Skocz do zawartości

Zupa rybna Hektoresa


hektores
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś w życiu nie miałem okazji skosztować zupy rybnej ,a ostatnio mnie naszło właśnie na nią .

Po ostatniej wyprawie na lód zabrałem ze sobą kilka jazgarzy

uważanych przez wędkarzy za chwast i wyrzucanych po prostu na lód

Ponoć jazgarze najbardziej nadają się na wywar zupy rybnej .

Przejrzałem wiele przepisów ale żaden nie przypadł mi do gustu ,najbliżej była Halászlé - Węgierska zupa rybna

Przepis nie do końca mi się podobał więc wprowadziłem kilka modyfikacji by była taka jak chcę

Opisze wam jak to zrobiłem nie będzie to typowy przepis bo każdy ma inny gust jedni lubią pikantnie

inni nie ale każdy z was może zrobić to po swojemu

Oto moja modyfikacja

Na początku obrałem jazgarze i wedle przepisów powinienem zostawić głowy ,

ja oczywiście tego nie zrobiłem oskrobałem z łusek ,wypatroszyłem i odciąłem głowy .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie jedną dużą cebule pokroiłem w kostkę .Ryby i cebule włożyłem do garnka dodałem

przyprawy ziele angielskie .pieprz,kminek (nie wiele ) paprykę ostrą w proszku i troszkę pokrojonej w kostkę papryki .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gotowałem to pod przykryciem około 1 godziny

W tym czasie warzywa marchewkę ,pietruszkę ,starłem na grubej tarce ,pokroiłem pora paprykę i cebule ,Wrzuciłem to na patelnie z oliwą z oliwek

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez hektores
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

po paru minutach dodałem pokrojoną i posoloną w kostkę płastugę (sole) a po 15 min duszenia (smażenia )

bez przykrycia posypałem to wszystko słodką papryką w proszku .

W tym czasie kiedy warzywa się dusiły odcedziłem wywar i przetarłem wszystkie składniki jakie w nim były na drobnym sitku .

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kiedy papryka razem z oliwą zaczęła się lekko rumienić dolałem niewielką ilość właśnie tego wywaru

Dołączona grafika

po kilku minutach wrzenia całą zawartość patelni wrzuciłem do garnka z wywarem i znów zacząłem całość gotować około 45 min po tym czasie dodałem pokrojony ząbek czosnku i 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego posoliłem do smaku gotowałem jeszcze około 15 min na koniec dodałem pokrojoną zieloną pietruszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...