Jump to content

mirro

Forumowicz
 • Content count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

12

About mirro

 • Rank
  Użytkownik
 • Birthday 08/30/1983

Informacje o profilu

 • Imię
  Mirek
 • Lokalizacja
  Rzeszów

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. mirro

  To jest Jaź ?

  Nie chcę tworzyć nowego tematu więc piszę tu. Czy to Jaź? Na początku myślałem że Płoć, ale oko ma szaro żółte.
 2. mirro

  Przegrubione żyłki - czy to norma?

  Trochę to przykre. Tak się zastanawiam czy droższe żyłki no. Stroft też są tak przegrubione. Może sobie kupię kiedyś to podzielę się tą wiedzą. Póki co żyłki które stosuję (i je pomierzyłem) odpowiadają mi do mojego dotychczasowego łowienia. Jednak gdyby okazało się że droższe żyłki warte są swojej ceny to bym w nie zainwestował. Plecionki przyponowe mam, ale ich pomiar będzie dość kłopotliwy gdyż mogą się zniekształcać. Chętnie sprawdził bym też wytrzymałość tylko nie mam możliwości. Ale też mnie to ciekawi.
 3. Jak że w pracy na co dzień mam do czynienia z dokładnymi urządzeniami pomiarowymi postanowiłem zmierzyć żyłki, które akurat miałem pod ręką. Aby nie ujawniać publicznie producenta podam tylko wartości deklarowane przez niego i mój wynik pomiaru. I tak: 1. Żyłka 0,14 pomiar 0,172 2. Żyłka 0,18 pomiar 0,219 3. Żyłka 0,25 pomiar 0,282 Wszystkie żyłki jednego producenta. Czy to aby nie oszustwo?
 4. Dzięki za podesłane linki. Przeczytałem je oczywiście, ale wędkę już kupiłem dwa dni temu. Czekam aż przyjdzie. Zdecydowałem się na Robinsona Magnetic Jigger 2,4m 8-40g. Ale po wyciągnięciu wniosków z tych artykułów które podesłałeś mój wybór by się nie zmienił. Myślę że taką tanią wędką da się też połowić. Godzinę machania powinienem wytrzymać. Myślę że jest podobnej klasy co Arkadia o której było w jednym z artykułów, a przy tym niecco lżejsza choć trochę droższa. Wybrałem taką długość gdyż była tak po środku. Machałem Zafirą 2,7m i wydawała mi się za długa, a do łowienia z brzegu krótsza jak 2,4m to raczej nie bardzo się nadaje. Cw. też wybrałem takie, gdyż moim celem będą głównie szczupaki, klenie a w przypływie ambicji może też bolenie, zatem prowadzenie przynęt 15g będzie najczęstsze a jakiś tam zapas chciał bym też mieć. A moja przynętą najczęściej będą gumy. Mam też do tego kija całkiem sensowny kołowrotek (tak mi się wydaje). Jak mnie to wciągnie to ten kij komuś sprezentuje a kupię sobie lepszy
 5. Chciałbym kupić kij do spinningu, tylko nie za bardzo wiem co wybrać. Na pewno ma być niedrogi. Raczej do 70zł. Ma to być raczej kij rekreacyjny, a nie profesjonalny. Łowił będę w wodach stojących i wolno płynących z brzegu. Ryba jaką zamierzam się nastawić to oczywiście Szczupak, ale też Kleń jak i Boleń, a przy odrobinie szczęścia może też pojawić się Sandacz i Sum. Jednak Szczupak i Boleń to gatunki, które głównie mnie interesują. Myślałem, aby wędka była poręczna, aby miała długość 2,4m. C.W. myślę, że tak 5-25g. Przynęt jakich chciał bym użyć to głównie gumy, ale też z blachą bym próbował. Może też wobler w tym ciężarze. Znalazłem kilka takich propozycji. Co o tym co tu napisałem w ogóle myślicie? Jaxon Arcadia Spinning 2,4/5-25g Jaxon Zaffira Spin 2,40m / 5-25g Robinson Magnetic Jigger 2,40m 5-25g Robinson Power Flex Spin 2,40m 8-20g
 6. mirro

