Jump to content

Feeder/picker do 160zł na wody stojące

kaczi
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów!Planuje zakup feedera bądź pickera. Fundusz jakim dysponuje to około 160zł na wędzisko, bądź +-300zł na kołowrotek i wędeczkę.Wcześniej łowiłem na Mikado trython feeder 360 cw 100, niestety wędka jest zniszczona. Łowię głównie na Zalewie Zemborzyckim oraz jeziorach, gdzie dominuje leszcz <1.5kg, płoć. W moim odczuciu, wcześniejsza wędka była za sztywna, a jako, że sezon trzeba rozpocząć, chcę kupić nowe wędzisko. Posiadam kołowrotek SPRO Passion 7000 szpula 730. Nie wiem czy nadaje się on do łowienia z proponowanymi przez Was wędkami, także proszę o opinie i propozycje co do innych kołowrotków (SPRO mam wrzucone do spinningu).Sezon wcześniej łowiłem wędeczką Mikado na fileta. Sposób bardzo mi się spodobał, także chciałbym, żeby poza łowieniem na nowej wędeczce na kuku czy białęgo, możnaby było czasami zamontować fileta na jakąś większą rybkę ( niekoniecznie na suma 60kg, ale na sandacza czy szczupca 5kg już tak).Bardzo proszę Was o propozycję wędziska i kołowrotku oraz opinie :)Myślę o Konger Arcus Picker 300/40g , jednak nie wiem czy wędeczka nie będzie za delikatna jak rzucę fileta, albo żywca. Do tego dałbym kołowrotek Okuma traventine - i tutaj mam pytania: jaka wielkość 30 czy 40 i czy warto dołożyć kilka złotych za model z wolnym biegiem. Myślicie, że ten zestawik dałby radę?

Edited by wind