Jump to content

uklejs

Użytkownik+
 • Content count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About uklejs

 • Rank
  Kandydat
 • Birthday 01/11/1996

Informacje o profilu

 • Imię
  Michał
 • Lokalizacja
  Lublin
 1. Dobra. Teraz to już raczej wszystko wiem. Solidnie wytłumaczone, poczytam wszystko jeszcze raz na spokojnie i jutro będę szukał gdzie jest okręg w Lublinie. Dziękuje ponownie za wszystkie wypociny dla mojego tematu. Pozdrawiam, Uklejs.
 2. Dobra, teraz już rozumiem. Będzie trzeba poszukać, który okręg jest mi najlepiej sprzyjający i tam podbić na rok. Orientowałem się dzisiaj również co do opłat na połów z łódki. Z tego co zrozumiałem, nie ma żadnych dodatkowych kosztów w całości zapłaty składek na dany okręg. Czy dobrze myślę? tzn. bardziej zależy mi na wypożyczeniu łodzi na jeziorze pzw + ciekawi mnie czy są do tego jakieś dodatkowe koszta. Zakup łódki i jej rejestracja to póki co marzenia.
 3. A czy to 10zł dopłacenia za dany okręg jest całoroczne czy wykupuje się to na dni? No i jeżeli jest możliwość dokupienia kilku dni na dany okręg przez aplikacje to jest również możliwość zrobienia tego na cały rok na dany okręg? p.s. patrzyłem na tę aplikację (to chyba chodzi o telefon??) i niestety nie mam takich aplikacji. Możliwe, że to przez system iOS?
 4. Ostatnio planowałem pojechać na starorzecze Wisły (rzeka - miejscówka obok Wyspy Wisła), z tego co wyczytałem w internecie to należy ona do PZW w Radomiu. Ja aktualnie zamieszkuje w Lublinie ale adres zameldowania to Krosno (woj. podkarpackie - w którym to od zawsze płaciłem składki). Teraz mam problem, którego dalej do końca nie rozumiem - pojadę do Krosna w ten weekend, opłacę członkostwo PZW w Krośnie, potem wrócę do mieszkania w Lublinie ale za parę dni planuję jechać właśnie na Wyspę Wisła na połowy. Czy opłacając składki u siebie (w Krośnie) będę mógł również łowić na wodzie okręgu Radom + oczywiście częściej w Lublinie, czy muszę to jakoś dostosować pod każdy okręg PZW, w którym chcę łowić, bo w Krośnie i jego okręgu łowić mogę naprawdę sporadycznie. To pytanie motywuję tym, że załóżmy za 2 tygodnie będę prawdopodobnie przez weekend na wspomnianej wcześniej Wyspie Wisła, planuje zabrać ze sobą sprzęt i łowić przez większość mojego pobytu. JEDNAK, jeżeli okaże się, że np. nie będzie sprzyjała pogoda, będę chory albo wystąpią jeszcze inne utrudnienia związane z wędkowaniem to jak jest z licencją? Czy ja muszę tam pojechać wcześniej, wykupić składki i mieć nadzieje, że powędkuje, czy jak to wygląda? Będę tam jednorazowo i prawdopodobnie w najbliższym czasie w ogóle mnie tam już nie będzie, tylko praca rzuci mnie akurat do okręgu pzw w Szczecinie i znowu będę miał ten sam problem? To samo się tyczy problemu w przypadku gdy dana woda NIE należy do PZW a przykładowo będę tam sobota-niedziela co skutkuje tym, że na pewno w tym okresie nie będę w stanie załatwić żadnych formalności. Czasami nawet nie idzie się dowiedzieć do kogo akurat taka woda należy. Jak to jest?
 5. Szybkie i konkretne odpowiedzi na moje pytania. Szczerze mówiąc spodziewałem się jakiejś krytyki co do mojej niewiedzy a tu miłe zaskoczenie. Co do konfiskaty samochodu to aż się rozbudziłem po dotarciu tej informacji do mojej głowy. No cóż, nie pozostaje mi nic innego jak uaktualnić moje uprawnienia i to jak najszybciej, bo pogoda mimo opóźnienia zaczyna sprzyjać wyjazdom i przesiadywaniu nad wodą Dziękuje wszystkim za wyjaśnienia i życzę połamania oraz samych udanych wyjazdów. Pozdrawiam, Uklejs.
 6. Cześć, Kiedy miałem dużo mniej lat niż teraz (coś ok 13-14) wyrobiłem sobie kartę wędkarską, legitymację członkostwa PZW, w której jest kilka podbić rok po roku oraz jakieś zezwolenia na wody nizinne oraz drugie zezwolenie na wody górskie. Ostatnio wróciła mi zajawka i dosyć konkretnie zacząłem się interesować wędkarstwem. Mam kilka pytań co do legalnego połowu w różnych miejscach, przedtem szukałem oczywiście takich informacji po internecie, niestety dalej tego nie rozumiem tak jakbym chciał. Mianowicie, (biorąc również pod uwagę aktualne wydarzenia na świecie) jednym z moich pytań jest to co i jak teraz muszę zrobić aby legalnie łowić. Mam kartę, mam książeczkę i w niej sporo miejsca na kolejne pieczątki. Co do egzaminu - szczerze nie pamiętam czy ja go zdawałem, możliwe, że tak ( jeśli nie, czy zdawalność takiego egzaminu przebiega teraz online, czy jest to odbywane stacjonarnie w jakimś punkcie PZW?) Nie posiadam żadnych zniżek (mam 25 lat), jakie czekają na mnie wszelkie koszty i gdzie i w jaki sposób mogę je zrealizować? Czy opłata i podbicie członkostwa musi odbyć się "na miejscu" czy istnieje również sposób załatwienia tego przez internet? Dodatkowe pytanie, które od dłuższego czasu chodzi mi po głowie to to jaki mandat, albo raczej za jaki czyn dostanę go od władzy w przypadku przyłapania mnie podczas łowienia (oczywiście naturalnymi, legalnymi sposobami typu spinning (czasem spławik))? Czy władza może zabrać mój sprzęt? Jeśli tak to w jakim przypadku oraz czy na dany okres czy po prostu na zawsze i cześć? Oczywiście chcę jak najbardziej legalnie łowić i to jak najszybciej, to tylko pytania, które często trafiają do mnie i szczerze mnie to ciekawi. Jeżeli trafiłem z moim wątkiem na złe miejsce w forum to wybaczcie, jestem nowy. Pozdrawiam, Uklejs.
×