Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  314
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

431

3 Followers

About ryukon1975

 • Rank
  Specjalista
 • Birthday 05/23/1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
 • Mój rekord
  Złowiłem dużo ryb. Było wśród nich sporo spełniających normy medalowe. Zaczynałem w czasach kiedy nad wodą nie było aparatów fotograficznych, telefonów a nawet internetu. Jestem testerem i autorem, współpracuje z firmą Dragon.

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, spławik, sport

Recent Profile Visitors

802 profile views
 1. ryukon1975

  Plecionka vs okonie

  Zwykły marker nie osłabia plecionki. Aktualnie mam ten że zdjecia.
 2. ryukon1975

  Plecionka vs okonie

  DRAGON Team Dragon/Momoi Fluo 0,06mm Używam tej z linku. Kolor dobieram do swoich potrzeb. Z rybami się nim nie chcę dzielić. Dlatego ostatie 100-150 cm przed przynęta maluję zawsze czarnym markerem. Ma to duże znaczenie przy niektórych gatunkach tzw. wzrokowcach. Klen, bolen, okoń. Można też tak postępować przy innych gatunkach.
 3. ryukon1975

  Co to za ryba kleń czy jaź ?

  Nie da się tego nauczyć teoretycznie. Tylko praktyka. Trzeba lat by spotkać większość gatunków w praktyce. Mam tu na myśli tylko nasze ryby słodkowodne.
 4. Aleksandrze ja to widzę tak. Kij w danych technicznych nie ma masy ryby jaką wyholuje. Kij ma ciężar wyrzutowy czyli masę przynęty którą ma wyrzucić i poprowadzić. Dobieram go więc do używanych przynęt. Wielkość/gatunek ryb jakie łowię wynika z tych przynęt. Oczywiście zdarzają się tzw. przyłowy ale to już inny temat. Na kij o cw 10 g i żyłkę 0.16 mm też zdarzyło mi się wycholowac szczupaka 3 kg gdy polowalem na klenie.
 5. Aleksandrze selektywnosc zaczyna się dużo wyżej. Przynęty 15-25 cm i kije 90 g. Czym jest 40 g na rzece? To przynęta 10-12,5 cm na główce 12-15 g. Zaś ta gramatura nie pozwoli ciągle na opuszczenie przynęty w głębszym nurtowym miejscu. Na przynęty do 12,5 cm biorą niewymiarowe szczupaki. Nie wyobrażam sobie łowienia szczupaka na kij o cw np. do 20 g. Dlatego że nie używam przynęt mniejszych jak 10 cm na główce 10 g a to w sumie daje już 20-22 g. Kij oprócz prowadzenia przynęty musi ciągle zachować zapas mocy na walkę z nurtem. Dlatego używam ostatnio Black Rock 10-30 g który spokojnie radzi sobie z przynętami 20-35g. Łowienie tego gatunku na przynety 4-6 cm to kompletna pomyłka pomimo że nie wykluczają one brań w stu procentach. Nie należy zapominać o jego charakterze podczas gdy żeruje potrafi porwać się na ofiarę która czasem nawet przyniesie mu śmierć z powodu swoich rozmiarów.
 6. Wedzisko o ćw nie służy do łowienia okazów. Tylko np. łowienia cięższy i przynętami w trudnej wodzie. Kołowrotek do takiego kija i prowadzenia cięższych przynęt musi być mocny. Dlatego ja szukalbym w konstrukcjach z duraluminium. Dwie podałem wyżej, jest ich więcej.
 7. ryukon1975

  Zanęta

  Niestety ale trudno się czegokolwiek nauczyć gdy nie umie się zadać pytania. Zaś żeby go zadać potrzebne są jakieś podstawy wiedzy w temacie na który się pisze.
 8. ryukon1975

  Zanęta

 9. ryukon1975

  Zanęta

  Zanęta dziś znaczy bardzo wiele. Dobra potrafi cuda, szczególnie na komercji i podobnych łowiskach. Jeśli jednak nie odpiszesz wody, warunków takich jak pora roku, nie napiszesz jakie gatunki będziesz lowil to nic nie wiem. Nic też nie da że opiszę jak necic klenie i jazie na rzece gdy Ty będziesz lowil krasie i liny w stawie.
 10. ryukon1975

  Zanęta

  Pytanie tak ogólne że nie sposób na nie odpowiedzieć.
 11. ryukon1975

  Co to za ryba kleń czy jaź ?

  Klen.
 12. Rozumiem Aleksandrze ale w tej sytuacji tym bardziej kupił kij pod wybraną masę przynęt. W żadnym wypadku nie kupiłbym wklejki a są takie w Twoich propozycjach. Shimano Sensitive to jak dla mnie typowa okoniowka. Na średniej wielkości rzece przy średniej masie przynęt niestety nie poradzi sobie podczas łowienia szczupakow. Ogolnie okoniowka do 15 g lub kij na szczupaka od 18-45/40 g. Nie widzę tu możliwości kompromisu.
 13. Ja bym zaś wybrał. Kij pod szczupaka i większe przynęty lub pod okonia i lżejsze. Polsrodki nie są dobre. Na lekkie przynęty kij będzie topórny zaś średniej gumy 10 cm na główce 10 g w nurcie też nie obsłuży. Taki kij do niczego.
 14. Mocny kołowrotek odpowiedni do wedziska. Duraluminiowa obudowa, niskie przełożenie.
 15. Nie wiem dlatego że nie mierzylem. Grubość plecionki jak na zdjęciu 0,14 mm.
×