Jump to content

Alexspin

Forumowicz
 • Content count

  2615
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Alexspin

 1. Alexspin

  Jaka metoda?

  Też kiedyś łowiłem stacjonarnie, ale siedzenie i gapienie się w spławik, lub oczekiwanie na jęk sygnalizatora dawno przestało mnie bawić. Wolę ruch, przemieszczanie się wzdłuż łowiska, aktywny wypoczynek. Ale każdy "ma swoich znajomych"...
 2. Alexspin

  Jaka metoda?

  Spinning
 3. Masz zamiar łowić sumy, czy submarine?. Pod ryby jakie chcesz łowić, używane są wędki o CW nawet 3-18, asekuracyjnie w zupełności wystarczy 7-30g, a już nadmiarem szczęścia będzie 10-40g. Wędzisk Berkleya nie znam, ale biorąc pod uwagę jakość żyłek i plecionek tej firmy, nie szedłbym w tym kierunku. Rozejrzyj się za wędziskiem wśród ofert DRAGONA, SHIMANO, KONGERA, MIKADO, a ostatnio również JAXON wydał chwaloną serię Grey Stream. Na Twoim miejscu kupiłbym coś w zakresie 5-25g, to najbardziej uniwersalny przedział CW. Połowisz tym niemal wszystkie gatunki drapieżników począwszy od okonia po bolenia, a biorąc pod uwagę, że dystrybutorzy (producenci) zazwyczaj nieco przekłamują zakres to takim wędziskiem obsłużysz bez problemów przynęty od 3 do 28g, a więc bardzo szeroki wachlarz przynęt.
 4. W pełni się zgadzam, ale (zawsze musi być) zależy na jakie ryby. Moim zdaniem zaliczyłbym go do XLightów, szczupaka, sandacza przyzwoitych rozmiarów, raczej może być trudno wyciągnąć. 2000 będzie w sam raz i do tego plecionka maximum deklarowane 0,08mm (de facto, praktycznie około 0,12mm). Mogę Ci polecić Sunline Siglon 0,6 10 LB 4,5 kg powinna pozwolić na bezstresowe wyholowanie przyzwoitego okonia, a nawet szczupaka około 70cm. Przekroczenie górnej granicy CW o 2g nie powinno skutkować problemami, ale o 5g nie ryzykowałbym.
 5. plecionka Sunline Siglon 1,2 20 LB 9,2 kg przypony Dragon Surfstrand minimum 30cm.
 6. Wszystko zależy w jakim łowisku będzie używany i na jakie ryby. Na szczupaki i duże sandacze w sam raz, choć - mimo, że preferuję lekkie łowienie i cienkie plecionki - do tego zestawu zastosowałbym plecionkę deklarowaną jako 0,14mm (de facto, praktycznie będzie to około 0,18mm). Na okonie i kleniojzie mało przydatny, chyba, że w łowisku występują same rekordowe egzemplarze. Zgadzam się w pełni, że za te pieniądze warto kupić!
 7. Alexspin

