Jump to content

Alexspin

Forumowicz
 • Content count

  2311
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Alexspin

 1. Alexspin

  Łódzka susza i posucha

  Lipa, lipa, lipa... W Jeziorsku tyle wody ile mieści się w starym korycie, w zasadzie jeśli chodzi o zalew, to poziom zerowy. Dojście do koryta też niemożliwe, warstwa mułu taka, że tonie się w nim po kostki. Musieliśmy zrezygnować. Pojechaliśmy na miejską plaże w Sieradzu. Młodemu udało się zapoznać z zestawem castingowym i potrenować, ale woda płyciutka, a do tego zawody kajakowe. Młodemu udał się złowić dwie pokaźne gałęzie, a mnie prawie 2-kg kępę zielska.
 2. Alexspin

  Łódzka susza i posucha

  Tragedia na dwóch największych jeziorach zaporowych województwa łódzkiego. Sulejowskie: Jeziorsko: W czwartek i piątek nie spotkałem tam też żadnych rybek
 3. Alexspin

  Armagedonu ciąg dalszy

  Kolejne zatrucie wód Huczwa
 4. Alexspin

  Łódzka susza i posucha

  Dzięki Jarku, ale obawiam się, że tam będzie tłok, a i z dojazdem nie jest najlepiej. Jednak wybiorę Jeziorsko.
 5. Alexspin

  Łódzka susza i posucha

  Dzięki za zaproszenie, ale tym razem nie skorzystam. Jadę z wnuczkiem (12 lat) i będę Go wdrażał w casting, więc raczej stacjonarnie. Poza tym nie chciałbym, żeby komukolwiek przeszkadzał. Do tego będziemy nad wodą pewnie dopiero około 10-tej. Po przemyśleniach i analizie kierunku wiatru pojedziemy nad Jeziorsko w Brodni. Poziom wody niski, to będzie można dość daleko podejść do starego koryta.
 6. Alexspin

  Łódzka susza i posucha

  Jeszcze siła wiatru do zniesienia, ale gorsza sprawa to kierunek, na betonach to albo wmordęwind, albo boczny... Niedziela odpada, bo już mam inne wcześniejsze plany i nie da się zmienić. Cholerka, zastanawiam się gdzie z nim jechać... Pojechałbym na Próbę, ale zamknięta - zarybianie. Na Jeziorsku podobna sytuacja wiatrowa jak na Sulejowskim. To samo w Strykowie i na Rochnie. Pilica w Teofilowie zupełnie odpada. Pewnie pojedziemy nad Pilicę w okolicy Kurnędza, tam wiatr będzie najmniej przeszkadzał. Masakra z tą pogodą.
 7. Alexspin

  Łódzka susza i posucha

  Czy ktoś był ostatnio nad Zb. Sulejowskim? Interesują mnie szczególnie "betony", jaki poziom wody? Wybieram się w sobotę z wnuczkiem, będzie się wdrażał w casting i ciekaw jestem jakie są warunki.
 8. Alexspin

  Armagedonu ciąg dalszy

  Koledzy, wszyscy macie rację i nie ma co się spierać czyja bardziej "racjejsza" bo nie o to chodzi. Ciekawe czy kiedykolwiek dowiemy się jaka była przyczyna tego zniszczenia i jakie działania są podejmowane w celu, choćby zmniejszenia skutków. Mocno w to wątpię.
 9. Alexspin

  Armagedonu ciąg dalszy

  To jest niezależne od polityki, zdarzało się za komuny, zdarza się i teraz. Szkoda tylko, że nikt nie wyciąga z tych zdarzeń odpowiednich wniosków i to jest przykre.
 10. Alexspin

  Rejestr

  @sady, przeważnie każdy okręg ma własny rejestr. Ja łowiąc w 4 okręgach muszę targać 4 rejestry. Jest to upierdliwe, ale wymagane, więc nie ma rady. Na marginesie uważam, że te rejestry są g**no warte, a do tego nikt tego później nie czyta i mają wpływ tylko na wycinkę lasów i zwiększenie ilości makulatury, ale podzielam zdanie @Docia - są obowiązkowe, powinny służyć odpowiednim celom, to trzeba je wypełniać i nie ze względu na konsekwencje mandatowe, ale dla własnego sumienia i dochowania etyki wędkarskiej.
 11. Absolutnie NIE! Jeśli jesteś nadal zainteresowany spinningiem, a nie chcesz wydać zbyt dużo kasy, to polecam zestaw: KONGER Troker ML 240cm KONGER Ultris Aqua 830 KAMATSU Techron Olive Green 0,12mm Takim zestawem połowisz zarówno okonie, jak i szczupaki, nie będziesz zawiedziony. Broń Boże nie jestem w żaden sposób związany z KONGEREM, a moja opinia wynika z doświadczenia użytkowania tych produktów, co prawda w innych parametrach, ale w tym przypadku nie ma to znaczenia.
 12. Niestety, ale tak zwane "zakupy przy sraczce", czyli bardzo pilne najlepiej robić w sklepie stacjonarnym. Nawet najlepszym sklepom trafia się poślizg, często niezawiniony, a już w firmach kurierskich to niemal standard, a szczególnie w In-Poście, to co prawda najtańsza, ale najgorsza firma kurierska.
 13. Jeśli ktoś ma odpowiednio ukształtowaną wyobraźnię - da się, ale czy jest sens używania widelca (nawet z szerokimi zębami) do jedzenia zupy...?
 14. Alexspin

  Co nowego kupiliście?

