Jump to content

Kołowrotek do spiningu - co wybrac?

Recommended Posts

Witam zamierzam kupic kołowrotek pod spinning głownie pod szczupaka ,spinning beastmaster shimano 14-40g mam kilka swoich typów shimano aerno 3000SFA,  penn battle 3000. i daiwa LEXA 3000.Co polecacie może ma ktos jakies swoje doswiadcznie z tymi kołowrotkami

Edited by wind
edycja tytułu tematu.

Mam battla i mogę go z czystym sumieniem polecić. Wielkość proponuję 4000 do takiego spinningu. Z daiwy mam model Theory i też bardzo mi przypadł do gustu, leciutki z aksamitną pracą.

Mam battla i mogę go z czystym sumieniem polecić. Wielkość proponuję 4000 do takiego spinningu. Z daiwy mam model Theory i też bardzo mi przypadł do gustu, leciutki z aksamitną pracą.

4000? Nie za duży kaliber? łowie gumami góra 18cm no i małymi slaiderami 25-30g

Penn battle ma dziwną numerację, pewnie z racji tego że to kołowrotki full metal więc są cięzkie. 4000 odpowiada rozmiarowo 3000 z konkurencyjnych firm.

• 3 weeks later...

Tracer,wybierz coś z tych kołowrotków.Myślę że się zmieścisz w deklarowanej kwocie.

1.Dragon Viper DH 830i FD

2.Mitchel Avocet Bronze 3 2000FD

3.Spro Hardliner LCS 340 FD

4.York Patriot 3000 FD

5.Mikado Nemesis 3006 FD

Posiadam Spro Red Arc (10300) i powiem, że w tej cenie lepszego nie ma.

Dokładny hamulec, korpus z aluminium, cena z wysyłką 329 zł, zapasowa szpula

Red Arc jest klonem Ryobi Zauber, ale według mnie przewyższa pierwowzór.

Edited by maksz100

Woldi, może masz rację. O kołowrotki do 130zł (taką kwotę wymienił Tracer), pytałem kolegę ze sklepu wędkarskiego i w/w określił jako przyzwoite.

Guest woldi

pytałem kolegę ze sklepu wędkarskiego i w/w określił jako przyzwoite.

Też przez ,,podpowiedź,, :angry:  sprzedawcy kupiłem 2szt. i rozleciały się migiem. Totalny szajs!

Również pragnę przyłączyć się do tematu :) I mam takie pytanie, czy ktoś z korzystał z TD Fishmaker II, lub Ultima, rozmyślam między tymi 2, lub Abu Orra SX, szczególnie ciekaw jestem opinii na temat w/w Abu, ponieważ kołowrotek w wielu sklepach internetowych został oznaczony mianem TOP. 

• 6 months later...

Od trzech lat używam Ryobi Zauber 4000 niezawodny z dobrym 5 kg hamulcem. Dobra cena do jakości można go kupić już od 275 pln.bez zapasowej szpuli .i to jest jeden mankament bo szpula kosztuje 60 pln.Używalem go w Hiszpani na Ebro na sandacza i na granicznym Bugu katując go na szczupakach i zaczepach.Używam do niego wiosną  ciemnozieloną  plecinkę Daiwa Turnament 8x brait 0,16 mm a jesienią 0,20 mm .można już ją kupić za 95 pln 135 m jest naprawdę super mocna i okragła nie niszczy przelotek.jest gładka.Do tego kij Shimano Beast Master BX Spinning 270 MH 14-40 g teraz czekam na kij na blanku Tayachy 2,7 cw do 35 g o niesamowitych osiagach rzutowych i zapasie mocy.i mam problem co do kołowrotka czy też używać Ryobi Zauber 4000 , lub kupić  D.A.M. KOŁOWROTEK QUICK FD 3000 ale to już inna półka cenowa.

Z uszanowaniem Sławek www.sumowapasja.pl

Edited by tabor