Jump to content

wind

Administrator
 • Content count

  4351
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by wind

 1. wind

  Spławikowe 2020

  Wspólna pracą i zaangażowaniem 20 stron relacji z wypraw na dwadzieścia lat tego wieku
 2. wind

  Spławikowe 2020

  W końcu dałem się namówić i przeprowadziliśmy dziś z Pawłem próbę generalną rozpoczęcia sezonu spławikowego. Troche drobnicy połowiliśmy, ale bez szału, w końcu silny wiatr nas przegonił. Sezon otworzyłem na Nogacie, dokładnie w tym samym miejscu gdzie zamykałem ubiegłoroczny w Sylwestra.
 3. wind

  Początkujący wędkarz samouk

  Sorry, ale nie jesteś wędkarzem. Od tego powinieneś zacząć. Znajdź w internecie najbliższe sobie koło PZW i tam zdasz egzamin.
 4. Otrzymałeś odpowiedź jakości adekwatnej do zadanego pytania. Temat przywracam.
 5. Eee tam, po prostu kolega nie widział w życiu nic większego niż 5 cm ... Temat przenoszę do innego działu. Może ... humor?
 6. Cóż, nasze forum tym się różni od innych, że możemy się różnić w osądach i poglądach z całym szacunkiem dla drugiego człowieka.
 7. wind

  Dzikie łowiska

  Temat podzieliłem, kwestie własności omawiamy w tym wątku. Wracając do pytania autora, proponuję mapę satelitarną, wybrać miejsce i wtedy rozpytać. Najważniejsze to dowiedzieć się, kto jest uprawnionym do rybactwa, aby nie kłusować, a potem pozostaje zwiad osobisty. W ten sposób możesz znaleźć sobie miejscówki na całe lata wędkowania .
 8. Moi drodzy, wątek zrobił się bardzo ciekawy ale mocno zboczył z głównego toru, zawartego w pytaniu autora. Z ciekawością przeczytałem artykuł zalinkowany przez @Ozet -a, ale gdy omawiamy twórczość "autorytetu w społeczności antyszczepionkowców" a do tego pojawia się nazwisko niejakiego pana Michalkiewicza, to dla mnie zaczyna to być czymś z pogranicza fantasy i "dzieł" dwudziestolecia międzywojennego u naszych zachodnich sąsiadów. Co do jakości wody w Gdańsku rzeczywiście jest ona jedna z najlepszych w kraju, sam piję ją prosto z kranu i filtruję jedynie przed gotowaniem. Na ulicach, w urzędach, szkoła i przedszkolach pijemy wodę wprost z wodociągów.
 9. Fajne, ale dałbym większe koła.
 10. wind

  Wędka turystyczna

  Cóż, miałbym pewne propozycje ale to nie to forum .
 11. wind

  Wędka turystyczna

  Szkoda, ze nie napisałeś, jaką metodą chcesz łowić. Jedyne co mi przychodzi do głowy to jakiś travel, najlepiej jak zajrzysz do Decathlona.
 12. Bat 6 m, mała szpulka żyłki, parę spławików, trochę ołowiu i kilka paczek haków na przyponach.
 13. wind

  Przepis na kulki proteinowe

  Z tego co pamiętam, to na forum jest przynajmniej kilkanaście przepisów na kulki proteinowe.
 14. Proponuję zacząć od zdobycia karty wędkarskiej .
 15. wind

  Spławikowe 2020

  Za tydzień, o ile pogoda pozwoli, polecę na Nogat, to bankowa miejscówka o tej porze roku.
 16. wind

  Co to jest spławik

  Dzięki @Wartburg za linka, "jestę fanę"
 17. Obawiam się, ze nie zrozumiesz.
 18. witam, Ponieważ przyklejony w dziale PZW RAPR obowiązuje na wodach związkowych czasem macie problem z interpretacją przepisów obowiązujących na innych łowiskach. O ile są to łowiska komercyjne to pół biedy, zwykle właściciel ustanawia własne reguły, a szczególnie leniwy poprostu wprowadza zapisy RAPR PZW. Jednak niewielu zna zapisy najważniejszego dla nas wędkarzy aktu prawnego, czyli ustawy o rybołówstwie śródlądowym. Oto kilka z jej zapisów: Podstawowe przepisy: Zakazy. Sprzęt pływający. PSR i SSR. Kary.
 19. wind

  Koła wędkarskie

  Jeżeli masz legitymację członkowską to jesteś lub byłeś członkiem koła, które je wydało. Na pierwszej stronie jest pieczątka z nazwą, numerem i adresem koła.
 20. wind

  Czy to wklejanka

  Nikt nie będzie nam w obcych językach nakazywał, jak mamy nazywać swoje szczytówki, puste czy pełne, nawet jeśli okaże się, że to tylko ... zwis męski ... czasem bardziej lub mniej ozdobny
 21. wind

  Morskie 2020

  W tym roku dorszy nie połowimy, ale może coś innego się trafi ...
 22. wind

  Zasiadka z namiotem

  Z własnego doświadczenia wiem, że leśni ostro piją , PSR i SSR ma wywalone o ile przestrzegasz RAPR, Policji to w ogóle nie interesuje. Myślę, ze warto sprawdzić miejsce gdzie chcesz jechać, dowiedzieć się jakie są warunki, o ile w ogóle biwakowanie jest dopuszczalne. W temacie, który zalinkowałem wcześniej kolega wrzucił odnośnik do strony leśnych, gdzie możesz sprawdzić miejsca legalnego biwakowania. Na terenach gminnych obowiązuję lokalne przepisy, które warto sprawdzić. Najprościej to wygląda na terenach prywatnych, idziesz do właściciela, i załatwiasz sprawę zgodnie z lokalnymi obyczajami.
 23. wind

  Zasiadka z namiotem

  Prawo jest nowe więc pewnie nie ma jeszcze przepisów wykonawczych. Myślę, że będą to sporadyczne sytuacje ale każda z nich zapewne będzie bardzo rozdmuchana przez media. Poza tym są inne sytuacje gdy możesz zostać wyproszony z miejscówki mimo łowienia "na legalu".
 24. wind

  Zasiadka z namiotem

  Myśliwi otrzymali prawo do usunięcia postronnych osób z obwodu łowieckiego na terenie którego odbywa się polowanie. Nie ma znaczenia ,czy to las, łąka, ugór czy jakiś inny teren. Nie ma znaczenie czy jest to teren nad wodą PZW, skarbu państwa, prywatne czy inne. Nawet jeśli jest to prywatny las myśliwi będą na prawie.
×