Jump to content

zwykły michał

Forumowicz
 • Content count

  813
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

838

3 Followers

About zwykły michał

 • Rank
  Profesjonalista

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Lokalizacja
  Nuneaton, uk
 • Zainteresowania
  Wędkarstwo

Recent Profile Visitors

2539 profile views
 1. zwykły michał

  Koszyczek czy bez

  Paranoja ale co poradzić. Jakoś nie widzę że mógłbym założyć taki śrut na żyłkę. Ze wzrokiem nie mam problemu ale palce mało zgrabne. Jaki do tego trzeba spławik?
 2. zwykły michał

  Co nowego kupiliście?

  Rozgiąłem kilka sztuk Gamakatsu. Jak będę pamiętał żeby poszukać to dopiszę model. Co prawda na zaczepie ale mimo wszystko!
 3. zwykły michał

  Koszyczek czy bez

  Azbest jest wyjątkowo niebezpieczny bo pył unosi się w powietrzu. Ołów wchłania się przez przewód pokarmowy i skórę. Potrzeba bezpośredniego kontaktu żeby było zatrucie.
 4. zwykły michał

  Koszyczek czy bez

  Od lat, zdaje się 80 tych, jest zakaz Teraz jest kampania na kompletne wyeliminowanie ołowiu. Wszystko poniżej 28.35g i powyżej 0.06g musi być nietoksyczne. Karą jest konfiskata sprzętu i grzywna do £5000. Tyle mówi teoria a życie swoje. W sklepie można normalnie kupić ciężarki ołowiane obok nietoksycznych. Co raz częściej jest wymóg używania haków bezzadziorowych. Żadne zagięte kombinerkami albo mikrozadziory. Wędkarstwo jest zorganizowane inaczej niż w Polsce i każda kałuża może mieć swój regulamin.
 5. zwykły michał

  Koszyczek czy bez

  Kieruj się opinią Docia bo wie co pisze. Co nie znaczy że nie warto szukać alternatywy dla ciężarków ołowianych. Każdy może dołożyć coś od siebie. Ołów jest toksyczny i odkłada się między innymi w kościach. Naturalna kolej rzeczy sprawia że drapieżniki będą miały największą ilość toksyn. Jaxon oferuje koszyczki "eko" choć nie tylko oni. Wirek z Wrocławia i Relp z okolic Bydgoszczy że tak zareklamuję. Ciężarki z wolframu są drogie jeśli w ogóle dostępne. Widuję główki jigowe i ciężarki do drop shota ale cena zniechęca większość chętnych. Można kupić ciężarki powlekane. Cralusso ma takie łezki choć inni też powinni mieć.
 6. zwykły michał

  Co to za wędka?

  Chcesz sprzedać i próbujesz wycenić? Milionerem nie zostaniesz ale na kilka piw wystarczy. Jeśli na własny użytek to powinna posłużyć jakiś czas. Na zdjęciu widać że to Shakespeare. Brytyjska tania marka, czasem coś im wyjdzie, innym razem niekoniecznie. Taki polski Jaxon jeśli można porównywać w ten sposób.
 7. zwykły michał

  Spławik zestaw

  Każdy pisze na podstawie swoich doświadczeń i preferencji. Osobiście spławiki montowane na stałe stosuję do bata, przystawki i bolonki. Tubylcy łowią z wagglerami w rzece ale jakoś nie mogę się przekonać do spróbowania. Omijam komercje bo dla mnie to jak safari w zoo. O gustach się nie dyskutuje. Wolę lżejsze kije. Kupuję tak jak moja Żona buty i miałbym okazję kupić kolejny
 8. zwykły michał

  Spławik zestaw

  W wodzie stojącej zdecydowanie lepszy będzie waggler. Będziesz mógł zatopić żyłkę i wiatr nie będzie znosił zestawu. Klasyczny spławik mocowany na stałe będzie dobry do bata ale taka wędka nie sprawdzi się na karpie i jesiotry. Wędziska nie znam ale mniejsze cw będzie lepsze, dla siebie wybrałbym do 15g, max 20g
 9. zwykły michał

  Kolejne zatrucie rzeki.

  No właśnie. Nie wszystko można wycenić a straty będą długofalowe. Jeżeli padły nawet żaby to tak samo bentos i ryby nie będą miały na czym żerować. Oczywiście zanieczyszczenie spłynie, przypłyną ryby z góry rzeki ale nie zostaną tam długo bo nie będzie nic do jedzenia. Można to wycenić? Ilość zanieczyszczeń musiała być ogromna i stąd wziął się brak tlenu. Nie wszystko przereagowało i to co natleni jaz będzie zużyte do przereagowania tego co zostało. Strefa beztlenowa będzie ciągnęła się kilometrami i wszystko co żyje s.. trafi! Cały ten syf będzie płynął i sukcesywnie usuwał tlen z rzeki, kilometr po kilometrze. Nie można tego wyrazić w pieniądzach.
 10. zwykły michał

  Kolejne zatrucie rzeki.

  Kary powinny być potężne żeby dało innym do myślenia. Z artykułu wynika że śledztwo się wlecze a Wody Polskie nie są specjalnie zainteresowane. Straty są niemożliwe do oszacowania a skutki będą widoczne przez długie lata.
 11. zwykły michał

  Kolejne zatrucie rzeki.

  Konsekwencji dla truciciela pewnie nie będzie żadnych. Dziurawe to polskie prawo jak sito i tylko płotka się złapie.
 12. zwykły michał

  Kolejne zatrucie rzeki.

  Minął tydzień a nadal nic nie wiadomo oficjalnie.
 13. zwykły michał

  Szukam wędki + kołowrotek pod spomba

  Na pewno 100-150m? Woda zaburza poczucie odległości i chyba będzie o conajmniej połowę bliżej.
 14. zwykły michał

  Zestaw feeder do 300zł - ocena

  Dostałeś już odpowiedź. Przewiń do góry i przeczytaj co napisał Krzysztof.
×