Skocz do zawartości

wind

Administrator
 • Zawartość

  4124
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez wind

 1. Spiningowo lepiej Wam szło w 2017 niż spławikowcom i grunciarzom razem wziętym. Oby w tym roku było równie obficie.
 2. Zaczynamy do nowa, wszak lodu ani widu ...
 3. wind

  wędkarstwo spławikowe 2018 Spławikowe 2018

  Dawno nie byłem na Tudze. W piątek postanowiłem to zmienić i namówiłem Pawła na wypad do Żelichowa na całkiem nową miejscówkę. Ryby brały słabo, głównie drobna płotka, największe miało około 20cm. Kusiliśmy również drapieżniki żywczykami, u Pawła ani trącenia, moja przynętę "coś" obrało z łusek. Za to pakując się już do auta zauważyliśmy jednego marudera.
 4. Grunt to ... grunt, oby jak najlepiej w nowym Wam się łowiło.
 5. Bracia i ... siostro . Temat trafił w odpowiedniejsze miejsce, mam nadzieję, ze ktoś od nas zajrzy na tą imprezę. Swoją drogą łowisko zaprawdę zacne, wynik poniżej 10tyś pkt jest raczej sensacją, w powyżej 15 tyś codziennością. A i pani Patrycja całkiem zręcznie posługuje się wędziskiem, cokolwiek byście nie mieli za myśli, starzy satyrzy Droga Patrycjo, wybacz kolegom, dawno nie zaglądała do nas nie dość, ze piękna kobieta to jeszcze świetna wędkarka. A tu lud dziki ..
 6. wind

  Pomoże ktoś zidentyfikować ten kołowrotek?

  Temat wyczyszczony. Wątki botaniczne proszę sobie uskuteczniać w odpowiednich działach.
 7. wind

  Opłata Motława, odcinek "Troci".

  Na stronie Troci wszystko jest.
 8. wind

  Zestawy

  Generalna zasada przy zakupie zestawów jest taka, że zestawów się nie kupuje.
 9. Kolejną podróż zacząłem we Francji Niestety, wielu wspomnień nie będę posiadał po tej degustacji. Smak mocno goryczkowy szybko znikał. Raczej się już nie spotkamy. Potem powróciłem na swoje, Pomorze Co prawda warzone w Zduńskiej Woli czyli bardziej w centrum niż na północy ale wyraźny chmielowy smak i piękny bursztynowy kolor sprawia, ze warto po nie sięgnąć. A miał być prezent dla kolegi, regionalny browarek z północy dla kumpla z centralnej Polski .
 10. wind

  wędkarstwo spławikowe 2018 Spławikowe 2018

  Świętowanie rozpocząłem już w sobotę nad Nogatem w Kępkach. To bardzo ciekawe jesienne łowisko. Rybki brały dobrze, mnóstwo brań, niestety sam drobiazg. Największy okaz dnia Dziś z rana wyskoczyłem na krótka zasiadkę na kanał Sledziowy. Niestety, dość mocno wiało ale rybkom to nie przeszkadzało. Znów brał drobiazg, największy leszczyk miał około 30cm.
 11. W tym temacie dzielimy się swoimi opiniami o sklepach ze sprzętem wędkarskim, turystycznym etc. Bierzemy na tapetę głownie sklepy internetowe, ale i te stacjonarne o ile mieliśmy z nimi do czynienia. Wszelkie opinie są tylko i wyłącznie opiniami ich autorów, i tylko wspomnieni autorzy ponoszą odpowiedzialność za ich treść. Apeluję jednocześnie o wyważone i sprawiedliwe posty.
 12. wind

  wędkarstwo spławikowe 2018 Spławikowe 2018

  Bat 7-8m zestaw 2-3g zależnie od warunków na łowisku.
 13. Wraz z sąsiadem kontynuujemy nasze piwne wyprawy. Wczorajszego wieczoru byliśmy na Łotwie, oraz w Mołdawii a podróż skończyliśmy w Pradze , ale o tym już było. Z dwóch powyższych jeszcze raz sięgnąłbym po mołdawskie, miało wyraźny chmielowy smak, łotewskie czuć było nieco wodą.
 14. wind

