Skocz do zawartości

Zbiornik pocegielniany głębokość 7m. Pilna Porada


Pachol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Jestem początkującym "wędkarzem" chiałbym prosić o jakieś porady co do sposobu połowu na zbiorniku ( pocegielaniane wyrobisko)

Napiszę cech tego stawu nie wiem czy istotne czy nie, ale bardzo proszę o wyrozumiałość, gdyż moje doświadczenie z wędkarstwem jest bliskie zeru. Więc głebokość zbiornika to 7 m, jest w kształcie typowego Prostokąta o wymiarach 12m i 20m, jak wspominałem jest to zbiornik po wyrobisku cegielnianym więc jego brzegi i dno jest bardzo spadziste, z jednej strony zbiornika rosną dwie ogromne wierzby płaczące dające doś duży cień i których gałęzię dotykają lustra wody. Rówież malą część brzegu pokrywają krzewy ktore rowniez cześciowo są w wodzie. Znajduje sie tez pewne miejsce gdzie rosną kaczeńce. Po za tym jest tam czysta woda. W słoneczny dzień moża zauważyć duże ławice sporych karpi o średnicy dochodzącej do 25cm.Często zauważa sie rzucające sie ryby np. okoń . Dodam że jest to staw prywatny, lecz nikt tam prawie nie łowi. Bardzo proszę o porade jakiej metody użyć, aby złowić karpia, jaki grunt ustawić przy metodzie na spławik? jakiego haczyka uzyć, przynęty ? jakiej pory wybrać ?

Edytowane przez Pachol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.W tak niewielkim akwenie, próbował bym łowić w bezpośrednim sąsiedztwie roślinności wynurzonej, czyli owych "kaczeńców ". Prawdopodobnie tak nazywasz kolonię grążela żółtego, albo grzybienia białego. W takich miejscach jest zawsze stosunkowo płytko (do 2m), więc systematycznym nęceniem można zwabić tam praktycznie wszystkie gatunki ryb tam występujące. Na początek spróbuj nęcić zanętami firmowymi na karpia, z dodatkiem gotowanych/parzonych ziaren typu: kukurydza, pszenica, pęczak czy łubin. W dalszym etapie, możesz przejść na nęcenie samym ziarnem typowo pod karpia. Wybór metody połowu należy do Ciebie. Może być to zarówno gruntówka/feeder z koszyczkiem lub sprężyną, albo techniki spławikowe. Ze spławikiem mocowanym na stałe w miejscach płytszych do 3m, lub przelotowym, powyżej tej głębokości. Zestaw przegruntowany o długość przyponu. Jako przynętę możesz stosować w/w ziarna, także w kanapkach z białym lub czerwonym robakiem. Haczyk dobrany wielkością do przynęty. Co do najlepszej pory połowu nie będę oryginalny, czyli ranek i wieczór.

Edytowane przez Ozet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ŁYSY0312

Ja bym tylko dodał, że ciekawym rozwiązaniem na tym łowisku byłby połów na skórkę od chleba. Nie raz udało mi się tak karpika skusić. Stawałem tak żeby wiatr mieć w plecy i rzucałem kawałki chleba na wodę. Jesli ryby żerowały to rzucałem kawałek chleba na haczyku, bez spławika i czekałem, aż falka go zniesie w obręb żerowania ryb. Czasem robiłem taki myk że przywiązywałm do żyłki 20cm patyczek, i takim zestawem dało się już rzucić, i brania były widowiskowe jak patyk na sztorc stawał. Klasyczna kula wodna też dawała radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zauważysz karpie pod powierzchnią to tak jak radził kolega skórka chleba podana na dłuuugim przyponie jest dobrym pomysłem, ale jesli nie nie zaobserwujesz oznak przebywania ich pod lustrem wody to zważywszy, że to nieodwiedzana komercja, użyj pospolitej gruntówki z otwartym koszykiem, a w nim kukuku z puszki i taką samą na haku. Dopiero jak to nie pomoże spróbuj typowych karpiowych zestawów i grubych zanęt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...