Skocz do zawartości

Wiercenie otworów na zawodach


baqo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie .

Dopiero przełamałem pierwsze lody ,pierwsze w kole zawody 

(I miejsce :-)) i tak zsatanawia mnie temat rozmieszczania otworów ,ile przewiertów,z ilu można łowić ,z regulaminu wyczytałem że robi sie je w 30 minut po pierwszym gwizdku wraz z nęceniem .Jak to jest gdy się wchodzi na wylosowany sektor?  

Myślę trochę postartować chociażby  w okręgu ,więc trochę wiedzy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3.10. Obowiązują następujące sygnały:

- pierwszy sygnał - na 5 min przed rozpoczęciem zawodów, po którym zawodnicy wchodzą na łowisko i zajmują stanowiska wybrane przez nich do wiercenia i zaznaczają je chorągiewką. W czasie wejścia zawodników do sektora noże wiertła muszą znajdować się w pokrowcu. Pokrowiec jest zdejmowany z noża wiertła po przybyciu zawodnika do miejsca wiercenia otworu. W sektorze zawodnicy rozmieszczają się w odległości, co najmniej 5m jeden od drugiego. W przypadku sporu, przy umieszczaniu chorągiewek zawodników w odległości mniejszej niż 5m spór jest rozstrzygany przez sędziego, w tym poprzez losowanie;

- drugi sygnał - oznacza rozpoczęcie łowienia. Zawodnicy mogą swobodnie przemieszać się w łowisku i wiercić nieograniczoną liczbę otworów. Stanowisko jest uważane za zajęte po rozpoczęciu wiercenia oznaczonego chorągiewką otworu. Za rozpoczęcie wiercenia jest uważane ustawienie wiertła na lodzie. Łowienie jest dozwolone nie bliżej niż 5m od oznaczonych chorągiewkami obcych otworów. Chorągiewka winna znajdować się na lodzie w odległości nie większej niż 30cm od zajętego otworu i być widoczna dla sędziów i innych zawodników. Zawodnikom zabrania się pozostawianie obok niezajętych otworów jakichkolwiek innych przedmiotów, oprócz pojemników do przenoszenia sprzętu wędkarskiego oraz wierteł. Zabronione jest łowienie ryb w otworze nieoznaczonym chorągiewką. Do łowienia zalicza się każde wykorzystanie otworu, w tym wiercenie otworu i nęcenie.

- trzeci sygnał - oznacza, że do zakończenia zawodów pozostało 5 min;

- czwarty sygnał - oznacza zakończenie zawodów.

Po czwartym sygnale nie zalicza się żadnej ryby wyjętej z wody. Zawodnik pozostaje na łowisku do czasu zabrania ryb przez sędziego kontrolnego.

 

III. 4. REGULAMIN ZAWODÓW W WĘDKARSTWIE PODLODOWYM  www.pzw.org.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz kamam...  Trafiłem na stary regulamin,gdzie na wierczenie było trzydzieści minut i po tym zakaz . Teraz widze że można przez całe zawody ilość nieograniczona ,ale znaczy sie dwie bazy .

 

 

 

 

Ten  regulamin jest aktualny.

Edytowane przez wind
edycja linku. nie wklejamy linków do innych for wędkarskich bez uzgodnienia z administracją
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...