Skocz do zawartości

Oplacanie karty wędkarskiej


maksito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie odnośnie opłacania karty wędkarskiej. Jestem z okręgu Kaliskiego ale mieszkam przy samej granicy z okręgiem Wrocławskim. Chciałbym we wrocławskim wędkować bo mam bardzo blisko rzeki które mnie interesują. Kartę wędkarską na ten rok mam jeszcze nie opłaconą.

Pytanie brzmi czy jak wykupię e-zezwolenie jako niezrzeszony na okręgu wrocławskim to wszystko będzie ok i będę mógł legalnie wędkować ?

Czy muszą być jednak naklejki w karcie wędkarskiej ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wykupić jako niezrzeszony. Możesz wykupić całoroczne u siebie w okręgu i we wrocławskim dniówki jako zrzeszony. Mozesz też zrobić odwrotnie. Możesz również wykupić cały rok w obu okręgach. Często wychodzi to najkorzystniej. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, maksito said:

Pytanie brzmi czy jak wykupię e-zezwolenie jako niezrzeszony na okręgu wrocławskim to wszystko będzie ok i będę mógł legalnie wędkować ?

Czy muszą być jednak naklejki w karcie wędkarskiej ?

Jeżeli masz potwierdzenie zakupu to powinno wystarczyć bo taką samą rolę spełniają naklejki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszą koledzy, e-zezwolenia to opłata zasadniczo terminowa 1-3 doby a czasem więcej. Wszystko zależy od zapisów w danym Okręgu. Jednak gdy opłacisz składkę członkowską w swoim Okręgu, to opłaty krótkoterminowe w innym Okręgu opłacasz jako zrzeszony a nie niezrzeszony, a to zdecydowanie taniej.

Z drugiej strony policz sobie, teoretycznie, ile razy zamierzasz łowić w Okręgu Wrocławskim i porównaj z wysokością opłaty całorocznej, możesz się zaskoczyć bo okaże się, że całoroczna jest tańsza a dodatkowo nie ogranicza Cię czasowo.

W moim przypadku już planowany 14-to dniowy połów ekonomicznie wypadał na korzyść opłaty całorocznej w innym Okręgu no i gdy opłaciłem terminowo składki w swoim Okręgu to w innym nie mam obowiązku wyrobienia się do końca kwietnia a opłacałem wyłącznie opłatę za połów. Sama opłata całoroczna to nie problem a jedynie odrobina inicjatywy, wystarczy się umówić z najbliższym Tobie Kołem Okręgu Wrocławskiego i pojechać. Korzyść jest taka, że otrzymasz książeczkę z wodami Okręgu i potwierdzoną opłatą, wykaz wód, zasadami i rejestrem połowu. Na koniec sezonu możesz odesłać go do Okręgu Wrocławskiego poleconym lub znów się umówić w tym samym Kole i zwrócić przed kolejną opłatą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to  nie ma żadnej rejonizacji i śmiało możesz zmienić przynależność do koła i wykupić opłatę na Okręg Wrocławski.

A z innej beczki to chyba Okręg kaliski ma jakieś porozumienia z Wrocławski?? Trzeba to zweryfikować na stronach PZW.

Przy dodatkowej opłacie - rzędu 40zł do składek podstawowych można mieć dwa okręgi.

Ja tak mam  Piotrków- opłata podstawowa  +40 zł za Skierniewice. łowie sobie na wybranych wodach obu okręgów.

Takie sprawy najlepiej załatwić jak pisał Docio - na miejscu u skarbnika koła w którym łowienie najbardziej Cię interesuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś tak było z tym porozumieniem w Okręgu Kaliskim, nawet nie trzeba było nic dopłacać, super sprawa. Niestety od kilku lat już nie ma i musisz wykupić pozwolenie przez internet. Pewnie kasa się nie zgadzała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...