  Przystawka a Odległościówka

  Tak. Chciałem usunąć to pytanie, ale się nie dało
 7. mirro

  Przystawka a Odległościówka

  Takie mam jeszcze pytanie odnośnie przystawki. Jak wygląda branie na takim zestawie? Spławik wykłada się na wodę czy daje nura?
 8. Obiecałem, że coś napiszę na ten temat na wiosnę. Wiosna nastała, byłem już kilka razy nad wodą, feedera używam z entuzjazmem, ale jeszcze nie zdarzyło mi się założyć do niego spławika, więc nie mogę opisać swoich wrażeń. Wrażenie jednak mam zupełnie z innej beczki. Kiedy tak sobie łowię na koszyczek i zarzucam wędkę, to próbuję sobie wyobrazić jak wyglądał by rzuć choćby 6g zestawem ze spławikiem. Doszedłem do wniosku, że konstrukcja wędziska typu feeder po prostu się do tego nie nadaje (w sumie ameryki nie odkryłem, jednak dla kogoś, kto nigdy wcześniej nie miał w ręce feedera nie jest to takie oczywiste). Także też uważam, że to był jednak poroniony pomysł, Myślałem o możliwie uniwersalnym wędzisku, ale teraz wiem, że z pewnością nie jest nim feeder. A drugą wędkę na spławik już mam.
 9. mirro

  Przystawka a Odległościówka

  Nie wiem dla czego dyskusja zeszła na temat odległości rzutu Moją wędką (3,9m) rzucam na odległość max 15 metrów zestawem 5g. Zestawem 2g ciężko mi zarzucić dalej niż 7 - 8m. Sugeruję się długością wędki w ocenie odległości. Odległości które podałem osiągam przy bezwietrznej pogodzie i kiedy nic nie mam za plecami. Jednak i tak nie potrzebuję rzucać dalej, bo przy moim wzroku i tak bym nie widział spławika
 10. mirro

  Przystawka a Odległościówka

  Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. Zawsze myślałem że match i metoda odległościowa to to samo, a tu jednak nie do końca.
 11. mirro

  Przystawka a Odległościówka

  Mam nadzieję, że nie zostanę wyśmiany, ale z racji na obostrzenia praktykuję wędkarstwo czytając o metodach spławikowych. I tak zaczynam się zastanawiać nad różnicami między matchem a odległościówką. Ale nie chodzi mi różnice w budowie zestawu, bo te są jasne, ale raczej kiedy daną metodę zastosować. Odległościówka - jak sama nazwa wskazuje - służy do łowienia daleko (choć wiem że i na krótszych dystansach też można). Przystawka..... tak samo. Można nią łowić daleko i blisko. Po co zatem komplikować sobie życie tworzeniem trudnych zestawów matchowych, kiedy można sobie zrobić prostą, bezproblemową przystawkę, do której nie trzeba super sprzętu i akcesoriów i cieszyć się spokojnym łowieniem. Po co w takim razie odległościówka? Taka refleksja mnie dopadła i postanowiłem się nią podzielić z bardziej doświadczonymi kolegami po kiju.
 12. mirro

  Spływający spławik ;)

  Dziękuję za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy zamiast plecionki można stosować żyłkę na włos? Tzn. wiem, że mogę sobie zrobić co chcę, tylko czy ma to sens?
 13. mirro

  Spływający spławik ;)

  Mam jeszcze takie krótkie, szybkie pytanie może nie do końca związane z tematem, dla bardziej doświadczonych ode mnie pewnie błache, ale mnie nurtuje. Czy ma sens przystawka na stojącej wodzie z przynętą na włos i przyponem z plecionki?
 14. mirro

  Spływający spławik ;)

  No właśnie ten wycinek wiedzy o naturze, rybach i ich zwyczajach jest dla mnie póki co tajemnicą. Ale Twój post mi już wiele powiedział. Może lepiej było by się wybrać na stojącą wodę, a z rzeką (jako, że czytałem iż znacznie bardziej wymagająca) poczekać na cieplejsze, wiosenne dni. Nawet jeśli nic nie złowię, to samo posiedzenie nad wodą w sprzyjających okolicznościach przyrody jest fajny.
 15. mirro

  Spływający spławik ;)

  Docio - dziękuję za szczegółową odpowiedź. Podszkolę się trochę i jak jutro będzie ładnie, to spróbuję zastosować te rady w praktyce
×