Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  70
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

99

About ryukon1975

 • Rank
  Uczestnik
 • Birthday 05/23/1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  złowiłem dużo ryb spełniających normy medalowe, nie wiem ile, zaczynałem w czasie gdy nad wodą nie było aparatów foto, kamer, komórek a nawet internetu :)

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, sport

Recent Profile Visitors

199 profile views
 1. Naprawdę nie wiem a na szukanie tego raz że szkoda czasu a dwa to nie bardzo wierzę w powodzenie tej procedury. Te przepisy powinien teoretycznie znać każdy wędkarz. Znajdź mi przynajmniej jednego który zna je w praktyce.
 2. Czy to PSŁ czy PSR przepisy są te same.
 3. Ustawa o rybactwie śródlądowym.
 4. Taki mandat to choroba tego kraju. Jest to mandat za nic. Niewiele więcej dostaje prawdziwy kłusownik który ma na brzegu kilka niewymiarowych ryb, dwieście kilkadziesiąt złotych. Dodam że rozsądny strażnik nie da mandatu za brak wpisu, sprawdzone w praktyce. Ten wpis nic nie znaczy. W RAPR informacji na ten temat się raczej nie doszukasz. RAPR to wewnętrzne przepisy PZW a Państwowa Straż Rybacka która może wypisywać mandaty nie podlega PZW.
 5. ryukon1975

  Pytanie

  Korek ten służy po to by do środka nie dostawały się zbędna rzeczy. Chodzi tu głównie o wszelkie nieczystości np. piasek gdy oprzesz dolnik o ziemię. Jeśli braknie tego zamknięcia to do środka dostanie się brud który w czasie dalszej eksploatacji kija spowoduje jego porysowanie podczas rozkładania. Jak rozumiem chodzi tu o teleskop bo głównie to one mają takie korki które lubią ginąć. Jeśli zaś jest to korek przy kiju nasadowym dwu czy trzy składowym to nie stanie się wiele złego prócz tego że dostanie się tam z czasem trochę zbędnych rzeczy i wzrośnie jego masa.
 6. ryukon1975

  Kompletowanie zestawu .

  Wędziska Dragona znam dobrze. Dlatego biorąc pod uwagę Twoje wymagania polecam DRAGON ProGUIDE X-series 2.75m 14-35g x-fast. Jest właśnie takim kijem jakiego potrzebujesz biorąc pod uwagę opis Twoich wymagań. Z kołowrotków zaś które wybrałeś odradzam Penn Slammer. Ogólnie nie dla tego że jest zły tylko jest zbyt duży, toporny a przede wszystkim za ciężki do wędzisk które wybrałeś. Dodam że TEAM DRAGON Z-series spinn 2.75m 14-35g XF-MH też by mógł być i nic złego by się nie stało. Jednego też używałem w tym sezonie tylko o mniejszym cw. Niżej możesz coś przeczytać. https://wedkuje.pl/n/team-dagon-z-series/100470
 7. ryukon1975

  Gumaki/Kalosze

  Lemigo to nasza firma. Mają dobre wyroby i można je kupić w przyzwoitych cenach. Te same kalosze z logo Rapala i drugim Made In Poland są znacznie droższe. Dodam i że te Lemigo w katalogach firm niemieckich maja takie ceny że kolana się uginają. Miałem kilka modeli ich kaloszy i naprawdę warto je kupić. Nie zastanawiaj się zbytnio nad wyborem, przeczytaj opis weź te które Ci bardziej odpowiadają.
 8. ryukon1975

  kołowrotek do feedera

  Planujesz łowić dość duże ryby używając do tego średnio ciężkiego kija o cw do 90 g. Wybierasz do niego mały kołowroteczek o masie 260 g który nadaje się co najwyżej do wędziska spławikowego o cw 15- 25 g. Nie dostrzegam tu żadnej zgodności i przemyślanego planu.
 9. ryukon1975

  Składanie wędki

  W pokrowcu mam tylko wędzisko z kołowrotkiem. Po wyborze łowiska, miejscówki podejmuję decyzje. Chodzi o wybór obciążenia do feederów, rodzaj przyponu z hakiem pod odpowiednią przynętę. Oczywiście wcześniej przed wyborem przynęty należy wybrać miejscówkę pod gatunek jaki chcę łowić. Trzeba podjąć sporo decyzji nim złoży się zestaw na dane warunki i ryby. Oczywiście po tych wyborach mógłbym poskładać zestawy w domu przed wyjazdem ale wolę nad wodą. przeciągnięcie żyłki przez przelotki nasunięcie ciężarka i przywiązanie przyponu to kwestia trzech minut w pozycji leżącej. Stojąc wystarczą dwie.
 10. ryukon1975

  Pomocy :)

  Dokładnie jak piszesz. Przelotka najprawdopodobniej nie jest prawidłowo owinięta omotką. Jej stopa jest ruchoma i stuka pod lakierem o blank. Naprawa? samodzielnie trudna jeśli ktoś tego nie robił wcześniej. Zostaje oddac do pracowni jeśli oczywiście wędzisko jest tego warte.
 11. ryukon1975

  wędka na rzeki itp.

  Jest to możliwe, spotykałem się z takim działaniem na innych stronach czy portalach wędkarskich. jednak dziś już nie zwracam na to uwagi. Szkoda mojego czasu na takich ludzi. Czwarta dochodzi lepiej jechać na ryby. Mam blisko. Będę na miejscu nim wzejdzie słońce.
 12. ryukon1975

  wędka na rzeki itp.

  Z jednej strony sprawa prosta a z drugiej naprawdę ciężko dobrać wędzisko do łowiska na odległość. Nikt też nie zna Twoich preferencji. Jakie miejscówki lubisz, jakie gatunki ryb będziesz chciał łowić. Kiedyś napisałem coś takiego. Przeczytaj może coś pomoże. https://wedkuje.pl/n/feeder/92755 Niżej już aktualne zdjęcia z dnia dzisiejszego i feedery Mega Baits Tactix 3,6 m cw 100 g oraz 3,9 m cw 130 g.
 13. ryukon1975

  Pomocy :)

  Sprawdziłem masy tych kołowrotków na allegro i tak mi z doświadczenia wyszło z praktyki różnica w tym przypadku to 25 g. Łapy nie urwie ten ciężar a zbyt lekki kołowrotek to duży dyskomfort podczas łowienia. Jeśli chodzi o przełożenie to zarówno 5,3:1 jak i 6,2: 1 do spore przełożenia. Wszystko zależy od Twoich potrzeb.
 14. ryukon1975

  Pomocy :)

  Jeśli będziesz łowił okonie na paprochy do 5 g to żyłka 0,16 mm wystarczy. Jeśli jednak na większe przynęty 10-15 g to trzeba pomyśleć o czymś mocniejszym. Sandacz to już jednak tylko plecionka znacznie lepiej sygnalizuje charakterystyczne brania sandacza tak jak i wszystkich innych ryb. Na nawój żyłki nie zwracaj większej uwagi. W tanim sprzęcie to drugorzędna sprawa zaś Daiwa za 200 zł to naprawdę niska pólka, firma ta produkuje kołowrotki znacznie droższe.
 15. ryukon1975

  Pomocy :)

  Kołowrotek 2000 jest zbyt lekki do wędziska 2,3 m które chcesz teraz kupić i nie będzie go dobrze wyważał. Wybrałbym wielkość 2500. Różnica w wadze naprawdę niewielka ale komfort łowienia wzrośnie znacznie.
×