Jump to content

ryukon1975

Forumowicz
 • Content count

  189
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

286

2 Followers

About ryukon1975

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe
 • Mój rekord
  złowiłem dużo ryb spełniających normy medalowe, nie wiem ile, zaczynałem w czasie gdy nad wodą nie było aparatów foto, kamer, komórek a nawet internetu :)

Informacje o profilu

 • Imię
  Krzysztof
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Żołynia
 • Zainteresowania
  spinning, feeder, sport

Recent Profile Visitors

405 profile views
 1. Jeśli chodzi o mach-ówkę to traktuję ją jako uniwersalny kij do łowienia ze spławikiem. Ogólnie daje radę w każdych warunkach jeśli tylko odpowiednio dobierze się długość i ciężar wyrzutowy. Kołowrotek będzie dobry do dalszych rzutów jeśli tylko nie użyjesz zbyt grubej żyłki. Ta 0,18 którą zaproponowałem da radę ale do łowienia przy brzegu gdzie nie są wymagane dalekie rzuty możesz użyć trochę grubszej 0,20-0,22 mm. Spławiki musisz wybrać metodą prób i błędów i znaleźć te które będą odpowiadały warunkom w danych miejscówkach Brzany to łowię je głównie na feeder. Przynęty podstawowe to rosówki, żółty ser, groch czasem kukurydza, czerwone lub białe robaki. Dużych brzan na Wisłoku trzeba szukać poniżej zapory w Rzeszowie na odcinku który ma połączenie z Sanem. Wyżej jest trudniej o ryby dlatego że nie mogą one migrować z dolnego odcinka z tej prostej przyczyny że odcina im drogę zapora a przepławka jak większość u nas to porażka którą chyba tylko ptaki pokonują.
 2. Bolonka odpada w przedbiegu. Bolonki są to długie kije do łowienia na większych dystansach. Na Wisłoku takim kijem można opanować całą szerokość rzeki a nie łowienie przy brzegu o jakim piszesz. Do łowienia w sposób jaki opisałeś używam wędziska match z linku. Swobodnie poradzisz sobie z łowieniem na mniejszych dystansach a długość nie będzie przeszkadzała przy operowaniu pomiędzy krzakami. Ciężar wyrzutowy spokojnie wystarczy. Żyłka główna jak na tą porę 0,18 mm będzie bardzo dobra. Kołowrotek w miarę tani, dobry i trwały. Dodam że mieszkam dwa rzuty kamieniem od Wisłoka tylko trochę niżej. Wisłok to woda na której łowię najczęściej.
 3. ryukon1975

  Czy kij Prologic c1a nadaje się na amury ok. 15 kg

  Jest to typowa karpiówka więc się nada. Skoro nastawiasz się na duże ryby to dobrze gdyby ten kij był odpowiednio mocy. Jednak nie podałeś podstawowych danych czyli długości i krzywej ugięcia która jest zapewne podana na blanku w lbs.
 4. ryukon1975

  mandacik

  Ryba używana na przynętę ma pochodzić z łowiska. Tłumaczy się to między innymi takimi rzeczami jak przenoszenie chorób i podobne. W szczegóły nie wnikam dlatego że to i tak martwy przepis. Każdy wie że jak przyjadę przykładowo w listopadzie na miętusy czy klenie na trupka to przynętę mam ze sobą a nie łowię. Pomimo że aktualnie jest to nawet możliwe nie tak jak kilkanaście lat wstecz gdy było zimno i a złowienie małych rybek było o tej porze roku nie lada wyzwaniem. Nieznajomość przepisów kosztuje. Nikt kto je zna nie przyznałby się że ma rybę z innego łowiska na haku. Zaznaczę z innego łowiska bo sam fakt że miała chwilowe wakacje w lodówce nie jest jeszcze podstawą do wypisania mandatu. Więc jeśli nie przyznałeś jednoznacznie że ryba nie jest z tego danego łowiska to mandat jest bezpodstawny i tak to wygląda z tego zapisu na mandacie.
 5. Jeśli chodzi o kije to popatrz tu. Zwróć uwagę na różnicę cen. Te kije jeszcze niedawno kosztowały 400 zł i więcej. Dziś widzę tam model 3,9 m cw 25 g za 189,99 zł. Więc cena jest dobra a kije to już wysoka półka.
 6. Zawsze możesz zapytać jak coś znajdziesz. Pierwsze pytanie było dość ogólne. Trudno zgadywać niektóre rzeczy. Pisząc przykładowo o cenie sprzętu dobrze jest ja w przybliżeniu określić. Rozrzut cen wędzisk jest dziś ogromny a to co dla kogoś jest tanio dla drugiej osoby może być pułapem nie do przeskoczenia.
 7. Jeśli to nie ma być klucha to tylko włókno węglowe.Aktualnie jak co roku są wyprzedaże wędzisk i kij który kosztował kilka miesięcy temu można znaleźć w cenie poniżej 200 zł. Niestety nie znam osobiście takiego o cw 10-40 g. Trochę dużo jak na kij match jak dla mnie. Jeśli chodzi o kołowrotek to tylko z przednim hamulcem. Piszesz że ogólnie nie chcesz przepłacać więc szukałbym coś z kołowrotków Ryobi. Już te w niższej cenie są dobrej jakości.
 8. ryukon1975

