Jump to content

zwykły michał

Forumowicz
 • Content count

  577
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zwykły michał

 1. zwykły michał

  Jaki sprzęt na spławik?

  Osprzęt do bata nie będzie drogi. Na początek kilka spławikow, drabinki, sruciny, szpula żyłki na zestawy, przyponowka i haczyki w kilku rozmiarach.
 2. zwykły michał

  Metoda odległościowa match- kącik porad

  Świat idzie do przodu Pozwoliłem sobie wkleić zdjęcie z tej oto strony Zdjęcie będzie widoczne po przewinięciu do dołu.
 3. Gdzie dwóch Polaków tam trzy zdania Szczególnie na emigracji można zauważyć że nie potrafimy trzymać się razem. Wystarczy żeby komuś zaczęło się układać i nagle traci znajomych. Oczywiście strata niewielka w takim przypadku ale zazdrość tylko przeszkadza żeby coś zrobić wspólnie.
 4. Nie widać zawartości koszyka. Jest już bardzo długi temat o odległościowce i wszystkiego się dowiesz. Oczywiście zadawanie pytań jest obowiązkowe
 5. zwykły michał

  Gotujemy ziarna -kukurydza, łubin i konopie

  Gotuje od lat i nie jest tak strasznie Żona przyzwyczaiła się że ma świra w domu.
 6. Na pewno lepiej jest na rybach Trzeba jednak brać udział w tworzeniu historii i można zmienić jej bieg. Chodzić na wybory, brać udział w manifestacjach, wspierać organizacje dobroczynne i aktywnie działać w dowolnej dziedzinie. Historia nie tworzy się sama.
 7. Odpycha mnie sama myśl że mógłbym zajmować się polityką. Lubię to co robię i nie zamienił bym się na inne zajęcie.
 8. Każda władza miała swoje wybryki. Pozwolę sobie przypomnieć pomrocznosc jasną, uraz goleni prawej, grupę trzymającą władzę, zegarki o których zapomnina się przy oświadczeniu majątkowym albo chorobę filipińska. Dużo więcej tego było. Obecna jest bardziej bezczelna, ale tylko trochę. Wywodzą się z z tych samych środowisk co poprzednicy. Nagle się zmienili? Jakoś żadnej nie darzę szacunkiem.
 9. zwykły michał

  Metoda odległościowa match- kącik porad

  Ktoś coś pokrecil w opisie. Pewnie chodzi im o masę ciężarków do wyważenia. Zapytaj jednak w sklepie
 10. zwykły michał

  Do kiedy biorą ryby?

  Może nie każdemu
 11. zwykły michał

  Metoda odległościowa match- kącik porad

  Na korpusie będzie nadruk 2.5g+1g Pierwsza wartość jest wbudowana a drugą trzeba dołożyć. Zdarzają się modele z talerzykami (kulkami wewnątrz korpusu) gdzie możesz odkręcić część obciążenia. Wszystkie spławiki mają opisaną wyporność, najczęściej w gramach. Po co komu to ile waży? Może widziałeś oznaczenie angielskie 2xSSG, 4xNo4 lub cos w tym stylu? Podaj linkę do tego sklepu i wyjaśnimy nieporozumienie
 12. Wybory idą i trzeba coś mówić żeby o być widocznym w mediach. Jak to było? Nieważne jak o Tobie mówią aby tylko mówili.
 13. zwykły michał

  Łódzka susza i posucha

  Sprzedaż drewna to taka forma sabotażu. Szwedzi mieli z nami zatargi w przeszłości i dostają za swoje. Sprzedajemy im drewno ze starych drzew w dodatku z kornikami.
 14. zwykły michał

  Zestaw na Klenia [amator]

  Wybór przynęt jest tak duży że warto czasami tam zajrzeć i coś kupić. Widziałem nawet Kopyto Relax Temat dotyczy kleni a więc może coś takiego lub takiego? Jedne i drugie są dobrze wykonane.
 15. zwykły michał