  wędkarstwo spławikowe 2018 Spławikowe 2018

  Dziś dla odmiany wybrałem się na Śledziowy. Co prawda plany były bardziej ambitne i miałem zamiar wybrać się za Wisłę, ale samemu mi się nie chciało . Nad wodą jestem przed 7.00 i po półgodzinnych przygotowaniach zaczynam wędkowanie. Łowiłem głównie płotki, Trafiło się też kilka leszczyków i krapików. Największa płotka miała 25cm. Po 10.00 zrobiła się kompletna cisza w wodzie, posiedziałem jeszcze do 11.00 i zwinąłem do domu.
 15. wind

  Połów elektryczny?

  Przykro mi, ale to forum wędkarskie, nie rybackie więc nie zajmujemy się metodami przemysłowego pozyskiwania mięsa. Temat zamykam.
 16. witojta, zbliża się nieuchronnie chwila przedłużenia umowy z operatorem komórkowy bądź przeniesienie się do innego . To jeszcze przemyslę, ale potrzebuje szczerych opinii o dostępnych dziś telefonach. Od jakiegoś czasu zastanawiam się na aparatem Sony z serii Xperia ale dziś doradca w jednym z salonów zasiał wątpliwość. W grze do tej pory były: wspomniane Sony, Nokia (używam od lat nigdy się nie zawiodłem, ale chciałbym spróbować czegoś innego) i Samsung. Oczywiście modele dostępne dla zwykłego zjadacza chleba czyli w rozsądnych pieniądzach. Dziś do grupy faworytów dołaczają LG i HTC, chociaż te marki nie budzą mojego zaufania a są polecane. Przejrzę opinie w necie ale zwykle podchodzę do nich dość sceptycznie. Dlartego prosiłbym Was o opinie a Waszych telefonach, tych, których używacie na codzień. Parametry, które mnie interesują to: przyzwoity aparat foto, możliwość korzystania z poczty e-mail, wytrzymała bateria.
 17. wind

  Wycena kołowrotków

  Środkowy to kołowrotek z ruchomą szpulą, drugi to multiplikator. A teraz pomóż wujku .
 18. wind

  wędkarstwo spławikowe 2018 Spławikowe 2018

  Wczoraj znów trafiłem nad Piaskowy. Tym razem większą grupą, z Pawłem i ... Pawłem . Pogoda niestety nie dopisała, mocno wiało a później zaczęło padać. Jako pierwsza zameldowała się całkiem pokaźna płotka, jak się okazało największa rybka tego dnia. Właściwie tylko ja łowiłem, starszy Paweł po dwóch godzinach bez ryby przeniósł się na Błotnik, młodszy musiał zostać ze mną , miał okazję popatrzeć, jak się ryby łowi . Brały głównie nieduże płotki, pojawiło się też kilka krąpi.
 19. wind

  Spining podpowiedź ??

  Doradzam pisanie w języku polskim, zgodnie z regulaminem.
 20. wind

  Egzamin na kartę wędkarską.

  Zgadzam się w 100%, po co wozić ze sobą makulaturę, skoro w epoce internetu mobilnego i mini komputerów w każdej kieszeni każda informacja jest na wyciągnięcie ręki. Sam niedawno korzystałem z takiego rozwiązania gdy wraz z kolegami łowiliśmy certy i zastanawialiśmy się, czy czasem nie łamiemy RAPR. Kilka minut i nasze wątpliwości zostały rozwiązane. Konkretnie z Gdyni. Koło nr 47 umożliwiało zdanie egzaminu przez sieć, niestety ZO wymógł na zarządzie zaprzestanie tego "procederu". Zresztą, wzorcowy zestaw pytań do egzaminu na KW wisi na stronie mojego okręgu. Sam mam mieszane uczucia co do celowości egzaminu, z jednej strony jest to świetny środek wychowawczy wobec najmłodszych, bo ci podchodzą do tego bardzo poważnie. Wiem, co piszę, kilku moich podopiecznych z drużyn harcerskich zdawało egzamin w moim byłym kole. Z drugiej strony po co wkładać sobie do głowy zasady, które "za Wisłą" sporo się różnią od tych, które obowiązują na moich wodach?
 21. wind

  Kawały o Wędkarzach i nie tylko.

