Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  121
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

160

About ryukon1975

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 05/23/1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  złowiłem dużo ryb spełniających normy medalowe, nie wiem ile, zaczynałem w czasie gdy nad wodą nie było aparatów foto, kamer, komórek a nawet internetu :)

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, sport

Recent Profile Visitors

281 profile views
 1. ryukon1975

  Plecionka Balzer test

  Dragon na bogato jedzie. Pół wędkarskiej Europy kupił? Może dobrze by to świadczyło o naszej gospodarce ale niestety mocna to ona nie jest. Nie wiem jak jest z firmami DAM czy Balcer na pewno ich właścicielem nie jest Dragon. Właścicielem Cormorana jest od dawna Daiwa i nie jest to żadna tajemnica. Czy Cormoran zszedł przez to niżej? Trudno mi oceniać bo nie znam ich aktualnego sprzętu. Jednak patrząc po relacji cen pomiędzy sprzętem Daiwy a Cormorana to Daiwa używa tej marki by mieć swój udział w sprzęcie z niższej półki więc trudno dużo oczekiwać. http://www.daiwa.info.pl/kontakt http://www.daiwa.info.pl/daiwa-doswiadczenia/historia
 2. Zgadza się że znalezienie czegoś świeżego lub przynajmniej rzadko poruszanego świadczy naprawdę dobrze o autorze. Jednak prawda jest taka że takie tematy nie budzą jakiegoś ogromnego zainteresowania. Może dlatego że większość jako nazwijmy ich "amatorzy" niewiele z tego zrozumieją. Zaś znów rozmowy ta grupa na wszelkich stronach czy portalach zaczyna na sprzęcie i kończy na sprzęcie. Wychodzi na to że dla wielu wędkarstwo to sprzęt. Najzabawniejszy jest zaś fakt że jak się napisze na temat sprzętu to oskarżają z góry autora o reklamę i kłamstwa. Nie widząc tego że to głównie oni tą reklamę napędzają i dali się jej zawładnąć w całości. Błędne koło. .
 3. Nie wiem czy do końca mnie zrozumiałeś. Mam na myśli tylko to zaznaczone na zielono zdanie. Jeśli ktoś gdzieś pisze np. ja dla Dragona bo mam jakieś zobowiązania to trudno mi pisać kolejne teksty tu na stronę. Brakło by czasu na życie. Teksty pisane są w miarę po naszemu więc myślę że większość by przeżyła. Przykład niżej. http://www.firmadragon.pl/czytelnia/testerzy-relacjonuj/3316-megabaits-tactix-h-feeder-3-6-m-c-w-100-g
 4. 2. Nie ma ograniczeń co do objętości tekstu oraz dodatkowych elementów np. zdjęć itp., o ile ich treść jest zgodna z zasadami zawartymi w Regulaminie Forum oraz Galerii. Publikowany materiał nie może to być wcześniej publikowany na innych stronach. Autor podpisuje się imieniem i nazwiskiem oraz nickiem z forum, artykuł na portalu będzie podpisany tylko nickiem. Imię i nazwisko pozostają do wiadomości administracji. Ponadto należy zwrócić szczególną uwagę na jego formę, czytelność oraz zgodność z zasadami polskiej pisowni i interpunkcji. O ostatecznym kształcie publikowanego artykułu decyduje administracja poprzez przeprowadzenie edycji nadesłanego materiału. O wszelkich zmianach autor zostanie powiadomiony i ma prawo wycofać materiał z publikacji. Trochę duże wymagania by wrzucić coś na portal. Sam patrzyłem na zasady. Niestety brakuje czasu by pisać na kilka portali jednocześnie różne teksty. Jednak ja jestem uparty. Idzie zima więc może kiedyś jak mnie zasypie.
 5. ryukon1975

  Armagedonu ciąg dalszy

  Nic mnie nie gryzie w tym temacie. Takie jest moje podejście do PZW na podstawie tego co widziałem przez dziesiątki lat. Pozostał tylko śmiech i ironia. Moje zdrowie ważniejsze jak ten układ. Ogólnie wszystko co piszę w tym temacie trzeba traktować z wielkim przymrużeniem oka.
 6. ryukon1975

  Armagedonu ciąg dalszy

  Niestety wędkarze zapłacili za ryby, wędkarze zapłacą za sprzątanie. ZG przekazuje podobno prawa do podejmowania decyzji niższym szczeblom, zmienia RAPR ale kasę wędkarzy wydaje nadal. Przykład niżej. Na zabawę kasa jest ale na ogólnie rozumianą gospodarkę na wodach pewnie znów braknie. https://www.karpmax.pl/aktualnosci/czytaj/pzw-w-2020-roku-bedzie-organizowalo-karpiowe-mistrzostwa-polski?fbclid=iwar1-1w9skb4p0tnyusbsupgxqxhhq2kasfskurmcrwyr6mgacweegffbhlo
 7. ryukon1975

  Armagedonu ciąg dalszy

  Spieranie się nie ma sensu. Żaden z nas nie wie ile procent takich spraw trafia do sądu i dodatkowo jak się kończą. 10%, 50% czy 90%?
 8. ryukon1975