  Tutaj masz POWITALNIĘ Tutaj masz odpowiednie tematy
 15. Dla tego ograniczam moje wędkarstwo wyłącznie do spinningu. Woblery i gumy, nawet zamrożone nie ożywają i samodzielnie nie łażą...
 16. Jakubie, a może zainteresuj się tą wędką. Opinia Jotesa, jak widać, jest bardzo pozytywna, zresztą pokrywa się z opinią mojej Pani (nie chciałem się powoływać, bo ma bardzo skromne doświadczenie, wędkuje dopiero od 3 lat). Troszkę poczekasz na nią zanim przyleci z Chin, ale moim zdaniem warto.
 17. Jarku, a jak sprawdziła się wędka z Ali?
 18. Czy koniecznie musisz wydać "tysiaka"? Nie może być taniej? Na taką rzekę (podobne są w mojej okolicy) polecam ulubiony zestaw mojej Pani: - Black Rock 3-18 - Ultris FD 1120 Bardzo dynamiczne wędzisko, odległości rzutów dorównują znacznie dłuższym (240cm), doskonale zgrywa się z tym kołowrotkiem. Obsługuje przynęty już od 2g i bezpiecznie do 20g. Zapewniam Cię, że nie będzie gorszy od zestawu za 1K. Jeśli nie odpowiadałby Ci 1-skład, są również 2-składowe o identycznych parametrach ale nie wiem jak z ich dynamiką, bo nie miałem w ręku. Teoretycznie powinna być taka sam, lub choćby bardzo zbliżona.
 19. Mogę Ci polecić wędzisko DRAGON Moderate, może nie w tej długości, bo to typowa kleniówka, ale na pewno jest skuteczna również przy połowie okoni, a jej model 221cm/3-12g spełniłby swoje zadanie na 100%. Jest na tyle czuły, że doskonale pasuje do okoniowania, a równocześnie bez najmniejszych problemów poradzi sobie z przyłowem szczupaka solidnych rozmiarów i przy zastosowaniu odpowiednich przynęt spełnią się również w połowie pstrągów. Co do kołowrotka, polecam Ultris FD 1120
 20. Alexspin

  Nowy Regulamin APR.

  Najgłupszy punkt cyt.: "3. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5 m od zajmowanego stanowiska wędkarskiego, bez wzglądu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu." Przykłady: 1. Spinningując na małej rzeczce szerokości 2-3m, brodząc środkiem, powinienem ciągnąć za sobą dwa odkurzacze uliczne po obydwu brzegach o szerokości pasa oczyszczania 3,5-4m. 2. Łowiąc z brzegu na tej samej rzeczce, za każdą zmianą stanowiska (czyli około co 15-30 minut) powinienem przedostawać się na drugi brzeg i posprzątać , bo tam jeszcze na 2-3m sięga promień 5m, a jeśli przejdę na drugi brzeg w celu posprzątania to nawet kolejne 5m, bo nie udowodnię, że "ja tu tylko sprzątam". Konkluzja: Na studiach, moja Pani Profesor od filozofii mówiła o takich przepisach "debilitas ad mentalis". Ale cóż począć, przykład idzie z góry, a ryba psuje się od głowy...
 21. Człowieku, @Jotes sobie zadrwił, a Ty wziąłeś na poważnie! Nawet nie dotykaj tego badziewia!! Żadnych gotowych zestawów, w skład wchodzą elementy niechodliwe, poreklamacyjne, nie warte złotówki!!!
 22. Dawidzie, widzę że jesteś z Gdańska, masz wokół dużo pięknych wód spinningowych, czemu nie chcesz rozpocząć od tej metody? Może to tylko moje osobiste odczucie, ale spinning daje znacznie więcej radości, a do tego zmusza do dość intensywnego, korzystnego ruchu fizycznego. Ogólnie wędkuję od ponad 60-lat, od niemal 30-lat wyłącznie spinninguję i nikt nie namówiłby mnie teraz na siedzenie i wpatrywanie się w spławik.
 23. Alexspin

  Jaką główkę jigową

  Jeśli nie naniżesz na hak 1" mikrusa, powinno być OK. Dużo zależy od ciężaru i wyporności gumy, a także od szybkości nurtu. Wypróbuj, będziesz wiedział czy jest tak, jak sobie wymarzyłeś. W razie czegoś dokupisz lżejsze lub cięższe. Cena główek to nie majątek. I tak, jeśli masz różne gumy (używanie jednego wzoru mija się z celem), będziesz musiał dopasować do nich główki i ciężarem i długością haka.
 24. Niestety, ale samo zagadnienie i temat ma charakter polityczny... A w ogóle istnieje jakakolwiek opozycja? Jakoś tego nie dostrzegam obserwując to, co mają do zaoferowania i w jaki sposób to prezentują. Kłótnie kolesiów w piaskownicy
×