekraczania wyznaczonych granic nie polecam.. Natomiast opis gloryfikowanego DRAGONA często mija się z prawdą i zejście kilka gramów niżej lub wyżej nie stanowi żadnego problemu, podobnie OKUMA. Najmniejsze zaufanie, a praktycznie żadnego nie mam do opisów MIKADO, to już w ogóle licentia poetica. Osobiście staram się, niezależnie od producenta wędziska, mieścić się w sugerowanym zakresie, gdyż jest to nie tylko "zdrowe" dla kijka, ale jest to również optymalne dla wyczucia pracy przynęty i wyczucia brania, zwłaszcza gdy jest ono delikatne. Ps @Sandacz70, takie wyliczenie to tylko "średnia" i niewiele poza tym. Jak napisałem wyżej optimum wagowe przynęty mieści się (za wyjątkiem MIKADO) w zakresie c.w. sugerowanego przez producenta i w przypadku pytania zadanego przez @griffina będzie się mieściło pomiędzy 5 a 25g całkowitej masy przynęty.
 13. Alexspin

  Co nowego kupiliście?

 14. Będę w następny weekend w Radzewicach nad Wartą. Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jakie są szanse na bolenia na tym odcinku Warty?
×