  Armagedonu ciąg dalszy

  W odszkodowania dla PZW nie wierzę oni nawet nie wystąpią o to to sądu. Wiem z praktyki. Też byłem świadkiem masowego śnięcia ryb w rzece i zadzwoniłem do szanownego zarządu Okręgu że im i nam wędkarzom ryby zdychają. Reakcja? Żadna. "Nie mamy ludzi by ktoś tam pojechał". Tacy zapracowani a nie było to sto lat temu lecz ledwie kilka. Koniec końców ryby pozdychały, przepłynęły i nikt o tym nigdzie nie wspomniał. Krycie faktów już się zaczęło. Cytat niżej. Jestem ciekaw tych pływających i aktywnych o tej porze roku ryb w rzece. – Pierwsze pobraliśmy już w sobotę w miejscowości Podworce i w Hrubieszowie na wysokości stadionu, bo w tym miejscu widać było lekkie zmętnienie wody. Zbadaliśmy pH i obecność tlenu. Oba wyniki były zadowalające. Kolejne próbki wody w tych samych miejscach pobrano w poniedziałek, analizy w toku. Na efekty pozostałych badań trzeba poczekać 5–7 dni – mówi Jerzy Bełz, p.o. kierownik zamojskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska i dodaje, że był w poniedziałek nad Huczwą, nie zauważył na rzece jakichś plam, zmian koloru wody czy piany. Woda jest czysta, widać pływające ryby
 9. ryukon1975

  Armagedonu ciąg dalszy

  Pewnie tak. Tylko słowa o płaceniu mają takie podwójne znaczenie. Kto zapłaci za tą pracę i kto zapłaci za ryby. Cały zaś żart polega na tym że za wszystko zapłacą wędkarze. Dwa razy zapłacą za nic. Tylko PZW jedzie tak na bogato. Trochę nie na obecne czasy taka zabawa.
 10. Prawda jest brutalna lecz prawdziwa. Wędzisko przy tej cenie, długości a do tego z krótkich elementów jakie sobie życzysz będzie totalną klapą. Uzbrojone w tanie i ciężkie przelotki z kiepskiego materiału ciężkie i toporne. Do łowienia nim trzeba chłopa tak od stu kilogramów w górę nie kobiety. Kołowrotek który w sklepie kosztuje do 50 zł został wyprodukowany prawdopodobnie za cenę 10 zł jak nie przesadziłem. Widać to w drugim linku. Nie oczekuj więc że ktoś wybierze za Ciebie i weźmie za to odpowiedzialność. Niżej link do strony z wędziskami. Sam kij spełniający wymogi waży prawie 0,5 kg powiem szczerze że nawet ja bym nie chciał takim dłużej łowić. Przecież to przy wymaganej długości urywa rękę. W drugim linku kołowrotki z tylnym hamulcem. Wędki teleskopowe Kołowrotki z tylnym hamulcem
 11. ryukon1975

  Armagedonu ciąg dalszy

  "– Jeszcze przez kilka dni nasi pracownicy będą zbierać martwe ryby z Huczwy, bo wiele z nich jeszcze leży na dnie. Już usunęli około 200 kg, ale w sumie mogą ich być nawet dwie tony. Ale widzieli też dwa padłe bobry i wydry – wyliczają w biurze Okręgu PZW w Zamościu. " Jakich to pracowników ma Okręg PZW w Zamościu do zbierania ryb? I kto za to zapłaci?
 12. ryukon1975

  Z pamiętnika młodego wędkarza

  Nie da się zarzucić takim kijem zestawami o jakich piszesz 1,5 4 g. Żeby świadomie łowić na tej głębokości potrzebne jest dłuższe wędzisko i solidny cięższy zestaw nad którym można zapanować. Nie pchaj się też w odchudzanie żyłek i zmniejszanie rozmiarów haków jeśli chcesz łowić ryby a nie pozostać przy uklejach. Dotyczy to szczególnie łowienia w nocy.
 13. Dokładnie jak piszesz. Jeśli nie przekroczysz znacznie cw kij powinien dać radę. Wszelkie nazbyt dynamiczne ruchy podczas zarzucania czy zwijania zestawu też raczej nie są wskazane. Reszta w płetwach złowionych ryb.
 14. Miałem kiedyś dawno temu podobny kij. Teleskop 3 m i cw 10-50 g. Łowiłem nim głównie szczupaki i sporo boleni na spinning. Przy innych metodach się nie sprawdził. Był miękki (włókno szklane) i krótki. Niestety podczas wędkowania gruntowego na rzece traciłem masę ryb. Kiedyś pisałem coś na temat łowienia na żywca niestety teraz ten temat jest pomijany dlatego że ma tyle samo zwolenników co i przeciwników. Tam możesz zobaczyć jakiej wędki używałem. Niestety już dawno niedostępna, model sprzed wielu lat. https://wedkuje.pl/n/nowoczesna-zywcowka/57307 https://wedkuje.pl/n/nowoczesna-zywcowka/57697
 15. Do metod spławik, grunt i żywiec wędzisko to mocno ogranicza jego długość a dokładnie "krótkość". Teoretycznie najlepiej spisze się przy spinningu ale przynętami nie o masie 5 g tylko większymi typowo pod szczupaka od 4" na główce minimum 10-12 g. Kołowrotek niestety już nie ma nic ze spinningiem wspólnego. Dość duży raczej typowo gruntowy. Jednak wolny bieg w kołowrotku za tą kwotę trzeba było sobie podarować. Najprawdopodobniej to on się najszybciej zepsuje. Pytasz czy połowisz nim na pater-noster. Może gdzieś na płytkiej stojącej wodzie i na małych dystansach. Jednak taki zestaw wymaga kija dłuższego i o znacznie większym cw ponieważ zestaw plus żywiec to spora masa i ogólnie ciężkie operowanie nim w wodzie. Hol szczupaka też nie przebiegnie zbyt różowo na tym kiju, Wolałbym żeby był wykonany z kompozytu. Można by przynajmniej przeciążyć go od biedy dwa razy. Wiadomo zaś że z żywcem nikt nie poluje na szczupaki o długości 40-45 cm tylko na duże kilkukilogramowe ryby. Ogólnie fajnie że pytasz szkoda tylko że po zakupie zestawu a nie przed nim.
×