  Łowienie na grunt kilka pytań

  A może zestaw jest źle złożony? Obciążenie, spławik, wielkość lub model haczyka. Być może ciasto jest niewinne
 16. zwykły michał

  Łowienie na grunt kilka pytań

  Spróbować i samemu wyciągnąć wnioski. Każde łowisko jest inne
 17. zwykły michał

  Zestaw na Klenia [amator]

  Czas oczekiwania jest bardzo różny. Sporo kupuje na Ali i mam kilka sprawdzonych sklepów gdzie warto zamówić. Towar przychodzi w miarę szybko (2-3 tyg) i jest dobrej jakości. Sprawdzony numer jeden i numer dwa. Tutaj kupiłem żaby które mogę polecić ze względu na jakość wykonania i czas dostawy.
 18. Proponuję żeby każdy pozostał przy swoim sposobie. Nie potrafimy sobie wyobrazić Twojego sposobu i niech tak będzie. Mam tanie buty sprzed dziesięciu lat. Trzymają się dobrze bo w nich nie chodzę
 19. zwykły michał

  Spławik.

  Plusy przeważają minusy ale do nauki kiedy masz ograniczony budżet będzie odpowiednia. Spodoba Ci się to kupisz inną a teleskop możesz sprzedać. Nie będzie korzyści finansowej ale strata mniejsza. Dodatkowy budżet na nową wędkę też się przyda. Tak jak pisałem wcześniej. Około 20 m i luźne ziarno jako zanęta. Prosto i skutecznie Zrobiłbym tak jak napisałem ale decyzja należy do Ciebie.
 20. zwykły michał

  Czerwone wybroczyny i duże upadki ryb w małym stawie

  Możesz zadzwonić do weterynarza i poprosić o pomoc. Na pewno będzie wiedział gdzie można to zbadać. Może wystarczy zwykły mikroskop i sekcja do obejrzenia objawów?
 21. Czytają i rozumieją to co napisałeś. Dlatego piszemy że tym sposobem można zepsuć kołowrotek. Twój sprzęt i rób jak uważasz. Mam tylko nadzieję że nikt kto się uczy nie wpadnie na pomysł żeby to wypróbować.
 22. Tym sposobem można zepsuć kołowrotek a nie każdego stać na nowy po każdym zaczepie. Można owinąć żyłkę powyżej szczytówki o kij (taki z drzewa), otworzyć kablak i wędkę odłożyć na bok. Ciągnąć z wyczuciem bo zaczep może puścić i zestaw wyskoczy z dużą prędkością. Chyba każdy wędkarz tego doświadczył conajmniej raz Osobiście zsuwam rękaw i owijam żyłkę o dłoń. Nie zgodzę się że nikt tak nie łowi Tak łowią wszyscy specjaliści od narzekania że kompletnie nic nie bierze od tygodni i ryb tutaj nie ma przez klusoli.
 23. zwykły michał

  Spławik.

  Tani ale rozsądnej jakości. Kilka wagglerow, tonaca żyłka i połowy do 20m od brzegu. Łyżka zanętowa i luźne ziarno jako zanęta. Kołowrotek taki jaki masz będzie dobry. Spodoba Ci się to kupisz lepszy Może coś takiego? Cena wydaje się być atrakcyjna, rzekomo nowa. CW, długość i masa kija są w porządku.
 24. zwykły michał

  Spławik.

  Napisz jaki kołowrotek już masz. Mógłby służyć tymczasowo do spławika
 25. zwykły michał

  Zestaw na Klenia [amator]

  Identyczne żaby można kupić na Aliexpress za 1/3 ceny. Miałem okazję porównać jedne do drugich. Skoro nie widać różnicy to po co przepłacać? Mam żaby z Ali i mogę wysłać kilka zdjęć i podać namiary na sprawdzonego dostawcę. Podobnie z innymi gumami.
×