  Niebezpieczny precedens, ewentualnie.

  Ja też bez tego tematu mogę żyć.
 9. ryukon1975

  Niebezpieczny precedens, ewentualnie.

  Dziecko dziś w grach na komputerze zabija dziennie tysiące. Niech się uczy życia realnego bo w przyszłości może być rzeźnikiem albo żołnierzem i się dowie jak wygląda życie.
 10. ryukon1975

  Co nowego kupiliście?

  Wow. Zdarzają się błędy. Ktoś kto adresował paczki oprócz mojej zaadresował drugą właśnie z trzydziestoma kołowrotkami do mnie. Musiałem zrobić kilka fotek na pamiątkę. Szybko się to nie powtórzy.
 11. ryukon1975

  Niebezpieczny precedens, ewentualnie.

  Ja bym tego Aleksandrze nie nazwał strachem tylko instynktem. Każde stworzenie żywe nawet mucha którą chcemy walnąć na ścianie chce zachować życie. Różnie jest na przykład z tolerancją na ból. Ryba ma ją z tego co widziałem prze długie lata bardzo dużą. I o ile ktoś kto chodzi brzegiem rzeki rybę wypłoszy to np. wbity w pysk hak wcale. Sprawdziłem to na przykładzie brzany którą złowiłem. Pierwsze branie o dwudziestej. Ryba zrywa zestaw. Drugie około dwudziestej drugiej. Ryba ma w pysku dwa haki i kompletne przypony i oba są to moje bez wątpienia z tego dnia. Nie przeszkodziło jej wcale to że tam na dnie w ciemności wbiłem jej hak. Hol prawdopodobnie by ją wystraszył ale holu nie było dlatego że z powodu źle zawiązanego węzła natychmiast zerwał się przypon.
 12. ryukon1975

  Niebezpieczny precedens, ewentualnie.

  Prawa prawami ale faktów nikt nie zmieni. Oczywiście rozumiem w pełni kogoś kto broni np. bitego psa. Jednak jak widzę całującego rybę czy usilnie wpierających mi że mam rybę wypuścić lub nie ściąć drzewa to mi odruchowo palec wskazujący do czoła się zbliża. Ziemia ludzi żywiła, ubierała i chroniła od zawsze. Nic tego nie zmieni korzystaliśmy tylko z jej zasobów i korzystamy. Jest nas ludzi dużo musimy o nią dbać i gospodarzyć jej zasobami tak by nam i jej niczego nie brakło. Warto obejrzeć.
 13. ryukon1975

  Co nowego kupiliście?

  Tak dla smaku z zeszłego tygodnia byłem właścicielem trzydziestu kołowrotków Daiwa. Niestety w sklepie szybko ogarnęli że wysłali do mnie za dużo paczek.
 14. ryukon1975

  Co nowego kupiliście?

  Wczoraj w wędkarskim u mnie była zniżka tzw czarny.. trwa tydzień. Więc coś nabyłem.
 15. ryukon1975

  Pierwszy UL

  Życzę więc udanych łowów. Żeby były udane musisz pamiętać o kilku podstawowych sprawach. Wędzisko UL nie służy do tego by łowić małe ryby tylko małymi przynętami. Z powodzeniem można takim kijkiem holować ryby 2-3 kg a nawet większe jeśli warunki pozwalają. Więc bez problemu można takim wędziskiem złowić medalowego klenia czy okonia. Oczywiście ryby typu szczupak i inne osiągające naprawdę duże rozmiary traktujemy jako przyłów a nie wybrany cel. Niestety wielu początkujących wędkarzy idzie w złym kierunku. Zakładają z góry że delikatniejszy kij to tylko małe rybki. Potem rodzą się pytania w stylu " Jaki kij wybrać by dobrze pracował pod okoniami 15-20 cm"?. Nie tędy droga by świadomie nastawiać się na małe czy wręcz niewymiarowe ryby.
×