Jump to content

ryukon1975

Zespół AS
 • Content count

  616
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

926

4 Followers

About ryukon1975

 • Rank
  Profesjonalista
 • Birthday 05/23/1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
  Wędkarstwo spławikowe
  Wędkarstwo gruntowe
 • Mój rekord
  Złowiłem dużo ryb. Było wśród nich sporo spełniających normy medalowe. Zaczynałem w czasach kiedy nad wodą nie było aparatów fotograficznych, telefonów a nawet internetu.

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, spławik, sport

Recent Profile Visitors

1721 profile views
 1. ryukon1975

  Zestaw wędek

  Kij match to 3,6 -4,5 m długości cw 15 -25 g. Kij do spinningu tak do 2,7 m cw na początek 30 g. Nie wchodzę w szczegóły jak akcja czy praca bo i tak niewiele z tego ogarniesz. Nie dać się zjeść komercji to dziś widzę bardzo trudne. Po prostu musisz podjąć decyzje i kupić te dwa kije a reszta wyjdzie z czasem i praktyką.
 2. ryukon1975

  Zestaw wędek

  Dwa kije z tej strony pod method feeder jakieś 400 zł. Dwa kołowrotki 400 zł. Kij match. W sumie prawie 1000 zł. Plus haczyki, ciężarki, spławiki, żyłki i pierdół w h.. wyjdzie z blisko 1500 zł. chyba że zaadoptujesz jakiś plecak i podobne rzeczy z tego co już masz to trochę zaoszczędzisz. Będziesz miał trzy kije i dwa kołowrotki tu będziesz musiał przekładać na ten który akurat używasz. Jeśli chcesz połowić i na rzece to kup kije 3,6 m co prawda nie mają na blanku napisu method feeder ale niczym się od tamtych nie różnią szczególnie w praktyce. Znam ludzi którzy na bajorach po 4 ha łowi feederami 3,9 m i cw 100 g + i dają radę jeśli tylko nie jest to sztywny kołek a prawdziwe węglowe wędzisko. I najważniejsze nie daj się zjeść komercji bo wyjdzie że potrzebujesz na początek 25 wędek.Pod metody pod gatunki wyjdzie z 120 więcej jak ryb w tym biednym w wody i ryby kraju. Ja zaczynałem od jednej.
 3. ryukon1975

  Zestaw wędek

  Tak czy inaczej musisz zawęzić swoje oczekiwania. Za 1 000 zł kupisz 3 zestawy którymi ogarniesz większość swoich potrzeb na początek. Mam tu na myśli dwa feedery do gruntówki na rzekę i komercje plus jakiś w miarę uniwersalny spinning na początek. Feederem na spławik można łowić ale jest to trochę ograniczone. Nada się na cięższe wersje typu przystawka na rzece a nawet na wody stojące z cięższymi zestawami. Jednak trzeba go traktować jako taki środek zastępczy. Trzeba wybrać kije o odpowiedniej akcji, długości i cw. Ja teraz nie mam czasu by ich szukać.
 4. ryukon1975

  Spiningowe 2020

  Dziś małe nieplanowane wyjście ze spinningiem. Jedno branie, jeden szczupak, jeden spad pod nogami. Po powrocie przed domem zastałem gościa który częstował się tym czego nie zjadł pies.
 5. Jeszcze jak ten pustak ma gruby portfel to zamiecione.
 6. Też się czasem zastanawiałem dlaczego nie ma kołowrotka - Ukleja? Dlaczego nie ma kołowrotka Płoć, czy choćby Karaś lub Szczupak? Tylko karp jakiś wyróżniony, jednak tylko do Wigilii potem wraca na swoje miejsce. Jednak jeśli chodzi o opisy to po prostu taki mamy klimat. Wystarczy przeczytać kilka opisów z katalogów sprzętu by mieć wędki na miarę roku 2500. Niesamowite, nieprawdopodobne, doskonałe, wspaniałe..... Po obiedzie raczej w taką lekturę lepiej nie wchodzić bo można stracić. Rozumiem że sprzęt wymaga opisu jednak wolę rzeczowy, dobry i praktyczny opis jak fantazje.
 7. Na alledrogo jest taki myk. Wpisuję kołowrotek z przednim hamulcem, później wybieram kwotę czyli w tym przypadku do 70 zł i? Wynik potrafi być zaskakujący, można wybierać przez cały dzień. Wszelkie marki jakie tylko dusza pragnie.
 8. ryukon1975

  Wedka do zywca

  Nada się na stawy komercyjne z czystymi brzegami i bez zaczepów. Jeśli chodzi o łowiska bardziej naturalne typu rzeki, jeziora osobiście szukałbym czegoś dłuższego. Operowanie zestawem żywcowym za pomocą kija o długości 3 m to jak bieg przez las z zamkniętymi oczami. Uda się ale tylko do czasu.
 9. ryukon1975

