Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  233
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

347

2 Followers

About ryukon1975

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 05/23/1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  złowiłem dużo ryb spełniających normy medalowe, nie wiem ile, zaczynałem w czasie gdy nad wodą nie było aparatów foto, kamer, komórek a nawet internetu :)

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, sport

Recent Profile Visitors

530 profile views
 1. ryukon1975

  Łowiska Karpiowe Kujawsko-Pomorskie

  Cudów nie ma, tak jak i nie ma nikogo kto opisze ci tu wszystkie łowiska w wybranym województwie czy terenie. Oczywiście może ktoś coś dopisze. Jednak wiem z doświadczenia że takie pytania o lokalne tajemnice są bardzo trudne i nikt nie chce odpowiadać. Dlatego może lepiej przejrzeć internet. Łowiska komercyjne/prywatne mają swoje opisy.
 2. ryukon1975

  Łowiska Karpiowe Kujawsko-Pomorskie

  Łowisk możesz szukać na stronie. Dość dobre opisy. Oczywiście nie są to wszystkie łowiska ale zawsze jakiś punkt zaczepienia jest.
 3. ryukon1975

  Metoda DropShot

  W sieci jest mnóstwo artykułów i filmów na temat drop shota. Szukaj, czytaj, oglądaj a poznasz podstawy od strony teoretycznej. Trochę czasu to zajmie. Opieranie się na jednym filmie nie jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla kogoś kto nie łowił tą metodą.
 4. ryukon1975

  Przynęty na zimowe karpie :)

  Method feeder. Głównie dlatego że będzie najlepszym rozwiązaniem na ryby w rozmiarach handlowych i niewiele większych. Na takie bym się nastawił na krótkim wyjeździe o tej porze roku. Zanęta na bazie mączek rybnych, fakt drogie ale skuteczne w zimnej wodzie i nie ma potrzeby używania dużych ilości. Przynęty pod zanętę czyli też zapachy pod naturę czyli halibut, kryl i podobne.
 5. Łowiłem na wielu wodach. Wszystkie w jakimś stopniu zanieczyszczone, takie dziś są realia. Widziałem jak ryby się podnosiły z dna i obracały do góry brzuchami. Jednak nigdy nie spotkałem łowiska gdzie przykładowo leszcze i liny z powodu zanieczyszczenia zmienią swój charakter i przestaną żerować z dna a zaczną w "pół wody". Więc to co wiem i to co umiem nic tu nie wniesie.
 6. Ogólnie chodziło mi o to że jeśli chcesz łowić to musisz wykazać trochę inicjatywy i zdecydowania żeby podjąć decyzję. Jeśli liczysz że ktoś obcy zrobi to za Ciebie to jesteś w błędzie. Oczywiście pytać warto ale badanie zbiorników pod kątem zanieczyszczeń i wpływu jaki mają na łowienie ryb wybraną metodą ich łowienia to już trochę za grubo. Przynajmniej jak dla mnie. Koniec zaś wtedy będzie taki że jak masz w okolicy 5 zbiorników to będziesz musiał kupić pięć zestawów każdy do innej metody dlatego że każda woda będzie zanieczyszczona w innym stopniu.
 7. Dwóch kijów czyli match i feeder nie złożysz za tą kwotę. Więc wybierz. Chemia dziś jest wszędzie nawet w tym co wyjmiesz na kolację z lodówki.
 8. Na wagę patrz nie kup kołowrotka do spinningu który będzie obsługiwał zestawy cięższe od niego. Kij gruntowy który obsługuje zestawy po 60-90 g musi mieć mocny czyli duży i ciężki kołowrotek. Chyba że ktoś wierzy w moc tych po 3 000 pln i lekkich do 300 g to do odważnych świat należy. Waga kołowrotka gruntowego ma ogromne znaczenie. Musi być duży, ciężki mocny. Chyba że naprawdę ktoś wierzy że można wyprodukować kołowrotek o masie 275 g który góry przenosi i kosztuje 200 zł lub mniej.
 9. Przykładowe sprawdzone wędzisko. I kołowrotek. Jest to sprzęt którego używam nawet dwukrotnie dlatego że mam dwa takie zestawy. Skoro żyje u mnie ponad rok to nie jest zły. Powinieneś też bez problemu zmieścić się w kwocie o której pisałeś.
 10. Na początek zacząłbym tak z wagi średniej. Kij 3,6 m cw 80-100 g plus kołowrotek o masie 400-450 g. Ważne żeby wybrać wędzisko czułe które dobrze wskazuje nawet delikatne brania a nie sztywny kołek bo i takie się trafiają.
 11. ryukon1975

  Jaki spinning na Odrę pod sandacza?

  Jest to kij bardzo szybki, agresywny i dynamiczny. Bardzo dobrze sprawdza się podczas łowienia w rzekach. Szkoły łowienia sandaczy są jednak dość różne i to od Ciebie zależy czy tego od kija oczekujesz. Do pozostałych które wybrałeś go nie porównam ponieważ ich nie znam.
 12. ryukon1975

  Wybór żyłki

  Więc na taką wodę żyłka nie musi być ponad miarę gruba. Z drugiej strony nie należy też iść w skrajności. Do takiego wędziska spokojnie możesz użyć żyłki głównej 0,25 mm. Jeśli chodzi o przypon wyjdzie wtedy 0,23/0,22 mm. Dobra i sprawdzona żyłka do feedera. Szpula 300 m w przystępnej cenie.
 13. ryukon1975

  Wybór żyłki

  Będziesz łowił na rzekach czy jakie wody stojące? Jeśli stojące to większe jeziora czy jakieś mniejsze stawy? Jakie masz wędzisko pod te ryby? Jeśli zaś idzie o żyłkę to bym wybrał tak około 0,25 mm. Wszystko zależy od łowiska i tego jakie masz do tego wędzisko. Trudno przykładowo nawinąć żyłkę 0,28 mm na quiverek o cw 40 g.
 14. ryukon1975

  Wybór żyłki

  Żyłka główna 0,22 mm na ryby około 8 kg to trochę ubogo.
 15. ryukon1975

  Wybór żyłki

  Takich żyłek jest bez liku. Wybierz tylko odpowiednią średnicę w tym przypadku 0,20 mm. Przykład. Kolejny.
×