Skocz do zawartości

początki z muchą


rockybalboa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Chcę się zabrać za muchę, jestem kompletnie zielony w tym temacie dlatego mam parę pytań. Prosiłbym o pomoc w złożeniu sprzętu, dobraniu parametrów, wyboru przynęt, linek, końcówek linek itp. Wszystko co niezbędne do A do Z. Budżet jaki mam na przeznaczenie myślę że 800zł, generalnie to wolałbym się zmieścić nawet taniej, bo jeszcze muszę kupić kombinezon i podbierak bo obecny już się z lekka rozpada. Ale z drugiej strony jak będzie warto to jestem skłonny nawet dołożyć... Nie wiem czy taka kwota jest wystarczająca czy nie, tak jak wspomniałem jestem kompletnie niedoinformowany w temacie. 

 

Z tego co się zorientowałem wynika, że potrzebuje przede wszystkim: kij, kołowrotek, "główną" linkę która ma dany ciężar rzutowy, końcówkę linki która tonie w danym stopniu, muszki. Proszę poprawcie mnie jeśli się mylę, w szczególności w kwestii linek czy dobrze sobie zakodowałem parametry. 

 

Czym się różni łowienie na suchą a mokrą muche?

 

Wstępnie chciałbym posiadać zestaw do łowienia szczupaków, okoni, troci, pstrągów na naszych Polskich jeziorach z łodzi i na rzekach z brzegu jak wiadomo. 

Edytowane przez rockybalboa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wstępnie chciałbym posiadać zestaw do łowienia szczupaków, okoni, troci, pstrągów na naszych Polskich jeziorach z łodzi i na rzekach z brzegu jak wiadomo.

 

Chyba za dużo byś chciał na początek, szczerze to zanim zaczniesz przygodę z wędkarstwem muchowym, proponuje zakup książki link, ja od tego zaczynałem. Po drugie spróbuj tego rodzaju łowienia (nie wiem, może akurat próbowałeś) bo, może okazać się, że nie będzie Tobie odpowiadać a wydanie 800 zł.... szkoda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...