  Ścieki w wiśle

  Nieoczyszczone brzegi miały jakikolwiek sens przed regulacją rzek. Teraz gdy większość z nich przypomina kanały czy rynny można na ich brzegach nawet banany sadzić i nic to nie zmieni. Oczywiście "wielcy i medialni wędkarze" powtarzają to ciągle tylko nie myślą o tym co mówią. Temat jest o wiele bardziej skomplikowany a przywrócenie stanu wód do tego co było chyba już niemożliwe.
 10. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Dziś rano na tyle na ile pozwoliła pogoda. Zaczęło się od odwrotnego (czyli najmniejszego) rekordu kraju w kleniu, skończyło na ucieczce przed deszczem.
 11. ryukon1975

  Spławikowe 2020

  Wczoraj krótkie popołudniowe wyjście po małej przerwie. Stan wody lekko podniesiony i lekko trącona. Jakieś brania były ale bez szału. Dziś wszyscy padnięci. Jednak na dzień dzisiejszy też jest plan łowienia, w końcu sobota i niedziela.
 12. ryukon1975

  Przynęty na szczupłego.

  Według mnie nie ma to większego znaczenia. Łowiłem szczupaki na blachy, woblery i gumy. Przynętę dobieram raczej do danej wody jak pod ten gatunek. Jeśli łowię na zarośniętym bajorze trudno łowić czepliwą blachą czy woblerem. Dlatego założę gumę z główka antyzaczepową. Szczupak nie jest królem myślenia i jeśli żeruje instynkt drapieżcy go zgubi. Oczywiście można dyskutować że w dniu kiedy żeruje na 20% szansa na rybę rośnie gdy użyje blachy bo 75 % szczupaków w tym zbiorniku złowiono na blachy. Jednak 80 % z tych 75 % złowiono w dni pochmurne a dziś jak na złość świeci słońce. Jednak to już jest wkraczanie w krainę fantazji. Jeśli chodzi o poszczególne rodzaje przynęt to braku reakcji doszukiwałbym się w złym zbrojeniu np. nieodpowiednia masa główki jigowej lub złym prowadzeniu danej przynęty. Każdą przynętą łowi się trochę inaczej. Nawet dwa woblery pływający i tonący to już duża różnica.
 13. ryukon1975

  Ścieki w wiśle

  Jeszcze dużo tematów dało by się tu podpiąć. Wszystkie łączyłyby podstawowe cechy. Polskie, niesprawne, zepsute. Dziwne że kraj który w swojej historii był potęgą Europy dziś stać tylko na jedno. Żebrać w PE o dotacje na wszystko co się da. Ja też chyba złożę wniosek o dotację na zakup nowej wędki. W sumie jak już będę pisał to może od razu po dwie-trzy?
 14. ryukon1975

  Ścieki w wiśle

  Nic nie zrobiliśmy PT 91 tylko modernizacja T-72. Zmieniona optyka i w miarę możliwości opancerzenie na reaktywne. Nie mam ochoty szukać właściwej pisowni ale PT to Polski Tank . Czyli po Rosyjsku Tank= czołg. U nich jest prosto T= Tank/czołg i dalej 34, 55, 72 czyli rok konstrukcji. Do teraz czyli najnowszego 2014 Armata.T-14.
 15. ryukon1975

  Ścieki w wiśle

  Wiem bo miałem okazję ładować z tzw. "bomboskładów" amunicje na ćwiczenia poligonowe. Polska nie ma nic. Te starocie na których się ćwiczy na poligonach już od dziesięcioleci nie są dopuszczone do walki. Amunicja której jest w bród sprzed pół wieku w naszych magazynach znaczy tyle dla współczesnego czołgu czwartej czy piątej generacji co worek kamieni. Polski rząd zaś kupił Puławskiego który miał być zatopiony czy dobre w miarę czołgi Leopard w roku 2012 na których modernizację i remont nie stać nas do dziś bo Watyka.... Miałem okazję to poznać bo w wojsku byłem trochę dłużej jak rok czy nawet dwa. Polska się chwali tylko liczbami np. 1050 czołgów z czego 800 to zabytki które nam zostawił ZSRR oparte na konstrukcji T-72 i starsze. Powinienem dodać dla niewtajemniczonych liczba tak jak tu 72 to u Rosjan znaczy rok powstania wzoru. I niestety jeśli chodzi o wspomnianą wyżej podstawową broń strzelecką to kbk AK 47 pozostanie długo podstawą. Dlatego że nie ma na jego miejsce nic lepszego a zapasy amunicji chyba jeszcze w miarę dobre. Tylko że większośc tzw. żołnierzy nawet nie potrafi odczytać co to znaczy kbk Ak 47 o szczegółach i rozwinięciach tego skrótu nie wspominając. Praktyka? Ciemna noc.
×