Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  561
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

792

4 Followers

About ryukon1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
 • Mój rekord
  Złowiłem dużo ryb. Było wśród nich sporo spełniających normy medalowe. Zaczynałem w czasach kiedy nad wodą nie było aparatów fotograficznych, telefonów a nawet internetu. Jestem testerem i autorem, współpracuje z firmą Dragon.

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, spławik, sport

Recent Profile Visitors

1475 profile views
 1. ryukon1975

  Boczny trok..robal czy ciężarek

  Niby to samo. Całkiem dwa różne zestawy całkiem różne efekty.
 2. ryukon1975

  Spławikowe 2020

 3. ryukon1975

  Pierwszy zestaw

  Nie wchodź aż w takie szczegóły. 5.0:1 jest takie najbardziej popularne. Mała odchyłka czyli 4.8:1 czy 5.2:1 nic nie znaczy przy kiju o tym ciężarze wyrzutowym i przeznaczeniu.
 4. ryukon1975

  Pierwszy zestaw

  Kołowrotek z tylnym hamulcem to kiepski wybór. Wybierz inny z przednim. Kij będzie dobry na początek o ile nie przesadzisz z grubością plecionki. To lekki zestaw więc i plecionka musi być w miarę cienka. Dobra plecionka nie chłonąca wody która pozwoli bez wysiłku rzucać jakby nie było lekkimi przynętami.
 5. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Dziś było ubogo co do ilości ale to tylko na moje życzenie. Same błędy i spóźnienia.
 6. ryukon1975

  Shimano Catana?

  Tak, kij jest w pełni kompletny i nic mu nie brakuje.
 7. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Tak dla odmiany dzisiejszy okaz na dwa ziarna grochu.
 8. ryukon1975

  Shimano Catana?

  Dolnik M 1. Do niego będzie pewnie ze 3-4 segmenty szczytowe z oznaczeniami M 2A, M 2B, M 2C. Tak powstają tanie wędziska o różnych ciężarach wyrzutowych. Miałem okazję sprawdzać tak kije i wiem dobrze że sąsiednie kije z różnych serii tak mają. Zmienia się tylko to co musi być zmienione. Warto to wiedzieć ale jeszcze lepiej zrobić z tej wiedzy dobry użytek.
 9. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Na nowym stanowisku jest wypas. Są meble po poprzednikach, są ryby, nie ma zaczepów. Jak na pierwszy raz na nowym miejscu nie było najgorzej. Jedno krzesło zaadoptowałem. Mój nowy Elektroniestatyk. Muszę go tylko wykąpać.
 10. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  W workach jest groch. Jeden został chwilę temu wyjęty z zamrażarki i goni ze mną za chwilę nad rzekę.
 11. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Dziś poranek taki średni. Ryb dużo ale same certy przeciętnej wielkości. Czas zmienić miejscówkę. właśnie przygotowałem coś dobrego dla ryb. Zaś jako że byłem w kuchni to i kury kawałek ktoś trafił.
 12. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Mało prawdopodobne. Cały ten rów melioracyjny ma góra z 2-2,5 km. Tu nie ma gospodarstw bo dawno upadły. Wszystko płynie przez dawne łąki aktualnie nieużytki. Do domów mieszkalnych daleko,drogi dojazdowe tylko tam gdzie przechodzi przez jezdnię. Poza tym za dużo tego. Tu w okolicy nie ma krowy czy czegokolwiek by był jakiś powód. Niemniej jakaś przyczyna jest. Może z czasem samo wyjdzie. Jest za gorąco bym wychodził i to sprawdził. Wygląda to jakby woda wymieszana z tutejszą glebą/gliną tak jak rzeka podczas przyboru. W drodze na ryby sprawdzę czy przy ostatnim przepływie też woda taka. Jeśli nie to przyczyna będzie bardzo blisko rzeki. Bobry kopią norę na zimę?
 13. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Ktoś kto odwiedził wczoraj późnym wieczorem moją ostatnio odwiedzaną miejscówkę też lubi piwo. Pił Tatrę a ryby łowił na wątrobę drobiową jak wskazywała cenówka na reklamówce. Tak poza tym poranek bez szaleństw, same klenie w średnich i małych rozmiarach. z dopływu powyżej drugi dzień płynie bagno. Nie ogarniam tylko skąd to się bierze. Ten rów melioracyjny zaczyna się nie dalej jak 500 m od mojego domu w lesie. Nie ma przy nim domów. Płynie głównie przez łąki i nieużytki.
 14. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Dla mnie wędkarstwo nie polega na chwaleniu się. Łowię bo lubię. Wyniki są jakie są raz lepsze, raz gorsze na to nikt nie ma do końca wpływu. Tu u siebie nie mam z kim rozmawiać o wędkarstwie dlatego ten temat poruszam w internecie. Znam tu trochę ludzi i lubię patrzeć jak i co łowią. Piszą o chwilach dobrych ale nie ukrywają że często jest gorzej. Niekoniecznie muszą to być rekordy czy rekiny po 100 kg. Na zdjęciu zaś jest certa. Nikt nigdy nie zrobi zdjęcia nawet rybie 60 cm. Dlatego że ten gatunek taki nie rośnie. 40 cm to już brązowy medal. Trudno postawić na ringu zająca i łosia.
 15. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Dziś rano certy i małe klenie.
×