Jump to content

zwykły michał

Forumowicz
 • Content count

  644
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by zwykły michał

 1. zwykły michał

  Giełczew

  Może tutaj
 2. zwykły michał

  Drgająca szczytówka

  Gdybym kupował dla siebie to wybrałbym Jaxon Genesis 3.3 m, cw do 60g. Kołowrotek to Ryobi Ecusima 3000 albo Daiwa Ninja 3000.
 3. zwykły michał

  Z pamiętnika młodego wędkarza

  Sprężyny zaczynają się od 3 cm a zwykle kończą na 7 cm, większe mają około 8-9 cm Szybko Ci przejdzie łowienie na dwie różne metody Dzwonek będzie irytujący ale sam ocenisz. Wbrew pozorom nie złowisz dwa razy więcej ryb. Wyleczyłem się kiedy musiałem gonić wędkę po tym jak kilka razy ryby ściągnęła mi przynętę.
 4. zwykły michał

  Na żywca "przez przypadek" .

  Robię zdjęcia rybom. Czasem mi się uczepi jakiś potwór. Wstawiam zdjęcie mojego rekordu sandacza. Żona jak najbardziej wymiarowa ale wolę na żywo. Zdjęcie to za mało
 5. zwykły michał

  Na żywca "przez przypadek" .

  Przecież nawet nie mierzy kiedy coś się uczepi Robię tak samo z czystego lenistwa. Kiedy Żona śmieje się że nic nie łowie robię jej zdjęcie żeby była spokojna o mnie.
 6. A później całkowicie przypadkowo będziesz miał różne niemiłe przygody. A to opony popełnią samobójstwo a to szyba się wybije.
 7. Wiadomo ale nikt nic robi, nigdzie nie zgłasza. To akurat problem na poziomie krajowym
 8. zwykły michał

  Na żywca "przez przypadek" .

  W takiej sytuacji nie masz wpływu na wielkość "przynęty" Osobiście nie widzę przeciwwskazań
 9. Kotwiczysz łódź i w niej siedzisz a wędki zarzucone z brzegu? Wygodnie tak łowić? Przyznam że interesujący sposób
 10. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałeś. Podpowiem Ci że Twój pomysł to prosty przepis na mandat.
 11. zwykły michał

  Oryginalny Salmo

  Poszukaj w katalogu, zobacz jak są malowane, wymiary, mocowanie steru itp Niedociągnięcia w wykończeniu powinny dać Ci do myślenia. Na Twoim miejscu poszukałbym jakiegoś rzemiosła. Poszukaj opinii w internecie bo nie brakuje tego. Nie łowię na spinning więc się nie wypowiem ale mamy tutaj ludzi co się znają i mogą coś doradzić.
 12. zwykły michał

  Wesołych Świąt

  Wydaje mi się że taką mamy mentalność że zawsze jest coś nie tak jak powinno. Spotkałem w swoim emigracyjnym życiu kilkanaście narodowości i mogę napisać że wyróżniamy się. To też ma swój urok
 13. zwykły michał

  Co nowego kupiliście?

  Szczęściarz z niego. Dziadek wędkarz to dobry początek.
 14. Papier wszystko przyjmie Opisz swoje wrażenia. Zacznij od tego co wiesz teraz czyli wykończenie, jakość użytych materiałów, akcja. Jeśli jeszcze nie masz to kup kilka gramatur i spróbuj jakie pasują do Twojego łowienia. Blisko brzegu 2-3g mogą się sprawdzić. Blisko to około 10-15m. Na takiej odległości łowie kiedy zanęcam luźnym ziarnem przy pomocy łyżki zanętowej. Grunt w okolicy górnego cw i spokojne rzuty. Wędka powinna sobie poradzić.
 15. zwykły michał

  Wesołych Świąt

  Odkąd pamiętam to w Polsce wszystko wymaga poprawy. Zawsze jest coś co trzeba zmienić a wtedy będzie cudownie. Władza, pogoda, ceny, drogi i nawet powódź mogła by pomóc
 16. zwykły michał

  Wesołych Świąt

  Radosnych, zdrowych i rodzinnych Niech się wszystkim powodzi Michał
 17. Warto ze względu na cw Wędka z mniejszym cw będzie lepsza do Twoich planów. Celniejsze i dłuższe rzuty, teoretycznie mniej ryb będzie spadać w trakcie holu i choćby to że będziesz czuł na wędce nawet 10 cm sztuki. Co do ostatniego pewności nie mam ale jest bardzo prawdopodobne.
 18. zwykły michał

  mandacik

  Emeryt nie musi o wszystkim pamiętać. Czasy życia w pośpiechu już minęły a przynajmniej powinny. Mimo wszystko nie jest niemożliwe. Wędkarz który wie że używa właściwej przynęty nie musi się obawiać bo ewentualna kontrola musi udowodnić że jest inaczej. Tyle mówi teoria
 19. zwykły michał

  mandacik

  Z uprawnień to mam prawo jazdy Poważnie pisząc to kontrolujący lub wędkarz mogą być wyposażeni w zdjęcia i opis cech charakterystycznych dla gatunku. Ryby jakoś odróżniają kiedy trzeba. Potrzebny byłby jakiś oficjalny zatwierdzony przez kogo trzeba.
 20. zwykły michał

  mandacik

  Strażnik wyciągnie podręczny klucz do oznaczania małży i rozwieje wątpliwości
 21. zwykły michał

  Rozsypany zauber

  Zmień sobie język klawiatury i nie obwiniaj telefonu Słowo wytrzych do wpisania w wyszukiwarkę; ryobi zauber manual albo ryobi zauber exploded view.
 22. Jest duży wybór, każdy znajdzie coś na własną kieszeń. Nie nowe to używane ale posłuży jakiś czas. Zwyczajnie nie trzeba kombinować i wyobraźnia się nie rozwija.
 23. Moim skromnym zdaniem rozmiar kołowrotka jest za duży do takiej wędki. Wybrałbym coś co pomieści 150 do 200 m żyłki 0.18 mm Taka średnica żyłki będzie w miarę uniwersalna do łowienia z wagglerem i spokojnie pogodzisz przyłowy kilkukilogramowych sztuk. Mniejsza szpula to mniej podkładu albo wcale. Kołowrotek będzie lżejszy ale różnica będzie raczej trudno zauważalna.
 24. Wyrzut do 20g w zupełności wystarczy na Twoje plany. Lepiej żeby zaczynał się od 5g coby było łatwiej opanować lekkie zestawy.
 25. zwykły michał

  Spiningowe 2019

  Zmieniasz swoją moralność na prośbę?
×