Jump to content

Jaką wędka odległościową kupić?


ostry4td
 Share

Recommended Posts

Witajcie, przeglądałem już sporo tematów i waham się pomiędzy wyborem zarówno długości wędki jak i samej wędki. Obecnie łowie teleskopem 420cm jaxona, nie jestem z niego zadowolony, jest toporny, ciężko sie nim rzuca i trzyma. Chce kupić jakąś odległościówkę 3-częsciową. Łowiłem troche teleskopem 390cm i był 100x wygodniejszy od tego 420 który mam obecnie, i zastanawiam się czy z odległościówką też będzie tak samo. Łowie głównie na jeziorach z pomostu, czasami też na niedużej rzece, głównie płocie i leszcze. W sklepie internetowym znalazłem kilka ofert, chce przeznaczyć na tą wedke ~150zł. Oto co znalazłem:

Mikado Tachibana Match 3,90/4,20

Cormoran Distance Match

Mikado Essential Match

Jezeli uważacie że w tej cenie można kupić coś zupełnie innego  niż ja znalazłem chętnie wysłucham waszych propozycji.

Edited by wind
edycja liknków
Link to comment
Share on other sites

Teleskop ze względu na swoją średnicę, stawia znacznie większy opór przy rzucie, niż 3-składowa matchówka. Jeżeli piszesz że źle się go trzyma, to wyobrażam sobie jak męczące musi być łowienie tym teleskopem. Ale do rzeczy. Z tych trzech wędzisk które wymieniłeś,wybrałbym Tachibanę 420. Jeżeli tylko opis tej wędki odpowiada rzeczywistości, przy jej niewielkiej wadze i bardzo przystępnej cenie brał bym ją w ciemno.

Link to comment
Share on other sites

Też najbardziej się na nią nastawiałem, a jak z długością? Tą 390 łowiło mi się znacznie wygodniej, ale to pewnie dlatego że miała większą długość transportową przez co była cieńsza, więc jak będę miał cienką 420-stke, nie będzie tak niewygodna jak ten teleskop.

Link to comment
Share on other sites

Przy deklarowanej wadze 230g (niechby 250)powinieneś mieć duży komfort i przyjemność z łowienia. Samo holowanie ryby i praca wędki pod obciążeniem to istna poezja. O ile oczywiście nie będzie miała jakichś wad fabrycznych. Ale to znów nie tak często się zdarza.

Link to comment
Share on other sites

Dostałem już wędke MIKADO TACHIBANA 420, na pierwszy rzut oka dobrze wykonana bez żadnych wad, w ręku trzyma się wygodnie i rzeczywiście jest bardzo lekka. Jak tylko zrobi się cieplej pojade wypróbować ją nad wode i wtedy bede mógł napisać coś więcej :) jak na razie polecam

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...