  Seks jest jak szachy: 1. Musisz ćwiczyć, aby stać się lepszym. 2. Musisz reagować na każdy ruch partnera. 3. Gra z samym sobą nie jest aż tak interesująca. Oficer Armii Czerwonej, bohater Związku Radzieckiego, leży w szpitalu podłączony do respiratora. Jego adiutant chodzi po sali. W pewnym momencie oficer zaczął machać rękami. Potem wziął kartkę i napisał kilka słów. Adiutant Wołodia, człowiek niepiśmienny, schował kartkę z szacunkiem. Chwilę potem oficer zmarł. Na stypie poświęconej śmierci bohatera Wołodia wyjął kartkę, aby odczytać ostatnią wolę zmarłego. Ktoś z otoczenia czyta: "Wołodia, ty debilu, zejdź z tego przewodu!" Co jest zabawniejsze od zrzucenia wroga na dno wąwozu? - Stanie na dole i łapanie go na widły. Mąż szuka w domu aktu ślubu, w końcu wkurzony pyta żony: - Gdzie jest ten wyrok dożywocia?! - Nie wiem, ale wiem, gdzie jest twój talon na seks i trzy posiłki dziennie Wiejska dyskoteka. Stoi samotnie dziewczyna - nikt z nią nie tańczy. Nagle podbiega do niej jakiś chłopak i zaczynają tańczyć. Ona: - Powiedz mi, czy jesteś stąd? - Tak. - Dlaczego cię wcześniej nie widziałam? - Siedziałem... 15 lat. - Tak? Za co? - Zabiłem swoją żonę siekierą! Ona poprawia włosy, obciąga sukienkę i mówi z figlarnym uśmiechem: - Więc mówisz mi, nie jesteś żonaty...? - Kochanie, gdzie byłeś? - Biegałem. - A czemu koszulka sucha, a spodenki mokre? - Nie dobiegłem. Poranna odprawa w Ministerstwie Obrony Narodowej. - Melduję, panie ministrze, że w czasie ćwiczeń Wojsk Obrony Terytorialnej zginęły ortaliony żołnierzy - zameldował głównodowodzący. - O Boże! - wykrzyknął minister i skrył twarz w dłoniach. Milczał dłuższą chwilę, wreszcie ukazał oblicze o czole pooranym troską, spojrzał na dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej i zapytał: - Ile to jest ortalion? Cena benzyny to ponad 5 zł za litr. Cena marchwi to mniej niż 1 zł za kilogram. Czas osiodłać konie. - Cześć, wnusiu! Jak tam twoja wagina? - Babciu, tyle razy ci mówiłam... Mój chłopak to nie wagina, tylko weganin! Płonie hala magazynowa w Radomiu. Specjaliści od wyjaśniania przyczyn pożarów mają nie lada zagadkę. Pytanie brzmi: - Skąd się wzięła hala magazynowa w Radomiu?!
 22. wind

  Egzamin na kartę wędkarską.

  Rozumiem, że byłeś we wszystkich kołach w całym kraju, również w moim kole.
 23. W tym przypadku wyjątkowo się z @Ozetem zgodzę. Ja również całkiem inaczej odczytałem uwagę @Wartburga.
 24. Niestety, wreszcie "pękło" ostatnie piwko przywiezione z wycieczki do Francji. Tym razem ... zielone . Drugie niestety to smutne zaskoczenie, piwo słodkie, właściwie nie piwo tylko napój o lekkim, ledwie wyczuwalnym posmaku piwa. Dość, że butelkę 0,75 ledwie, ledwie zmęczyłem. A trzecie niestety to dzisiejsza wizyta w hipermarkecie i ogromne rozczarowanie, nie ma piw francuskich . Trudno, córka wybiera się za miesiąc na krótki wypad do Pont-En-Royans, mam nadzieję, ze będzie pamiętała o starym ojcu ....
×