Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

60

About ryukon1975

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 05/23/1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  złowiłem dużo ryb spełniających normy medalowe, nie wiem ile, zaczynałem w czasie gdy nad wodą nie było aparatów foto, kamer, komórek a nawet internetu :)

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, sport

Recent Profile Visitors

149 profile views
 1. ryukon1975

  Hodowla

  Teoretycznie można to zrobić. W praktyce ogromne koszty raczej to wykluczają. Więc jeśli chcesz się pobawić to idź do sklepu z zabawkami i tam coś wybierz.
 2. Jest niemożliwe aby przy rozmiarze nr 10 uzyskać 25 kg wytrzymałości. Wybór nie jest łatwy. Sam straciłem kilka dużych ryb nim znalazłem agrafki z krętlikami naprawdę mocne. Takie które się nie rozpinają i nie rozginają bez powodu. Obejrzyj zdjęcia pod linkami niżej, naprawdę warto. Już przy zapinaniu na te agrafki przynęty poznaje się ich moc. Dragon 50-70-108 Dragon spin Lock
 3. ryukon1975

  Jaką polecacie żyłkę do feedera?

  Żyłek do gruntówek mamy bez liku. Wszelakie średnice i wszystkie kolory tęczy. Osobiście sugeruję się przy ich wyborze wymaganą średnicą i kolorem. Lubię żyłki w barwach neutralnych najlepiej ciemne czyli czarne lub brązowe. Niżej link do żyłki czarnej, średnicę wybierz według uznania.. Bardzo dobra, oprócz feedera łowiłem nią na spinning bolenie. Sprawdzała się bez zarzutu. ŻYŁKA TEAM DRAGON ULTRA 0,20mm/150m 31-05-520
 4. ryukon1975

  Problem feeder mikado

  Napisałem krótko i po naszemu. Jest dobrze i nic nie poprawiaj. Nic nie ma dojść do końca. Taki typ łączenia a nie inny. Jeśli spróbujesz dopchnąć do końca uszkodzisz wędkę.
 5. ryukon1975

  Problem feeder mikado

  Wędzisko jest prawidłowo złożone. Nic nie "naprawiaj" bo zepsujesz. Tak ma być.
 6. Łowisz karpie duże czy takie typowo komercyjne? Na jakich odległościach łowisz. Feederów jest mnóstwo,krótkie długie o większym i mniejszym ciężarze wyrzutowym. Trudno coś polecać nie wiedząc nic na temat ryb i warunków łowienia.
 7. ryukon1975

  Jaki spinning wybrać?

  Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na Twoje pytanie. Chcesz pogodzić w jednym zestawie ryby od kilograma do kilkudziesięciu kilogramów. Ja bym najpierw wybrał co jest moim głównym celem. W moim przypadku byłyby to zapewne ryby większe dlatego wybrałbym mocny kij i odpowiednio mocny do niego kołowrotek.Sprzęt który proponujesz jest może i dobry ale na ryby do 5-7 kg. Jednak na większe ryby szukałbym kija o większym cw i większego oraz mocniejszego kołowrotka.
 8. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Dolnik jest stanowczo za długi. Trzymając kij w tym miejscu co na zdjęciu ręka będzie boleć po godzinie łowienia. I nie od zarzucania ale od wyciągania jej w przeróżnych wygibasach żeby zakończenie tegoż dolnika nie wchodziło w konflikt z wędkarzem. Pół biedy na jakimś czystym terenie ale jeszcze dojdą jakieś krzewy czy gałęzie drzew które trzeba będzie ominąć wędziskiem i przynętą podczas zarzutu to klęska. Jeśli przy tak długim dolniku nie da się tego kija wyważyć to nie wiem co ktoś chciał osiągnąć dopuszczając to jakby nie patrzeć drogie dziwo do produkcji. Dodam jeszcze że przy tych dodanych trzydziestu pięciu gramach dociążenia cała idea niesamowicie lekkiej wędki poległa jeszcze przed wyjściem nad wodę.
 9. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Mogę być nabity nawet w beczkę. Jednak jeśli nie chwyciłbym tego kija w tym właśnie miejscu to nie widzę na jego zdjęciach żadnego innego wygodnego miejsca do tego by go trzymać.
 10. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Inny uchwyt kołowrotka ale sens jego działania ten sam. Chodzi o to by w czasie prowadzenia przynęty jakaś część dłoni spoczywała na blanku i przez to znacznie lepiej wędkarz czuł co się dzieje z przynętą. Każdy kontakt z dnem, kamieniem czy rybą jest mocniejszy dlatego że nie tłumi go korek czy pianka.
 11. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Skoro zastosowano taki uchwyt kołowrotka to rzeczą oczywistą jest że aby go wykorzystać trzeba w tym miejscu trzymać kij. Inaczej całe odsłanianie blanku nie ma sensu. Tak samo trzymam kij na zdjęciu bo tu też blank jest odsłonięty. Niestety ale coś tu jest nie tak ale nie wypowiem się w imieniu producenta co to takiego.
 12. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Dokładnie dziwne że nie można go przy tak długim dolniku wyważyć. Sam fakt takiego długiego dolnika "41 cm" przy takim kiju też jest dziwny. Nawet mi pomimo że nie jestem najmniejszy będzie on wychodził daleko za łokieć. Na samą myśl już mnie brzuch boli.:)
 13. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Kij jest lekki 130 g, kołowrotek stosunkowo ciężki i powinien go bez problemu wyważyć. Jedyna niewiadoma jeszcze to długość dolnika ale wizualnie wydaje się długi co tym bardziej powinno wpłynąć na poprawne wyważenie a tu tego nie ma. Niektórzy producenci podają długość dolnika w tym przypadku jej nie znalazłem. Kij o cw 28 powinien mieć dolnik dość krótki. Nie operujemy tu ciężkim wędziskiem czy takimi też przynętami więc jest zbędne wyważanie go dolnikiem w tym kierunku. Długi dolnik mają kije o dużym cw. Dlatego przy tym kiju dolnik nie powinien moim zdaniem w żadnym wypadku wystawać poza łokieć i podczas zarzucania przynęty obijać wątrobę czy inne części ciała, haczyć o pasy i kamizelki. Waży się niewątpliwie masą a nie rozmiarem kołowrotka dlatego w wcześniejszej wypowiedzi ze zdjęciem podałem rozmiar kołowrotka jak i jego masę. I tu jest zagadka jak mój spinning o tym samym cw 28 g waży kołowrotek o masie 292 g pomimo że masa kija to 178 g a tu nie może Penn wyważyć kija o cw 130 g? Niżej zdjęcie długości dolnika w moim kiju o cw 28 g, przy takim chwycie jak podczas łowienia.
 14. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Niżej masz kij 2,75 m cw 10-28 g masa 178 g. Masa kołowrotka 292 g rozmiar 3000. I cudów nie ma inaczej nie będzie. Jest dobrze a zmiana kołowrotka na cięższy nic dobrego nie wniesie. Zdjęcie kiepskie wyszło ale myślę ze wszystko widać.
 15. ryukon1975

  Jak powinna być wyważona wędka?

  Pisząc o środku "uchwytu" myślę że trzymasz kij w miejscu uchwytu kołowrotka. Dążysz więc do niemożliwego. W tym miejscu nie wyważysz kija jak myślę że oczekujesz. Najlepiej zrób zdjęcie wtedy wszystko będzie jasne.
×