Jump to content

m4ko

Forumowicz
 • Content count

  174
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

112

About m4ko

 • Rank
  Zaawansowany
 • Birthday 10/23/2006

Informacje o profilu

 • Imię
  Maksymilian
 • Lokalizacja
  Pszów (śląsk)

Recent Profile Visitors

1004 profile views
 1. m4ko

  Czy to samodzielność

  Równie dobrze mógłbyś martwić się że złowiłeś rybę wędką jakiegoś producenta, a nie zrobioną własnoręcznie, ta sama zasada
 2. m4ko

  Czy to samodzielność

  To już kwestia własnego podejścia, tak naprawdę to równie dobrze mogłeś złowić karpia w tym miejscu co miałeś zarzucone wcześniej.
 3. Ty nam grozisz że nigdy nie dotkniesz wędki? Przecież to nie nasza sprawa, twoje życie twoje wybory, jednak dużo tracisz rezygnując z wędkowania. Dziwisz się że przyjęło się że jesteś trollem, a tak naprawdę to sam sobie zaprzeczasz w swoich wpisach. W jednym z tematów piszesz że polecasz (nazwa) kołowrotek bo służy ci dobrze od kilku lat, a później zakładasz drugi, w którym piszesz że od niedawna zacząłeś się interesować wędkarstwem. Uwierz, zdarzało się tutaj tyle trolli, że po kilku pierwszych wypowiedziach można stwierdzić z kim ma się do czynienia.
 4. m4ko

  Początki Wędkarstwa

  Pochodź po okolicznych łowiskach, podpatrz, popytaj miejscowych o techniki.
 5. m4ko

  Korepetycje rybackie

  BTW to jest forum wędkarskie a nie rybackie.
 6. Pytanie tylko, jakie jest jego nastawienie, upartemu nic nie doradzisz, ale jak jest otwarty na nowości to da radę
 7. Jak chcesz to osiągnąć? Będziesz musiał kręcić zupełnie w drugą stronę. Może być ciężko. Dodatkowo żyłka/plecionka będzie się dziwnie zachowywała. Na upartego da radę, pytanie tylko czemu psuć sobie przyjemność z łowienia? Nie da się wędki odesłać, zazwyczaj można zwrócić towar w przeciągu 7 dni, bez podania przyczyny
 8. m4ko

  Klips na kołowrotku method feeder pytania i obawy

  Wszystko zależy od wagi twojego zestawu i wytrzymałości żyłki, łowiąc zestawem wagi 20g nie powinno się nic stać, jednak po dłuższym łowieniu na jednej odległości pewne jest że kiedyś się urwie. Moim zdaniem lepiej poświęcić więcej czasu na trening punktowego zarzucania, jest to bardziej pewne rozwiązanie niż klips.
 9. m4ko

  Jezioro Łubowo

  Witam, jakiś czas temu pisałem z zapytaniem o jezioro Łubowo. Aktualnie jestem po pobycie nad nim i napiszę coś o warunkach i własnych przemyśleniach. To tak, nie będę pisał rzeczy takich o których każdy może przeczytać w internecie. Fala na jeziorze jest stosunkowo niska, nawet przy silniejszym wietrze, jest to spowodowane położeniem zbiornika, w porównaniu do okolic jest on bardzo nisko, w dolinie co osłania go przed wiatrem. Dodatkowo duży wpływ ma zarośnięty brzeg, gdzie stare, wysokie i gęste drzewa utrudniają przedostawanie się wiatrowi. Stanowiska wydzielone są poprzez pomosty, jeden pomost = jedno stanowisko. Niestety większa część pomostów jest w opłakanym stanie. Na nie które nie da się wejść a niektóre spokojnie mogą utrzymać 5 dorosłych osób. Co do ryb, według miejscowych jest dużo szczupaka, jednak mi nie udało się napotkać żadnego. Białoryb to głównie płocie, krąpie i ukleje. Bardzo dużą populację ma natomiast okoń. Dno jest bardzo zarośnięte, dopiero w okolicach 3 - 4 m głębokości zaczyna się trochę przerzedzać, jednak nie jest to problem bo większość pomostów sięga tak daleko że praktycznie nie ma problemu z zarzuceniem zestawu. Sam łowiłem głównie na odległościówkę, w okolicy 15-20 m. Udało mi się złowić parę ładnych wzdręg 20+ cm, płotki w granicach 17, oraz średniego leszcza, i oczywiście mnóstwo maleństw. Zważając na czas poświęcony na wędkowanie jestem zadowolony. Dodam jeszcze że większość miejscowych jest bardzo przyjazna, a sam właściciel, też wędkarz, poradził mi kiedy, gdzie i na co łowić, oraz udostępnił stanowisko które od dłuższego czasu nęcił. Niestety znaleźli się też tacy, co złowione ryby zabierali, nie mam nic przeciwko, ale sam fakt że zabijali i patroszyli ryby na pomostach jest straszny. Oczywiście po sobie nie posprzątali, bo odrobina kultury to jest grzech. Poza tym szczerze polecam, jeżeli ktoś planuje taki odpoczynek.
 10. Ok. dzięki, wolfram już na gorąco próbowałem naprostować ale nie wyszło, teraz ścisnąłem w imadle i zawiesiłem ciężarek na noc, zobaczymy co wyszło. Jakiej grubości FC używacie bo mam podejrzenie że mam nieco za cieńki?
 11. Witam, kupiłem przypony fluorocarbonowe, były one tak zapakowane, że są pokręcone, jeżeli są napięte to nie ma problemu, problem pojawia się po poluzowaniu żyłki. Jest jakiś sposób żeby je naprostować? To samo ma się do wolframu, czy skręcony da się jeszcze uratować?
 12. m4ko

  Stara muchowka klejonka "FLAMING"

  Coś się stało że taki temat przestał Cię interesować, jakaś zmiana poglądów. Tak nawiązując do twojego opisu pod profilem " Przeleżałem pod śniegiem 60 lat i nowoczesność do mnie nie przemawia" to takie pytanko, używasz dalej tych komputerów co zajmują całe mieszkanie? Jak tak to współczuję osobą z najbliższej okolicy bo chcąc sprawdzić forum to pozbawiasz ich prądu
 13. m4ko

  Zakup zezwolenia przez internet

  Łowić zamiar mam raczej na spinning ewentualnie na spławik więc może coś się uda złowić. Głównie chodzi o odpoczynek, a z moimi znajomymi na rybach to czasem ciężko, bo co chwilę coś plączą, to zestaw na drzewie, ale ma to swoje uroki
 14. m4ko

  Zakup zezwolenia przez internet

  Tak chodzi o to, ośrodek to "Przystań na Zagórzu" więc jestem pewien że to tutaj. Dzięki
 15. m4ko

  Zakup zezwolenia przez internet

  Jeszcze podepnę do tematu jedno pytanie, żeby nie tworzyć nowych. Zna ktoś Jezioro Łubowo, należy ono do Okręgu Gorzów. Możecie powiedzieć coś więcej na ten temat?
×