Jump to content

yukisan

Użytkownik
 • Content count

  9
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About yukisan

 • Rank
  Kandydat

Informacje o profilu

 • Imię
  Marek
 • Lokalizacja
  Świebodzin
 1. yukisan

  Zagwozdka

  Wygląda na to, że sytuacja powoli zmierza do normy. Ryby zaczęły brać na kukurydzę, a pozostałe przynęty nie są dla nich atrakcyjne. Dziwi mnie to, że pszenica i białe robaki nie są akceptowane, ale nie martwi. Drugi plus - biorą z gruntu. Jest dobrze, a mam nadzieję, że będzie lepiej. Ciekawostka: kolega karpiarz stwierdził, że u niego na jeziorze ryby stoją na 3 metrach niespecjalnie zbliżając się do dna.
 2. yukisan

  Zagwozdka

  Nie wierzysz mi. Nie dziwię się, ale tak już tam jest. W zakresie głębokości 1-5 metrów nie ma - powtarzam - brak roślinności. Poszukam jakiegoś zdjęcia, choć podwodnego nie zrobię. Wciąż opisuję tylko brzeg, z którego łowię (na odcinku ok 2 km). Na przeciwnym brzegu jest wszystko zgodnie z prawidłami biologii.
 3. yukisan

  Zagwozdka

  Dzięki ponownie za ciekawe spostrzeżenia. Na brzegu, z którego łowię nie ma litoralu. Serio. Dno jest twarde, piękny piaseczek. Występuje 5 metrowy pas trzcin, a za nimi tylko piach, żadnych roślin. Jak w Sopocie. Nie mam żadnych zaczepów, nie wyciągam zielska na haku. Przeciwny brzeg jest płytszy, ma szeroki pas trzcin i litoralu, ale jest diabelnie niedostępny przez bagna. Jest to duże, głębokie jezioro przepływowe. Temperatura wody jest niższa o 3-4 stopnie od innych jezior w okolicy. Wiem, bo wiosną zawsze mam termometr na łowisku.
 4. yukisan

  Zagwozdka

  O! To rozumiem i się zgadzam, ale chyba tam nie dorzucę . Rozmawiałem z kolegą, który na innym jeziorze ma podobne zagwozdki. Póki co jako przyczynę wskazuje tarło leszcza i lina. No nic, będziem łowić - obserwować. Dzięki za celne i rozsądne wskazówki.
 5. yukisan

  Zagwozdka

  Karkołomne zadanie . Chcę się upewnić czy dobrze zrozumiałem: twierdzisz, że na płaskim biorą, a na minimalnym spadku już nie?
 6. yukisan

  Zagwozdka

  ... ale to ja je uczyłem . Na pszenicę też szału nie ma.
 7. yukisan

  Zagwozdka

  To jest bardzo cenna wskazówka. Spróbuję zweryfikować aktywność ryb zwracając na nią uwagę. A drugie zagadnienie - brak brań na kuku? Ktoś ma pomysł?
 8. yukisan

  Zagwozdka

  Tak jestem pewien, że jest twardo i bez zielska. Przy koszyczku mam długi przypon, przy metodzie króciutki. Efekty są takie same. Nic mi nie da szczytówka skoro nie ma brań. Wyciągam na haku nienaruszoną przynętę.
 9. yukisan

  Zagwozdka

  Witajcie czcigodni. Jest zagwozdka do rozkminienia i mam nadzieję, że kilka rozsądnych głosów pomoże mi ją rozwikłać. Duże jezioro, czysta woda, grunt twardy piaszczysty, południowy brzeg, głębokość 4 m z małym spadkiem do 5 na 25 metrach od brzegu. Czas łowienia: brzask. Ze względu na pogodę nie udało mi się przetestować wieczora. Ponad tydzień sypałem kuku/pszenica/konopia co drugi dzień. W ten weekend sprawdzałem co w trawie (wodzie) piszczy. Sobota: bat 7m + gruntówka ze spławikiem. Na kuku (zwykłe i słodkie) zero brań. Na kanapkę pszenica/biały coś tam się wieszało, ale bez entuzjazmu. Na 2-3 białe - pogrom! Branie przy prawie każdym rzucie. Od małej płoteczki na początku do 25 cm pod koniec łowienia + leszczyki po 35-40 cm. Większość na bata - przypon wleczony 5 cm po dnie (taki mam nurt w tym jeziorze ;-)), gruntówka stacjonarna sporadycznie. Pomacałem spławikiem na 25 metrów - od razu były brania całkiem przystojnych płoci. Wniosek: jutro feeder. Niedziela: 2 feederki (metoda + koszyk) na 25 metrów. Kuku - lipa. Kanapka kuku+biały. Lipa. Pszenica+biały. Lipa. 2-3 białe - 3 płoteczki. Zwijam metodę, macam batem - efekty jak wczoraj: co rzut to branie. Na koszyczek do końca łowienia 1 branie na kuku - płoteczka lekko większa od niego. Podsumowując: moje pytanie brzmi - co powinienem zrobić żeby na feeder z 25 metrów mieć efekty na grubą przynętę? Jak dostaję zachodni wiatr i falę w twarz - spławiki tracą sens. Muszę mieć alternatywę.
×