Jump to content

Ile biszkoptu w zanęcie?


marian
 Share

Recommended Posts

Guest ŁYSY0312

W dobrej zanęcie jest już biszkopt i nie ma sensu go dodawać. Jesli chodzi o "ulepszanie" mieszanek z niższej półki to nie więcej jak do 10% na rzekę i do 20% na wody stojące.

Link to comment
Share on other sites

Biszkopt dodaję wyłącznie do zanęt na zawody,i nie ma dla mnie znaczenia czy jest to rzeka czy jezioro. Decydujące znaczenie ma to,jaki gatunek ryb dominuje w łowisku i na co się nastawiam. Do zanęt płociowych dodaję 10% biszkoptu lub mielonych herbatników, na leszcza 20 czasem nawet 30%,biszkoptu lub pół na pół z mielonym piernikiem. W łowieniu indywidualnym tych składników nie stosuję wcale (czasem cukier puder).Moje zanęty są kaloryczne, wysokobiałkowe, bo o ile na zawodach muszę zwabić i wyłowić wszystko co się rusza, to w łowieniu indywidualnym, chodzi mi o nieco inny kaliber ryb.

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedzi. a w takich gotowych kupnych zanętach w sklepach to ile powinno być takich dodatków, jak właśnie słodkie dodatki cukiernicze, wafle czy tym podobne? słyszałem, że w najtańszych zanętach producenci dodają poniżej 10% dodatków cukierniczych.

Link to comment
Share on other sites

Guest ŁYSY0312

Skład tańszych zanęt jest całkowitą niewiadomą i bez przetestowania nad wodą tzn połowienia na samą zanętę i na zanętę z dodatkiem biszkoptu nie dowiesz się czy dodatek cukierniczy jest potrzebny.

Kolejna sprawa - nie do wszystkich zanęt opłaca się dosypywać słodkich dodatków, i nie na wszystkich akwenach. Słodko lubi np. leszcz a np płotka już nie tak bardzo...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...