Jump to content

m4ko

Forumowicz
 • Content count

  132
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

73

About m4ko

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 10/23/2006

Informacje o profilu

 • Imię
  Maksymilian
 • Lokalizacja
  Pszów (śląsk)

Recent Profile Visitors

694 profile views
 1. m4ko

  Kołowrotek do spinningu

  Ostatnio wygrałem kołowrotek DAM Quick 2 w rozmiarze 3000 i pięknie chodzi. Do 40 g wybrałbym mocniejszy model: DAM Quick 3 rozmiar jaki chcesz. Na sucho pracuje bardzo fajnie ale testy bojowe dopiero przejdzie :)
 2. m4ko

  Łowienie na żywca (karaś)

  Co łowisko to inne zasady na nim panujące i to jest zrozumiałe. Dostosowywane są one do warunków tam panujących. Czemu akurat żywiec? Może spróbuj się przestawić na spinning i będziesz miał więcej swobody i mniej dylematów. btw w okolicy są też inne łowiska na których nie obowiązują takie zasady.
 3. Długość może być trochę za mała, łowiąc z brzegu możesz mieć do czynienia z trzcinami poza które będziesz musiał wystawić wędkę. Może to być trudne a nawet niemożliwe. Pstrągów nie łowię jednak wydaje mi się że z tym cw. będziesz mógł obławiać rzekę tylko małymi przynętami, ale nie wiem. Niech wypowie się ktoś kto się na tym zna
 4. co twoim zdanie m znaczy trochę większe? Dla jednego "trochę większy" tzn. 15 kg a dla jednego 7
 5. Może coś więcej na ten temat? Na jakie karpie, w jakiej cenie itd.
 6. m4ko

  Staw komercyjny dla początkujących

  Na stawach komercyjnych raczej mniejszych ryb nie ma szans połowić, bo właściciele skupiają się raczej na karpiach, amurach, ewentualnie jesiotrach. Czasem wpuszczą małe ryby ale po to żeby szczupak miał co jeść. Poza tym nawet na komercji należy mieć kartę wędkarską.
 7. m4ko

  Łódka zanętowa

  Jak widzisz, nie ma żadnych odpowiedzi. Moim zdaniem jest to spowodowane tym, że większość z nas nie używa tak wymyślnych sprzętów. Po prostu nie jest to nam potrzebne. Spróbuj popytać na jakimś forum karpiarskim bo oni są obeznani w tym temacie, bo to głównie oni tych łódek używają.
 8. Okres ochronny nie jest dlatego że ktoś sobie tak wymyślił. Jest on w pełni uzasadniony tym, że w tym czasie ryby odbywają swoje tarło. Chodzi o to żeby im nie przeszkadzać, żeby inni w przyszłości mogli cieszyć się ich populacją. Możliwe że w niektórych zbiornikach ryby są już wytarte ale nie masz pewności. Jestem pewien że ty też byś nie chciał żeby ci przeszkadzano podczas...
 9. m4ko

  Łowienie przy brzegu na metode

  Łącznik do szybkiej wymiany przyponów nie jest ci potrzebny bo masz krętlik w koszyczku. Przydać ci się mogą haki z gumką, lub wkrętem. Jeżeli wybierzesz haki z gumką to potrzebny będzie taki przyrząd do jej rozciągania. Chociaż jeżeli masz zamiar łowić na kuku to nie ma takiej potrzeby.
 10. m4ko

  Łowienie przy brzegu na metode

  Ta sąsiadka to musi być jakaś nimfa wodna. Po co nęcić? Zobaczy faceta to sama z wody wyjdzie. Nawet wędki nie będziesz musiał zarzucać . A tak na serio to takie łowienie da radę.
 11. m4ko

  Kotwiczka czy haczyk?

  To taki haczyk tylko z większą liczbą grotów.
 12. m4ko

  Kotwiczka czy haczyk?

  Pytanie było o PZW.
 13. l Mam coś takiego na spinning. Spisuje się dobrze i do spławikówki powinno pasować. Wszystko w tej cenie będzie podobnej jakości więc na spokojnie możesz wybrać coś innego. Tu podałem przykład i moją sugestię, nie musisz się na niej wzorować. Myślę że warto poczekać jeszcze trochę, może jakiś bardziej doświadczony wędkarz pomoże. Ewentualnie możesz zawitać do wędkarskiego. Wędek teleskopowych może nie będą mieli ale kołowrotek na pewno jakiś się znajdzie.
 14. Ja kiedyś wraz z kuzynem łowiłem na coś takiego: https://www.ceneo.pl/64126792. Doskonała nie jest ale w twoim budżecie powinna dać radę. Zostanie nawet na jakieś akcesoria. Kiedyś pojechaliśmy na komercję ze spławikiem. Kuzynowi udało się wyciągnąć na tą wędkę jesiotra 1kg więc powinna dawać radę. Biedny jesiotr ,powiesił się. Podczas zarzucania musiała stworzyć się pętla i w nią wpłynął.
 15. Cześć. Wraz z początkiem sezonu planuję zacząć spinningować w rzece. Stąd moje pytanie: Na co zwracać uwagę łowiąc w rzece, gdzie szukać ryb. Drugie pytanie to: Jak zachowuje się woda w rzece w okolicy np. zatopionej gałęzi? Z góry dzięki. Dodam jeszcze że interesują mnie szczupaki, ewentualnie klenie, jazie, może jakiś boleń.
×