  zezwolenia i porozumienia

  Zwróć się z tym problemem do macierzystego koła PZW, a tutaj masz mapę porozumień. Jeśli jeszcze nie dokonałeś żadnych opłat na bieżący rok, od razu zapisz się do koła w okręgu, który obejmuje łowiska z kręgu Twoich zainteresowań.
 8. Bardzo słuszna decyzja. Wobec tego polecam zestaw Black Rocka + Tatulę + 4-splotowy Sunline Siglon PE #1 16 LB 7,7 kg 0,171mm. Na tym zestawie nie zawiedziesz się, a będzie idealny na początek przygody z castingiem, gwarantuję, że zakochasz się w tej odmianie spinningu. Połamania...
 9. Szymon, napisz na co się ostatecznie zdecydowałeś?
 10. Odra to nie strumyk, ani rzeczka, z tego co się orientuję to ryby w niej też zacne. Jednak 7-30g będzie adekwatne do warunków łowiska. Osobiście preferuję lekki sprzęt i lekkie łowienie, ale w tym przypadku nie miałbym wątpliwości. Szymon ma rację, Black Rocki są niedoszacowane, ale w obie strony, więc bez wątpliwości ten kijek obsłuży przynęty już od 5g i do 35g, więc wybór jest jasny. @Userr1, połamania...
 11. Cześć. Gdy jest głodny
 12. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  SUPERTY... Szybciutko, prosimy fotkę
 13. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Dobrze, że wysondowałem, bo też już mieliśmy z Moniką taki pomysł. Przepraszam. Jeśli masz pewność i dowody, zgłoś do prokuratury. Będzie miała menda nauczkę.
 14. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Co byś zrobił, gdybyś dostał w prezencie? Przecież nie wyrzuciłbyś, ani nie oddał do schroniska...
 15. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Nie, to imię jednej z postaci serialu "Agenci NCIS". Tak jakoś pasowała nam do tamtej dziewczyny.
 16. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Jarek, nie zarzekaj się. Po śmierci Guzika (16-letni York) Monika też zarzekała się, że już nigdy, że gdyby miała pomysł na kolejnego psa, to mam Jej to wybić z głowy cegłą i co? Jest Ziva... Nie wytrzymacie
 17. "Każda pliszka swój ogonek chwali" więc i ja pochwalę. Zaczynałem swoją przygodę z castingiem od wędziska i multiplikatora (zestaw kupiony na giełdzie, używany za 500.- zł) + plecionka. Zakochałem się w castingu do tego stopnia, że tradycyjnego spinningu już nie używam. Moim zdaniem Tatula, to najlepszy multiplikator dla początkujących. Obecnie mam trzy zestawy 1-4g, 7-21g i 10-30g, wszystkie sparowane z Tatulami o szpulach różnej wielkości 5,6g, 16,7g i 17,9g. Tyle z mojego mizernego, zaledwie ponad 3-letniego doświadczenia. Revo nie znam, ale z tego co o nim czytałem to jest na niezłym poziomie technicznym poczytaj, poczytaj, ale różnica w cenie nie jest aż tak powalająca, a moim zdaniem Tatula wyprzedza Revo. Z tego zestawu, który zaprezentowałem na wstępie, możesz zaoszczędzić na plecionce - z powodzeniem wystarczy taka. Na marginesie - ostatnio zaeksperymentowałem i do zestawu 7-21g nawinąłem taką taniochę. Po kilku godzinach intensywnego łowienia nie straciła koloru, nie mechaci się, ani nie rozwarstwia, mocna jak linka holownicza. Co prawda deklarowana grubość 0,13mm ma się do rzeczywistości jak pięść do oka, szumi na przelotkach, ale i przegrubienie i szumy wcale nie większe niż w innych plecionkach średniej klasy w cenie 2-3-krotnie wyższej. Przepraszam, że się troszkę rozpisałem, ale może w ten sposób pomogę.
 18. Na kołowrotku nie ma co oszczędzać. Lepiej kupić tańsze wędzisko, a droższy kołowrotek. Zwłaszcza właśnie na początek spinningowania. W metodzie spinningowej, podczas jednego 2-3 godzinnego wędkowania, wykonujesz kilkaset rzutów i zwijań. Tani kołowrotek chodzący jak betoniarka bardzo szybko Cię zniechęci do spinningu, a po kilku wędkowaniach po prostu się rozpadnie. Zestaw zaproponowany przez Krzysztofa jest godzien uwagi, popieram.
 19. Potwierdzam! Znam wędziska z serii Black Rock, polecam.
 20. Według Twoich informacji dotyczących łowiska (zbiornik) i występujących w nim ryb (niezbyt dużych) proponuję: - wędzisko model WJ-DSC26517 - kołowrotek model 005012830 - plecionka model PDF-41-12-408
 21. To prawda, ale moim zdaniem i tak wędzisko, które posiada Bartek nie nadaje się do spinningowania.
 22. Wędeczka jest OK, ale właśnie raczej na okonie, to szczupak może być przyłowem. Proponuję do niej ten kołowrotek, będzie się dobrze zgrywał. Do tego tę plecionkę i przypony. Taki zestaw powinien zdać egzamin.
 23. Na moje oko ma dwie wady: - przydałyby się choćby jeszcze dwa łożyska BB, - szpula główna grafitowa. Mam wątpliwości, czy to wędzisko zda egzamin jako spinning, moim zdaniem NIE!
 24. Alexspin

  Najlepszy przyjaciel człowieka

  Łzy same się cisną do oczu. Oby to nieludzkie bydlę odczuło, że zarówno dobroć, jak i zło wraca do czyniącego w dwójnasób.
×