Jump to content

ryukon1975

Zespół AS
 • Posts

  748
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About ryukon1975

 • Birthday 05/23/1975

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, spławik, sport

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
 • Mój rekord
  Złowiłem dużo ryb. Było wśród nich sporo spełniających normy medalowe. Zaczynałem w czasach kiedy nad wodą nie było aparatów fotograficznych, telefonów a nawet internetu.

Recent Profile Visitors

3024 profile views

ryukon1975's Achievements

Experienced

Experienced (11/14)

 • First Post
 • Collaborator
 • Posting Machine Rare
 • Reacting Well
 • Very Popular Rare

Recent Badges

1.1k

Reputation

 1. Kleni nadal jest wszędzie sporo. Nie mają wielkich wymagań co do środowiska są bardzo odporne na zanieczyszczenia. Pomimo że kojarzone są z wodami płynącymi bez problemu przystosowują się do życia w zbiornikach. Nie wybrzydzają co do pokarmu, są najbardziej wszystkożernymi rybami w naszych wodach. Wady? Niestety są mało jadalne, może i to ma wpływ na ich liczebność.
 2. Piszesz o metodzie gruntowej więc haki powinny być mocne. Potwierdzam że haki Kamatsu są naprawdę dobre i tanie. Z innych już nie dobre tylko bardzo dobre to oferta firmy Owner, z jakością idzie jednak i większa cena. Bardzo dobre są haczyki Dragona MegaBaits, różne modele zarówno do metod gruntowych jak i spławika. Do lżejszych metod spławikowych używam też haków Jaxona, ich zaleta to niska cena i bardzo szeroka oferta modeli. Jakością też spokojnie dają radę.
 3. Źle nabijasz. Nabija się od grubszego końca płytko pod skórę z jednej strony i będą żyły. Oczywiście hak nie może być przesadnie duży ale białe robaki to dość "plastyczny materiał" i można z nim dużo zrobić.
 4. Przecież płoć to jeden z podstawowych gatunków zimy. Kiedyś łowiło się je spod lodu. Fakt że przez ostatnie lata lody cienko wychodzą ale to już nie wina mojego rocznika. Dawniej było lepiej w tym temacie.
 5. Dobrze napisane. Realistycznie i szczerze. Pisane ręką człowieka którego internet nie "przekręcił" dlatego nie owija faktów w papierki po cukierkach.
 6. Coś takiego. Znam i działa na rzece, raczej typowo pod bolonkę. Ten bardziej pod bata. Tylko dwie antenki ale o grubości 3 mm znacznie lepsza widoczność jak ten Drennan który ma antenkę 1,25 mm. Firma Mochkow też produkuje podobne warto poszukać na alledrogo.
 7. Stary jestem. Sentyment mogę mieć do ludzi z którymi się spotkałem a tym bardziej coś z nimi widziałem i przeżyłem. Do kawałka włókna szklanego czy nawet węglowego nie czuję nic. Przykro mi za dużo chyba widziałem. Wędzisk czy kołowrotków można kupić na tysiące, na prawdziwego człowieka choćby go nazwać tylko kolegą trzeba zasłużyć.
 8. Kukurydza nie jest znana? Jedna z najpopularniejszych zanęt i przynęt. Wędkarze wprowadzają tego do wody tysiącami ton. Większość ryb się z nią spotkała a na wielu zbiornikach czy odcinkach rzek ryby spotykają się z nią regularnie. Groch jest na pewno rzadziej używaną przynętą ale nie znaczy to że w ciągu trzech dni nie nauczę ich tego żreć. Ryby nie są aż tak magicznie mądre jak to niektórzy opisują. I ten groch będzie dla nich obcy pierwszego dnia, wtedy może być problem z pewnością ich brań. Drugiego dnia powtórzą a trzeciego już będą go szukać bo stanie się on łatwym do zdobycia pokarmem. Trzeba rozróżnić co jest obce, do kiedy jest obce a kiedy się staje swojskie.
 9. Dlatego nie łowię na nieznane przynęty tylko na to czym nęcę i problem z głowy.
 10. Klenie są specjalistami od ściągania przynęt? Pierwsze słyszę. Kleń żeruje agresywnie. Ma stosunkowo duży pysk, w końcu jest wszystkożerny i musi sobie z pożywieniem radzić z pokarmem bez względy na jego rozmiary. Bierze zdecydowanie i pewnie. feeder zgina się w łuk za pierwszym strzałem, zazwyczaj nawet nie trzeba docinać. Chyba większość wędkujących zna te kleniowe uderzenia. Specjalistami od zabierania przynęt zaś to są kleniki po 10-15 cm które trudno zaciąć bo nie radzą sobie z zbyt dużą jak dla nich przynętą.
 11. Ja nie idę na ryby po to żeby pestkować wiśnie czy przeciągać przypon przy każdej zmianie przynęty. Idę żeby łowić. Czas to ryby. Wbijam hak przez miejsce po ogonku wyciągam w bok i wbijam ponownie w wiśnię. Trwa to 3-5 sekund. Zaś dżemy i marmolady to się robi w kuchni. Oczywiście żartuję niech każdy robi jak uważa, ja nie widzę celu by naprawiać coś co jest bardzo dobre.
 12. Takie łowienie jak najbardziej ma sens. Tylko wiśnie zakładaj na hak. Kotwica jest zbędna i znacznie słabiej trzyma rybę podczas holu. Tym bardziej że wiśni nie założysz na dużą kotwicę tylko co najwyżej malutką pierdółkę. Która i tak zniszczy przynętę. Na hak można założyć wiśnię bez jej uszkodzenia.
 13. Najlepszy tytuł horroru dla wędkarzy to "Wędkarstwo na wodach PZW". Oczywiście to tylko żart. Niestety pomóc nie mogę. Mieszkam na południu kraju i o połowach przemysłowych w morzu wiem niewiele. Jednak może znajdzie się ktoś kto ogarnia temat.
 14. Biorąc pod uwagę datę mogę chyba śmiało powiedzieć że spinningiści w tym roku się nie wykazali. Będę miał cały przyszły rok żeby to naprawić.
×
×
 • Create New...