Jump to content

Kamień

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3

About Kamień

 • Rank
  Kandydat
 • Birthday 01/17/1988

Wędkarstwo

 • Lubię
  Wędkarstwo spinningowe

Informacje o profilu

 • Imię
  Jacek
 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kamień

  Szukam wędki + kołowrotek pod spomba

  Kołowrotek Okuma X-Spot spod n maker 80 - 300zł Wędka Sakana Carperus Spod 3,9m 5lb- 300-350zł
 2. Kamień

  Tani wedka na feeder i metode

  Osobiście mogę zaproponować i polecić wędkę mikado ultraviolet feeder 360/120. W internecie możesz sobie o niej poczytać (dużo opinii i informacji). Sam posiadam dwie sztuki i jak dotychczas nie mam z nimi problemów.
 3. Kamień

  Co to za ryba?

  To jest lin
 4. Kamień

  Zasiadka 24h

  Na swoich wodach do spomba używam mieszanki kukurydza+orzech tygrysi+ zmielone kulki proteinowe i wszystko zlewam dipami: morwa i pomarańcza ( na wodzie gdzie łowię, bardzo skuteczne na karpia i amura). Często też dobrze reagują na sfermentowane orzechy tygrysie lub kukurydzę (ryby też lubią alkohol ).
 5. Kamień

  Zarybianie stawu

  Moim zdaniem w pierwszej kolejności należało by zarybić białorybem typu płoć, leszcz, karaś, ukleja oraz okoniem. A po jakimś czasie drapieżnikiem typu szczupak, sandacz, co by przetrzebili troszkę chore rybki. Później możesz popróbować jeszcze zarybić linkiem.
 6. Kamień

  Zestaw feeder do 300zł - ocena

  Posiadam wersję Mikado Ultraviolet Heavy Feeder 360 do 120g i szczerze mówiąc kijek mnie zadowala. Łowiłem nim płotki na drgającą szczytówkę, ale karp 11 kg też mu nie straszny. W komplecie mamy kilka szczytówek w zależności od gramatury jaką będziemy łowić. Łowię głównie na zbiornikach zaporowych. Mam nadzieję, że trochę ułatwię wybór .
 7. Kamień

  Wybór wędki na sandacza.

  Mam 3 wędki. Jednego ul 2-10g typowa okoniówka, wędkę pod pstrągi ze strug oraz wędkę pod szczupaka c.w 15g-35g. Ogólnie z moich obserwacji zauważyłem, że czuję lepszy komfort przy wędkach lżejszych. Łowiąc tą szczupakówką czuję się, jakbym trzymał w rękach gałąź, dlatego obawiałem się cw. do 42g, żeby wędka nie była za sztywna. Łowię tylko z brzegu na zbiornikach zaporowych(niewielkich) i czasem na zalewach. Głębokość się waha od 1,5m do 3m. Główek cięższych niż 10g nie używałem. Więc myślę, że 20-20 pare gram w zupełności wystarczy.
 8. Witam kolegów po kiju. Łowiłem szczupaki, okonie i pstrągi z większym lub mniejszym skutkiem, a teraz przyszła pora na sandacza . Wiem, że temat wędek na sandacza jest tutaj szeroko powielany, lecz czytając poniektóre wpisy nie zadowoliło mnie to. Rozmyślam nad trzema wędkami: 1) WĘDKA ABY GARCIA VENDETTA 803ML 244CM 5-20G 3SEC 2) WĘDKA DRAGON MILLENIUM FL POWERJIG 21 2.45 M 5-21G 2SEC 3) DAM WĘDKA YAGI SPIN 2.40M / 12-42G - 2SEC ( o tej czytałem dużo dobrych opinii, ale obawiam się żeby nie była klockowata, bo jednak c.w do 42g). I teraz pytanie do Was. Czy ktoś z Was używał którejś z tych wędek i mógłby się wypowiedzieć lub może polecić jakąś inną wędkę. Starałbym się unikać wędek mniejszych niż 2.40m i większych niż 2.60m. Budżetowo chciałbym przeznaczyć 200-300 złotych. Za każdą odpowiedź i radę z góry ślicznie dziękuję .
×